Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 22 lip 2018, o 00:18

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 mar 2014, o 08:48 
Sierżant
Sierżant

Witam,
mam małe pytanie, co grozi za brak dowodu rejestracyjnego przy sobie?
Przeoczyłem termin legalizacji butli LPG i nie mogę wykonać przeglądu, niestety ale najbliższy termin jest za 1,5 tyg, a potrzebuje nadal użytkować autko stąd moje pytanie co grozi za brak dowodu przy sobie oraz czy policja ma mozliwośc sprawdzenia czy mam zrobiony przegląd? oczywiście OC posiadam

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez franek552, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 10 mar 2014, o 09:50 
Podinspektor
Podinspektor

Art. 95. Kto prowadzi na drodze publicznej pojazd, nie mając przy sobie wymaganych dokumentów,
podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.

Art. 94. § 1. Kto prowadzi na drodze publicznej pojazd, nie mając do tego uprawnienia,
podlega karze grzywny.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto prowadzi na drodze publicznej pojazd pomimo braku dopuszczenia pojazdu do ruchu.

Art. 96. § 1. Właściciel, posiadacz, użytkownik lub prowadzący pojazd, który:
[...]
4) dopuszcza pojazd do jazdy na drodze publicznej pomimo braku wymaganych dokumentów stwierdzających dopuszczenie pojazdu do ruchu;
[...]
podlega karze grzywny.

Na zasadzie art. 9 kw będzie taka osoba mogła odpowiadać na podstawie powołanych przepisów. Raz za jazdę bez wymaganych dokumentów (dowód rejestracyjny), dwa za kierowanie pojazdem bez jego dopuszczenia do ruchu (też dowód rejestracyjny). W przypadku ostatniego przepisu dotyczy on jedynie właściciela, który taki pojazd pozwala osobie trzeciej prowadzić.

Kara grzywny może być orzeczona od 20 zł do 5.000 zł

;)

Tytuł:
PostNapisane: 10 mar 2014, o 10:03 
Inspektor
Inspektor

50zł mandatu za brak przy sobie ale jak będziesz miał obojętnie z kim kolizje nawet z pijakiem zawsze ty jesteś winien spowodowania zdarzenia.

Tytuł:
PostNapisane: 10 mar 2014, o 12:03 
Sierżant
Sierżant

No okej teraz kwestia czy bez dowodu rejestracyjnego policja sprawdzi czy pojazd ma porzegląd?

Tytuł:
PostNapisane: 10 mar 2014, o 12:34 
Inspektor
Inspektor

Nie sprawdzi.

Tytuł:
PostNapisane: 10 mar 2014, o 16:28 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

renee napisał(a):
ale jak będziesz miał obojętnie z kim kolizje nawet z pijakiem zawsze ty jesteś winien spowodowania zdarzenia.

Nie gadaj głupot, nikt nie zwali winy za kolizję tylko z powodu braku dowodu ;)

Natomiast jesli takowy dowód zostanie doniesiony i stwierdzą że nie miał aktualnych badań to nie tyle policja co firma ubezpieczeniowa zrobi wszystko co w jej mocy żeby nie wypłacić odszkodowania :P

Tytuł:
PostNapisane: 10 mar 2014, o 16:53 
Asia, nie gadaj głupotek ja nie wiesz, sprawdzi łącznie z tym czy masz oc i czy dowód jest zatrzymany czy nie.

Moniś,
Masz 100000000000% racji, choć brak badań nie świadczy o nie sprawności pojazdu i można wywalczyć odszkodowanie.

renee, W większości przypadków tak się skończy, chyba że policjant zakwalifikuje to jako pojazd niedopuszczony do ruchu to i lawetka wchodzi w grę (trzeba trafić na upartego Policjanta który ma własne interpretacje).

xso, Przedstawił artykuły z kodeksu wykroczeń a tu małe dopełnienie z tzw. kodeksu ruchu drogowego:
Art. 71. (głownie to ale art jest dłuższy)

1. Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest dowód rejestracyjny albo pozwolenie czasowe. Przepis ten nie dotyczy pojazdów, o których mowa w ust. 3.
2. Pojazdy określone w ust. 1 są dopuszczone do ruchu, jeżeli odpowiadają warunkom określonym w art. 66 oraz są zarejestrowane i zaopatrzone w zalegalizowane tablice (tablicę) rejestracyjne, a w przypadku pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli, w nalepkę kontrolną.

Art. 81. (chyba w tym był by problem)
1. Właściciel pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest obowiązany przedstawiać go do badania technicznego.

Jak by podliczyć to nawet 1000zł można wyłapać na upartego ;)
Dość straszenia, trafisz na normalnego chłopa i wyjaśnisz co się dzieje to może źle nie będzie.

Tytuł:
PostNapisane: 10 mar 2014, o 17:44 
Fox24 napisał(a):
Masz 100000000000% racji, choć brak badań nie świadczy o nie sprawności pojazdu i można wywalczyć odszkodowanie.

Tak nie do końca mistrzu, brak badań oznacza kłopoty nieważne jakbyś nie miał dobrego auta. Kwalifikacja prawa jest taka że POJAZD TAKI NIE JEST DOPUSZCZONY DO RUCHU i koniec kropka pl i nie ma prawa poruszać się po drogach :P

Tytuł:
PostNapisane: 10 mar 2014, o 18:52 
To dlaczego Policjant może mnie dopuścić do ruchu na 7 dni. I czy mnie dopuszcza do ruchu skoro mam pojazd dopuszczony do ruchu tj. mam dow. rej zalegalizowane tblice rej i nalepke kontrolną. I co misiu kolorowy, nie koniec i nie kropka. :oops: Dyskutujemy dalej :cwaniak:

Tytuł:
PostNapisane: 10 mar 2014, o 20:00 
Z tym warunkowym dopuszczeniem do ruchu bym uważał bo zdecydowanie źle interpretujesz ten zapis.... :police2:

Tytuł:
PostNapisane: 10 mar 2014, o 20:18 
Art. 132.

1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:

1) stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd:
a. zagraża bezpieczeństwu w szczególności po wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy,
b.zagraża porządkowi ruchu,
c.narusza wymagania ochrony środowiska;
2)stwierdzenia, że pojazd nie został poddany badaniu technicznemu w wyznaczonym terminie lub termin badania nie został wyznaczony prawidłowo;
3)stwierdzenia zniszczenia dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego) w stopniu powodującym jego nieczytelność;
4)uzasadnionego podejrzenia podrobienia lub przerobienia dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego);
5)stwierdzenia, że badanie techniczne zostało dokonane przez jednostkę do tego nieupoważnioną;
6)nieokazania przez kierującego dokumentu stwierdzającego zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub stwierdzającego opłacenie składki tego ubezpieczenia, jeżeli pojazd jest zarejestrowany w kraju, o którym mowa w art. 129 ust. 2 pkt 8 lit. c;
7)uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu.

2. W razie zatrzymania dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego), policjant wydaje kierowcy pokwitowanie. Może on zezwolić na używanie pojazdu przez czas nieprzekraczający 7 dni, określając warunki tego używania w pokwitowaniu.
Zezwolenie nie może być wydane w przypadkach, o których mowa w ust. 1 pkt 1 lit. a i c oraz w pkt 6.

Art. 71.

1. Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jestdowód rejestracyjny albo pozwolenie czasowe.Przepis ten nie dotyczy pojazdów, o których mowa w ust. 3.

Okazuje Ci dowód rejestracyjny bez badań techniczny to mam pojazd dopuszczony do ruchu czy nie, jak nie to dlaczego?
Co innego jak Ci go nie okażę, będzie zatrzymany baz będę miał pokwitowanie od Policjanta i wpisany zakaz dalszej jazdy (oczywiście poparte to argumentami) bądź upłynął termin ważności tego pokwitowania lub pozwolenia czasowego.

Rozumiem że jak nie mam badań technicznych to wystawisz mi mkk za pojazd niedopuszczony do ruchu, jesteś starostą i cofnąłeś decyzję administracyjną którą mi pojazd dopuścili do ruchu. W takim razie do zobaczenia w Sądzie ;)

Czekam na kolejne Twoje argumenty i jak wedle Cibie mam to interpretować, te warunkowe dopuszczenie do ruchu i co to jest?

Ostatnio edytowano 10 mar 2014, o 20:23 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 10 mar 2014, o 20:18 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Robi napisał(a):
Tak nie do końca mistrzu, brak badań oznacza kłopoty nieważne jakbyś nie miał dobrego auta. Kwalifikacja prawa jest taka że POJAZD TAKI NIE JEST DOPUSZCZONY DO RUCHU i koniec kropka pl i nie ma prawa poruszać się po drogach

No ale nie może być wyłacznym winnym kolizji/wypadku. Bo mnie tylko o to chodziło, że brak dowodu nie powoduje automatycznie uznania niewinnego winnym ;)

Tytuł:
PostNapisane: 10 mar 2014, o 20:22 
Fox24 napisał(a):
Co innego jak Ci go nie okażę, będzie zatrzymany baz będę miał pokwitowanie od Policjanta i wpisany zakaz dalszej jazdy bądź upłynął termin ważności tego pokwitowania lub pozwolenia czasowego.

Jedno z drugim się wyklucza mistrzu, a dlaczego? Napisałeś masło maślane przecząc jednocześnie swojej wcześniejszej wypowiedzi. :goof:

Fox24 napisał(a):
Czekam na kolejne Twoje argumenty i jak wedle Cibie mam to interpretować, te warunkowe dopuszczenie do ruchu i co to jest?

Śmiesz kpić czy robisz z siebie idiotę Za przeproszeniem :?:
Fox24 napisał(a):
Rozumiem że jak nie mam badań technicznych to wystawisz mi mkk za pojazd niedopuszczony do ruchu, jesteś starostą i cofnąłeś decyzję administracyjną którą mi pojazd dopuścili do ruchu. W takim razie do zobaczenia w Sądzie ;)

Mylisz pojęcia chłopcze i to zdecydowanie, prowokując kolejne spięcie.

W każdym razie jakbym to ja spotkał Ciebie z takim problemem, to pierwsza sprawa, mkk za stworzenie zagrożenia w ruchu lądowym, druga sprawa lawetowanie i tonfą po plecach na dobranoc :rotfl1: Bez odbioru.

PS. I nie zmieniaj postów bo ja znam ich każdą zmianę :smoke:

Ostatnio edytowano 10 mar 2014, o 20:32 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 10 mar 2014, o 20:30 
Nie okaże a nie jest zatrzymany -pojazd jest dopuszczony do ruchu - mam brak dokumentu podczas kontroli i potwierdzającego pojazd dopuszczony do ruchu

Okaże i Ty mi go zatrzymasz za bark badań dalej jest dopuszczony do ruchu (Pokwitowanie do 7 dni) chyba że wykryjesz usterki które zagrażają bezp w RD i zakażesz mi dalszej jazdy (Pokwitowanie bey terminu) Mandat że nie przedstawiłem do badania (Hm a jak byłem na badaniu tylko nie przeszedł a dow. rej mam dalej w kieszeni to co? nie ma mandatu)

No mistrzu i co dalej :???:

Tytuł:
PostNapisane: 10 mar 2014, o 20:33 
Lawetowanie, tonfą po plecach i dobranoc :rotfl5:

Lisek zobacz ile sprzeczności jest w Twoich postach. Wiem że lubisz się wykazywać, czasami to cenię ale śmieszą mnie te Twoje zagadki, szczególnie w moim kierunku.

Ostatnio edytowano 10 mar 2014, o 20:39 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1