Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy


Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 16 lip 2018, o 20:51

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2014, o 18:55 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): 17 lip 2010, o 20:41
Posty: 53
Lokalizacja: Szczecin
marta napisał(a):
Mam inne pytanie związane z dowodem rejestracyjnym. Skończyły mi się miejsca na stemple ale badanie mam. Nie mam czasu tylko trafić do mojego wydziału komunikacji po nowy dowód rejestracyjny. Czy przy kontroli policja mi go zarekwiruje, wlepi mandat?

Po 30dniach od momentu wykonania badań technicznych policjant może zabrać Ci DR, natomiast pojazd jest traktowany jako niedopuszczony do ruchu gdyż jedynym dokumentem dopuszczającym go do ruchu jest DR lub PC z ważnym badaniem technicznym. Za to jest mandacik 20-500 i 1pkt. Taniej jest chyba pójść do urzędu i wymienić DR?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2014, o 19:13 
Pojazd jest dopuszczony do ruchu gdyż ma ważny dow. rej. W ar. 71 PRD nie ma mowy że warunkiem dopuszczenia do ruchu jest dowód z badaniem. Ma badanie na kartce? Ma, czyli jako niesprawny technicznie nie można potraktować i za brak badań zabrać dowodu tym bardziej mkk za niedopuszczenie do ruchu. Wskaż mi proszę przepis że tak kartka jesť ważna 30 dnii?


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2014, o 19:36 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): 17 lip 2010, o 20:41
Posty: 53
Lokalizacja: Szczecin
Nie kartka jest ważna 30dni tylko dane. Właściciel DR (pojazdu) ma obowiązek w ciągu 30dni powiadomić starostę o zmianie danych w DR. Wydanie zaświadczenia o nowym przeglądzie jest niczym innym jak zmianą poprzednich danych, na które nie ma miejsca w DR (pieczątka). Mówi o tym art. 78 ust.2 pkt.2 UPRD.
Diagnosta wydając zaświadczenie o nowym przeglądzie daje tym samym czas 30dni na to by udać się do starostwa po nowy DR. Dopiero po upływie tego terminu należy uważać pojazd za niedopuszczony do ruchu.
Uzupełnię jeszcze swą wypowiedź tym, że skoro pojazd nie jest dopuszczony do ruchu w momencie kontroli to jest jego zakaz dalszej jazdy = zabezpieczenie pojazdu we własnym zakresie lub policjant może je zabezpieczyć jeżeli życzy sobie tego właściciel.

Analogia jest z PC tylko że tam jest 30dni + 14dni.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2014, o 20:40 
vacek napisał(a):

Analogia jest z PC tylko że tam jest 30dni + 14dni.


Te dni jest wtedy gdy w wydziale komunikacji je Ci przedłuża i zauważ małą różnicę że jest to termin ważności tego pozwolenia a w przypadku dowodu gdzie jest termin ważności dokumentu, chyba że interpretujesz że termin badania jest terminem ważności dokumentu.

I teraz na jaki czas możesz i czy zatrzymasz mi PC kiedy upłynie termin jego ważności, na pod warunkiem sprawnego samochodu a na jaki czas DR po upłynięciu terminu badań technicznych?

Wskaż mi proszę gdzie tu jest mowa że pojazd jest dopuszczony do ruchu jak ma badania techniczne czy jak ma dowód rejestracyjny???

Art. 71. Dokument stwierdzający dopuszczenie pojazdu do ruchu
1. Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest dowód rejestracyjny albo pozwolenie czasowe. Przepis ten nie dotyczy pojazdów, o których mowa w ust. 3.
2. Pojazdy określone w ust. 1 są dopuszczone do ruchu, jeżeli odpowiadają warunkom określonym w art. 66 wymagania techniczne pojazdu uczestniczącego w ruchu oraz są zarejestrowane i zaopatrzone w zalegalizowane tablice (tablicę) rejestracyjne, a w przypadku pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli, w nalepkę kontrolną.
3. Pojazd niewymieniony w ust. 1, przyczepa motocyklowa oraz przyczepa specjalna przeznaczona do ciągnięcia przez ciągnik rolniczy lub pojazd wolnobieżny jest dopuszczony do ruchu, jeżeli odpowiada warunkom określonym w art. 66 wymagania techniczne pojazdu uczestniczącego w ruchu.
4. Zespół pojazdów składający się z pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t i przyczepy albo autobusu i przyczepy może być dopuszczony do ruchu po uzyskaniu odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym pojazdu silnikowego, dokonanej na podstawie przeprowadzonego badania technicznego. Przepis ten nie dotyczy motocykla.
4a. Przepis ust. 4 dotyczy także ciągnika rolniczego i pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej. W przypadku ciągnika rolniczego może być on dopuszczony do ruchu po uzyskaniu odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym o ograniczeniu prędkości konstrukcyjnej do 25 km/h.
5. Pojazd zarejestrowany za granicą dopuszcza się do ruchu, jeżeli odpowiada wymaganym warunkom technicznym i jest zaopatrzony w tablice rejestracyjne z numerem rejestracyjnym składającym się z liter alfabetu łacińskiego i cyfr arabskich, z zastrzeżeniem art. 59 oznaczenia pojazdu zarejestrowanego w Polsce i za granicą ust. 2 i 3, a kierujący pojazdem ma przy sobie dokument stwierdzający dokonanie rejestracji.
5a. W przypadku gdy z dokumentu stwierdzającego dokonanie rejestracji pojazdu, o którym mowa w ust. 5, nie wynika prawo do używania pojazdu przez kierującego, osoba ta obowiązana jest posiadać przy sobie i okazywać na żądanie organu kontroli ruchu drogowego dokument potwierdzający to prawo.
6. Pojazd sprowadzony z terytorium państwa niebędącego państwem członkowskim Unii Europejskiej, po dokonaniu zwolnienia pojazdu przez organ Służby Celnej do procedury dopuszczenia do obrotu, dopuszcza się do ruchu na okres 30 dni.
7. Właściciel pojazdu sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej jest obowiązany zarejestrować pojazd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w terminie 30 dni od dnia jego sprowadzenia.


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2014, o 20:56 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): 17 lip 2010, o 20:41
Posty: 53
Lokalizacja: Szczecin
W przypadku PC jest sprawa jasna... uplynal termin - nie zatrzymuje ci PC tylko masz pojazd niedopuszczony do ruchu ze wzgledu na termin - mandat ewentualnie holowanko.

W przypadku DR to tak jak pisalem - po miesiacu jest podstawa do zatrzymania DR w zwiazku z faktem ze dane w nim zawarte nie odpowiadaja stanowi faktycznemu.

Wczesniej troszke sie rozpedzilem z tym mandatem. Mandat jest dopiero przy nastepnej kontroli w przypadku DR gdyz wtedy go faktyznie nie masz ze wzgledu na fakt ze zabral ci go policjant wczesniej dajac Ci termin na otzymanie nowego DR. Jezeli ten termin minie i masz nowa kontrole - wtedy dopiero mandacior.

Ot i wszystko.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2014, o 21:00 
Ot i tak :ok:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2014, o 21:22 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 11 maja 2010, o 09:55
Posty: 1391
Lokalizacja: Silesia
To te stare dobre czasy już minęły, że "5dych" w DR rozwiązywało wszelkie problemy :?: Jak Joker w tali kart :DD:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2014, o 23:22 
Ładną dyskusję widzę prowadziliście, heh a temat wydawał się taki niewinny a tu proszę jakie zagadnienia. Z tym dowodem to ciekawa sprawę poruszyła koleżanka Marta.
PS. Ale z miejsca widać że oboje koledzy to z milicji :rotfl1:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 mar 2014, o 15:02 
Offline
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

Dołączył(a): 31 sie 2009, o 12:37
Posty: 153
Lokalizacja: Września / Gniezno
Dzień po pytaniu na forum miałam kontrolę drogową i dowód pojechał sam do Gniezna. :( Policja stwierdziła że wyświadcza mi przysługę. Bez mandatu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 mar 2014, o 12:46 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 2 wrz 2009, o 11:41
Posty: 5459
Lokalizacja: Luboń
Ale miałaś pecha. Ładna przysługa podchodząca pod czystą policyjną złośliwość.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 mar 2014, o 13:14 
Jak można nazwać złośliwością wykonywanie przez kogoś swoich obowiązków w pracy. Przeczytaj artykuł 132 PRD, gdzie jest napisane że Policjant zatrzyma dowód a nie może zatrzymać, czyli wykonał obowiązek który na niego ustawa nakłada.


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 mar 2014, o 15:18 
Fox24, wiesz dobrze że w tej formacji nadgorliwców nie brakuje, dowodzik zabrany statystyka wzrośnie, naczelnik pochwali może grupę da, ot taka polska patologia. :lol:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 mar 2014, o 15:29 
Weź pod uwagę taką sytuację: Robisz rekontrolę (a takich nie brakuje) takiego pojazdu będąc przełożonym tego Policjanta i co pogłaskał byś go za to że nie zatrzymał dowodu czy w najgorszym przypadku zrobił postępowanie??? Kto ma miękkie serce później musi mieć twardy tyłek a nikt go nie będzie nadstawiał bo ktoś ma daleko do domu wymienić ten dowód, są przepisy i trzeba się do nich stosować. :oops:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 mar 2014, o 15:31 
No tak ale w rejestrze nie figuruje do wymiany dowodu. Przegląd miała, mógł ją delikatnie pouczyć, pogrozić paluchem i byłoby dobrze.
Ps. ale z nadstawianiem dupy to masz rację.


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 mar 2014, o 15:35 
Jak napiszą w PRD że może zatrzymać a nie zatrzyma to będzie dla Policjanta dobrze.
Robi napisał(a):
Przegląd miała, mógł ją delikatnie pouczyć, pogrozić paluchem i byłoby dobrze.

Można tak zrobić a jak coś się rypsnie trzeba się liczyć z konsekwencjami. A takiego podejścia uczą Policjantów sami kierowcy, którzy potrafią sami napisać skargę że Policjant powinien mi zatrzymać a nie zatrzymał - historia zna takie przypadki :oops:
W sumie temat rzeka.


Góra
  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group