Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy


Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 27 cze 2019, o 05:13

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 8 mar 2013, o 21:33 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 13:37
Posty: 3655
Lokalizacja: Bełchatów
Misial napisał(a):
Dla zmyły jak ładnie worki z segregowanymi śmieciami położyli obok :D dobre

Nie do końca tak było ;)


Cytuj:
Zakamuflowany workami ze śmieciami fotoradar z Inowrocławia pokazuje już cała Polska. Ustawiono go przy ulicy Poznańskiej, przed wiaduktem. Z daleka wyglądał niczym pojemnik na odpadki. Komendant Straży Miejskiej ocenia incydent jako „niefortunny”.
Komendant Straży Miejskiej w Inowrocławiu Zdzisław Feit ocenia, że wszystko to było niefortunnym zbiegiem okoliczności. W dniu robienia zdjęcia były tzw. wystawki – właściciele domów jednorodzinnych wystawiali worki z odpadami, które zabierają służby sanitarne.

- Najpierw postawiono fotoradar, a następnie któryś z mieszkańców ustawił obok niego worki. Funkcjonariuszom zabrakło wyobraźni. Zapewniam, że fotoradar nie jest przez nas „upiększany” - mówi komendant.

Więcej o sprawie w piątkowym, papierowym wydaniu „Expressu Inowrocław”. Napiszemy wtedy, jak zostali ukarani strażnicy, którzy ośmieszyli Inowrocław oraz ile aut na „śmietnikowym” fotoradarze przekroczyło prędkość.

express.bydgoski.pl

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - A.Lincoln


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 kwi 2013, o 18:28 
Offline
Podinspektor
Podinspektor

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 11:45
Posty: 860
Lokalizacja: Konin
Cytuj:
Kolejny atak na inowrocławską Straż Miejską

Jedno z lokalnych ugrupowań politycznych domaga się, już drugi raz w ostatnim czasie, likwidacji Straży Miejskiej. Jako argument podaje zamieszczony wczoraj w Internecie film, którego autor krytykuje pracę inowrocławskich municypalnych.


Lider ugrupowania Nowy Inowrocław Marcin Wroński wystosował oświadczenie odnoszące się do wizyty Emila, zwanego „pogromcą fotoradarów”. Odwiedził on w lutym Inowrocław i właśnie opublikował filmowy zapis swojej wyprawy. Oto treść wystąpienia Nowego Inowrocławia:


Wczoraj w internecie pojawił się film o Straży Miejskiej w Inowrocławiu (Link: http://www.youtube.com/watch?v=VbLQk-qs ... e=youtu.be). Pokazuje on akcję łapania kierowców za pomocą przenośnego fotoradaru.

Autor filmu udowadnia, że montowany jest on przez strażników nieprawidłowo, nie zgodnie z instrukcją, co może mieć wpływ na dokładność pomiaru. Pokazuje zdjęcia z fotoradaru na których np. widnieje tył samochodu ciężarowego i zapis prędkości 94 km/h. Można odnieść wrażenie, że ciężarówka jechała prawie 100 km/h na wstecznym biegu. W innym przypadku pokazane jest kilka samochodów jadących równo, a jednemu fotoradar robi zdjęcie z zapisem prędkości ponad 70 km/h.

Reklama
Dlatego Ruch „Nowy Inowrocław” zwróci się dziś do Komendanta Straży Miejskiej, żeby odniósł się publicznie do zarzutów zawartych w tym filmie.


Ruch „Nowy Inowrocław” uważa, że w naszym mieście Straż Miejska powinna być zlikwidowana

Zamiast pomagać zwykłym ludziom zajmuje się ona głównie gnębieniem kierowców. Wypisywaniem mandatów za złe parkowanie i ukrywaniem się w krzakach z fotoradarem.

W naszej ocenie dublowanie zadań Policji to niewystarczający argument, żeby miasto ponosiło koszty utrzymania takiej służby. Zwróćmy uwagę na fakt, że Policja wykonuje te zadania o wiele skuteczniej.

W budżecie na 2013 rok miasto na funkcjonowanie Straży Miejskiej przeznaczyło prawie 1,8 mln zł. Część tych środków finansowych powinna zostać przekazana na dodatkowe patrole Policji, ponieważ one poprawiają bezpieczeństwo mieszkańców. Reszta mogłaby być przekazana na inne bardziej potrzebne cele związane z edukacją, gospodarką mieszkaniową lub cele społeczne.

Obrazek

express.bydgoski.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 kwi 2013, o 23:21 
Emil nie odpuszcza jedzie ostro z koksem :DD:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 cze 2013, o 16:37 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 1 sie 2009, o 18:47
Posty: 3684
Krótki film o fotografowaniu....Inowrocław ul. Poznańska

Ciekawa interpretacja Straży Miejskiej...wręcz niebywała. łoś

_________________
Czytałeś
http://www.fotoradary.net
http://www.fotoradary.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lip 2013, o 20:34 
A tu pełna odpowiedź Komedianta SM Inowrocław

Cytuj:
Szanowny Panie Komendancie,

nadeszła pora na opublikowanie pańskiego pisma w całości. Pozwoli Pan, że skomentuję poszczególne jego punkty.

ad 4 - naprawdę duży ruch mamy w naszym mieście

ad 2 - ponad cztery godziny pracy drogiego urządzenia i „drogiego” funkcjonariusza poszło na marne

ad 1 – właśnie dlatego, że nie były spełnione wymagania wynikające z przepisów fotoradar w tym miejscu nie powinien być ustawiony. Czy Straż Miejska ma w zakresie czynności badanie natężenia ruchu przy użyciu tak drogiego urządzenia?

Ad 3 – no tu to Pan puścił wodze fantazji.

„ Pomiar nastąpił w wyniku błędnej interpretacji przez strażnika dyslokacji punktów pomiarowych Straży Miejskiej Inowrocławia wyznaczonych na czerwiec 2013 r. dla urządzeń samoczynnie ujawniających i rejestrujących naruszenia przepisów ruchu drogowego przez kierujących pojazdami. ”


Czy to strażnik sam sobie wybiera miejsce pomiaru, czy jednak otrzymuje polecenie od zwierzchnika?

Kto popełnił błąd? Czy strażnik pomylił adres czy ktoś błędnie wyznaczył te punkty pomiarowe?

„. Pomiar zostanie wykorzystany do sporządzenia wniosku do Dyrektora Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy w celu przywrócenia oznakowania zgodnie z projektem organizacji ruchu nr GDDKiA-0/BY-Z-2-to-409-z-107/2012. który przewiduje umieszczenie pod znakiem D-51 tabliczki o treści „na odcinku 300 m". ”


Dobrze Pan wie, że nie będzie żadnego przywrócenia tabliczki o treści „na odcinku 300 m”, gdyż nigdy tej tabliczki w tym miejscu być nie powinno. No chyba, że Pan o tym nie wie… niemożliwe. Przecież zna Pan, zakładam, ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 22 czerwca 2011 r.
zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach gdzie jest napisane:

[…]

Znak D-51 "automatyczna kontrola prędkości" stosuje się w celu poinformowania kierujących pojazdami o lokalizacji urządzeń rejestrujących działających samoczynnie, kontrolujących i rejestrujących prędkość ruchu pojazdów.
Znak D-51 umieszcza się przed stacjonarnym urządzeniem rejestrującym w odległości:
- od 100 m do 200 m - na drogach o dopuszczalnej prędkości do 60 km/h,
- od 200 m do 500 m - na drogach o dopuszczalnej prędkości powyżej 60 km/h, z wyjątkiem dróg ekspresowych i autostrad,
- od 500 m do 700 m - na drogach ekspresowych i autostradach.

Znak ten stosuje się dla każdego kierunku ruchu, w którym stacjonarne urządzenie rejestrujące może dokonywać pomiarów prędkości.

W przypadku gdy automatyczna kontrola prędkości będzie wykonywana przez strażników gminnych (miejskich) w trybie określonym w art. 129b ust. 4 ustawy, na początku odcinka drogi objętego okresową kontrolą umieszcza się znak D-51 z tabliczką z napisem "Na odcinku ...". W treści napisu na tabliczce długość odcinka drogi poniżej 1000 m podaje się w metrach z dokładnością do 100 m, a od długości 1,0 km z dokładnością do 0,1 km.


Niestety, ale jeden znak nie może jednocześnie ostrzegać o fotoradarze stacjonarnym ITD oraz okresowym pomiarze przez straż miejską.


Zakładam, że również jest Panu znane ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 17 czerwca 2011 r. w sprawie warunków lokalizacji, sposobu oznakowania i dokonywania pomiarów przez urządzenia rejestrujące gdzie w rozdziale 5 , w § 9. napisano:

Strażnik gminny (miejski) może wykonywać czynności z zakresu kontroli ruchu drogowego, o których mowa w art. 129b ust. 4 ustawy, z zachowaniem następujących warunków:

1) przenośne urządzenie rejestrujące albo pojazd z zainstalowanym w nim urządzeniem rejestrującym są umieszczone na drodze w sposób niepowodujący utrudnienia ruchu innym jego uczestnikom; w miarę możliwości urządzenie i pojazd powinny być umieszczone poza jezdnią i poboczem;

2) przenośne urządzenie rejestrujące oraz pojazd z zainstalowanym w nim urządzeniem rejestrującym nie mogą być umieszczone:

a) w odległości mniejszej niż 500 m od innego urządzenia rejestrującego zlokalizowanego na tej samej drodze i dokonującego pomiarów prędkości w tym samym kierunku ruchu, o ile na odcinku tym nie jest usytuowane skrzyżowanie,

b) na drodze, na której jest zlokalizowane urządzenie, które ujawnia naruszenia przepisów ruchu drogowego na określonym odcinku drogi, dokonujące pomiaru w tym samym kierunku ruchu;

3) odcinek lub miejsce wykonywania czynności jest oznakowane znakiem drogowym, zgodnie z przepisami o znakach i sygnałach drogowych oraz warunkach technicznych dla znaków, sygnałów drogowych, urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach.Właśnie ten przepis czyli § 9. pkt 2a i § 9 pkt 3 naruszył pański podwładny. On nie miał prawa rozstawić się bliżej niż 500 metrów od tego miejsca, gdyż fotoradar ITD może mierzyć prędkość pojazdów nadjeżdżających i odjeżdżających nawet jednocześnie, a ITD nie ma obowiązku nikogo informować, w którą stronę w danej chwili pomiar się odbywa.


Panie Komendancie, wydaje mi się, że dzwoniąc na policję zapobiegłem popełnianiu przestępstwa przekroczenia uprawnień. Ja tam jestem zwykły taksówkarz, ale Pan jako były policjant potrafi ocenić czy działanie pańskiego podwładnego wypełnia znamiona art. 231 KK.

Art. 231
§ 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

§ 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 działa nieumyślnie i wyrządza istotną szkodę, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 4. Przepisu § 2 nie stosuje się, jeżeli czyn wyczerpuje znamiona czynu zabronionego określonego w art. 228.Mi to podpada przynajmniej pod art. 231 § 1 w połączeniu z § 3, a Panu?


I jeszcze jedno. To nie był odosobniony przypadek pomiarów w tym miejscu. Ale o tym też Pan dobrze wie.


Obrazek


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lip 2013, o 12:25 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 2 wrz 2009, o 11:41
Posty: 5487
Lokalizacja: Luboń
Jeżeli dobrze rozumuję fotoradar stał tam nielegalnie i gdyby ten Pan się nie zainteresował sprawą znaków wystawiliby mandaty?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lip 2013, o 12:42 
Z grubsza. :oops:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 mar 2014, o 16:57 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 16:56
Posty: 2681
Lokalizacja: Gostyń / Ostrów Wielkopolski
ul. Poznańska


Załączniki:
Komentarz: facebook.com
poznanska.jpg
poznanska.jpg [ 45.69 KiB | Przeglądane 492 razy ]

_________________
Bo w życiu liczy się polot i fantazja... tudzież masa, ka$a i grubość k*tasa
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 8 lip 2017, o 13:14 
Offline
Komisarz
Komisarz

Dołączył(a): 10 cze 2016, o 14:49
Posty: 145
Lokalizacja: Bydgoszcz
Dzisiaj foty w Inowrocławiu na poznańskiej strzelała inspekcja z czarnego mondeo.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group