Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 27 kwi 2018, o 07:32

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 31 sie 2009, o 17:13 
Młodszy Inspektor
Młodszy Inspektor

mirrek napisał(a):
dobrze to ciongniemy OT :P Robi w jakiej postaci masz tą "reklamę" :?:

W postaci naklejki. Pisał że ma jakby kto chciał.

PostNapisane: 31 sie 2009, o 18:05 
Inspektor
Inspektor

marta napisał(a):
Jestem tutaj nowa i wybaczcie mi głupie pytanie.Czym najlepiej się chronić przed cywilnymi autami policji?Pozdrawiam wszystkich

Siatka maskująca 6mX8m - 299 zł
Kominiarka 3 otworowa - 19 zł
MFH farba do kamuflażu 3 kolory- 20 zł
Kompletny kamuflaż: kurtka z kapturem i spodnie - 440 zł

Uśmiech policjantów z nieoznakowanego - bezcenny
Są rzeczy, których kupić nie można. Za wszystkie mandaty płać.... przelewem

A tak na serio to przede wszystkim znajomość marek i numerów rej. tych aut.
Uważaj na Skody, VW Passaty, Ople Vectry, Fordy Mondeo. Tego jeździ najwięcej. Nie ździw się jak zatrzyma Cię np Fiat Bravo, Renault Laguna, Megane, albo Nissan Maxima.
Jak jedziesz do +15/20 km/h to nie powinni Cię zatrzymać. Chyba, że odstawisz jakiś "kozacki" numer typu wyprzedzanie na przejściu dla pieszych.
Jak rozpoznać nieoznakowane ? Przeważnie siedzi dwóch smutnych panów reżyserów (Uwaga: są i tacy co jeżdżą w singlu) w niebieskich (a ostatnio w granatowych) koszulach.
Czasem można zobaczyć zaparkowanego na kokpicie (czyt. deska rodzielcza) naleśnika/pieczarkę (czyt. biała czapka policyjna) lub kawałek kamizelki odblaskowej na fotelu lub tylnej półce.
Gdy na ten przykład jedziesz w dłuższą trasę, znajdź sobie sponsora, najlepiej z CB. Trzymaj się go. Dobrze też jest mieć zabezpieczone tyły.
Na autostradzie to już obowiązkowo zabezpieczone tyły. Większość produkcji filmowych jest z przednich kamer. Jednak tu Cię zmartwię: coraz więcej operatorów lubi "tylne ujęcia" (czyt. nagrania z tylnej kamery).
Jak już jedziesz za jakimś podejrzanym autem (czyt. wypucowany, piękne obręcze kół, czasem 4 chlapacze, a w środku dwóch nisko siedzących na fotelach panów, przeważnie z wąsem*), to obserwuj okolice lusterka wstecznego (po prawej stronie), okolice tylnych zagłówków lub środek tylnej szyby przy dachu.
Jeżeli jadą za Tobą to obserwuj dodatkowo kokpit (czyt. deskę rozdzielczą) okolice słupków (czyt. płaski podłużny kawałek blachy przy szybie po lewej i prawej stronie). Wypatruj czegoś co przypomina kamerę (może to być np mała kwadratowa skrzneczka o niewielkich wymiarach z "oczkiem").
Jak ich zobaczysz, że siedzą Ci na ogonie, masz kategoryczny zakaz uciekania im (czyt. zwiększenia prędkości). Jedź spokojnie z prędkością zbliżoną do dozwolonej.
Najbardziej niezawodnym (chociaż to akurat złe określenie) sposobem jest CB. Kierowcy często informują się, że w okolicy kręci się nieoznakowany po planie filmowym i urządza casting, szukając aktorów do głównej roli. Tak naprawdę 100% zabezpieczenia to nie ma. No, przepraszam. Przepisowa jazda - masz 100% pewności, że nie zatrzymają Cię w związku z popełnieniem wykroczenia, do czego gorąco Cię namawiam.

Dodam jeszcze, że jak zaczniesz "polować" (czyt. robić zdjęcia) na nieoznakowane, to obudzi się w Tobie instynkt łowczego, myśliwego, który z daleka czuje zwierzynę. Do czego (czyt. do fotografowania nieoznakowanych) też zachęcam.

Z poważaniem
... i nie daj się złapać ;)

* ostatnio prowadzona jest akcja "Tajniaku zgol wąsa"

Ostatnio edytowano 17 sie 2012, o 08:51 przez DiFFerentiaL, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: 31 sie 2009, o 18:46 
Powiedział co wiedział, a myślę że jak przeczyta ta miła osóbka to na bank to zaczai...uwożej :lol: Pewnie zielonego pojęcia nie ma o czym my do niej mówimy ale niech tak będzie. :idea:

Tytuł:
PostNapisane: 31 sie 2009, o 19:14 
Poczekajmy niech sama załapie bakcyla i zacznie polować :mrgreen:
Poczuje dopływ adrenalinki... i radość gdy ich upoluje :shock:
8-)

Tytuł:
PostNapisane: 31 sie 2009, o 19:17 
Nie wygląda na taką, ale kto wie...może. Nigdy nie mów nigdy. :!:

Tytuł:
PostNapisane: 31 sie 2009, o 20:05 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

No jak będzie miała w jednej ręce aparat a w drugiej komórkę to długo nie pojeździ :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: 31 sie 2009, o 20:14 
Tyż prawda :mrgreen:
Z czegoś musi zrezygnować najlepiej z komórki :P

Tytuł:
PostNapisane: 31 sie 2009, o 20:15 
Starszy Posterunkowy
Starszy Posterunkowy

komórka z dobrym aparatem to dobre rozwiązanie :)

Tytuł:
PostNapisane: 31 sie 2009, o 20:20 
Co wy tam gadacie, ja prowadzę auto robię zdjęcia, gadam przez CB o komorze już nie wspomnę więc można...można :lol:

Tytuł:
PostNapisane: 31 sie 2009, o 20:25 
No niby wszystko można... :shock:

Tytuł:
PostNapisane: 31 sie 2009, o 20:28 
Dodam że jednocześnie :lol: Wiem wiem niebezpieczne to jest. A wracając do Pani Marty szczerze to nie spodziewałem się że się zaloguje wiec mnie mile zaskoczyła. To tyle z tematu. Przemo ma przynajmniej swoją taką prawdziwą krajankę lub jak kto woli gnieźniczankę czy jak to się tam odmienia. :/

Tytuł:
PostNapisane: 31 sie 2009, o 20:46 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Robi napisał(a):
Co wy tam gadacie, ja prowadzę auto robię zdjęcia, gadam przez CB o komorze już nie wspomnę więc można...można

Nie ma się czym chwalić :|

Robi napisał(a):
Wiem wiem niebezpieczne to jest

No nie chciałabym znaleźć się na Twojej drodze :P

Tytuł:
PostNapisane: 1 wrz 2009, o 12:50 
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

Dziękuje wszystkim za lawinę odpowiedzi i porad.Pozdrawiam Pana Robiego

Tytuł:
PostNapisane: 1 wrz 2009, o 16:24 
A dziękuję, ale proszę mi nie mówić na Pan. Po prostu Robert, Robi. Jak kto lubi. :roll:

Tytuł:
PostNapisane: 1 wrz 2009, o 18:38 
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Moja rada nasłuch na cb+ zapoznanie się z listą oraz oczy do okola głowy jak ktoś jeździ często po tych samych drogach można sobie miastami zainstalować listę z nieoznakowanymi w osłonie przeciw słonecznej ale po jakimś czasie już się z niej nie korzysta bo wszystko zostaje w głowie natomiast na dalsze wypady jest nie oceniona

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1