Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 14 lis 2018, o 21:05

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: 2 mandaty
PostNapisane: 29 lis 2011, o 22:03 
Posterunkowy
Posterunkowy

Witam,

Właśnie dzisiaj dotarły do mnie 2 mandaty z Trzebielina od straży gminnej. Data popełnienia wykroczenia jest taka sama na obu mandatach, a różnią się jedynie godziną zdarzenia - rozbieżność 2-ch minut (a właściwie 1m 42s zgodnie z informacjami ze zdjęć) między wykroczeniami. Czy powinnam zatem dostać 2 wezwania?

Dodatkowo na obu widać tylko tył samochodu - rzecz jasna, brak zdjęcia kierowcy, równie dobrze mogłabym powiedzieć, że samochód prowadzony był przez mojego dziadka :/

Poza tym jedno zdjęcie jest zrobione poza terenem zabudowaynym - na fotce widać tylko las, więc w tym przypadku jadąc 65 km/h nie byłoby żadnego wykroczenia. Prośba do Was, żebyście poradzili mi co mam z tym fantem zrobić.

Tytuł:
PostNapisane: 29 lis 2011, o 22:27 
olka_polka napisał(a):
Czy powinnam zatem dostać 2 wezwania?

Zaoszczędzili na papierze i przysłali ci jedno skoro szło na 1 adres.
olka_polka napisał(a):
Dodatkowo na obu widać tylko tył samochodu - rzecz jasna, brak zdjęcia kierowcy, równie dobrze mogłabym powiedzieć, że samochód prowadzony był przez mojego dziadka :/

Masz do tego prawo wtedy będzie x2 po 500 bez punktów
olka_polka napisał(a):
Poza tym jedno zdjęcie jest zrobione poza terenem zabudowaynym - na fotce widać tylko las, więc w tym przypadku jadąc 65 km/h nie byłoby żadnego wykroczenia. Prośba do Was, żebyście poradzili mi co mam z tym fantem zrobić.

To że widać las nie znaczy że nie było tam ograniczenia prędkości. Zeskanuj zdjęcia i wklej jak możesz.

Tytuł:
PostNapisane: 30 lis 2011, o 05:15 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Robi napisał(a):
olka_polka napisał(a):
Czy powinnam zatem dostać 2 wezwania?

Zaoszczędzili na papierze i przysłali ci jedno skoro szło na 1 adres.

Jej raczej chodzi o to czy powinna dostać dwa wezwania, które dostała czy powinna dostać jedno jeżeli między zdarzeniami mineło 1:42

Tytuł:
PostNapisane: 30 lis 2011, o 20:43 
Posterunkowy
Posterunkowy

Przemo napisał(a):
Jej raczej chodzi o to czy powinna dostać dwa wezwania, które dostała czy powinna dostać jedno jeżeli między zdarzeniami mineło 1:42

Dokładnie o to mi chodziło. Przecież to ewidentne naciąganie. Niedługo będą stawiać radary co 100m, pod pretekstem "zwiększenia bezpieczeństwa", a tu ewidetnie chodzi o naciąganie - bo jak to inaczej nazwać?

Wracając do tego zdjęcia, gdzie widać sam las (jak zeskanuję, to wrzucę fotkę). Skąd mogę mieć pewność, że to straż wiejska nie ustawiła go poza terenem zabudowanym właśnie po to, żeby więcej mandatów powystawiać? I kto im to udowodni? Jakby zdjęcie było robione z przodu, to wiadomo byłoby gdzie i kiedy fotka była zrobiona. A tak, zdjęcie cyknięte z tyłu, więc nawet nie przypominam sobie, gdzie ta śmietniczka stała.

Nie to, żebym się czepiała, ale widać nie tylko ja uważam, że straż wiejska w tej miejscowości nabija sobie kasę:

>>KLIK<<

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez olka_polka, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 30 lis 2011, o 22:10 
Przemo napisał(a):

Niekoniecznie, skoro przejeżdżała tam dwa razy w ciągu 1:42 i popełniła dwa wykroczenia na tym samym fotoradarze to są to dwa zarejestrowane wykroczenia, a nie jedno jakby koleżanka chciała.

Cytuj:
Wracając do tego zdjęcia, gdzie widać sam las (jak zeskanuję, to wrzucę fotkę). Skąd mogę mieć pewność, że to straż wiejska nie ustawiła go poza terenem zabudowanym właśnie po to, żeby więcej mandatów powystawiać? I kto im to udowodni? Jakby zdjęcie było robione z przodu, to wiadomo byłoby gdzie i kiedy fotka była zrobiona. A tak, zdjęcie cyknięte z tyłu, więc nawet nie przypominam sobie, gdzie ta śmietniczka stała.

Na zdjęciu jest opis miejsca gdzie zostało zarejestrowane, ja też ci mogę pokazać u mnie las w centrum miasta i co powiesz mi że jest to po za terenem zabudowanym bo jest las. Absurd. :oops:

Tytuł:
PostNapisane: 2 gru 2011, o 17:52 
Posterunkowy
Posterunkowy

Problem w tym, ze na mojej fotce tez byl las i nic wiecej a opis to: Trzebielino.
Szukaj wiatru w polu co gdzie jak.

W sumie zapomniałem wstawić zdjęcia w watku o gminie Trzebielino. Jak nie zapomne to wstawie.

Poz tym po wysłaniu do nich soczystej w paragrafy odpowiedzi we wrzesniu, mamy grudzień i odpukać, narazie cisza z ich strony.

Tytuł:
PostNapisane: 2 gru 2011, o 18:21 
Inspektor
Inspektor

Bigbluee2, 180 dni mają na wysłanie ci mandatu. Mi straż z Tarnowa Podgórnego przysłała raz po 3 dniach, drugi raz po 9. Pozdrawiam Asia

Tytuł:
PostNapisane: 2 gru 2011, o 20:14 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Bigbluee2 napisał(a):
Problem w tym, ze na mojej fotce tez byl las i nic wiecej a opis to: Trzebielino.

A w lasach nie ma ograniczeń prędkości? :roll: i miejscowości wyznaczone sa od domu do domu? :roll:

Tytuł:
PostNapisane: 2 gru 2011, o 22:00 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Moniś raczej w mieście nie ma lasów/ lasków :oops:

Zawsze można napisać reklamację/ skargę/ zażalenie/ że lasów nie wycięli.

Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170

Tytuł:
PostNapisane: 2 gru 2011, o 22:39 
I tu się mylisz drogi Pawle...

czy z takiego zdjęcia byłbyś wstanie powiedzieć że jest to teren zabudowany

Obrazek

...w dodatku z ograniczeniem do :40:

Kolejny przykład...centrum miasta

Obrazek Obrazek

do niedawna z ograniczeniem do :30: "Takich" terenów zabudowanych można mnożyć w nieskończoność w Polsce. :ideas:

Tytuł:
PostNapisane: 2 gru 2011, o 22:58 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Drogi Robercie ten pierwszy kawałek to ironia z mojej strony (dlatego dopisałem tą drugą część). Przecież w miastach są lasy/ laski/ parki/ nawet rezerwaty się zdarzają. A cały czas jest to teren miasta więc teren zabudowany.

A to czy jest teren zabudowany to mówią znaki.
Zresztą jak w Twoich przykładach o drzewach są przykłady w drugą stronę - stoją domy i nie ma terenu zabudowanego (kilka razy się z tym spotkałem - tylko znak informacyjny o nazwie miejscowości - chyba powodem jest oddalenie domów od drogi).
Zresztą również o ograniczeniach prędkości mówią nam znaki - trzeba na nie patrzeć i tyle. A jak ktoś nie zwraca na nie uwagi to musi się liczyć z mandatem i ew zabraniem prawa jazdy - a nie płakać potem. Boisz się o mandat? Jeździj przepisowo (podobno się da).

Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170

Tytuł:
PostNapisane: 2 gru 2011, o 23:12 
Dlatego też polecam koleżance po dacie ze zdjęcia (zdjęć) zadzwonić do Komendy Powiatowej w Bytowie pod którą podlega gmina Trzebielino, ustalić dyslokację fotoradaru bo takowa stamtąd wychodzi na dany dzień i sprawa będzie załatwiona. Jeśli ta nie będzie się zgadzała z tą z KPP Bytów sprawę można dalej "popychać" jeśli natomiast wszystko będzie się pokrywało z dokumentami nie pozostaje nic innego jak Zapłacić oba Mandaty bo nawet tego nie można podciągnąć pod ciągłość wykroczeń. ;) Jest też jeszcze inna opcja po prostu się wyłgać że nie wie się kto prowadził ten samochód i zapłacić x2 po 500 zł i po kłopocie. Pozytywem tego będzie zapewne brak punktów karnych.

Cytuj:
KOMENDA POWIATOWEJ POLICJI W BYTOWIE
ul. Styp-Rekowskiego 2
77-100 Bytów
tel. 059 822 8300 (dyżurny); fax: 059 822 8325
telefon - Crime Stoppers 059 822 2569
Godziny pracy urzędowej bytowskiej policji
(poniedziałek-piątek) - 7.30-15.30

Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie
mł.asp. Michał Gawroński
tel.059 822 8340
tel.kom. 605-949-385
email: m.gawronski@pomorska.policja.gov.pl

Tytuł:
PostNapisane: 3 gru 2011, o 00:12 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

pawel_1916 napisał(a):
Moniś raczej w mieście nie ma lasów/ lasków

Ale przecież mandat nie jest za jazdę po mieście tylko za przekroczenie prędkości :roll:
Trzebielino tez ma prawo mieć tzw peryferia...

Robi napisał(a):
"Takich" terenów zabudowanych można mnożyć w nieskończoność w Polsce.

Dokladnie, sama mam koło domu wielki kompleks leśno-parkowy pomiędzy DK1 a DK14 i kupa chałup w lesie ;) Jakies 4-5 km do ścisłego centrum Łodzi :P

olka_polka napisał(a):
Jakby zdjęcie było robione z przodu, to wiadomo byłoby gdzie i kiedy fotka była zrobiona

Gorzej jakby od przodu tez był las :rotfl5:
Skoro nie poznajesz miejsca to "strona" robienia fotki ci nie pomoże ;)

olka_polka napisał(a):
Skąd mogę mieć pewność, że to straż wiejska nie ustawiła go poza terenem zabudowanym właśnie po to, żeby więcej mandatów powystawiać? I kto im to udowodni?

Zdjęcie to zdjęcie. Jesli uważasz swoją teorię za słuszną to zawsze możesz jechać sprawdzić i udowodnić, a nawet pozwać ich do sądu za podawanie fałszywych danych. Ale nie wydaje mi się żebyś miala rację :P

Poza tym nawet jakby to byl teren niezabudowany to mogło być ograniczenie prędkości takie jak na mandacie ;)

pawel_1916 napisał(a):
Boisz się o mandat? Jeździj przepisowo (podobno się da).

Oj na polskich drogach jest wiele miejsc gdzie się nie da nieprzepisowo :lol: :lol: :lol:

Tytuł:
PostNapisane: 3 gru 2011, o 00:18 
Moniś napisał(a):
Trzebielino tez ma prawo mieć tzw peryferia...

Umówmy się Trzebielino jest jedną wielką peryferią :lol:
Moniś napisał(a):
Skoro nie poznajesz miejsca to "strona" robienia fotki ci nie pomoże ;)

Wyżej ma podane co ma zrobić jeśli jest tym jeszcze zainteresowana.
Moniś napisał(a):
Zdjęcie to zdjęcie. Jesli uważasz swoją teorię za słuszną to zawsze możesz jechać sprawdzić i udowodnić, a nawet pozwać ich do sądu za podawanie fałszywych danych. Ale nie wydaje mi się żebyś miala rację :P

Tym optymistycznym akcentem temat się wyczerpał, teraz pozostaje podjąć męską decyzję...płacić czy się sądzić....Your choice :oops:

Strefa czasowa: UTC + 1