Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 21 lip 2018, o 12:17

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Gdynia
PostNapisane: 29 sty 2011, o 12:21 
Aspirant
Aspirant

:arrow: Trasa Kwiatkowskiego

VIDEO VIDEO 2

Cytuj:
Gdyńska policja 19.01.2011 w godzinach popołudniowych ustawiła radar na Trasie Kwiatkowskiego (dojazd z obwodnicy do Estakady w kierunku na Obłuże) schowany za przełamaniem drogi (szczytem wzniesienia), kilkanaście metrów za znakiem ograniczenia prędkości do 50 km/h, za nie oznakowanym passatem z przypadkowo :) otwartą klapą bagażnika by jeszcze dodatkowo przysłonić trójnóg z radarem... no comments

Cytuj:
Gdynia Obłuże: Mieszkańcy chcą fotoradaru, który spowolni jazdę

W tym wypadku zginęła kobieta. Mieszkańcy liczą, że teraz uda się tam postawić fotoradar
Gdyby kierowcy jadący Estakadą Kwiatkowskiego w stronę Obłuża zbliżali się do skrzyżowania z ul. Podgórską z mniejszą prędkością, udałoby się uniknąć tragedii, jaka miała miejsce w ubiegłą niedzielę w tym miejscu - twierdzą dzielnicowi radni z Obłuża. Od dwóch lat już domagają się ustawienia przed tym niebezpiecznym miejscem fotoradaru. Próbowali namówić urzędników na taką inwestycję, wpisując urządzenie do projektu, który startował w konkursie "Bezpieczna dzielnica" w 2008 roku. Nie udało się. Liczą, że wypadek, w którym zginęła kobieta - nie pierwszy tak tragiczny w tym miejscu, da do myślenia władnym wydania decyzji o ustawieniu tam fotoradaru. Z ul. Podgórskiej bardzo trudno włączyć się do ruchu, bo kierowcy, jadąc z góry Trasą Kwiatkowskiego, rozwijają zawrotne prędkości - mówi Jan Gumiński, wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Obłuże. - Podobny problem mają piesi na przejściu, znajdującym się 250 m wcześniej. Bardzo często mamy tam sytuację, w której jeden kierowca zatrzyma auto, by przepuścić ludzi, a kolejny w nie uderza. Tu potrzebna jest z kolei przyciskowa sygnalizacja świetlna. Radni w najbliższą środę organizują spotkanie, na które zaprosili m.in. przedstawicieli władz miasta, policji i Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni. Chcą przekonać ich do działań, które poprawią bezpieczeństwo.
- Przygotowuję już szczegółową analizę ruchu w tym miejscu - mówi asp. Piotr Cesarz, zastępca naczelnika gdyńskiej drogówki. - Jednak, co już teraz mogę powiedzieć, skrzyżowanie nie jest źle rozwiązane ani oznakowane. To kierowcy nie dostosowują się do obowiązujących przepisów. Stacjonarne stanowisko fotoradaru nie jest tam potrzebne. My i tak jesteśmy na Trasie Kwiatkowskiego codziennie i codziennie prowadzimy tam kontrole, także z użyciem urządzeń do pomiaru prędkości.

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Mateusz, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 19 gru 2012, o 21:47 
Posterunkowy
Posterunkowy

Zdjęcie z dzisiaj, końcówka obwodnicy w Gdyni. Inspektorzy w Focisie stali tam rano i wieczorem.

Załączniki:
2012-12-19 10.50.11.jpg
2012-12-19 10.50.11.jpg [ 788.18 KiB | Przeglądane 399 razy ]

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez hajjack, łącznie edytowano 1 raz
 Tytuł:
PostNapisane: 19 gru 2012, o 23:37 
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

Bardzo przepisowo zaparkowali auto :)
Widać idą na rekord.
Może walczą o "złotą patelnię" ?

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez scotti, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 19 gru 2012, o 23:46 
Podinspektor
Podinspektor

Ja ich widziałem koło 15 na Morskiej w stronę Rumi, a jak jechałem drugi raz to właśnie w tym samym miejscu co hajjack ;)

Tytuł:
PostNapisane: 3 lut 2013, o 19:13 
W miejscowości Gdyni Cisowej - kierunek Wejherowo w ostatnim tygodniu stał srebrny Ford Fokus kombi. :smoke:

Załączniki:
Komentarz: Autor: fast
Gdynia-Cisowo.jpg
Gdynia-Cisowo.jpg [ 35.76 KiB | Przeglądane 371 razy ]

Tytuł:
PostNapisane: 12 lut 2013, o 13:26 
Posterunkowy
Posterunkowy

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum.

Wczoraj (11 lutego) widziałem srebrnego Forda combi (chyba ten WE584CW - początek numeru się zgadzał, reszty nie zdążyłem dojrzeć) w Gdyni na Al. Zwycięstwa na nitce w stronę centrum. Stał na tym małym parkingu po prawej stronie w połowie drogi między stacją Shella a Klifem. Stał tyłem do jezdni, ustawiony pod kątem, włączony silnik i antena CB na dachu. Przypuszczam że strzelał foty.

Pytanie moje do Was o to jak są ustawione te fotoradary - miałem coś koło 70 km/h, a tam wcześniej jest chyba tablica teren zabudowany - powinienem spodziewać się zdjęcia? Drugie pytanie, to po jakim czasie przysyłają te fotki?

Tytuł:
PostNapisane: 15 lut 2014, o 19:13 
Inspektor
Inspektor

Focus WE 584CW Estakada Kwiatkowskiego-Gdynia.

Załączniki:
WE 584CW.jpg
WE 584CW.jpg [ 141.96 KiB | Przeglądane 356 razy ]

Strefa czasowa: UTC + 1