Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 17 lip 2018, o 08:55

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 gru 2014, o 17:43 
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

hej.

poniżej przedstawiam urządzenie, którego testy będę w stanie przedstawić po 24-tym grudnia.

Aukcja

co prawda dziś ten tablet już odpaliłem, ale "Mikołajka" wręczy go w wigilię, więc po tym czasie będę mógł się nim więcej pobawić.
nie wiem, czy już podobny temat był na forum (czy w dobrym dziale pisze), w każdym razie jest to swojego rodzaju mix kilku urządzeń:
- system android w 7" tablecie
- wi-fi
- bluetooth (w opisie sprzedawcy nie było chyba, ale jest taka opcja w tablecie)
- FM transmiter
- rejestrator trasy
- antyradar
- GPS, nawigacja
- jakieś sensory ruchu...

Proszę o wypowiedzi - zwłaszcza czy pasma antyradaru będą użyteczne, bo chyba niestety to nie jest antylaser...

pzdr!

Obrazek

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez KAREP, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 10 gru 2014, o 01:00 
Tabletem w fotoradary, tego jeszcze tutaj nie grali :think:

Tytuł:
PostNapisane: 12 gru 2014, o 13:54 
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Czyli nie powieliłem tematu chociaż ;)
Po świętach postaram się napisać, czy takie urządzenie zdaje egzamin.
pzdr!

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 12 gru 2014, o 14:16 
No chociaż :rotfl5: No nic poczekamy na te Twoje testy :chytry:

Tytuł:
PostNapisane: 13 gru 2014, o 18:54 
Inspektor
Inspektor

KAREP napisał(a):
Proszę o wypowiedzi - zwłaszcza czy pasma antyradaru będą użyteczne, bo chyba niestety to

Raczej nie wykryjesz tym nawet automatycznych drzwi. Ciężko powiedzieć, czy w tym miejscu gdzie jest opisane "Radar Detectors" jest jakakolwiek tuba mikrofalowa. Sama tuba może by i tam weszła ale gdzie miejsce na komorę rezonansową :mysli1: Jak dla mnie na pierwszy rzut oka wygląda to jak typowa atrapa w tym miejscu. :mysli1:
Najprawdopodobniej na tej obudowie jest tylko sam element który ma wzmocnić poza osiową czułość anteny i ale samej anteny tam nie ma.

Same pasma pisał jakiś laik. O ile zdublowane pasmo K z poszerzonym zakresem +/- da się jakoś przeżyć, to już Ka 33.400GHz - (minus) 1700MHz nie. Pasmo Ka mieści się w zakresie 33.400 - 36.000GHz, to po co skanować poniżej 33.400 :?: Tam nic nie ma :!:

Poza tym w większości krajów UE kazali by Ci go ściągnąć z szyby za to że zasłania widoczność. Chociażby już w Czechach . . .

Tytuł:
PostNapisane: 15 gru 2014, o 10:31 
Inspektor
Inspektor

Dobitny przykład nabijania ludzi w butelkę za grubą kasę.

Tytuł:
PostNapisane: 27 gru 2014, o 10:43 
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Hej.

Dzięki za odp.
Youthan, daj mi trochę czasu, żebym się zagłębił i przeanalizował Twój post :P zbyt biegły w tej technologii nie jestem, więc na razie przedstawię to co zaobserwowałem.

Na razie raz byłem w trasie z tym tabletem na szybie.
Nawigacja to Sygic. Pokazuje fajnie. Ma bazę radarów i innych niebezpiecznych miejsc, np. ostre zakręty, przejazdy kolejowe. Duży plus za HUD (Head-Up Display) - bez zbędnych gadżetów pokazuje najważniejsze info. Sam program można darmowo ściągnąć z google play, ale gdy go zainstalowałem na telefon, to jest w uboższej wersji niż na tablecie.
Transmiter FM elegancko współpracuje z radiem. Nie szumi, etc. Działa w tle, jak inne programy. Musi mieć zasilanie zewnętrzne jako antenę.
Kamera nagrywa filmy w proporcji około 100Mb=1min (pliki video; bez dźwięku, który można włączyć). Dodatkowo DVR korzysta też z GPS - pozycja i prędkość. Nie jest jakoś super hiper szerokokątna raczej. Jeszcze nie zgrywałem na komputer, ale w dzień wygląda ok podczas odtwarzania z tabletu, za to w nocy to już mizernie.
Yfgo - czyli program do detekcji radarów - wychwycił radary stacjonarne na trasie Rumia-Sławno i z powrotem (DK6), pokazując na wyświetlaczu [K]. Podobnie zadziałał przy drzwiach automatycznych na stacji benzynowej. Trzy razy (w różnych miejscach) pokazał [Ka], ale nie mogę tego przyporządkować do niczego. Zdecydowanie nie reaguje na bramki Viatoll, bramki na obwodnicy Słupska oraz na ręczny radar lub laser drogówki <R> . Wejherowo/Reda :police1: zdjął z pasa obok auto, które mnie wyprzedzało. Urządzenie nie zareagowało. :/

Generalne uwagi/spostrzeżenia: dotyk działa dobrze, nie wiesza się, ładnie przewija; rozdzielczość wyświetlacza nie powala (ale z drugiej strony jak zamontowany około metr od oczu, to nie widać pixeli); GPS szybko łapie sygnał; zasilane sieciowo przez microUSB lub dołączony zasilacz z wtykiem podobnym do tego ze starszych telefonów Nokia.
Na razie tyle mogę przekazać, bo więcej nie miałem czasu się bawić i testować. Postaram się podzielić dalszymi spostrzeżeniami.
pzdr!

Obrazek

Strefa czasowa: UTC + 1