Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy


Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 26 cze 2019, o 06:57

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 kwi 2010, o 09:17 
Offline
Starszy Aspirant
Starszy Aspirant

Dołączył(a): 14 sie 2009, o 18:11
Posty: 2786
Lokalizacja: Szamotuły
Cytuj:
Fotoradar od kwietnia

W ub. roku fotoradar wykonał prawie tysiąc zdjęć kierowców, którzy przekroczyli prędkość

Od kwietnia Straż Miejska z Andrychowa ponownie będzie miała w swojej dyspozycji fotoradar. W ub. roku ukarano prawie tysiąc kierowców.

Wygląda na to, że strażnikom z Andrychowa fotoradar spodobał się. Wypożyczają go od trzech lat. - Tu nie chodzi o podobanie się, ale o poprawę bezpieczeństwa na drogach - prostuje komendant Straży Miejskiej w Andrychowie Jan Kajdas. - W 2009 roku podczas kilku sesji fotoradar wykonał prawie tysiąc zdjęć kierowców, którzy jechali swoimi samochodami zbyt szybko. Teraz już wielu z nich wie, że przynajmniej w gminie Andrychów powinni jeździć wolniej, bo mogą zapłacić kolejny mandat. Jest więc bezpieczniej - mówi Jan Kajdas.

W ub. roku rekordzista jechał drogą w Targanicach w terenie zabudowanym z prędkością 137 km/godz.

Fotoradar zostanie wypożyczony na okres od kwietnia do końca grudnia. W każdym miesiącu będzie w dyspozycji Straży Miejskiej przez tydzień. Terminy kolejnych sesji są, oczywiście, owiane tajemnicą.

- W tym roku mamy także w planach zamontowanie jednego masztu na fotoradar - przy drodze krajowej przy wjeździe do Andrychowa od strony Inwałdu. Taki maszt powinien działać niczym straszak na kierowców, którzy nie będą wiedzieli czy w środku jest fotoradar czy nie. Raz będzie, a kiedy indzie nie - mówi komendant.

Jedno jest pewne - fotoradar na pewno zarobi na siebie. W 2009 do kasy miasta z mandatów wpłynęło 200 tys. zł. Za dzierżawę urządzenia zapłacono 24 tys. zł.

Jak ustaliliśmy, na razie andrychowski magistrat nie planuje zakupu fotoradaru. Teoretycznie taki wydatek mógłby się bardzo szybko zwrócić. Miasto mogłoby też wynajmować urządzenie innym gminom.

- Taki zakup planowany był na ten rok, ale od tego odstąpiliśmy. Okazuje się, że na rynku pojawiają się już fotoradary nowej generacji, podobno znacznie lepsze od tych obecnych. Dlatego wstrzymujemy się z zakupem - mówi komendant andrychowskiej Straży Miejskiej.

Wiadomo, że od kwietnia na fotoradar najczęściej będzie się można "nadziać" na drodze krajowej 52, przebiegającej przez gminę Andrychów, a także na drodze wojewódzkiej w Targanicach i powiatowej z Andrychowa do Rzyk. Z obserwacji strażników miejskich wynika, że na tych właśnie trasach kierowcy najczęściej zbyt mocno naciskają pedał gazu.

Źródło: dziennikpolski24.pl

_________________
Szamotuły :ok:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 lip 2010, o 14:49 
Offline
Aspirant
Aspirant

Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 16:13
Posty: 1607
Lokalizacja: Monachium
Prawdopodobnie DK 52 Andrychów
Filmik


Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Mateusz, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 lip 2010, o 15:38 
Takie coś udało mi się z tego wyciągnąć. Nie obraziłbym się tylko jakbyś napisał gdzie strzelali tą Multą i wklejał linki w URL :?:

Obrazek Obrazek


Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lip 2010, o 09:57 
Rejestracja tego czerwonego Peugeota Partnera: SG 0752F
I dwie foty z 20 lipca 2010 (wtorek) ok. godz. 18.30 / 19.00 za kościołem, na drodze do Wieprza. :D

Obrazek

Obrazek

Tolerancja ustawiona w fotoradarze to 31 km/h, czyli wykroczenia są rejestrowane po przekroczeniu 81 km/h.


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sty 2011, o 12:10 
Offline
Aspirant
Aspirant

Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 16:13
Posty: 1607
Lokalizacja: Monachium
Cytuj:
Fotoradar przyłapał tysiąc kierowców

ANDRYCHÓW. Przez cały rok urządzenie zarobiło ok. 200 tys. zł


Strażnicy miejscy z Andrychowa podsumowali: wynajmowany przez gminę w 2010 roku fotoradar zarobił ok. 200 tys. zł na mandatach, które musieli zapłacić kierowcy przekraczający prędkość na drogach tej gminy.

Andrychów to jedyna gmina w powiecie wadowickim, w której regularnie prowadzona jest kontrola prędkości z użyciem fotoradaru. Urządzenie jest wynajmowane przez magistrat, a obsługiwane przez straż miejską.

- Absolutnie nie traktujemy fotoradaru, jako maszynki do zarabiania pieniędzy. 200 tys. zł z mandatów w skali roku to bardzo niewiele. Fotoradar był wykorzystywany tylko przez tydzień w każdym miesiącu przez pół roku, ponieważ taką mieliśmy umowę z firmą, która nam to urządzenie wynajmowała. Poza tym tzw. tolerancja prędkości ustalona została bardzo wysoko, bo aż na poziomie 30 km/godz. - mówi komendant andrychowskiej Straży Miejskiej Jan Kajdas.

W ub. roku strażnicy miejscy nałożyli mandaty na tysiąc kierowców, których samochody zostały uwiecznione na wykonanych przez fotoradar zdjęciach. Duża część z tych kierowców podchodzi spoza gminy Andrychów, gdyż fotoradar był ustawiany głównie na najważniejszych, przelotowych trasach: na drodze krajowej 52, na drodze wojewódzkiej czy powiatowej w Roczynach w kierunku Czańca.

Pieniądze z mandatów wpływają do kasy gminy. Jeszcze nie wszystkie spłynęły, gdyż część kierowców nie zapłaciło mandatu i ich przypadkami zajmuje się sąd grodzki.

Zdaniem komendanta z Andrychowa, fotoradar spełnia swoją rolę na terenie gminy Andrychów. Ponieważ jest to urządzenie przenośne, kierowcy nigdy nie wiedzą gdzie jest ustawione. - To ma swoje przełożenie na poprawę bezpieczeństwa na drogach - komentuje szef straży miejskiej.

W tym roku przenośny fotoradar również będzie wykorzystywany na drogach gminy Andrychów. Prawdopodobnie jednak nie w pierwszym kwartale. Wszystko z powodu zmiany przepisów. Jedną z nowości jest m.in. konieczność dokładnego oznakowania miejsca, w którym dokonywany jest pomiar prędkości.

Zdaniem komendanta - jest to złe rozwiązanie. - Do tej pory kierowcy nie wiedzieli gdzie stoi fotoradar, więc jeździli wolniej i było bezpieczniej. Teraz będą ostrzegani specjalną tablicą, że w danym miejscu prowadzona jest kontrola prędkości. Gdy tablicy nie będzie - kierowcy nie będą mieć też takiego czynnika motywacyjnego, aby zwolnić - uważa komendant.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lip 2011, o 14:49 
Cytuj:
Fotoradary wracają na andrychowskie drogi – taką informację w zeszłym tygodniu podał Dziennik Polski. Urządzenia pojawią się w trzech miejscach, prawdopodobnie od września. Dodajmy, że miejsca, w których będzie stał fotoradar będą oznakowane. W zeszłym roku wynajmowany przez Straż Miejską sprzęt wykonał ok. tysiąca zdjęć.

Obrazek


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lis 2011, o 18:34 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 1 sie 2009, o 18:47
Posty: 3684
Cytuj:
W Andrychowie wrócił fotoradar

Na drogi andrychowszczyzny wrócił srogi bat na piratów drogowych. Przenośny fotoradar dał się już we znaki tutejszym kierowcom! Straż miejska poinformowała, że tylko w ciągu dwóch akcji, wykonał ponad 600 zdjęć!
Strażnicy ze swym nowym sprzętem zaczaili się najpierw na ulicy Racławickiej w Sułkowicach, a potem na ulicy Bielskiej w Roczynach. Wykonane wówczas pomiary prędkości wykazały aż 657 przepadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Gdyby nie zastosowana przez mundurowych tolerancja (pomiarów dokonywano dopiero powyżej 71 km/godz, w miejscach, gdzie prędkość dopuszczalna wynosi 50 km/godz.), zdjęć byłoby znacznie więcej.
Podkreślić należy, że po zmianie przepisów fotoradary mogą pojawiać się wyłącznie w miejscach, które są odpowiednio oznakowane, tzn. jest tablica ostrzegająca kierowców o możliwości ich napotkania. Ale i to nie wzrusza "rajdowców".
Gazeta Krakowska

_________________
Czytałeś
http://www.fotoradary.net
http://www.fotoradary.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 mar 2012, o 10:09 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5086
Lokalizacja: Lublin
Cytuj:
Uwaga kierowcy! Od środy wraca fotoradar

Na drogi w gminie Andrychów wróci w środę (21.03) fotoradar – dowiedział się portal mamNewsa.pl. Wynajmie go Straż Miejska.

Od połowy zeszłego roku, po zmianie przepisów, fotoradar może być wykorzystywany tylko w oznakowanych miejscach. W gminie Andrychów to ulica Racławicka w Sułkowicach i ulica Bielska w Roczynach.

Jak się dowiadujemy, fotoradar ponownie będzie używany w gminie Andrychów w dniach 21-27 marca. Wynajmie go Straż Miejska.

W tym roku wstępnie zaplanowano 5 tego typu tygodniowych sesji. Wynajęcie fotoradaru i samochodu na tydzień to koszt kilku tysięcy zł, ale z doświadczenia strażników wynika, że te koszty szybko się zwracają, bo - mimo znaków ostrzegawczych - bardzo wielu kieroców przekracza dozwoloną prędkość.


Dodajmy, że zeszłym roku Straż Miejska z Andrychowa dwukrotnie wynajmowała fotoradar. W dniach 5-11 września oraz 3-9 października podczas pomiarów prędkości na terenie gminy Andrychów ujawniono 657 przepadków przekroczenia prędkości (pomiarów dokonywano dopiero powyżej 71 km/godz w miejscach gdzie prędkość dopuszczalna wynosi 50 m/godz.)

mamnewsa.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 4 kwi 2012, o 19:44 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 13:37
Posty: 3655
Lokalizacja: Bełchatów
Cytuj:
Około 300 kierowców przyłapał fotoradar, który wykorzystywany był na drogach gminy Andrychów od 21 do 27 marca. Teraz kierowcy mogą spodziewać się wezwania po odbiór mandatu

Od połowy zeszłego roku, po zmianie przepisów, fotoradar może być wykorzystywany tylko w oznakowanych miejscach. W gminie Andrychów to ulica Racławicka w Sułkowicach [na zdjęciu] i ulica Bielska w Roczynach.W tym roku po raz pierwszy fotoradar był używany w gminie Andrychów w dniach 21-27 marca. Wynajęła go Straż Miejska. Jak się dowiadujemy, fotoradar przyłapał ok. 300 kierowców na zbyt szybkiej jeździe. Dokładna liczba nie jest jeszcze znana. Trwa obróbka zdjęć.Rekordzista pędził 125 km/godz. w terenie zabudowanym.Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, Straż Miejska ma pół roku na wezwanie kierowcy pod odbiór mandatu (wcześniej tylko 1 miesiąc, a później sprawa trafiała do sądu). Zwykle jedak trwa to kilka-kilkanaście dni.W tym roku w gminie Andrychów wstępnie zaplanowano 5 tego typu tygodniowych "sesji". Wynajęcie fotoradaru i samochodu na tydzień to koszt kilku tysięcy zł, ale z doświadczenia strażników wynika, że te koszty szybko się zwracają, bo - mimo znaków ostrzegawczych - bardzo wielu kieroców przekracza dozwoloną prędkość.

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - A.Lincoln


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lip 2012, o 23:38 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5086
Lokalizacja: Lublin
Cytuj:
Fotoradar – statystyki

Straż Miejska w Andrychowie w bieżącym roku kilkakrotnie przeprowadziła pomiary prędkości pojazdów w terenie zabudowanym (dopuszczalna prędkość 50 km/h) na dwóch odcinkach - w miejscowości Sułkowice na ul. Racławickiej oraz w Roczynach na ul. Bielskiej w pobliżu szkoły... (więcej)

Pierwszy pomiar przeprowadzony został w dniach od 21 do 27 marca. Ujawniono wtedy 293 przekroczenia prędkości powyżej 70 km/h. Na drugim pomiarze w dniach od 20 do 26 kwietnia ujawniono 212 przekroczeń prędkości powyżej 70 km/h. Trzeci pomiar dokonany został w dniach od 15 do 20 maj na którym ujawniono 200 przekroczeń prędkości powyżej 70 km/h. Czwarty pomiar dokonany w dniach od 27 czerwca do 3 lipca ujawnił 91 przekroczeń prędkości powyżej 70 km/h.
Analiza pomiarów z ostatnich lat wskazuje, że pierwsze wiosenne pomiary ujawniają najwięcej wykroczeń - około 300 - po czym ich ilość spada do 200 a nawet mniej. Ponadto oznakowanie powyższych dróg i systematyczne okresowe kontrole spowodowały znaczne zmniejszenie bardzo dużych prędkości (powyżej 100 km/h) pojazdów na tych drogach, które aktualnie ujawniane są sporadycznie.
Najbliższy pomiar prędkości zostanie dokonany w dniach od 3 do 9 września w ramach programu “Bezpieczna droga do szkoły“. Jego celem jest zmniejszenie zagrożenia wobec dzieci i młodzieży. W tych dniach strażnicy miejscy będą przeprowadzać zajęcia z zakresu ruchu drogowego w klasach I - III szkół podstawowych, a także pełnić służbę w pobliżu szkół na skrzyżowaniach i odcinakach dróg o dużym natężeniu ruchu.

nowiny.andrychow.eu


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 sie 2012, o 08:54 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5086
Lokalizacja: Lublin
Cytuj:
Sierpień wolny od fotoradaru

Sierpień będzie miesiącem bez kontroli przy użyciu fotoradaru na drogach gminy Andrychów.

W gminie Andrychów fotoradar wykorzystywany jest przez tydzień w każdym miesiącu w dwóch oznakowanych miejscach: to ulica Racławicka w Sułkowicach [na zdjęciu] i ulica Bielska w Roczynach. Ale – jak się dowiadujemy – w sierpniu żadne pomiary nie będą prowadzone.

Fotoradar ponownie wynajęty zostanie na początku września: pomiary będą wykonywane w dniach 3-9 września.

Ze statystyk Straży Miejskiej wynika, że od wiosny fotoradar na terenie gminy Andrychów przyłapał 796 kierowców na zbyt szybkiej jeździe. Z miesiąca na miesiąc notowano jednak mniej tego typu wykroczeń, co wskazuje na to, że kierowcy jeżdżą wolniej w oznakowanych miejscach.

mam newsa

Urlopy...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 kwi 2013, o 21:23 
Cytuj:
Fotoradar znowu w akcji

Fotoradar znowu na drogach gminy Andrychów. Fotoradar wynajmowany jest przez andrychowską Straż Miejską. Od roku wykorzystywany jest tylko w dwóch oznakowanych miejscach – przy ulicy Racławickiej w Sułkowicach i Bielskiej w Roczynach. Choć znaki stoją tam cały czas i kierowcy powinni spodziewać się fotoradaru, to i tak w 2012 r. ok. 1 tys. kierowców jechało w tych miejscach zbyt szybko. Przynajmniej tylu dostało mandat. W tym roku fotoradar będzie wynajmowany do jesieni – przez tydzień w każdym miesiącu. Pierwsze tegoroczne pomiary prędkości na terenie gminy Andrychów zostały już wykonywane. Od kilku dni fotoradar jest już w akcji – w piątek i w sobotę widziany był i w Sułkowicach i w Roczynach.
mamnewsa.pl


Góra
  
Cytuj  
PostNapisane: 24 cze 2015, o 11:45 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 19 sie 2009, o 08:39
Posty: 4799
Lokalizacja: Kraków
Obrazek

Dobrze że przy szkole.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group