Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 20 lis 2018, o 15:06

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 sie 2012, o 08:52 
Aspirant
Aspirant

Witam
Przedwczoraj miałem przyjemność jadąc do pracy trafić na 3 kontrole drogowe(raz radar, 2 razy dmuchawka) i podczas jednej z nich policjant chciał mi zabrac dowód za brak naklejki z numerem rej na szybie(była wymieniana).

Czy mają do tego prawo? Wydawało mi się ze samochód musi być sprawny technicznie a brak naklejki to jedynie wykroczenie

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez jasio79, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 23 sie 2012, o 09:34 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Bez naklejki to tak jakbyś jeździł bez tablic rejestracyjnych. Inna sprawa, że kiedyś w woj. Podlaskim wiekszość wideo tak jeździła.

Tytuł:
PostNapisane: 23 sie 2012, o 10:30 
Inspektor
Inspektor

Przemo, co wolno wojewodzie, resztę sobie sam dokończ. Brak naklejki nawet na tablicy oznacza utratę dokumentów. Zdarzenie mojego taty. Policjant był nieubłagalny. Pozdrawiam Asia.

Tytuł:
PostNapisane: 23 sie 2012, o 10:44 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

jasio79 napisał(a):
podczas jednej z nich policjant chciał mi zabrac dowód za brak naklejki z numerem rej na szybie(była wymieniana).

Czy mają do tego prawo? Wydawało mi się ze samochód musi być sprawny technicznie a brak naklejki to jedynie wykroczenie

Art 71 ust 2 -> " Pojazdy określone w ust. 1 są dopuszczone do ruchu, jeżeli odpowiadają warunkom określonym w art. 66 oraz są zarejestrowane i zaopatrzone w zalegalizowane tablice (tablicę) rejestracyjne, a w przypadku pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli, w nalepkę kontrolną."

Czyli bez niej auto nie może być dopuszczone do ruchu tak jak np bez badań technicznych a kara za to jest jedna: zabranie dowodu rejestracyjnego. Policja miala rację w tym przypadku

Asia napisał(a):
co wolno wojewodzie

Nikomu nie wolno ;)

Co do policji i tego typu zachowań to byla kiedyś afera... Klik

Tytuł:
PostNapisane: 23 sie 2012, o 20:50 
Jak nie wolno jak wolno...znam takich co w czynnej służbie latają bez a co dopiero po cywilu.

Tytuł:
PostNapisane: 23 sie 2012, o 21:25 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Robi napisał(a):
znam takich co w czynnej służbie latają bez a co dopiero po cywilu.

Ich broszka :P a ogólnie nie wolno, tyle że co niektórzy mają to w d...

Tytuł:
PostNapisane: 23 sie 2012, o 22:23 
Sami sobie przecież nie wklepią mandatu no nie :P A takie kwiatki o jakich pisałaś to wychodzą przy okazji jakiś animozji między wydziałowych. :smoke:

Tytuł:
PostNapisane: 23 sie 2012, o 23:31 
Moniś napisał(a):
Czyli bez niej auto nie może być dopuszczone do ruchu tak jak np bez badań technicznych a kara za to jest jedna: zabranie dowodu rejestracyjnego. Policja miala rację w tym przypadku

A dodatkowo można MKK DO 500ZŁ I 1 pkt karny.

Tytuł:
PostNapisane: 23 sie 2012, o 23:55 
Inspektor
Inspektor

1 punkt można przeżyć gorzej z mandatem.

Tytuł:
PostNapisane: 24 sie 2012, o 00:13 
Pod warunkiem że nie ma się na koncie 24 punktów :rotfl5:

Tytuł:
PostNapisane: 24 sie 2012, o 07:31 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Asia, ja tam zawsze wolę wysoki mandat bez punktów bo nawet 1 to już kolejny na konto :D

Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170

Tytuł:
PostNapisane: 24 sie 2012, o 08:11 
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Przypomniała mi się stara sprawa z Lublina:

Cytuj:
Auta lubelskich policjantów bez naklejek - cd.

Według naszych ustaleń tylko w Lublinie namierzono 74 prywatne auta policjantów, bez obowiązkowej naklejki na przedniej szybie. Jednak takie samochody parkują nie tylko w stolicy województwa, ale również przy innych komendach w regionie.

– Policja wlepiła mi mandat za brak naklejki z numerem rejestracyjnym – złości się Dominik Wojtysiak, kierowca z Lublina. – To jak to jest: każą mi płacić a sami popełniają identyczne wykroczenia?

Afera z naklejkami wybuchła po tym, jak nasz Czytelnik zauważył na ulicy, że policjant z lubelskiej drogówki jeździ prywatnym autem pozostawiającym wiele do życzenia: ciemna folia na oknach, brak naklejki z hologramem i numerem na przedniej szybie.

Ten sam policjant wlepił mu wcześniej mandat za… przyciemnione szyby w samochodzie.

Czytelnik sfotografował auto i przysłał zdjęcie do naszej redakcji. Przełożeni funkcjonariusza ukarali go na tej podstawie mandatem. Co więcej – szefowie Komendy Wojewódzkiej zarządzili kontrole prywatnych aut, którymi ich podwładni dojeżdżają do pracy.

Efekty? Wersja oficjalna policji mówi, że w samym Lublinie 23 samochody należące do policjantów nie miały naklejek.

– W sześciu przypadkach właściciele pojazdów już zostali ukarani mandatami karnymi. Inne sprawy są w toku – mówi Jacek Deptuś z Wydziału Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Jednak, jak twierdzi nasz wiarygodny informator, to zaniżone liczby. – W ciągu kilku dni namierzono aż 74 takie samochody, z czego 20 parkowało przed gmachem Komendy Wojewódzkiej.

A jak jest przed i w bezpośrednim sąsiedztwie innych jednostek policji w regionie? Na razie są tylko oficjalne dane z Zamościa – tam ukarano 16 policjantów.

Sprawdziliśmy wczoraj sami. W Chełmie, na parkingu "Tylko dla pracowników komendy” stały 63 auta. Z tego 12 bez naklejek. W Białej Podlaskiej – pięć. W Puławach i Kraśniku po – jednym. A w Zamościu, mimo nałożonych właśnie mandatów, aż siedem.

Na miejskich parkingach samochody bez naklejek to tylko pojedyncze przypadki. Dlaczego więc policjanci świadomie łamią prawo?

– Nie wiem. Ignorancja, głupota, niedbalstwo – ocenia Grzegorz Gorczyca, szef Automobilklubu Chełmskiego. – A może strach przed fotoradarem, bo jadący nocą bez naklejki i z mocno zabrudzoną tablicą rejestracyjną kierowca jest nie do namierzenia.

Jednak zdaniem Jacka Deptusia, policyjny technik nie odrzuci zdjęcia z fotoradaru, jeśli auto nie ma na przedniej szybie naklejki. Taką możliwość sugerowali nasi internauci.

– To zwykłe niedbalstwo kierowców – twierdzi Janusz Wojtowicz, rzecznik lubelskiej komendy. – Każdy policjant, który się go dopuści, będzie karany mandatem.

A wśród mundurowych wrze: Jak to, policjant karze policjanta? Za brak naklejki grozi 1 punkt karny i 100 zł mandatu.

DW

Jeden z pracowników cywilnych policji pokazywał mi wtedy swój mandat za brak naklejki ;)

Tytuł:
PostNapisane: 24 sie 2012, o 11:22 
Jak mówiłem wcześniej takie akcje wychodzą tylko jak kogoś za mocno uwiera coś między majtami i wydziały drą koty. Normalnie to fury stoją pod komendami nawet bez tablic i nikogo to nie rusza.

Tytuł:
PostNapisane: 24 sie 2012, o 11:49 
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Zapomniałem, że przecież niedawno gdzieś na śląsku zostało zdekonspirowanych dwóch agentów CBŚ przez drogówkę za brak naklejek legalizacyjnych w samochodach operacyjnych ;) Dane agentów i pojazdów trafiły do sądu.

Tytuł:
PostNapisane: 11 lis 2012, o 23:56 
Aspirant
Aspirant

Dzisiaj znowu miałem szczeście trafić na kontrole rutynową, oprócz dmuchawki panowie przyczaili że naklejka z nr rej jest przyklejona nie na dole tylko na górze szyby po prawej stronie.

Zna ktoś z was doładne przepisy? Mi sie wydawało że ma być po prawej stronie, nie ważne czy na dole czy na górze.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1