Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 23 wrz 2018, o 13:15

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2012, o 08:48 
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Fox24 napisał(a):
....On wystawi zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu, ważne 30....

Podaj prosze podstawe prawna na ten okres waznosci tego zaswiadczenia.

Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2012, o 17:23 
Wiem że dzwoni, ale nie wiem w który kościele. Postaram się poszukać i napisać.
Na początek podparł bym się tym przepisem:
Art.78
2.Właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie nieprzekraczającym 30 dni starostę o:
1.nabyciu lub zbyciu pojazdu;
2.zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym.
A jak by minęło 30 dni to:
Art. 71.
1. Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest dowód rejestracyjny albo pozwolenie czasowe. Przepis ten nie dotyczy pojazdów, o których mowa w ust. 3.
A następnie:
Art. 132.
1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:
2.stwierdzenia, że pojazd nie został poddany badaniu technicznemu w wyznaczonym terminie lub termin badania nie został wyznaczony prawidłowo;
7.uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu.

Albo bym powiedział ważne nie ważne jedź chłopi wbij przegląd, ew. wymień dowód rejestracyjny bo jak ktoś tu powiedział trzeba też pouczać i pomagać.
No i oczywiście jak się mylę co do przepisów to proszę o poprawienie mnie.

Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2012, o 22:52 
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Pytam bo w urzedzie spotkalem sie ze stwierdzeniem ze zaswiadczenie od diaggnosty o przegladzie wazne jest tylko 14dni (nie 30). Stad zapytalem o to czy jest to gdzies napisane. Myslalem ze wiesz.
Znam tez pacjentow co jezdza po 1/2 roku albo i dluzej na "zaswiadczeniu" od diagnosty bo skonczylo im sie miejsce w dowodze a szkoda im pojsc do urzedu, wymienic dowod na nowy bo to kosztuje....

Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2012, o 23:27 
Na razie te 30 dni to interpretuje i tu się powtórzę:
Art. 78.
2.Właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie nieprzekraczającym 30 dni starostę o:
1.nabyciu lub zbyciu pojazdu;
2.zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym.
Nawet jest takie ładne pouczenie w dowodzie rejestracyjnym.

Poszukaj tu:

§12 ust.5. Badanie techniczne polegające na ponownym sprawdzeniu zespołów i układów pojazdu, w których stwierdzono usterki, może być dokonane tylko w zakresie ich usunięcia wyłącznie przez stację, która te usterki stwierdziła, w okresie nie dłuższym niż 14 dni od dnia poprzedniego badania technicznego. W innej stacji albo po upływie tego terminu przeprowadza się badanie okresowe i dodatkowe, jeżeli są one wymagane.
A to jest jedyny termin jaki znalazłem odnośnie tego zaświadczenia, ale to w przypadku gdy pojazd nie przejdzie badań. Może coś przeoczyłem bo pora już nie ta na szukanie.
No i będę kombinował dalej bo sam jestem ciekawy, chyba że jeszcze ktoś pomoże.

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2012, o 00:20 
Post pod postem, ale znalazłem jeszcze coś takiego:

1 2 3

Miłej lektury :P

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Gość, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2012, o 09:44 
Norbiemu reklamujesz Forum powiadasz.Hmmm...Fox24 wklejaj linki w URL :ideas:

Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2012, o 15:36 
Spokojnie, nie reklamuje tylko chciałem pokazać, że co głowa to opinia. Ja swoją przedstawiłem parę postów wyżej i nie chciałem pokazywać że jest ona jedynie słuszna.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1