Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 23 lip 2018, o 14:44

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Akumulator
PostNapisane: 7 lis 2011, o 09:15 
Młodszy Inspektor
Młodszy Inspektor

Padł mi akumulator, miałem Centra Futura 12V64Ah 640A i po części sam sobie pewnie załatwiłem bo dolałem wody destylowanej bo było mało. Miał 6 lat, i teraz co polecacie i jakie macie doświadczenia z akumulatorami. Kupić to samo czy co innego o tych samych parametrach?

Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170

Tytuł:
PostNapisane: 7 lis 2011, o 09:32 
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Futura to dość dobre akumulatory, sam widzisz jak długo Ci wytrzymał. Z reguły przyjmuje się, że akumulator jest do wymiany max co 5 lat.

Tytuł:
PostNapisane: 7 lis 2011, o 09:36 
Młodszy Inspektor
Młodszy Inspektor

Wiem ale czytam opinie o nich i ludzie źle się wypowiadają teraz na ten temat. Poprzedni mi wytrzymał 7 lat :) jakiś no name był.

Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170

Tytuł:
PostNapisane: 7 lis 2011, o 10:04 
Aspirant
Aspirant

Mam future 100Ah ma półtora roku i jak auto postoi 3-5 dni bez jazdy to aku pada i diesla już nie obróci :zolta:
Wcześniej miałem oryginalny BMW 95Ah i wytrzymał 10lat, dalej byłby dobry tylko rozszczelniła się jedna cela i kwas poszedł do bagażnika.

Tytuł:
PostNapisane: 7 lis 2011, o 10:23 
Młodszy Inspektor
Młodszy Inspektor

Ja codziennie będę palił więc o to się nie boję. Może jakieś zwarcie masz i rozładowywuje. tak brat miał, ale po znalezieniu przyczyny nie było problemu dalej.
mirrek napisał(a):
Mam future 100Ah ma półtora roku i jak auto postoi 3-5 dni bez jazdy to aku pada i diesla już nie obróci :zolta:

To co polecasz??

Tytuł:
PostNapisane: 7 lis 2011, o 12:30 
Aspirant
Aspirant

Nie wiem co polecić, centra wydawała mi się porządnym akumulatorem i dla tego ją wybrałem.
Samochód mam prześwietlony po względem poboru prądu i na postoju zamknięty pobiera tylko 0,05ampera tak więc wszystko jest książkowo.

Tytuł:
PostNapisane: 7 lis 2011, o 13:52 
Aspirant
Aspirant

Napisze jeszcze do jakiego autka?
Mi rok temu w Toyocie poszedł oryginalny jeszcze Delphi i wybór padł na Centre Silver, futura ma średnie opinie....

Tytuł:
PostNapisane: 7 lis 2011, o 19:02 
Starszy Posterunkowy
Starszy Posterunkowy

Co Ci mogę polecić
Centra SILVER
BOSCH SILVER -
tylko ceny są kosmiczne

boscha wsadziłem do Toyoty po oryginale który wytrzymał 3 lata
silwerek z Boscha jeździ do tej pory to będzie z 5 rok

teraz kupiłem polskiego ZAP-a bo tani i auto leci za 2 -3 miechy na sprzedaż

Tytuł:
PostNapisane: 7 lis 2011, o 19:04 
Akumulatorów Centry bym odradzał...zbyt często i bardzo szybko leżą i kwiczą. Znam przypadki że 2 nowe akumulatory po 3 miesiącach użytkowania (diesel BMW 330d) padły niczym małe bateryjki.

Tytuł:
PostNapisane: 7 lis 2011, o 20:21 
Starszy Posterunkowy
Starszy Posterunkowy

to zupełnie jak mercedes jest klasa A i klasa S :) ot takie porównanie do samej nazwy Centra

załóż na pewno takiej samej wielkości lub mniejszy o 5Ah mniejszy. Tylko żeby rozruch był na tym samym poziomie czyli 640 chyba w twoim przypadku

a najpierw sprawdź ładowanie czy masz na poziomie 14-14,4 przy włączonych swiatłach , ogrzewaniu na fula ,radiu i wszystkim co masz w Aucie AR i CB :)

Tytuł:
PostNapisane: 8 lis 2011, o 10:38 
Aspirant
Aspirant

Swoją "centre future" kupiłem w maju 2010roku, przez ponad rok był spokój i aku kręcił jak szalony, dopiero na tych wakacjach wsiadam do bryki przekręcam kluczyk i zonk :shock:
Podładowałem podjechałem gdzie miałem jechać 500km lekko, wróciłem do domu, auto do garażu na 4dni i znowu powtórka z rozrywki :(
Dzisiaj Centre oddałem do reklamacji, jak uznają to OK lecz jak odmówią uznania ich winy to "bye bye Centra" i witaj coś całkiem innego.
Cytuj:
Mówi się, że jeden zadowolony klient zachęci do skorzystania z usług twojej firmy jedną osobę, podczas gdy niezadowolony zniechęci aż 10 osób.

Tytuł:
PostNapisane: 10 lis 2011, o 16:03 
Z Centrą obojętnie jaką prędzej czy później masz takie przeboje...ze wskazaniem na zdecydowanie prędzej. :smoke:

Tytuł:
PostNapisane: 11 lis 2011, o 15:25 
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Miałem kiedyś najzwyklejszą Centrę i było ok. Teraz jeżdżę Fordem i mam jeszcze fabryczny, oryginalny akumulator Ford-Motorcraft 52Ah. Ma już 8,5 roku, nigdy nie był ładowany. To że dolałeś wody destylowanej raczej nie ma związku z rozładowywaniem się, porostu jego żywot się kończy.

Tytuł:
PostNapisane: 12 lis 2011, o 20:31 
Podinspektor
Podinspektor

"Centra" - rozsądna cena + dobre parametry tech.

Tytuł:
PostNapisane: 14 lis 2011, o 09:29 
Młodszy Inspektor
Młodszy Inspektor

Dzięki za pomoc. Narazie wsadziłem jakąś używkę od sąsiada za flaszke :D. Narazie pięknie kręci i mam czas na zastanowienie się co kupić:).
Już choć kto mówi o centrze że się popsuła. Centrę trzeba doładować małym prądem 1-2A jak akumulator nie jest używany przez kilka dni. Tamten już padł całkowicie :(.
Pawel PL napisał(a):
a najpierw sprawdź ładowanie czy masz na poziomie 14-14,4 przy włączonych swiatłach , ogrzewaniu na fula ,radiu i wszystkim co masz w Aucie AR i CB :)

Ładowanie jest ok, sprawdzałem :).

Strefa czasowa: UTC + 1