Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 13 lis 2018, o 01:29

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 9 kwi 2012, o 14:12 
DK nr 80 chyba to jest ulica Fordońska ale nie jestem pewien. :oops: Załadowany w kukułeczkę. :ideas: 8-)

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 14 kwi 2012, o 10:45 
Podkomisarz
Podkomisarz

Tak to jest Fordońska. Dokładnie TUTAJ

PostNapisane: 28 kwi 2012, o 11:28 
Posterunkowy
Posterunkowy

Czy ktoś wie może czy radar ten zaczeli nabijać? Miałem takie wrażenie w czwartek i piątek ale info o tym nigdzie nie widzę.. Ostatnio w okolicy był niemiły wypadek motocyklowy i może go uruchomili? Wie ktoś coś o tym?

Tytuł:
PostNapisane: 28 kwi 2012, o 11:56 
Podaj miejscowość. Docelowo wszystkie mają być nabite fotoradarami.

Tytuł:
PostNapisane: 28 kwi 2012, o 12:40 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Chodzi o ten Obrazek

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Przemo, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 28 kwi 2012, o 12:43 
To jest obwodnica Bydgoszczy, bardzo często jest aktywny.

Tytuł:
PostNapisane: 28 kwi 2012, o 12:47 
Posterunkowy
Posterunkowy

Obwodnica Bydgoszczy - zgadza się..
Tyle że on na 100% nie był do niedawna czynny przez dobre parę lat.. Codziennie tam śmigam, na 70tce nie rzadko ludzie cisną tam 120 i nie foci.. Ale teraz niejestem pewien..

Szwagier przejeżdzał dziś i mówi że obiektywu nie zauważył, na szybce podobno jest jeszcze kawałek folii..

PostNapisane: 1 maja 2012, o 02:00 
Posterunkowy
Posterunkowy

Witam miłośników szybkiej jazdy zarówno samochodem jak i motorem...Wracałem dziś z Poznania do Bydgoszczy i złapała mnie na drodze nie ciekawa sytuacja,a mianowicie wjazd do Bydgoszczy ulicą Szubińską.Chciałem dowiedzieć się od was czy ten fotoradar jest w tym momencie nabity gdyż jak być może strzelał mi fotke byłem zaspany i zamyślony;) Pozdrawiam serdecznie;)

Tytuł:
PostNapisane: 29 wrz 2012, o 17:29 
Podkomisarz
Podkomisarz

Robi napisał(a):
DK nr 80 chyba to jest ulica Fordońska ale nie jestem pewien. :oops: Załadowany w kukułeczkę. :ideas: 8-)

dzisiaj też załadowany, chyba w ogóle inspekcja nastawi go na 24h oto dowód >>KLIK<<

Tytuł:
PostNapisane: 6 lis 2012, o 09:13 
Podkomisarz
Podkomisarz

Ten na ul. Fordońskiej ma żółte barwy, ale żadnej dobudówki nie widziałem więc chyba nadal ręcznie się nim zajmują.

Tytuł:
PostNapisane: 31 gru 2012, o 09:39 
Aspirant
Aspirant

Cytuj:
Znak zniknął, a fotoradar zdjęcia robi. Pirat winien płacić za mandat?

, 29.12.201

Fotoradar stoi, ale nie ma przed nim znaku informującego o wykonywaniu pomiarów prędkości. Takie miejsce na ulicy Wojska Polskiego w Bydgoszczy znaleźli nasi dziennikarze. Czy zatem mandaty z fotoradaru wystawiane są zgodnie z prawem? Kierowcy twierdzą, że nie, bo zgodnie z przepisami stacjonarny fotoradar musi być poprzedzony odpowiednim znakiem, tzw. D51. Inspekcja Transportu Drogowego twierdzi jednak, że mandaty wystawiono legalnie. Nikt nie był w stanie powiedzieć, co się stało ze znakiem. Drogowcy dowiedzieli się od nas, że zniknął i zapowiadają, że wróci na swoje miejsce.

Nie ma znaku, nie ma mandatu - można by tak pomyśleć, bowiem fotoradar przy ul. Wojska Polskiego w Bydgoszczy stoi jak na słup przystało - samotnie - bez oznaczenia. Większość kierowców jednak przepisów przestrzega. - Ja wiem, że on tam stoi i zawsze jadę z odpowiednią prędkością - mówi jeden z nich.

Choć brak znaku zaobserwowaliśmy już kilka dni temu, to Główny Inspektorat Transportu Drogowego, który zarządza fotoradarami, nie wiedział o jego zniknięciu. Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, który odpowiada za oznakowanie, o braku znaku dowiedział się od dziennikarzy TVP Bydgoszcz, - Według najświeższych informacji po prostu zniknął. Ktoś go zdjął czy ktoś go ukradł - trudno powiedzieć. Jeżeli mamy taki na magazynie, to będzie zawieszony jeszcze dziś lub jutro – wyjaśnia Witold Antosik, dyrektor ZDMiKP w Bydgoszczy.

A znak stać musi, bo zgodnie z obowiązującymi przepisami fotoradar mierzący prędkość pojazdów, powinien być wcześniej oznaczony. „Miejsce umieszczenia obudowy stacjonarnego urządzenia rejestrującego, dokonującego pomiaru prędkości jazdy, oznacza się znakiem informacyjnym D-51” – czytamy w Rozporządzeniu Ministerstwa Infrastruktury z 22 czerwca 2011 r.

Skoro znaku nie ma, nie ma mandatów. „Nic mylnego” - mówią inspektorzy. - Przy użyciu tego urządzenia wykonujemy działania kontrolne, a przepisy są po to, aby je przestrzegać – tłumaczy Dariusz Bratoszewski z Delegatury ITD w Grudziądzu.

Przepis to przepis. W terenie zabudowanym możemy poruszać się z prędkością 50km/h; chyba, że znaki wskazują coś innego. Jeżeli są.

tvp.bydgoszcz

Jak dla mnie wcale by nie musiało być D-51 przecież według dziennikarzy i tak nikt niezwalania przed fotoradarem , mimo tablic to i tak nabijanie kasy wiec poco większy las znaków. :lol:

Tytuł:
PostNapisane: 31 gru 2012, o 11:05 
Na całe szczęście Twoja opinia jest w zdecydowanej wręcz marginalnej mniejszości :P

Tytuł:
PostNapisane: 12 cze 2014, o 15:17 
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

Fotoradar z obwodnicy Bydgoszczy został zdemontowany. D-51 stoją dalej. Może mają w planach zamontowanie nowego fotoradaru w miejsce szaraka?

Tytuł:
PostNapisane: 12 cze 2014, o 23:55 
marta napisał(a):
Może mają w planach zamontowanie nowego fotoradaru w miejsce szaraka?

Nie można takiej opcji wykluczyć. Dzięki za informację.

Tytuł:
PostNapisane: 30 cze 2014, o 11:37 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Pozostałe dwa nadal w kolorze szarym.

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1