Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy


Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 20 lip 2019, o 17:31

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 19 wrz 2012, o 10:36 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 5 sie 2009, o 19:44
Posty: 3920
Lokalizacja: Legionowo
Piter1303, nie przesadzaj. W Polsce też mało kto znaki kradnie. Puszki od fotoradarów też jakoś nie giną.

_________________
Cytuj:
Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lis 2012, o 22:45 
Cytuj:
Fotoradary we Francji sabotowane przez policjantów!

Kilku francuskich policjantów zgłosiło się do największej francuskiej telewizji, a ta zgodziła się wyemitować program, w którym sabotują fotoradary. Głównym tematem nie byli tak do końca policjanci, a ich praca, która (jak sami uważają) mija się z powołaniem. Policjanci odpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze, zamiast go strzec, mają za zadanie generować maksymalne zyski. Policjanci twierdzą, że dostają odgórne polecenia, aby wystawiać jak najwyższe mandaty. Fotoradary natomiast mają ustawiać nie w miejscach niebezpiecznych, a na drogach w terenie niezabudowanym, gdzie łatwo złapać na przekraczaniu prędkości. Policjanci czują, że są zmuszani do wykonywania tego typu działań, mają wyznaczone normy, a w przypadku ich niewypełnienia, premia przepada. Dlatego też przed kamerami telewizji grupa policjantów dokonała sabotażu fotoradarów – zakryli je workami na śmieci i zakleili taśmą, tym samym czyniąc je bezużytecznymi dla budżetu policji. Wyczyn jest o tyle śmiały, że w razie identyfikacji, policjanci stracą pracę i grozić im może 5 lat więzienia. Cel jest jednak szczytny – jak sami mówią, chcą naświetlić problem i wywołać społeczną dyskusję. Liczba śmiertelnych wypadków we Francji spadła w pierwszych dziesięciu miesiącach roku 2012 o 9% w porównaniu z 2011, co sugeruje, że drogi są przecież bezpieczniejsze. Grupa policjantów twierdzi jednak, że te dane nie mają wiele wspólnego z drakońskim egzekwowaniem limitów prędkości tam, gdzie nie jest to istotne. France24 z kolei ujawnia, że francuski budżet zarobił w 2011 roku na fotoradarach aż 700 milionów euro, co jest liczbą dwukrotnie większą, niż w roku 2007.Obrazek


To Ci heca. A ta kwota robi wrażenie, pewnie stąd założenia naszych dzielnych Inspekturów co do budżetu na 1,6 mld z mandatów. :red:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 mar 2013, o 00:44 
Cytuj:
Radary ukrywane za ruchomą tablicą rejestracyjną...

We Francji poinformowano o planach wprowadzenia na drogach radarów najnowszej generacji. Zaczną one "wyłapywać" zbyt szybko jadących kierowców od 15 marca. Nowe radary mają być praktycznie nie do wykrycia przez kierowców. Zamontowane będą w samochodach, które w niczym nie mogą sugerować, iż porusza się nimi policja. Zainstalowane są na przykład pod ruchomą tablicą rejestracyjną. Ze sceptycyzmem patrzą na przydatność nowego sprzętu adwokaci specjalizujący się w sprawach związanych z przestępstwami drogowymi. Zwracają uwagę, że konstrukcja i sposób funkcjonowania nowych radarów ograniczają możliwość ich zastosowania tylko do nielicznych przypadków.W 1972 roku na francuskich drogach zginęło 18 tysięcy osób. Od tamtej pory liczba ofiar spadła do 3600 rocznie. Nad Sekwaną działa już automatyczny system stacjonarnych radarów, podobny do tego z Polski.
interia.pl


Nasi się podobno wzorują na "żabojadach" więc tylko patrzeć jak w następnym przetargu wjadą nam takie "pseudo-cuda". :red:

Obrazek
Mają też tam takie inne wynalazki pochowane w różne dziwne sposoby. :red:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 mar 2013, o 21:59 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 11 maja 2010, o 09:55
Posty: 1432
Lokalizacja: Silesia
Robi nasi raczej nie mają ZT na Mestę ani 1000 ani 210, chyba nikt też tego tu nie sprzedaje. Co do wykrycia "1000" bułka z masłem, 210 "bez masła". Co do sposobu kamuflowania, to MRCD jest w stanie to też zrobić. Pożyjemy, zobaczymy ;) W każdym razie nie miałem we Francji nigdy problemów, jestem za żeby się na nich wzorować :ok:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 mar 2013, o 22:42 
Ja akurat nie mówiłem o wykrywaniu tylko o sposobie kamuflażu. Gdzieś na necie już widziałem takie zdjęcia z tablicy rejestracyjnej....chyba w Holandii. Skoro my zawsze jesteśmy opóźnieni z nowinkami które pojawiają się w europie to tylko patrzeć jak i te sprzęty będą miały ZT w Polsce.


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 mar 2013, o 17:46 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 2 wrz 2009, o 11:41
Posty: 5490
Lokalizacja: Luboń
Robi, nie kracz.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 paź 2013, o 15:34 
Cytuj:
Polują na kierowców na autostradach z... awionetek!

Francuska policja ma nową broń przeciwko piratom drogowym. Nad autostradami zaczęły latać nieoznakowane awionetki służb celnych. Piloci mają wskazywać policji kierowców, którym należą się mandaty. W celu skuteczniejszego tropienia kierowców, którzy łamią przepisy, francuską policję zaczęli wspierać piloci służb celnych. W okresach największego tłoku na drogach mają oni latać w nieoznakowanych, małych samolotach nad autostradami i sygnalizować lotnym policyjnym patrolom pojazdy, których kierowcom należą się mandaty. Tego typu awionetki zaczęły już latać w rejonie Bordeaux. Stopniowo zaczną wspierać drogówkę również w innych regionach Francji.Według funkcjonariuszy, to bardzo skuteczna metoda, bo z nieba można obserwować długie fragmenty autostrad i namierzać kilku piratów drogowych jednocześnie. Często wychwytywani są również np. kierowcy tirów, którzy nie zachowują odpowiedniej odległości pomiędzy ciężarówkami jadącymi tym samym pasem. Do tego użytkownicy dróg nie zwracają na ogół uwagi na przelatujące awionetki, a ich wynajęcie jest według funkcjonariuszy dziesięć razy tańsze, niż loty policyjnych helikopterów.

Obrazek


Że nasze "orły-nieloty" wzorują się na Francji to już wiemy co wymyślą w niedalekiej przyszłości. Pewnie zuradownia dostała cynk że ma wymyślić jakąś super tajną broń..superb mega laserovideobadziewiak1000turbokozak :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 cze 2014, o 16:28 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 16:56
Posty: 2695
Lokalizacja: Gostyń / Ostrów Wielkopolski
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Policja Rennes

_________________
Bo w życiu liczy się polot i fantazja... tudzież masa, ka$a i grubość k*tasa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 cze 2014, o 17:22 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 16:56
Posty: 2695
Lokalizacja: Gostyń / Ostrów Wielkopolski
Ale kombajn :)

Rouen

Obrazek

_________________
Bo w życiu liczy się polot i fantazja... tudzież masa, ka$a i grubość k*tasa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Francja
PostNapisane: 11 sie 2015, o 20:53 
Cytuj:
Fotoradar na wyposażeniu służb drogowych we Francji!

We Francji pochylono się nad problemem zbyt szybko poruszających się samochodów w strefach, gdzie na poboczu pracują robotnicy. Niestety brawurowa jazda w takich miejscach jest bardzo niebezpieczne i powoduje wiele śmiertelnych wypadków przy pracy. Francuskie władze zainstalowały na poboczu, w pobliżu miejsca pracy służb drogowych, autonomiczny fotoradar, który w ciągu pierwszych 24 godzin pracy sfotografował 900 pojazdów, które poruszały się niezgodnie z przepisami. Nowy radar jest mobilny, może zostać przetransportowany na miejsce pracy na przyczepce i ma własne zasilanie. Urządzenie ma niewidzialny dla ludzi flesz i może robić zdjęcia z przodu i z tyłu (nawet na dwupasmowej drodze). W ciągu godziny może sfotografować 7.500 pojazdów, a bateria wystarcza na kilka dni. Do 2016 roku na drogach we Francji ma się pojawić 150 takich urządzeń. Do końca tego roku 50 sztuk będzie już ustawionych w rejonach prac drogowych. Pamiętajcie, żeby zwalniać w miejscach, w których na poboczu pracują ludzie... nie tylko ze względu na ryzyko mandatu!

Obrazek

Obrazek


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Francja
PostNapisane: 4 mar 2019, o 15:47 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 5 sie 2009, o 22:42
Posty: 1605
Lokalizacja: Kalisz
Cytuj:
Francja: Trzy czwarte fotoradarów zostało zniszczonych

Trzy czwarte wszystkich francuskich fotoradarów zostało zdewastowanych - ujawnił francuski rzad, dowodząc przy tym, że istnieje "bezpośredni związek" pomiędzy wandalizmem a zwiększoną liczbą ofiar śmiertelnych na drogach.

Według Christophe'a Castanera, francuskiego ministra spraw wewnętrznych, zniszczenie fotoradarów ma bezpośredni związek ze wzrostem liczby ofiar śmiertelnych, odnotowanym w styczniu.
Poniżej dalsza część artykułu

Do tej pory rząd wskazał, że "ponad połowa" radarów we Francji została uszkodzona. Ale w piątek w telewizji France 2 Castaner przedstawił jeszcze gorsze dane - stwierdził, że "około 75 procent radarów zostało zniszczonych, popsutych, zaatakowanych lub wyłączonych".

Zapytany, czy niedawny wzrost liczby wypadków drogowych spowodowany był tymi aktami wandalizmu, minister spraw wewnętrznych stwierdził, że "tak, istnieje bezpośredni związek".

- Są radary, które są ukryte - nie robią zdjęć, ale nadal rejestrują prędkość. W grudniu zanotowały one średnio cztery razy więcej naruszeń drogowych, niż podczas zwykłej pracy - powiedział Christophe Castaner. - To wzrost o 400 procent, a w końcu ludzie umierają - stwierdził.

W styczniu na francuskich drogach zginęło 238 osób, co oznacza wzrost o dziewięć zgonów w porównaniu ze styczniem zeszłego roku - podał urząd ds. bezpieczeństwa drogowego. Oprócz wzrostu liczby ofiar, istnieją też reperkusje finansowe. - Szacujemy, że straty sięgają 500 milionów euro (z powodu braku mandatów na podstawie danych z fotoradarów), a kolejne 50 milionów to koszty naprawy - powiedziała w rozmowie z "Le Parisien" Valérie Rabault z Partii Socjalistycznej.

Jak we Francji niszczy się fotoradary? Metody są różne, od zamalowywania farbą po zawiązywanie w folię spożywczą lub worki na śmieci.

Poziom wandalizmu wzrósł już latem ubiegłego roku, kiedy na większości dróg w kraju ograniczenie prędkości zostało zredukowane do 80 km na godzinę. Nasiliło się pod koniec listopada, gdy na ulicę wyszły "żółte kamizelki".

Zniszczenie fotoradaru we Francji jest uważane za przestępstwo. Sprawcom grozi pobyt w więzieniu do siedmiu lat lub nawet 100 tys. euro grzywny.
rp.pl


Załączniki:
AR-190309963.jpg
AR-190309963.jpg [ 116.9 KiB | Przeglądane 89 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Francja
PostNapisane: 5 mar 2019, o 07:56 
Offline
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

Dołączył(a): 14 sty 2010, o 20:09
Posty: 1193
Lokalizacja: z piekieł :-)
Rozwalać to badziewie do cna :lol: :lol: :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Francja
PostNapisane: 5 mar 2019, o 12:02 
Offline
Młodszy Inspektor
Młodszy Inspektor

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 09:36
Posty: 1251
Lokalizacja: Mielec
Masz antyradar nie masz problemu z fotoradarami :D

_________________
Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Francja
PostNapisane: 6 mar 2019, o 20:38 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 11 maja 2010, o 09:55
Posty: 1432
Lokalizacja: Silesia
wielkinieznajom napisał(a):
Masz antyradar nie masz problemu z fotoradarami :D


mówisz ze swoim ogarniasz MESTA 208 :?: :myslacy: Na czym jeździsz :?:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group