Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy


Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 18 lut 2019, o 15:36

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 141 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 22 sty 2013, o 18:17 
Offline
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

Dołączył(a): 15 sty 2013, o 20:51
Posty: 159
Lokalizacja: Warszawa
osclbn napisał(a):
Lampy przy AD9 już są legalne -> PDF

Nie są dopóki minister nie zrobi wyjątku o którym mowa w piśmie. Wyjątek musi być w formie rozporządzenia, a to chwile potrawa. Znając prędkość ministra może to trwać nawet i półtora roku ;)

PS
Gdzie mogę znaleźć homologacje AD9, bo gdzieś czytałem ze w oryginalnej jest światło czerwone nie białe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 sty 2013, o 18:54 
Offline
Aspirant
Aspirant

Dołączył(a): 1 kwi 2012, o 21:25
Posty: 196
Lokalizacja: Łódź
Cytuj:
W wyniku analizy badań stwierdzono, że zastosowane przedmiotowe światła błyskowe nie powinny wywoływać efektu olśnienia (oślepiania) w szczególności w okresie od zmierzchu do świtu. Mając na względzie znaczenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym obowiązku przestrzegania przez kierujących dozwolonych prędkości oraz fakt, że przedmiotowe światła nie powodują efektu olśnienia (oślepienia) należy, w celu uniknięcia wątpliwości podczas badań technicznych i kontroli drogowej rozważyć możliwość udzielenia na powyższe rozwiązanie techniczne indywidualnego odstępstwa od warunków technicznych zgodnie z przepisami, o których mowa w art. 67 ustawy prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1137).


Rozumiem tyle z tego badania, że narazie światła są niezgodne z przepisami i badania jednoznacznie nie wykluczyły możliwości oślepienia.

Mając na względzie bezpieczeństwo ruchu oślepianie jest równie niebezpiecznie jak przekraczanie dopuszczalnej prędkości.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 sty 2013, o 21:12 
Ale oni zrobili swoje badania i mają wszystkich w d....


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 sty 2013, o 21:49 
Offline
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

Dołączył(a): 15 sty 2013, o 20:51
Posty: 159
Lokalizacja: Warszawa
Ida na zwarcie w sadzie, dlatego fotek nie wysyłają. Wychodząc z założenia, że ludzie nie chcą po sądach chodzić


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lut 2013, o 22:14 
Obrazek
Najlepszym komentarzem chyba będzie to co powiedział Wąski : klik


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lut 2013, o 22:20 
Poważna inwestycja :gapa:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lut 2013, o 08:30 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5086
Lokalizacja: Lublin
Normalna iwestycja przy automatycznym centrum, tylko u nas jak zwykle trzeba przyczepić się do tego ;) Aby patrzeć, a pojawi się kolejny przetarg na stacjonarne fotoradary, jeszcze tak z 600szt. w GITD i będziemy na europejskim poziomie/


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lut 2013, o 11:08 
I wszystkie 600 wokoło chaty nowaka i rostowskiego ustawią i będzie :ok:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lut 2013, o 12:42 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 2 wrz 2009, o 11:41
Posty: 5481
Lokalizacja: Luboń
Wszystko co drenuje nasze kieszenie będzie złe i nie ma się co dziwić oburzeniu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 11 lip 2013, o 07:42 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5086
Lokalizacja: Lublin
Cytuj:
Na Podkarpaciu ITD zamontowała 15 nowych fotoradarów

Chociaż na Podkarpaciu są 64 maszty na fotoradary, w rzeczywistości Inspekcja Transportu Drogowego wykorzystuje tylko 21. Wszystkie wchodzą w skład nowego systemu, który „krokodyle" budują od września ubiegłego roku.

– Zamontowaliśmy piętnaście żółtych masztów. Ostatnie trzy uruchomiliśmy w Bukowej, Kopkach i Jeżowem. Tym samym zakończyliśmy drugi etap budowy systemu w regionie – mówi Mirosław Półtorak, szef delegatury Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego.

Pstrykają bez przerwy


Znakiem rozpoznawczym nowych radarów są skrzynki na masztach oklejone odblaskową żółtą folią. W każdej z nich radar jest zamontowany na stałe i mierzy prędkość 24 godziny na dobę. – Zdjęcia są wysyłane natychmiast do Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. Stąd właściciel samochodu dostaje zawiadomienie o rejestracji wykroczenia i jest wzywany do zapłacenia mandatu lub wskazania kierowcy samochodu – tłumaczy Półtorak.

Pozostałe sześć czynnych radarów działa w starych - popielatych skrzynkach. Pracują w Krasnem, Kosinie, Głuchowie, Świlczy, Woli Mieleckiej i Padwi Narodowej. Oficjalnie Generalna Inspekcja Transportu Drogowego informuje, że stąd urządzenia można przenosić w inne stare maszty. Nieoficjalnie wiemy, że część z nich nie ma nawet zasilania i po trwającej analizie bezpieczeństwa na podkarpackich drogach zostaną zdemontowane, lub zastąpione żółtymi masztami.

Planują kolejne zakupy

Przetarg na nowe urządzenia mierzące prędkość zostanie ogłoszony jesienią. – W poprzednim etapie kupiliśmy 300 radarów, teraz chcemy zamówić jeszcze 100. Ile z nich trafi na Podkarpacie, nie wiemy. To zależy od analizy bezpieczeństwa na drogach - mówi Łukasz Majchrzak z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.

Według Mirosława Półtoraka, w regionie pojawią się przynajmniej trzy takie radary. Zastąpią te starego typu w Krasnem, Kosinie i Świlczy jeszcze w tym roku.

Kierowcy na planach Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego nie zostawiają suchej nitki. – Np. radar w Jeżowem stoi ok. 250 metrów za tablicą rozpoczynającą teren zabudowany. Kierowca, który jedzie 90 km/h, zanim wyhamuje do przepisowych 50 km/h już ma zrobione zdjęcie. Czy tu chodzi o bezpieczeństwo? Bzdura. To zwykłe nabijanie kasy – komentuje na forum internauta.

Bunt zmotoryzowanych przekłada się na konkretne działania. Maszty i skrzynki w Kopkach i Jeżowem pomalowano farbą, a w Sędziszowie Małopolskim i Nowej Sarzynie podpalono. – Wszystkie takie przypadki zgłaszamy policji. Wandale, jeśli zostaną złapani, zapłacą za szkody. A koszt nowego urządzenia to od 130 do 170 tysięcy złotych – ostrzega Majchrzak.

Policja: Jest bezpieczniej

Na potwierdzenie, że warto montować kolejne urządzenia, Generalna Inspekcja Transportu Drogowego przytacza policyjne statystyki. - Ubiegły rok był na polskich drogach najbezpieczniejszy od 38 lat. Od stycznia do czerwca 2012 r. zginęło na drogach 1572 osoby. W takim samym okresie 2013 roku ofiar jest o 300 mniej. Wtedy jeden fotoradar robił średnio 60 zdjęć na dobę, teraz już tylko 20 – dodaje Łukasz Majchrzak.

Nowe fotoradary to nie koniec. Najpóźniej w przyszłym roku inspekcja zamontuje w całym kraju 29 urządzeń do odcinkowego pomiaru prędkości oraz 20 rejestratorów wjazdu na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Osiem z nich ma dotrzeć także na Podkarpacie.

Fotoradary w autach

Poza fotoradarami stacjonarnymi na Podkarpaciu inspektorzy dysponują trzema samochodami z fotorejestratorami. To dwa nieoznakowane, czarne Fordy – Focus kombi i Mondeo sedan. Trzecie auto to żółty, oznakowany Peugeot Partner. Wszystkie mogą rejestrować wykroczenia zarówno oddalającego się, jak i zbliżającego się pojazdu.

www.regiomoto.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lip 2013, o 14:56 
Ale mamy też druga stronę medalu..

Cytuj:
Do kierowców, którzy podejrzewają zawiadującą fotoradarami Inspekcję Transportu Drogowego o to, że fala mandatów służy nie tylko bezpieczeństwu, ale i łataniu budżetu dołączyła gmina Świdnica. Świdnica odrzuciła propozycję ITD o ustawieniu dwóch nowych fotoradarów motywując, że urządzenia służyłyby głównie zarabianiu pieniędzy - czytamy w "Gazecie Lubuskiej". Władzom gminy nie spodobało się, że Inspekcja chciała postawić fotoradary na końcu długich prostych na drodze krajowej 27 zamiast na skrzyżowaniach, na których dochodzi do największej liczby wypadków. I samorządowcy nie omieszkali dać tego wyraźnie do zrozumienia urzędnikom z ITD: Zaproponowane przez Państwa lokalizacje wskazują raczej na fiskalny charakter niż dążenie do wzrostu bezpieczeństwa na drodze krajowej 27 - cytuje "Lubuska". Co na to Inspekcja? Zdaniem ITD samorządowcy się mylą, bo lokalizacje zostały wyznaczone w porozumieniu z policją i w odpowiedzi "na sugestie kierowców". W 2013 roku mandaty miały zasilić budżet kwotą 1,5 mld zł. W pierwszych trzech miesiącach tego roku kierowcy zostali "złapani" jedynie na 22 mln zł. Polska objęta jest siecią 661 fotoradarów.


Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lut 2014, o 23:12 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 16:56
Posty: 2638
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Cytuj:
Oświadczenie GITD ws. publikacji dotyczącej obudów fotoradarów

Nawiązując do publikacji na portalu Wirtualna Polska (z dnia 27.1.2014 r.) i w kanale TVN Turbo (z dnia 19.1.2014 r.) GITD informuje, że w chwili obecnej spośród 309 stacjonarnych fotoradarów jeszcze tylko 3 funkcjonują w tzw. „szarych” obudowach.

Zgodnie z przepisami taki stan rzeczy trwać może tylko to końca czerwca 2014 roku, jednak jak widać na przykładzie powyższych danych GITD dużą wagę przykłada do tego, aby wcześniej sprostać wymaganiom prawnym, a tym samym uprościć system fotoradarowy. Informujemy także, że wszystkie nowo instalowane fotoradary są już w momencie montażu odpowiednio oklejone, natomiast spośród starszych urządzeń przejętych od Policji i GDDKiA jedynie 9 pozostaje w użyciu z czego tylko 3 pracują w „szarych” obudowach.

Stwierdzenie jakoby ponad połowa urządzeń użytkowanych w tej chwili przez GITD funkcjonowała w starych obudowach („szarych”) jest oczywistą nieprawdą, ponieważ stanowią one jedynie 1 % wszystkich urządzeń, a tym samym nie są kluczowym elementem nadzoru nad ruchem drogowym. Ubolewamy, że redakcje nie zwróciły się do GITD (co nakazuje rzetelność dziennikarska) w celu zweryfikowania tych danych, ponieważ tego rodzaju publikacje powielają stereotypy na temat fotoradarów w Polsce, pomijając jednocześnie istotę ich działania czyli poprawę bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg.

gitd.gov.pl

_________________
Bo w życiu liczy się polot i fantazja... tudzież masa, ka$a i grubość k*tasa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lut 2014, o 23:16 
Offline
Starszy Posterunkowy
Starszy Posterunkowy

Dołączył(a): 3 sie 2009, o 23:04
Posty: 2319
Lokalizacja: Radom
jeden pomiedzy piotrkowem a łodzią a gdzie reszta?

_________________
Życie tak krótko TRWA , więc uważaj ...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 15 lip 2015, o 14:38 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 2 wrz 2009, o 11:41
Posty: 5481
Lokalizacja: Luboń
Cytuj:
Trybunał orzekł: Fotoradary ITD działają nielegalnie

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis ustawy prawo o ruchu drogowym określający, że w rozporządzeniu ma być określony m.in. sposób, tryb gromadzenia i udostępniania danych o kierowcach przez Głównego Inspektora Transportu Drogowego jest sprzeczny z Konstytucją.

Jednocześnie Trybunał orzekł, że zakwestionowany przepis traci moc obowiązującą po 9 miesiącach od dnia ogłoszenia wyroku w Dzienniku Ustaw.

Trybunał Konstytucyjny (TK) we wtorek rozpoznawał wniosek Rzecznika Prawo Obywatelskich(RPO). Zdaniem RPO art. 129g ust. 4 prawa o ruchu drogowym jest sprzeczny z konstytucją, bo przekazuje upoważnienie ministrowi właściwemu ds. transportu do uregulowania w akcie normatywnym niższej rangi (rozporządzenie - PAP) sposób, tryb oraz warunki techniczne gromadzenia, przetwarzania, udostępniania i usuwania przez Głównego Inspektora Transportu Drogowego (GITD) danych dotyczących danej osoby.

"Ustawodawca nie może zgodnie z Konstytucją przekazać do uregulowania w rozporządzeniu zasad, trybu gromadzenia oraz zasad i trybu udostępniania informacji o jednostce" - podkreślił sędzia sprawozdawca Zbigniew Cieślak.

Dodał, że rolą rozporządzenia jest konkretyzacja przepisów ustawy, a nie jej "dowolne uzupełnienie czy modyfikacja poprzez regulowanie kwestii pominiętych przez ustawodawcę". Według RPO kwestionowany przepis ustawy prawo o ruchu drogowym odsyłając do uregulowania w rozporządzeniu kwestii, które nie zostały nawet w sposób ogólny uregulowane w ustawie czyni z rozporządzenia akt samoistny.

"Rozporządzenie musi być wydane na podstawie wyraźnego (a więc nieopartego tylko na domniemaniu ani wykładni celowościowej), szczegółowego upoważnienia ustawy w zakresie określonym w upoważnieniu. Musi ono ponadto być wydane w granicach udzielonego przez ustawodawcę upoważnienia w celu wykonania ustawy" - podkreślił w swoim wniosku RPO.

Celem zgromadzonych danych przez GITD jest ujawnienie naruszenia przepisów prawa o ruchu drogowym polegające na przekroczeniu przez kierowców dopuszczalnej prędkości albo nie stosowaniu się do sygnalizacji świetlnej.

W I półroczu tego roku pracownicy Inspekcji Transportu Drogowego poddali weryfikacji 565 tys. naruszeń i na tej podstawie wystawili 313 tys. wezwań. Oznacza to, że rok bieżący może być kolejnym, po 2014, rokiem spadku liczby mandatów wystawionych na podstawie fotoradarów. W rekordowym 2013 r. wezwań było 980 tys., a stwierdzonych naruszeń niemal 1,7 mln
Pap.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 15 lip 2015, o 15:37 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 16:56
Posty: 2638
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Cytuj:
Piraci ze Wschodu bezkarni na polskich drogach. Mandaty lądują w koszu

Kierowcy z Rosji, Ukrainy czy Białorusi nie muszą się bać polskich fotoradarów. Mandatu i tak nie dostaną – pisze "Rzeczpospolita". Kierowca średnio co dziesiątego auta uchwyconego przez fotoradar na przekroczeniu prędkości unika kary. Tylko dlatego, że samochód jest zarejestrowany poza UE. To głównie kierowcy zza wschodniej granicy. Jak wynika z informacji przekazanych "Rz" przez Główną Inspekcję Transportu Drogowego na bazie danych CANARD (czyli należącego do niej Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym) tylko w ubiegłym roku prawie 150 tys. mandatów za wyłapane na fotoradarze przekroczenie prędkości wylądowało w koszu. Jak pisze "Rz", wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami zarejestrowanymi poza UE stanowią ok. 9 proc. naruszeń rejestrowanych przez fotoradary należące do Inspekcji Transportu Drogowego. W ub. roku wszystkich przypadków wykroczeń było aż 1,5 mln.
Od ponad roku, dzięki nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym możliwe jest szybkie ustalenie właściciela lub posiadacza pojazdu zarejestrowanego w innym państwie Unii, uchwyconego przez fotoradar przy przejeżdżaniu na czerwonym świetle lub przekraczaniu dopuszczalnej prędkości.

- Wspomniana wymiana danych dotyczy państw europejskich, które zastosowały dyrektywę, dlatego nie ma możliwości egzekwowania odpowiedzialności wobec kierujących z innych państw, chociażby z Rosji - mówi "Rz" Łukasz Majchrzak z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.

_________________
Bo w życiu liczy się polot i fantazja... tudzież masa, ka$a i grubość k*tasa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 141 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group