Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 16 lip 2018, o 20:57

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 10 mar 2014, o 20:39 
Jest sposób żeby tak zrobić. CO do drugiej części Twojej wypowiedzi zależy co kto lubi. Lawetowanie w sumie lepsze niż lewatywowoanie ;)
Lawetowanie - jakaś podstawa prawna? :oops:

Tytuł:
PostNapisane: 10 mar 2014, o 20:44 
Fox24 napisał(a):
Lawetowanie w sumie lepsze niż lewatywowoanie

Nie miałem na myśli lewatywy.

Fox24 napisał(a):
Lawetowanie - jakaś podstawa prawna? :oops:

Art. 130a. jest szeroko pojęty więc coś się znajdzie na uparte stworzenia. :oops:

Tytuł:
PostNapisane: 10 mar 2014, o 20:51 
Który punkt konkretnie:
Art. 130a.

1. Pojazd jest usuwany z drogi na koszt właściciela w przypadku:

1) pozostawienia pojazdu w miejscu, gdzie jest to zabronione i utrudnia ruch lub w inny sposób zagraża bezpieczeństwu;
2)nieokazania przez kierującego dokumentu stwierdzającego zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub stwierdzającego opłacenie składki tego ubezpieczenia, jeżeli pojazd ten jest zarejestrowany w kraju, o którym mowa w art. 129 ust. 2 pkt 8 lit. c;
3)przekroczenia wymiarów, dopuszczalnej masy całkowitej lub nacisku osi określonych w przepisach ruchu drogowego, chyba że istnieje możliwość skierowania pojazdu na pobliską drogę, na której dopuszczalny jest ruch takiego pojazdu;
4) [pozostawienia pojazdu nieoznakowanego kartą parkingową, w miejscu przeznaczonym dla pojazdu osoby niepełnosprawnej o obniżonej sprawności ruchowej oraz osób wymienionych w art. 8 ust. 2;]
<pozostawienia pojazdu nieoznakowanego kartą parkingową, w miejscu przeznaczonym dla pojazdu kierowanego przez osoby wymienione w art. 8 ust. 1 i 2;>

Nowe brzmienie pkt 4 w ust. 1 w ar t. 130a wejdzie w życie z dn. 1.07.2014 r . (Dz. U. z 2013 r. poz. 1446).
5)pozostawienia pojazdu w miejscu obowiązywania znaku wskazującego, że zaparkowany pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela.

1a. Pojazd jest usuwany z drogi na koszt wykonującego przejazd drogowy w przypadku, o którym mowa w art. 140ad ust. 2 pkt 2.

2. Pojazd może być usunięty z drogi na koszt właściciela, jeżeli nie ma możliwości zabezpieczenia go w inny sposób, w przypadku gdy:

1) kierowała nim osoba:
a) znajdująca się w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu albo środka działającego podobnie do alkoholu,
b)nieposiadająca przy sobie dokumentów uprawniających do kierowania lub używania pojazdu;
2)jego stan techniczny zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego, powoduje uszkodzenie drogi albo narusza wymagania ochrony środowiska.

2a. Od usunięcia pojazdu odstępuje się, jeżeli przed wydaniem dyspozycji usunięcia pojazdu lub w trakcie usuwania pojazdu ustaną przyczyny jego usunięcia. Jeżeli wydanie dyspozycji usunięcia pojazdu w przypadkach, o których mowa w ust. 1–2, spowodowało powstanie kosztów, do ich pokrycia jest obowiązany właściciel pojazdu. Przepis ust. 10i stosuje się odpowiednio.

I dyskutujemy dalej. :P

Tytuł:
PostNapisane: 10 mar 2014, o 21:08 
Cytuj:
2)jego stan techniczny zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego, powoduje uszkodzenie drogi albo narusza wymagania ochrony środowiska.

Ten ci odpowiada :D: z naciskiem na szeroko pojętym zagrożeniem bezpieczeństwa łoś

Tytuł:
PostNapisane: 10 mar 2014, o 21:12 
Wzywam swoją lawetę i co? Bo w tym przypadku holowanie jest fakultatywne :rotfl5: I samochodziku mi na parking Policyjny nie zabierzesz :oops:

Tytuł:
PostNapisane: 10 mar 2014, o 21:14 
A proszę Cię bardzo, poczekam aż przyjedzie i cie odpowiednio wykasuje :oops: Suma sumarum stwierdzisz że jednak nie jest to opłacalny biznes i warto było wydać mniejszą kwotę na badanie techniczne.

Tytuł:
PostNapisane: 10 mar 2014, o 21:16 
Oczywiście jeśli Ci się uda podciągnąć bark badań technicznych w dowodzie że mój samochód zagraża bezp......
Mam swoją prywatną, dużo mnie nie będzie kosztować. :P

Tytuł:
PostNapisane: 10 mar 2014, o 21:20 
Fox24 napisał(a):
Oczywiście jeśli Ci się uda podciągnąć bark badań technicznych w dowodzie że mój samochód zagraża bezp......

Ojojojojoj kto jak kto ale Ty chyba nie powinieneś mieć z tym problemów :P
Fox24 napisał(a):
Mam swoją prywatną, dużo mnie nie będzie kosztować. :P

500 km od miejsca docelowego. Super. Interes życia zrobiłeś. :ok:

Tytuł:
PostNapisane: 10 mar 2014, o 21:44 
Jest jeszcze sposób żeby ten mój samochód pojechał na lawecie Policyjnej, ale to się zostawia dla szczególnych przypadków.

Robi napisał(a):
500 km od miejsca docelowego. Super. Interes życia zrobiłeś.

Jak to mówią, bogatemu wszystko wolno :rotfl5:
Tylko jak ja te 500km zrobiłem takim pojazdem zagrażającym (Kamikadze ze mnie :shock: ) i nikt mnie nie zatrzymał, ach ta leniwa Policja :rotfl5:

Niby proste pytanie "chłop" zadał a jaka dyskusja.
Co do odszkodowań z OC to niestety znam przypadki wypłacenia kierowcy który był w momencie zdarzenia pijany ale poszkodowany, więc taki banał jak badania w niczym nie przeszkadza :(

Tytuł:
PostNapisane: 10 mar 2014, o 21:47 
Fox24 napisał(a):
Jest jeszcze sposób żeby ten mój samochód pojechał na lawecie Policyjnej, ale to się zostawia dla szczególnych przypadków.

No co Ty nie powiesz :lol:
Fox24 napisał(a):
Co do odszkodowań z OC to niestety znam przypadki wypłacenia kierowcy który był w momencie zdarzenia pijany ale poszkodowany, więc taki banał jak badania w niczym nie przeszkadza :(

Wiele razy mówiłem że Polska to dziki kraj...

Tytuł:
PostNapisane: 11 mar 2014, o 01:27 
Inspektor
Inspektor

Fox24, skoro twierdzisz że pisze głupoty napisz z łaski swojej jak Policjant ma sprawdzić w radiowozie czy masz ważny przegląd techniczny nie mając dowodu rejestracyjnego przy sobie?

Tytuł:
PostNapisane: 11 mar 2014, o 08:31 
O wszechwiedząca w CEP-ie ;)
Ps. Napisałem pieszczotliwie że głupotki gadasz :rotfl5:

Tytuł:
PostNapisane: 11 mar 2014, o 12:49 
Inspektor
Inspektor

Jeżeli ktoś tu się uważa za wszechwiedzącego to ty, wystarczy prześledzić dyskusje które prowadzisz. Dziekuje za odpowiedź nie spracowało mi wczoraj że przy badaniu nawet 2zł wspomagamy cepik. Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 11 mar 2014, o 12:52 
Proszę bardzo, służę pomocą na przyszłość.

Tytuł:
PostNapisane: 11 mar 2014, o 13:53 
Inspektor
Inspektor

Fox24 napisał(a):

Robi napisał(a):
500 km od miejsca docelowego. Super. Interes życia zrobiłeś.

Jak to mówią, bogatemu wszystko wolno :rotfl5:
Tylko jak ja te 500km zrobiłem takim pojazdem zagrażającym (Kamikadze ze mnie :shock: ) i nikt mnie nie zatrzymał, ach ta leniwa Policja :rotfl5:

Niby proste pytanie "chłop" zadał a jaka dyskusja.
Mógłbyś podać taki szczególny przypadek razem z podstawą prawną i jak jej uniknąć ?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1