Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 18 lip 2018, o 05:32

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 sie 2012, o 16:20 
Cytuj:
Witam i proszę o możliwe wyjaśnienie co do prawa .
Cała sytuacja miała miejsce jesienią zeszłego roku tj.
Po miesiącu od zdarzenia dostałem wezwanie w sprawie wyjaśnienia dotyczącego przekroczenia prędkości o 19 km ( mandat 100zł lub podanie kto był kierowcą - zdjęcie tył auta ) W pierwszej chwili cóż pech - kwota nie wielka - lecz nie do końca przekonywało mnie zdjęcie niby podobne - pomyślałem może takie ujęcie lecz czytając dalej w wezwaniu zgadzał się numer tablic lecz nie maraka samochodu ( podano całkiem inną niż moja ) Zacząłem wiec szperać w zakamarkach pamięci i straciłem pewność czy aby tego dnia tam jechałem - pamiętam okolicę bo pechowo urwałem tam tłumik na odcinku gdzie wymieniali asfalt ( na drugi dzień ściągałem auto ) - odpisałem więc do komendanta straży,że takiej marki samochodu nie posiadam jak nie mam pewności czy faktycznie tamtędy jechałem ( bo urwana rura faktycznie ciągnęła się po ulicy - samochód został nie daleko jeziora - można popytać miejscowych pewno ktoś widział) Po miesiącu otrzymałem odpowiedź , że faktycznie to nie ta marka lecz inna i podał moją właściwą - wina wynikała niby z małego doświadczenia pracownika , któremu po tym incydencie komendant udzielił instruktażu ( wspomnę tylko że na wezwaniu była pieczęć i podpis komendanta ) Po wyjaśnieniu marki kazał mi wypełnić mimo wszystko druk z wezwania ( gdzie wpisana jest inna marka niż posiadam ) Trochę czułem niesmak pisać na oświadczeniu które nie jest zgodne z prawdą . Żona następnego dnia mając okazję podpytała się policjanta czy tak można - ten zaprzeczył marka jest ważna - można to różnie odebrać - wygląda jak przekładanie tablic - lub nawet podchodzić pod skarbówkę - drugi lewy samochód , spotkałem się więc jeszcze z moim kolegą ( czasy szkolne ) który jest w policji - obejrzał wezwanie i zdjęcie : - dopatrzył się jeszcze jednej rzeczy takiej ,że światło cofania jest po lewej stronie na zdjęciu a mam po prawej ( niby auto prawie takie samo - tablice pasują ale klosz cofania to nie jaś wędrowniczek ) i też potwierdził ,że powinna być zgodność marki : - masz taką markę ; - no nie , więc co chcesz złożyć fałszywe zeznanie , odpisz raz jeszcze ,że nie masz takiej marki ...
i teraz to jest po 10 miesiącach otrzymałem informację : w związku z odmową wskazania osoby kierującej wniosek został skierowany do sądu o ukaranie ...
lecz faktycznie nie uchlałem się od odpowiedzi : Zapytanie miałem takie proszę wypełnić oświadczenie zgodnie z rubrykami wezwania ( a tam inne auto - pomimo ,że o tym poinformowałem dalej nie chcieli zmienić marki ) - zwróciłbym się o pomoc do kolegi ,ale w zeszłym miesiącu przegrał walkę z rakiem . W sumie kwota była nie wielka , może trzeba było skłamać i przyjąć mandat ale z drugiej strony policja była innego zdania - nie wiem już sam ... może ktoś mądry wyjaśni.

Domyślnie RE: Inna marka samochodu na wezwaniu (fotoradar)
Rozmawiałem ,z koleżanką na Skype kiedyś pracowała inspektoracie transportu...mówiła że nieco to "zakręcone ", ale powiedziała mi , na koniec ,że kłamstwo w urzędowym piśmie które ma znamiona poświadczenia jest przestępstwem ( oczywiście mogła zachodzić pomyłka , ale w przypadku kiedy pomyłka była wskazana (wyjaśniona) a organ mimo to domagał się wypełnienia tego pisma ( druku - nie zgodnego z prawdą ) to jak nakłanianie do poświadczenia nieprawdy .... mówiła ,że na pewno sprawdzą mi punkty czy nie chciałem czasem w tej sytuacji ich uniknąć ( mam - miałem konto zerowe ) i jak jestem czysty to mogę być dobrej myśli ,ale wszystko zależy od sądu.

Ciekawa historia :WTF1:

Strefa czasowa: UTC + 1