Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 21 wrz 2018, o 14:46

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Elbląg
PostNapisane: 15 wrz 2009, o 12:21 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Straż Miejska w Elblągu posiada 2 Fotorapidy C.

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Przemo, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 22 paź 2009, o 09:25 
Inspektor
Inspektor

Żuławska - Policja

Obrazek

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez renee, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 23 kwi 2010, o 16:32 
Aspirant
Aspirant

Obstawa: Ranault Kangoo *Wiśniowy* NE 22844

Cytuj:
Pomiar prędkości zza śmietnika

. Z informacji napływających od Czytelników elblag24 dowiedzieliśmy się dziś o akcji, którą prowadzi Straż Miejska na ul. Rawskiej. Strażnicy prowadzą tam pomiar prędkości przejeżdżających aut za pomocą fotoradaru.
Sama akcja nie budziłaby kontrowersji gdyby nie fakt, iż samochód Straży Miejskiej ukryty jest między budynkami, sam fotoradar zaś - za śmietnikiem. Przejeżdżający kierowcy dowiadują się o jego istnieniu dopiero w momencie, gdy zostają oślepieni błyskiem flesza. Ograniczenie prędkości w tym miejscu wynosi 40km/h.
Fotoradar powinien być ustawiony w widocznym miejscu, by zachować działanie prewencyjne kontroli, na które powołują się strażnicy miejscy i policjanci. Ukrywanie go przed kierowcami pozbawione jest sensu. Ponadto miejsce dokonywania kontroli powinno być oznakowane. Wystarczą jednak tablice informacyjne, że miasto jest monitorowane...
Jednak mandaty wystawione na podstawie pomiaru dokonywanego z ewidentnego ukrycia łatwo podważyć, a kierowcy "złapani" w ten sposób mogą odwołać się od otrzymanego nakazu zapłaty. Pomiar fotoradaru ukrytego w liściach zarośli lub ustawionego "w cieniu" metalowego pojemnika na śmieci może nie być miarodajny. Najlżejszy podmuch wiatru poruszający liśćmi czy oddziaływanie metalowego obiektu znajdującego się w pobliżu urządzenia pomiarowego mogą znacząco zaburzyć pomiar prędkości.
Fotoradar na ul. Rawskiej ustawiony został tak, że dla kierowców jadących w jego kierunku jest niewidoczny. Ustawiony za dużym pojemnikiem na śmieci widoczny jest dopiero z odległości ok. 10m.
Komendant Straży Miejskiej w Elblągu powiedział nam, że nie jest w zwyczaju Straży Miejskiej chować się przed kontrolowanymi kierowcami, szczególnie, że kontrola prędkości za pomocą fotoradaru ma mieć przede wszystkim charakter prewencyjny.
Dlatego elblag24, również prewencyjnie, pragnie uczulić kierowców, by stosowali się do przepisów o ruchu drogowym ze szczególnym uwzględnieniem ograniczeń prędkości na ul.Rawskiej.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Mateusz, łącznie edytowano 4 razy

Tytuł:
PostNapisane: 5 cze 2010, o 07:29 
Obwodnica Elbląga obok stacji Shell (Nowa Holandia) w stronę Warszawy.
Ograniczenie prędkości do 110 km/h, mimo to co jakiś czas błyskał.
KMP Elbląg - Gatsometr w obstawie granatowej Skody Fabia NE 09806 (udającą awarię).
Obrazek Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 27 sie 2010, o 20:39 
Zbójeckie metody, trzeba było mu powiedzieć co się na ten temat myśli, a tak w ogóle jest ciągła linia od kiedy to można tam parkować, pomijając już fakt udawania popsucia auta. Fotki nadają się do jakieś gazety na obsmarowanie im dupsztala. Są tysiące innych miejsc w których mógł się ustawić, a tutaj stwarza jeszcze większe zagrożenie jak to wszystko jest warte :? Przy założeniu że walnął na górkę +21 to zdjęcia robił od 131 ilu mu tam wleci 10, 20 w trakcie służby :?: :!:

Tytuł:
PostNapisane: 9 lis 2010, o 16:57 
Aspirant
Aspirant

Oj, wtedy wracałem z serwisu i nie miałem ochoty przycisnąć jak zwykle więcej. Jechałem wtedy jakieś 100 km/h :D

Śmignąłem obok niego, zauważyłem tabliczkę z tekstem: "Twoja prędkość została zmierzona", automatycznie wzrok padł na prawe lusterko i od razu dostrzegł fotoradar.

Od samego początku ta awaria pojazdu wydała mi się zbyt dziwna. Z początku myślałem, że faktycznie się auto zepsuło komuś. Po chwili pojawił się błysk w głowie i pytanie: Dlaczego nie zjechał na parking obok do "Nowej Holandii"? ;)

Tytuł:
PostNapisane: 9 kwi 2012, o 20:57 
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

wit!
dzisiaj chyba właśnie to coś stało około godziny 16:45 przy sygnalizatorze świetlnym na krzyżówce na obwodnicy Elbląga (DK7 - DK22 (Malbork)??).
ograniczenie do 70.... i za szybko zmieniające się światła na skrzyżowaniu :shock:
"strzelał" w kierunku Warszawy
pzdr!

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 10 kwi 2012, o 15:07 
Aspirant
Aspirant

Chyba chodzi Tobie o skrzyżowanie dróg DK7 z ulicą Żuławską? Przy salonie Forda, Suzuki i Skody? Tutaj: KLIK

Bo nie ma żadnej krzyżówki świetlnej z drogami DK7 i DK22. Wcześniej z pół roku temu to tylko objazd tamtędy był ze względu na prowadzone roboty drogowe i budowę bezkolizyjnego węzła S7-DK22 :P

Tytuł:
PostNapisane: 15 kwi 2012, o 10:21 
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

hmmm.. całkiem możliwe Kolego :oops:
być może kiedyś tam (lub w okolicy) był zjazd na Malbork... coś wyraźnie mi się pomyliło :roll: tyle się w Polce buduje :DD:
jeśli już mowa o tej krzyżówce, to jakieś nieporozumienie moim zdaniem - na drogach tego typu nie powinno być tego rodzaju skrzyżowań :evil:
aaa.. i wydaje mi się nie ma tam znaku o odcinkowej kontroli D-51
pzdr!

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 15 kwi 2012, o 10:59 
Aspirant
Aspirant

Kilometr wcześniej kończy się droga ekspresowa i te skrzyżowanie jest na zwykłej drodze krajowej, gdzie takie skrzyżowanie jest dozwolone wg przepisów prawa. Jeżdżę tam naprawdę często i wiem, że wg prawa jest wszystko OK.

Fakt, tam nigdy znaku (D 51) D-51 nie było. Nigdy go tam nie widziałem.

Tytuł:
PostNapisane: 15 kwi 2012, o 19:24 
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

no i ileś tam setek metrów za krzyżówką znów się zaczyna szybsza droga.
miałem na myśli, to że musimy jeździć po takich skrawkach dróg..... choć faktycznie w sumie nie ma co mocno narzekać, bo wyraźnie na pomorskich drogach widać progres.
pzdr!

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 5 sie 2012, o 21:40 
Aspirant
Aspirant

Miałem te fotki już dawno podesłać i po roku czasu wreszcie znalazłem troszeczkę czasu, by to zrobić :oops: Jeden z dwóch elbląskich Fotorapidów C od Zurada

To jedna sprawa, druga sprawa to ta, że w Elblągu powstały jak grzyby po deszczu miejsca do kontroli prędkości. Od 3 tygodni jeżdżę jako instruktor w [L] na kat. B i nie widziałem ani razu fotoradaru w terenie, a jestem od rana do wieczora w Elblągu.

Ulice, które zostały objęte "przenośną kontrolą prędkości":

- ul. Płk Dąbka (odcinek 300m od Pionierskiej do skrzyżowania z Piłsudskiego i Brzeską, w drugą stronę 500m) - przy elbląskim rynku, ograniczenie do :50:

- ul. Kościuszki - jednokierunkowa, na odcinku 450m od skrzyżowania z ul. Elizy Orzeszkowej, jadąc od ul. Bema na Agrykola, ograniczenie do :40:

- ul. Rawska - odcinek 350m od szkoły przy rondzie Kaliningrad do ulicy Pabianickiej, w obydwie strony, ograniczenie do :40:

Jeżeli jeszcze coś zauważę to dam znać :)

Załączniki:
Komentarz: ZURAD - Fotoradpid C
© Frogger 2011

fotorapid-C_front.jpg
fotorapid-C_front.jpg [ 231.73 KiB | Przeglądane 501 razy ]
Komentarz: ZURAD - Fotoradpid C
© Frogger 2011

fotorapid-C_back.jpg
fotorapid-C_back.jpg [ 222.93 KiB | Przeglądane 501 razy ]
Komentarz: Ulica Kościuszki od Bema w stronę Agrykola
© Frogger 2012

Kosciuszki.jpg
Kosciuszki.jpg [ 398.75 KiB | Przeglądane 504 razy ]
Komentarz: Pułkownika Dąbka w stronę Carrefoura od Centrum
© Frogger 2012

Plk Dabka.jpg
Plk Dabka.jpg [ 304.06 KiB | Przeglądane 505 razy ]
Komentarz: Pułkownika Dąbka w stronę Centrum od Carrefoura
© Frogger 2012

Plk Dabka_rynek.jpg
Plk Dabka_rynek.jpg [ 260.09 KiB | Przeglądane 504 razy ]
 Tytuł:
PostNapisane: 5 sie 2012, o 22:25 
Skoro są tablice to i straż będzie po nich krążyć. Od parady by ich tam nie ustawili. Jak znajdziesz kolejne tablice albo fotoradar wiesz co masz robić :okey: Czynić honory :smoke:

Tytuł:
PostNapisane: 6 sie 2012, o 08:04 
Aspirant
Aspirant

Znając życie to wystawią się we wrześniu. Aktualnie strażnicy polują na źle parkujących.

Jak coś jeszcze zauważę to dam znać :)

Tytuł:
PostNapisane: 6 sie 2012, o 11:36 
Też na to liczę. :oops:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1