Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 16 lip 2018, o 19:42

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: AIDA - projekt
PostNapisane: 6 maja 2011, o 10:52 
Inspektor
Inspektor

Cytuj:
AIDA - niezwykły projekt nawigacji samochodowej

Znany koncern motoryzacyjny chce, aby nawigacja samochodowa była ona czymś więcej niż tylko pomocą w odnalezieniu drogi. Czy to krok w stronę samochodowego autopilota?
AIDA 2.0 zmienia wszystko, co otacza kierowcę, w jeden wielki ekran nawigacyjny

Półtora roku temu projekt AIDA, stworzony przez Volkswagena i naukowców z MIT, ograniczał się do głowy robota przytwierdzonego do deski rozdzielczej, który udzielał wskazówek podczas jazdy. AIDA 2.0 eliminuje robota, zmieniając wszystko, co otacza kierowcę, w jeden wielki ekran nawigacyjny.

Idea projektu to udostępnienie wszelkich informacji, które mogą być przydatne kierowcy podczas jazdy w intuicyjny sposób, bezpośrednio na desce rozdzielczej. Niestety, deska okazała się zbyt mała, aby pomieścić wszystkie parametry, więc teraz wskazówki pojawiają się na desce, konsoli, a nawet lusterkach. Wszystko, co widzi kierowca, to wyświetlacz, który jest ciągle aktualizowany o najświeższe dane.

AIDA zna twój terminarz. Wie, gdzie jadasz, czym się interesujesz i co robisz w wolnych chwilach. Podczas jazdy nieustannie skanuje sieć w poszukiwaniu informacji, które jej zdaniem mogą okazać się dla ciebie interesujące. Im częściej korzystasz z systemu, tym staje się on bardziej skuteczny w dostarczaniu tego, czego aktualnie potrzebujesz.

Najważniejsze informacje są wyświetlane tuż przed nosem. Może się to okazać bardzo przydatne lub niezwykle niebezpieczne. Miejmy nadzieję, że w przyszłości będziemy posługiwać się systemami, które nie rozpraszają kierowcy.

źródło: gazdzetomania.pl

Ciekawie się zapowiada to co wytłuściłem

Tytuł:
PostNapisane: 6 maja 2011, o 12:09 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Z jednej strony dobre, ale z drugiej to taki Big Brother. Z jednej strony pomoc ale z drugiej jest to pamiętnik do którego "każdy" będzie miał wgląd.
Ja osobiście jestem na nie!

Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170

Tytuł:
PostNapisane: 6 maja 2011, o 19:22 
Hehe, w wolnych chwilach ścigam VR, jestem ciekawy czy ma taką opcję :lol: :P :cwaniak:

Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2011, o 00:03 
Aspirant Sztabowy
Aspirant Sztabowy

fajnie , ale jak zona dorwie sie do notatek aidy ... hmm... :klotnia:

Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2011, o 10:59 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

No cóż...Houston mamy problem :P :lol:

Tytuł:
PostNapisane: 9 maja 2011, o 11:23 
Inspektor
Inspektor

Wszstko ma plusy i minusy ale może byc fajnym gadżetem. Jestem fanem nawigacji i będę obserwował pilnie ten projekt.

Strefa czasowa: UTC + 1