Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 27 kwi 2018, o 07:44

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 lip 2010, o 11:17 
Radarowy System Kontroli Ruchu Drogowego FOTORADAR SYSTEM

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Michał, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: 8 lip 2010, o 13:34 
Aspirant
Aspirant

Jakieś konkrety :?: Hm czerwone watpię.

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Mateusz, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: 8 lip 2010, o 13:53 
Pstryka zdjęcia i za prędkość i za czerwone światło z tego co widać ze zdjęć. Chociaż przyznam że system ubogi/goły jest niczym dupa pawiana :lol:

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Gość, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: 8 lip 2010, o 23:36 
Młodszy Inspektor
Młodszy Inspektor

To jest Zuradu? Bo podobne.

Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170

Tytuł:
PostNapisane: 9 lip 2010, o 10:09 
Tak to jest Zurad System

Cytuj:
Radarowy System Kontroli Ruchu Drogowego FOTORADAR SYSTEM

Charakterystyka

Radarowy System Kontroli Ruchu Drogowego to zestaw współpracujących ze sobą urządzeń przeznaczony do kontroli przestrzegania przez kierowców przepisów ruchu drogowego na skrzyżowaniu, tj. przekroczenia dozwolonej prędkości oraz wjazdu na skrzyżowanie przy czerwonym świetle. System automatycznie dokonuje rejestracji takich zdarzeń w postaci fotografii cyfrowej, wraz z informacją o dacie, godzinie i miejscu zdarzenia oraz dozwolonej i zmierzonej prędkości pojazdu. Zbierane dane są automatycznie przesyłane do centrum kontroli ruchu w celu dalszego ich wykorzystywania: dla celów statystyki ruchu drogowego, poszukiwania skradzionych pojazdów oraz automatycznego drukowania mandatów.

Elementy systemu

* Fotoradary - mierzące prędkość pojazdów, wykonujące fotografie, rejestrujące informacje o zdarzeniu (czas, miejsce, prędkość) oraz wysyłające te dane do centrum kontroli ruchu
* Urządzenia PCS - kontrolujące wjazd na skrzyżowanie przy czerwonym świetle, zbierające dane o stanie świateł sygnalizacji świetlnej oraz o wjeździe pojazdu na skrzyżowanie (poprzez umieszczone w jezdni pętle indukcyjne)
* Urządzenia w centrum kontroli ruchu - zbierające zdalnie informacje od fotoradarów i urządzeń PCS oraz przetwarzające te dane (druk mandatów itd.)

Parametry

Zakres mierzonych prędkości 20 ÷ 250 km/h
Dokładność pomiaru

* w zakresie do 100 km/h
* ponad 100 km/h

± 3 km/h
± 3% wartości mierzonej
Jakość wykonywanych fotografii kolorowe, 4 mln pikseli
Temperatura pracy od -30°C do +60°C
Zasilanie 230 V, 50 Hz

Zalety

* Cyfrowa rejestracja obrazów zdarzeń (fotografii), daty, godziny i miejsca ich zaistnienia oraz dozwolonej i zmierzonej prędkości pojazdów
* Zapis ww. informacji na twardym dysku oraz ich przesyłanie do centrum kontroli ruchu
* Praca całkowicie automatyczna - nie wymagająca udziału człowieka
* Możliwość skalowania i rozproszenia systemu na wiele skrzyżowań (jedno centrum kontroli ruchu może obsługiwać jednocześnie wiele skrzyżowań)
* Praca niezależna od pory dnia i warunków atmosferycznych
* Modułowo zaprojektowany interfejs, przyjazny dla użytkownika
* Możliwość automatycznego drukowania mandatów (przy współpracy z Centralną Ewidencją Pojazdów i Kierowców CEPiK)
* Dostęp do zasobów systemu przez Internet
* Możliwość tworzenia statystyk zdarzeń
* Możliwość wykorzystania przy poszukiwaniu skradzionych pojazdów

Tytuł:
PostNapisane: 9 lip 2010, o 11:50 
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dorzucę takie pytanie - wie ktoś jakie jest opóźnienie wyzwolenia aparatu po zapaleniu się czerwonego światła. Załóżmy taką sytuację - wjeżdżam na żółtym (choć staram się tego nie robić i nie chciałbym żeby to było przedmiotem dyskusji, ale może się zdarzyć) i załóżmy, że w momencie kiedy tył mojego auta mija/minął sygnalizator, zapaliło się czerwone, choć do momentu w którym mijałem kabiną pojazdu sygnalizator cały czas było żółte. De facto jestem na skrzyżowaniu przez moment na czerwonym, niemniej wjechałem na żółtym. Czy to ustrojstwo ma jakieś opóźnienie po włączeniu czerwonego?

Widziałem tego typy metody na zachodzie, niemniej w tamtych miejscach żółte paliło się na tyle długo, że można było spokojnie się zatrzymać, a podejrzewam że w PL może być różnie...

Tytuł:
PostNapisane: 9 lip 2010, o 12:15 
Aspirant
Aspirant

Zależy jak ustawią czas tolerancji - powinna byc minimum 1 sekunda od zapalenia czerwonego..Po minięciu tego czasu jak wjedziesz za linie zatrzymania jest wyzwalana migawka.Wiec w takiej sytuacji jak ty opisales nie powinienes miec zdjęcia.

Ostatnio edytowano 9 lip 2010, o 15:24 przez Mateusz, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 9 lip 2010, o 13:06 
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dokładnie Mateusz, w tych właśnie urządzeniach na zachodzie co widziałem jest tak jak piszesz, widziałem ciągnik z naczepą, kierowca minął radar a że skład długi i jechał powoli to resztka przyczepy minęła na czerwonym i nic nie błysnęło. Niemniej mam wątpliwości co do PL, bo wiadomo że u nas bezpieczeństwo raczej przy okazji... :lol: No nic, jak może się pojawi jakaś dokładna dokumentacja to się dowiemy.

Tytuł:
PostNapisane: 9 lip 2010, o 14:43 
Czujka jest za światłami zaznaczona na focie

Strefa czasowa: UTC + 1