Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy


Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 23 mar 2019, o 11:58

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 sie 2009, o 22:17 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 13:37
Posty: 3655
Lokalizacja: Bełchatów
Biały Bór
Wylotówka na Człuchów, ul. Bogusława
woj. zachodniopomorskie
pow. szczecinecki
gmina Biały Bór


Fotoradary przenośne dwie sztuki ustawione po obu stronach ulicy. W obstawie granatowe Renault Straży miejskiej


Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Moniś, łącznie edytowano 4 razy

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 wrz 2009, o 10:41 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 3 sie 2009, o 18:48
Posty: 5090
W Białym Borze na fotkę załapało się wiele znanych osób. Oto jedna z nich

Obrazek

_________________
Lewy pas to nie kółko różańcowe


Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Przemo, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 gru 2009, o 10:14 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 16:56
Posty: 2649
Lokalizacja: Gostyń / Ostrów Wielkopolski
Straż Miejska w Białym Borze rozpisała przetarg na dostawę fotoradaru.

_________________
Bo w życiu liczy się polot i fantazja... tudzież masa, ka$a i grubość k*tasa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 gru 2009, o 15:41 
Trzecią sztukę :?: :shock: :shock: :shock:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 gru 2009, o 16:58 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 3 sie 2009, o 18:48
Posty: 5090
Dokładnie. No chyba, że jeden z poprzedników powoli klęka i będzie wymianka.

_________________
Lewy pas to nie kółko różańcowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 gru 2009, o 10:32 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 3 sie 2009, o 18:48
Posty: 5090
Oczywiście wygrał Lifor za 197 640 zł brutto.

_________________
Lewy pas to nie kółko różańcowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lut 2010, o 16:09 
Offline
Aspirant
Aspirant

Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 16:13
Posty: 1607
Lokalizacja: Monachium
:arrow: ul. Bogusława

:arrow: ul.Dworcowa DK nr 25

:arrow: Żymierskiego DK nr 20

Niska tolerancja.Foto z netu.

Obrazek

Pewnie jedna szuka M6F siedzi Cały czas w maszcie. 8-)


Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Mateusz, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 mar 2010, o 12:06 
Offline
Starszy Aspirant
Starszy Aspirant

Dołączył(a): 14 sie 2009, o 18:11
Posty: 2786
Lokalizacja: Szamotuły
Cytuj:
Zysk z radaru

Dla niektórych samorządów grzywny i mandaty nakładane za wykroczenia drogowe to pokaźne źródło dochodów. Przykład: gmina Biały Bór, która planuje uzyskanie w tym roku dochodów budżetu w wysokości 26,8 mln zł, z czego aż 7 mln zł mają stanowić grzywny i mandaty za zbyt mocne przyciskanie pedału gazu!

Straże gminne i miejskie mają prawo korzystać z fotoradarów w celu nadzorowania i poprawy bezpieczeństwa na drogach. Ustawodawca sądził pewnie, że gminne fotoradary będą strzec porządku na drogach gminnych. Stało się inaczej: pracują one przede wszystkim na drogach krajowych i wojewódzkich. Fotoradary najczęściej stoją nie tam, gdzie jest niebezpiecznie, lecz w miejscach, gdzie łatwo popełnić wykroczenie. Np. tuż przy tablicy wyznaczającej początek lub koniec obszaru zabudowanego. Nie zawsze kierowcy wyhamują do przepisowych 50 km/h. Jeśli jadą trochę szybciej – może ich to kosztować 50 zł i punkty karne.
W wielu miejscach naczelnym zadaniem straży gminnych i używanych przez nie fotoradarów jest pompowanie budżetów samorządowych. Mandaty i grzywny nałożone przez strażników gminnych są dochodami własnymi gmin. Wystarczy utworzyć straż gminną, wyposażyć ją w fotoradar i patrzeć, jak pieniądze wartkim strumieniem płyną do gminnej kasy.
Władze Białego Boru postanowiły skorzystać z okazji, jaką jest położenie na skrzyżowaniu dwóch ważnych dróg krajowych: nr 20 ze Szczecina do Gdańska i nr 25 z Bydgoszczy do Koszalina. Ruch spory, kierowcom się spieszy. Fotoradary są trzy: dwa przenośne, jeden stacjonarny. I przynoszą gminie coraz więcej pieniędzy: na ubiegły rok zaplanowano 3,5 mln zł wpływów za mandaty, na ten rok już dwukrotnie więcej. Przy tym tempie wzrostu za pięć lat cały budżet gminy zapełnią fotoradary.
Z gnębienia kierowców fotoradarem znany jest też Rewal. Wprawdzie nie leży przy żadnej ruchliwej drodze, ale urządzenie wyłapuje samochody, których kierowcy lekceważą liczne we wsi ograniczenia prędkości. Przy Białym Borze Rewal to jednak detalista: z mandatów budżet gminy ma w tym roku zyskać 350 tysięcy zł. Budżet Rewala to 64,5 mln zł.
Lepszy apetyt niż Rewal ma Resko, którego władze też nie gardzą pieniędzmi z mandatów. Na ten rok gmina, choć leżąca na uboczu, zaplanowała sobie pół miliona dochodów z mandatów. Budżet ma dokładnie ten sam, co Biały Bór: 26,8 mln zł.
To, co jest źródłem radości i sporych dochodów Białego Boru, jest jednocześnie źródłem kłopotów innych straży gminnych. Komendant straży miejskiej w Goleniowie ma już powyżej uszu napływających z całego kraju wniosków o przesłuchanie obywateli tej gminy, których samochody zostały sfotografowane przez fotoradary.
– Takich wniosków codziennie jest kilka lub kilkanaście – mówi komendant S. Surmaj. - Inne straże chcą, bym uzyskał od wzywanych oświadczenie, kto prowadził samochód, bo tylko sprawcę wykroczenia można ukarać mandatem. To dla nas dodatkowa praca i koszty, jak choćby kilka złotych za każdy wysłany przez nas list polecony, nie mówiąc już o odrywaniu strażników od ich zadań w terenie. I nic w zamian nie mamy, bo wpływ za nałożony mandat trafia właściciela fotoradaru. W samym Goleniowie straż miejska nie ma fotoradaru. Nie ma - i mieć nie będzie, bo nikt go sobie tu nie życzy.
- Nasza rola to troszczyć się o porządek w gminie i na tym się skupiamy – mówi komendant S. Surmaj. – To samo zdanie o roli straży miejskiej ma burmistrz i radni gminni. Fotoradaru nie kupimy, wystarczą urządzenia policyjne.
Na ten rok Goleniów zaplanował jedynie 120 tysięcy zł wpływów z mandatów wystawianych przez straż miejską. W tym ani złotówki za przekroczenia prędkości. Szansą na ograniczenie zapędów niektórych samorządów lokalnych była ubiegłoroczna nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym. Przewidywała ona, że mandaty za przekroczenia prędkości na głównych drogach wystawiałoby krajowe centrum nadzoru nad ruchem. Straże gminne miałyby prawo ustawiać swój sprzęt jedynie na drogach lokalnych. W tym momencie większość gminnych fotoradarów trafiłaby do magazynów, bo nie zarabiałyby nawet na siebie. Sejm jednak przyjął w tej samej ustawie kilka rozwiązań, które Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodne z Konstytucją. Cała nowelizacja trafiła do kosza, a strażnicy gminni nadal grasują wszędzie, gdzie jest okazja „ustrzelić” kierowców jadących za szybko.

Źródło; kurier szczecińskiNa wlocie do Białego Boru ul. Żymieryjskiego
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 cze 2010, o 12:56 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 3 sie 2009, o 18:48
Posty: 5090
Taki mały apel
Cytuj:
Apelujemy do kierowców – skoro władze miasta tak bardzo chcą się zaopiekować zawartością naszych portfeli, to my zaopiekujmy się ich finansami. Polecamy trzy sprawdzone sposoby, które skutecznie pokażą nasz stosunek do działań Białego Boru:


1. Zmień trasę – jeśli możesz, jedź po prostu inną drogą. Jest ich kilka w okolicy. Unikniesz ryzyka nadziania się na jeden z czterech fotoradarów, a jednocześnie zobaczysz nowe, ciekawe miejsca.
2. Jeśli już jedziesz przez Biały Bór, nie zatrzymuj się tam. Jedź zgodnie z przepisami, nie stawaj ani na stacji benzynowej ani w sklepie. Nie korzystaj z żadnych usług, jeśli nie musisz – bojkot ekonomiczny miasta, to najlepszy sposób, by pokazać, jakie zdanie mają kierowcy na temat fotoradarów.
3. Wyślij e-mailem ostrzeżenie do znajomych, którzy wybierają się w okolice Koszalina czy Słupska na polskie wybrzeże. Niech dowiedzą się o Białym Borze.


I na koniec ostrzeżenie – fotoradarów przenośnych w tych okolicach jest więcej. Nie tylko władze Białego Boru chcą zarobić na kierowcach.


reszta tutaj

_________________
Lewy pas to nie kółko różańcowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 lip 2010, o 10:34 
Cytuj:
Biały Bór: Obróbka zdjęć z fotoradaru to główne zajęcie straży gminnej. Radni mają tego dość

Radni z Białego Boru zbuntowali się i uznali, że czas zmobilizować miejscową straż gminną, aby zajęła się też innymi sprawami, a nie tylko "obróbką” zdjęć z fotoradarów i karaniem kierowców. W Białym Borze na przekroczeniu prędkości wpadł m.in. kierowca Jarosława Kaczyńskiego.

W powszechnym obiegu jest już dowcip o tym, że nie ze szkoły ukraińskiej czy stadniny ogierów słynie Biały Bór, a z największej aktywności straży gminnej, która bez przerwy poluje na kierowców z fotoradarami. To tutaj przecież wpadł kiedyś na przekroczeniu dozwolonej prędkości kierowca wiozący prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

To właśnie tutaj wpływy z mandatów, którymi sypie jak z rękawa straż, stanowią znaczną część budżetu gminy. – Na ten rok plan wpływu z tego tytułu to ponad 5 mln złotych, a cały nasz budżet do 30 milionów – przyznaje Tadeusz Markiewicz, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Biały Bór. – Wpływy z mandatów to dla nas bardzo duży zastrzyk finansowy i nie chcemy z niego absolutnie rezygnować – mówi przewodniczący. – Bo te pieniądze na szczęście nie są przejadane, a inwestowane np. w drogi, czy ocieplanie szkół. Taki nadzór ze strony strażników to także poprawa bezpieczeństwa. Ale niech też strażnicy zajmą się innymi sprawami. Ludzie mają pretensje, że w gminie strażników nie widać, że są chuligańskie awantury, a straży nie ma, że powstają dzikie wysypiska śmieci, a strażnicy tego nie pilnują, tak samo jest problem z nielegalnym opróżnianiem szamb. Strażnicy powinni ścigać sprawców, a oni non stop są zajęci fotoradarami.

Radni uznali, że burmistrz Białego Boru Lech Kwaśniewski musi coś z tym zrobić. Może np. zatrudnić kogoś nowego. Dlatego przekazali na jego ręce wniosek, który w imieniu radnych wszystkich komisji podpisał przewodniczący rady. – Fakt, wziąłem to na siebie, choć potem może ktoś mieć do mnie o to pretensje, ale ja dużo spraw biorę na siebie – skomentował wyraźnie z siebie zadowolony Tadeusz Markiewicz. A co burmistrz zrobił w odpowiedzi na wniosek? – Zdyscyplinował komendanta, by ten z kolei zmobilizował swoich ludzi, by byli bardziej aktywni i częściej pojawiali się w terenie – mówi Bożena Pankiewicz-Ginda, sekretarz urzędu miasta. – Do tego trzy osoby z administracji zostały ostatnio przekwalifikowane na strażników gminnych, i teraz mamy ich 9, to powinno wystarczyć.

Tymczasem w gminie, w dokładniej w Sępolnie Wielkim, szykuje się zebranie wiejskie. O ile nic się nie zmieni, to w czwartek o godz 18 mieszkańcy mają się spotkać z władzami gminy i wyliczyć swoje pretensje pod adresem strażników.

gk24.pl


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 lip 2010, o 14:56 
Offline
Aspirant Sztabowy
Aspirant Sztabowy

Dołączył(a): 30 sie 2009, o 09:45
Posty: 471
Lokalizacja: Sławno
w Białym Borze maja 2 multy , a może 3 ? . jak w czerwcu br. przejeżdżałem przez ta miejscowość w niedzielne do południa jedna stała na wlocie do miasta druga na wylocie . w sumie działaja podobnie jak czuchów .
takie działania SM i SG w Polsce stają sie powoli standartem .

_________________
V1=Wunderwaffe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 lip 2010, o 15:13 
Offline
Aspirant
Aspirant

Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 16:13
Posty: 1607
Lokalizacja: Monachium
Trzy (3) 8-) http://fotoradary.net.pl/fotoradary-prz ... -vt937.htm

Jedna siedzi w stacjonarnym Traffitowerze . 8-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 lip 2010, o 18:28 
4 w gwoli ścisłości najnowszy nabytek jest w drodze :P


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 wrz 2010, o 18:58 
Offline
Posterunkowy
Posterunkowy

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 18:24
Posty: 5
Lokalizacja: Toruń
Witam wszystkich,
w tym roku troszkę się zmieniło w Białym Borze. Na wjeździe od strony Bydgoszczy zwiększyli dozwolona prędkość do 70km/h a co za tym idzie nie uświadczysz fotoradaru. Przynajmniej ja nie trafiłem a jeżdżę tam średnio raz w miesiącu.

_________________
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 paź 2010, o 23:26 
Offline
Podkomisarz
Podkomisarz

Dołączył(a): 9 paź 2009, o 17:32
Posty: 683
Lokalizacja: CNA
Świeże fotki :!: :!:

I tak jak jechałem w sobotę (tj. 02.10.10) lodówka stała po drugiej stronie i kierowała w jadących od Człuchowa, czyli na wjeżdżających do miasta.

W niedzielę lodówka w tym samym miejscu, ale skierowana na wyjeżdżających w stronę Człuchowa, zdjęcie obstawy:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

i dorzucę dla przeglądających to zdjęcie, drugiego auta SM

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group