Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 22 wrz 2018, o 18:31

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 20 gru 2011, o 09:42 
Inspektor
Inspektor

Cytuj:
Zatankuj w Białym Borze, ale uważaj na fotoradary

Ceny paliw na stacji przy ulicy Dworcowej w Białym Borze.
W ostatnich latach odradzaliśmy kierowcom jazdę przez miasto ze względu na fotoradary. Tym razem spróbujemy ich zachęcić.

Okazuje się, że w tym mieście są najtańsze paliwa. Na przykład litr benzyny bezołowiowej 95 (na dwóch stacjach paliwowych: starej – Orlenu i nowej – Romgazu) kosztował tam w piątek 5,22 zł, kiedy w oddalonych zaledwie o 18 kilometrów Bobolicach cena ta wynosiła na stacji orlenowskiej aż 5,54 złotego!

– Opłaca mi się jechać do Białego Boru, żeby tylko zatankować swój samochód. Mam ze sobą 20 litrowy kanister i też go zatankuję, bo sąsiad mnie prosił – pod dystrybutorem w Białym Borze spotkaliśmy mieszkańca wsi Porost (gm. Bobolice). I dodał: – Przy okazji żona zrobi zakupy w sklepie (obok stacji niedawno otwarto nowy market – dop. red.).

Jednak nadal radzimy jechać przez Biały Bór z przepisową prędkością. Wczoraj w mieście natrafiliśmy na dwa czynne fotoradary.

www.regiomoto.pl

Tytuł:
PostNapisane: 20 gru 2011, o 18:42 
Hehe, wszyscy Biały Bór omijają szerokim łukiem z tego widać skoro ON tyle jest tańszy. Nie zmienia to jednak faktu że rachunek za tanie tankowanie może przypadkiem nam wyjść bokiem :/

Tytuł:
PostNapisane: 30 lip 2012, o 16:11 
Podinspektor
Podinspektor

Biały Bór - wlot od strony Człuchowa:

Obrazek Obrazek

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez stefan_87, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: 30 lip 2012, o 18:14 
A tak na marginesie oni cokolwiek innego robią po za staniem z fotoradarem :?:

Tytuł:
PostNapisane: 6 sie 2012, o 21:28 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Robi napisał(a):
A tak na marginesie oni cokolwiek innego robią po za staniem z fotoradarem :?:

Chyba nie ;)

Fajny artykuł znalazłam ;)

Cytuj:
W dniu 05.07.2012r. wyjeżdżając z Białego Boru i jadąc do Koszalina z szybkością 64 km/godz. zaskoczył mnie błysk fotoradaru. Zupełnie słusznie, lecz nie w tym problem.

Problem w tym, że dla Straży Miejskiej w Białym Borze priorytetem działalności jest kontrola ruchu drogowego, ustawianie radarów w miejscach, gdzie nie ma takiej potrzeby, a nie w miejscach, gdzie taka potrzeba istnieje i gdzie przekroczenie prędkości może stanowić zagrożenie (szkoła, przedszkole itp.).

Tak było w moim przypadku. Straż Miejska w Białym Borze jest tak uprzejma, że informuje w internecie o miejscach stawiania fotoradarów. W przypadku tego fotoradaru ( „wyjazd do Koszalina”) - uzasadniono - zjazd do Białego Boru jest stromy i ostry zakręt. Uzasadnienie nie dotyczy tych kierunków jazdy. Fotoradar postawiono nie w kierunku jazdy do Białego Boru, tylko po stronie przeciwnej, w kierunku wyjazdu do Koszalina, około 200 metrów za zabudowaniami na prostym odcinku pod górę.

Straż Miejska w Białym Borze zarobiła na fotoradarach w ubiegłym roku 6.000.000 zł. (w Warszawie 1.800.00zł).

W Białym Borze jest 10 strażników, czyli jeden strażnik przypada na 500 mieszkańców, z kolei w Koszalinie pracuje aż 25 strażników, czyli jeden strażnik przypada na 4.000 mieszkańców. Dysproporcja dziwnie zaskakująca.

Zwróciłem się do pana premiera, Ministra Spraw Wewnętrznych, Ministra Finansów oraz do Wojewody Pomorskiego i Burmistrza Białego Boru z następującymi wnioskami:

1. W ramach redukcji etatów w administracji zlikwidować Straż Miejską w Białym Borze, a w jej miejsce wprowadzić dwa razy mniej etatów policji.

2. W ramach zwiększenia wpływów do budżetu odprowadzić 5.900.000 zł. z tytułu mandatów do budżetu, a Białym Borze pozostawić tylko koszty obsługi fotoradarów (100.000 zł).

3. Najwyższa Izba Kontroli powinna sprawdzić, jak zagospodarowane są środki finansowe pozyskane z mandatów.

Źródło i fotki

Tytuł:
PostNapisane: 11 lis 2012, o 10:27 
Aspirant
Aspirant

:arrow:
ul. Bobolicka (stromy zjazd, niebezpieczny zakręt) ograniczenie prędkości do 40 km/h

Wlot od Koszalina
Obrazek

Zjazd z góry do miasta.
Obrazek

Wjazd w ul. Bobolicką od strony centrum
Obrazek

Wylot na Koszalin.
Obrazek

:arrow: ul. Dworcowa (droga krajowa nr 25, sł. 18/550 do 18/900) ograniczenie prędkości do 50 km/h w godz. 5.00-23.00.

Kierunek Bydgoszcz, Warszawa.
Obrazek

Jedno z kilku miejsc ustawienia fotoradaru
Obrazek

Kierunek Słupsk, Kołobrzeg.
Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 13 sty 2014, o 16:05 
Oliwa sprawiedliwa i jednego fotoradaru mają mniej. łoś Multanova 6f przeszła delikatny lifting optyczny :rotfl1:

Ode mnie :czytaj:

Obrazek

Dla Pana kierującego. Wódki mu dać. :pub3:

Załączniki:
Komentarz: źródło: gk24.pl
biały bór.jpg
biały bór.jpg [ 20.74 KiB | Przeglądane 387 razy ]

Tytuł:
PostNapisane: 14 sty 2014, o 08:50 
Inspektor
Inspektor

Multa była ubezpieczona kwestia czasu jak kupią w jej miejsce nówkę. komendant zapewne się cieszy z takiego obrotu sprawy bo starą multę która swoje zarobiła zastąpi nowiutkim fotoradarem który będzie trzepał kolejne miliony dla czarnuchów.

Tytuł:
PostNapisane: 14 sty 2014, o 18:40 
Inspektor
Inspektor

Dokładnie tak jak mówisz renee a ponieważ M6F już nie produkują to kupią MRCD :rotfl5: To dopiero będzie oliwa ;)

Tytuł:
PostNapisane: 14 sty 2014, o 23:27 
Youthan napisał(a):
To dopiero będzie oliwa

Też prawda, ale przynajmniej chwilowo samopoczucie się niektórym poprawi.

Tytuł:
PostNapisane: 15 sty 2014, o 17:42 
Komisarz
Komisarz

Youthan napisał(a):
...to kupią MRCD...

A może kupią fotoraida :DD: :?:

Tytuł:
PostNapisane: 15 sty 2014, o 17:50 
Raczej nie, na pewno nie z prostej przyczyny. Komediant Lada to główny szkolący straże na multach więc gdzie będzie kupował fotobadziewiaka :oops:

Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2015, o 14:45 
Inspektor
Inspektor

Obrazek

Zobaczcie jak K****wy :evil: A grubas ich tak wychwalał że są białym krukiem na mapie fotoradarów a mamy czarne ch*** zbolałe. :red:

Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2015, o 21:10 
Inspektor
Inspektor

Cześć renee. Nie wiem czy przypadkiem nie padłeś właśnie ofiarą interetowych "piasmaków". O ile pamiętam to przed poprzednimi wakacjami lub jeszcze dwa lata temu. W jednym z pism motoryzacyjnych , była taka instrukcja jak uniknąć fotoradarowych pułapek podczas wakacyjnego wyjazdu. Krótko i na temat. Wspominano o czym trzeba pamiętać, jak działają ograniczenia prędkości i kiedy obowiązują i kiedy się kasują. Ten skan jak żywo przypomina mi to z tamtej gazety. Wspominano też o gminach które czerpią największe korzyści. Osobiście nie czułem związku pomiędzy ich przykładami a faktyczną miejscowością ale czułem pewną chęć wykorzystania emocji aby uatrakcyjnić sam artykuł. Przeczytałem, odświeżyłem sobie pamięć i myślę "ok. pojadę to zobaczę". Ku mojemu zdziwieniu w Białym Borze faktycznie było podniesienie prędkości do :90: na pierwszych metrach zanim zaczęły się zabudowania. Być może tam dalej nawet stoi znak :70: za przejazdem kolejowym - nie chce teraz strzelać z tkz. bani, ale samego ograniczenia do :40: pod tablicą zieloną z nazwą miejscowości na DK 25 nie zauważyłem...

Dla przykładu koordynaty tej tablicy na wlocie z Człuchowa : 53.88194,16.857792

Mam takie pytanie zatem, jesteś pewien że te :40: faktycznie dotyczy Białego Boru :?:

Y.

Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2015, o 12:56 
Inspektor
Inspektor

Sprawdzę na google maps.
Jaką ma różnicę Biały Bór, Słupsk, Kobylnica czy inne Debrzno jak wszyscy są jednego ch*** warci i tak samo postępujący.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1