Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 14 gru 2018, o 14:10

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lis 2012, o 16:10 
Inspektor
Inspektor

Fotorapid ma funkcję mierzenia na którym pasie przekracza prędkość jak są one obok siebie?

PostNapisane: 8 gru 2012, o 10:28 
Posterunkowy
Posterunkowy

Witam dostałem fotkę z tarczyna z ktorej wynika ze przekroczylem predkosc
jednak obok mnie jedzie prawym pasem inny samochod w tym samym kierunku
fotoradar redflexred-speed z tego co wiem ze strony producenta czy dystrybutora faktycznie moze kontrolowac do 6 pasow na raz
ale pytanie jest co na to prawo? czy jest przepis ktory mowi ze np. jezeli na zdjeciu znajduje sie wiecej jak jeden pojazd to nie mozna karac?
pytam bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi jak sie ma do tego prawo

Tytuł:
PostNapisane: 8 gru 2012, o 11:49 
Proponuję zapłacić. Wszystko jest zgodne z prawem. Fotoradar działa na zasadzie pętli indukcyjnej. Tutaj sobie poczytaj i używaj szukajki nie gryzie i nie boli. :ideas:

PostNapisane: 9 gru 2012, o 20:00 
Starszy Posterunkowy
Starszy Posterunkowy

jakkto napisał(a):
Witam dostałem fotkę z tarczyna z ktorej wynika ze przekroczylem predkosc

Dostałeś tylko zawiadomienie czy również fotkę?
Z ITD jak mniemam?

Tytuł:
PostNapisane: 9 gru 2012, o 20:08 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Nie z ITD a ze SM Tarczyn.

Tytuł:
PostNapisane: 10 gru 2012, o 22:01 
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Olej. Nie daj zarobić gnojkom. I tak musisz zapłacić to przynajmniej niech zarobi skarb państwa, a robotę odwalają świniopasy za darmo.

Tytuł:
PostNapisane: 10 gru 2012, o 22:08 
To sobie jeszcze polata po sądzie :P

Tytuł:
PostNapisane: 10 gru 2012, o 23:29 
Inspektor
Inspektor

CzarnY, co za różnica kto zarobi? Ty tracisz i tej wersji się trzymajmy. Idąc na drogę sądową nie mamy pewności czy mandat nie będzie wyższy niż ten zaproponowany przez straż.

Tytuł:
PostNapisane: 11 gru 2012, o 00:24 
Tak na marginesie poprzedniej wypowiedzi:

Cytuj:
3 tys kary za jedno zdjęcie z fotoradaru

Witamy w Rzeczpospolitej Fotoradarowej. Koszmar kierowców trwa. Liczba fotoradarów rośnie z miesiąca na miesiąc. Grzywny sięgają 3 tys złotych! A wszystko zgodnie z literą prawa. W budżecie na 2013 rok minister finansów Jacek Rostowski założył wpływy z fotoradarów na poziomie 1,5 miliarda złotych. Rozpoczęło się wielkie polowanie na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. Liczba fotoradarów rośnie.
Teoretycznie kierujący pojazdem który otrzyma zdjęcie z fotoradaru albo wezwanie do zapłaty mandatu ma trzy możliwości: przyznaje że on prowadził, wskazuje kogoś innego kto prowadził auto albo odmawia wskazania kierującego. Z tej trzeciej możliwości skorzystała właścicielka pojazdu sfotografowanego przez fotoradar należący do Głównego Inspektoratu Drogowego. Sprawa trafiła do sądu. Właścicielka przegrała i sąd nakazał jej zapłacenie grzywny wysokości 3 tys złotych! Wyrok zapadł 9 listopada w Sądzie Rejonowym w Warszawa - Mokotów
- Przypominamy, że w myśl art. 78 ust 4 ustawy Prawo o Ruchu Drogowym, właściciele pojazdów są zobligowani do wskazania na żądanie Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, komu powierzyli pojazd w oznaczonym czasie tj. w momencie zarejestrowania naruszenia. W innym przypadku zagrożeni będą grzywną sądową w wysokości do 5000 PLN co stanowi dziesięciokrotność najwyższego mandatu - informują przedstawiciele Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego
fakt.pl

I tak przy okazji kłania się temat niewskazania kierującego. Sąd popłynął, Inspektory zrobią propagandę i tak polecą dalej z koksem. :kac:

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 11 gru 2012, o 09:32 
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Asia - przynajmniej nie zarobią świniopasy. Dla mnie jest to główny argument dla którego olewam ich do momentu skierowania sprawy do sądu.

Tytuł:
PostNapisane: 11 gru 2012, o 10:44 
Inspektor
Inspektor

CzarnY, za każdy razem kiedy dostajesz foteczkę od straży idziesz na drogę sądową? Robert, sędzia i tak ulgowo potraktował za tak dużą prędkość.

Tytuł:
PostNapisane: 11 gru 2012, o 18:15 
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Ze straży gminnej lub miejskiej? Zawsze. Od policmajstrów płacę. Prawie zawsze są mili i konkretnie potrafią odpowiedzieć na pytania. A świniopasy to przygłupy po gimnazjum. Niech się wysilą skoro muszą ale i tak grosza nie dostaną.

Tytuł:
PostNapisane: 11 lis 2014, o 11:24 
Posterunkowy
Posterunkowy

Witam jestem to nowy, choć nie nowy w tym zagadnieniu, jednak teraz mam nie mały problem.

Tytuł:
PostNapisane: 11 lis 2014, o 11:39 
Posterunkowy
Posterunkowy

mianowicie na początku roku otrzymałem fotę z SM gdzie są widoczne dwa pojazdy na tej samej wysokości mój na pasie lewym i drugi większy w środkowej części kadru na pasie prawym. Pamięta tą sytuację i pamiętam, że prędkości naszych pojazdów były podobne. Nad zdjęciem jest opis: kierunek: najazd, pas ruchu: 2 (czyli mój), prędkość pojazdu 103 km/h
zdjęcie zostało zrobione urządzeniem REDFLEX red-speed. Nie przyjąłem mandatu bo nie, (oczywiście 300 a nie 200) no i w piątek odebrałem wyrok nakazowy 400 plus koszty. Nie o to chodzi że kwota tylko proszę o poradę, czy faktycznie urządzenie to bezsprzecznie zmierzyło prędkość pojazdu na pasie lewym? Jeśli nie ma takiej pewności to idę dalej.. Nadmieniam, że oba pojazdy są na tej samej wysokości a nawet mój pojazd jest nieco z tyłu. Pozdrawiam Jack

Tytuł:
PostNapisane: 11 lis 2014, o 11:45 
Starszy Posterunkowy
Starszy Posterunkowy

Masz pecha bo tam jest pętla w ulicy i prędkość mierzy z najechania na linie i bezpośrednio z danego pasa. A gdzie taka przyjemność tarczyn może.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1