Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 25 maja 2018, o 12:00

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 17 wrz 2013, o 17:17 
Teterycz jako ekspert i wszystko jasne. Ode mnie na tą imprezę :red:

Tytuł:
PostNapisane: 18 wrz 2013, o 09:33 
Inspektor
Inspektor

O dostawca Bela teraz jest ekspertem z dziedziny Iskier :rotfl5: Jak jego opinie są tak dobre jak serwis Bela, szczerze współczuję. Ciekawe kto dostarczał iskrę na test? Ci sami którzy kręcili we Wrocławiu?

Tytuł:
PostNapisane: 18 wrz 2013, o 11:01 
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

Robi napisał(a):
Teterycz jako ekspert i wszystko jasne. Ode mnie na tą imprezę :red:

Rozumiem, ze możesz go nie lubić, że możesz mieć zastrzeżenia co do jego wiarygodności, ale takimi wypowiedziami nie przekonasz reszty, która nic do niego nie ma ;)
Ja osobiście skracam ten materiał do 12 sekund od 7,46 do7,56min pakuje w komure i bendem pokazywał policji żądając pogrożeniem palca zamiast mandatu . :)))

Tytuł:
PostNapisane: 18 wrz 2013, o 14:04 
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

Dopisanwe
No i mammy zgodnie z zasada nie ważne kto mówi ważne by mówili
Policja zrobi swoje badania

Tytuł:
PostNapisane: 18 wrz 2013, o 16:15 
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Powiem Wam, że w tym pierwszym materiale pomiar stojącego auta był wykonywany na maksymalnym zasięgu/mocy Iskry, która mierzy prędkość na odcinku do 800m. Mnie nie dziwi, że zmierzyli w ten sposób jakąś prędkość. Poza tym w instrukcji jest zapisane:
Cytuj:
Minimalna prędkość na którą można mierzyć prędkość pojazdów wynosi 10m

W takim razie, skoro zmierzono mi prędkość pojazdu, który stoi i jest bliżej niż 10m od radaru powinno interpretować to jako wpływ zakłócenia.
Co do zakłóceń przez telefon komórkowy, w instrukcji jest mowa o NADAJNIKACH/PRZEKAŹNIKACH GSM, czyli tzw. BTS, telefon nim nie jest a każdy interpretuje to na własną rękę.

Komuś chyba w interesach przeszkadza Iskra i stąd ta nagonka. Zobaczcie, że media nie podchwyciły tematu fotoradaru CM, który zrobił zdjęcie ciężarówce która według pomiaru jechała 100km/h na wstecznym. Temat trwał dwa, trzy dni i cisza, a tutaj co trochę ktoś odgrzewa "starego kotleta".

renee napisał(a):
dostawca Bela teraz jest ekspertem z dziedziny Iskier

Jest ekspertem w sprawie radarów przy kilku sądach, więc wiedzę pewnie ma na ten temat.

Nie mam instrukcji w txt od Iskry, ale mam od IntegryB. A tam jest taki zapis:
Cytuj:
Podczas pomiarów z wnętrza pojazdu, który ma uruchomiony silnik mogą wystąpid chwilowe zakłócenia. Głównym źródłem zakłóceo bywa wentylator nawiewu wnętrza pojazdu. Przyrząd posiada funkcję eliminacji takich zjawisk. Dzięki zastosowaniu filtrów oraz automatycznego ograniczenia czułości (od 1,5 do 2 razy) Przyrządu w trybie (w czasie) jazdy większośd zakłóceo jest eliminowana. Zdarzają się jednak modele pojazdów, których uwarunkowania (budowa elementów wyposażenia wnętrza np. wentylator nawiewu, kanały wylotowe nawiewów) sprzyjają powstawaniu zakłóceo których Przyrząd nie jest w stanie odfiltrowad w pełni. Zakłócenia takie objawiają się tym, iż przy włączonym wentylatorze nawiewu (w górnych zakresach prędkości obrotowej wentylatora nawiewu) Przyrząd wskazywał będzie prędkośd ok. 15 - 30km/h (jednak w żadnym wypadku nie następuje sumowanie tej prędkości z prędkością zmierzoną).
W przypadku gdy pojazd nie jest w ruchu, Przyrząd wykonuje pomiary w trybie stacjonarnym – należy wówczas przestrzegad zasady, iż wentylator nawiewu powinien byd wyłączony (jeśli występują zakłócenia) gdyż w trybie stacjonarnym nie zachodzi samoczynne ograniczenie czułości / zasięgu radaru jak to ma miejsce w trybie jazdy.
W większości przypadków eliminacja zakłóceo polega na wprowadzeniu ograniczenia prędkości obrotowej wentylatora nawiewu. W pozostałych przypadkach skutecznie rozwiązuje problem montaż specjalnej maty ekranującej na podszybiu pojazdu bezpośrednio pod miejscem instalacji Przyrządu.

Przy kolejnym produkcie już widać lepiej została napisana ta część instrukcji, gdyby podobny tekst byłby przy Iskrze to TVN nie miałby się chyba do czego przyczepić.
P.S. Iskra-1 i IntegraB ma tą samą głowicę radarową.

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez osclbn, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 18 wrz 2013, o 16:16 
Inspektor
Inspektor

Na pewno będą obiektywne :lol:

Tytuł:
PostNapisane: 18 wrz 2013, o 19:34 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

osclbn napisał(a):
Komuś chyba w interesach przeszkadza Iskra i stąd ta nagonka

Ty to na poważnie?

Przecież ISKRA w rękach policjanta, który nie do końca zdaje sobie sprawę z jej działania jest mega niebezpieczna. Już tłumaczę dlaczego:

jedziesz sobie 50km/h w terenie zabudowanym. Za Tobą jedzie jeszcze kilka samochodów, w tym czasie ja jadąc w tym samym kierunku doganiam Was jadąc z prędkością 100km/h (już prawie jestem przy Was). W tej chwili policjant używa ISKRY, żeby zmierzyć Twoją prędkość i wychodzi mu, że jedziesz 100km/h - pokazuje prędkość najszybszego w kolumnie. I co? Grzecznie przyjmujesz mandat? :DD:

Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170

Tytuł:
PostNapisane: 18 wrz 2013, o 19:54 
Jancio54 napisał(a):
Rozumiem, ze możesz go nie lubić, że możesz mieć zastrzeżenia co do jego wiarygodności, ale takimi wypowiedziami nie przekonasz reszty, która nic do niego nie ma ;)

Ja nie muszę nikogo tu przekonywać tutaj większość pamięta jego "zacne" występy więc takie mowy zachowaj dla siebie. Inni go znają na innej płaszczyźnie i wierz mi też kolorowo nie wypada człeczek. :>

Iskrę trzeba używać z głową zresztą jak każdy radar w Polskiej Policji, ale jeżeli ma się sieczkę zamiast mózgu to już nie moja wina. A teraz będzie lawina odmówień mandatów i pozwów sądowych w większości przegranych przez odmawiających. Jedynie do czego mogą się doczepić to do partii tych iskier co były montowane w Alfach.

Tytuł:
PostNapisane: 18 wrz 2013, o 21:02 
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Cytuj:
Radary ISKRA pozytywnie przeszły testy

Ponad 400 radarowych mierników prędkości ISKRA jest na wyposażeniu Polskiej Policji. Są one wykorzystywane przez funkcjonariuszy na co dzień do wyeliminowania z ruchu drogowego piratów. Przeprowadzone testy pokazały, że dokonując pomiaru zgodnie z instrukcją, urządzenia rzetelnie pokazują prędkość. Z podobnie działających urządzeń korzystają Policje innych krajów.

Zakupione mierniki są nowoczesnym sprzętem, posiadającym bardzo dobre parametry pracy, z których głównymi są: niewielkie wymiary oraz masa, czas pomiaru (0,17 s), zakres pomiaru od 10 do 240 km/h, gotowość do pomiaru w niecałe 3 sekundy, możliwość dokonywania pomiaru z jadącego pojazdu, co oznacza że można korzystać z niego także w czasie pościgu . Pomiaru można dokonać przez szybę samochodu, wybrać do kontroli pojazd najszybciej jadący w grupie, a co ważne - niepotrzebne jest urządzeniom dodatkowe źródło zasilania, co daje możliwość namierzania pojazdu np. z wiaduktu czy innego miejsca, dostępnego jedynie dla patroli pieszych. Atutem radaru jest także to, że dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań, jest trudny do wykrycia przez antyradary.

Radary te, jako urządzenia pomiarowe posiadają decyzje zatwierdzenia typu, wydane przez Prezesa Głównego Urzędu Miar. Główny Urząd Miar jako jedyna instytucja w Polsce bada wszystkie pomiarowe, w tym także radary, które mają być użytkowane na terytorim Polski oraz wystawia dokumenty dopuszczające do tego. Ponadto wszystkie, otrzymane przez Policję pisma, potwierdzają możliwość korzystania z tego typu urządzeń w naszym kraju. Potwierdzają także, że spełniają one wszelkie wymagania zawarte w polskim prawie.

W związku z nieuzasadnionymi zastrzeżeniami, dotyczącymi rzetelności pomiaru radarem ISKRA, Komendant Główny Policji zlecił przeprowadzenie testów sprawdzających te urządzenia. W wielu różnych sytuacjach, policjanci sprawdzali odczyty radarów. Zmierzona prędkość zawsze odzwierciedlała tę realną prędkość, osiąganą w danym momencie przez pojazd.

Ważne jest by, korzystając z radaru, stosować się do zaleceń jego producenta, określonych w instrukcji użytkowania. Nie popełniono by wówczas błędów, które pojawiły się chociażby w materiale wyemitowanym w TVN24.

Wyniki przeprowadzonego testu obrazują poniższe filmy.

źródło + film: Policja

Tytuł:
PostNapisane: 18 wrz 2013, o 21:17 
Innego wyniku się nie spodziewałem :) Chociaż to co pokazują w Alfie wiemy że jest bzdurą ;)

Tytuł:
PostNapisane: 18 wrz 2013, o 21:52 
Inspektor
Inspektor

Jeżeli komuś się wydaje w tvn że wycofają Iskrę z Policji jest szalony albo źle się czuje.

Tytuł:
PostNapisane: 19 wrz 2013, o 07:46 
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

Myślę ze w TVN nikt nawet nie bierze pod uwagę że policja wycofa się z ISkry. Oni tylko zanęcili zrobili małą dziurkę w tamie absurdu, a może nie tylko i będą mieć kolejne tematy o odkrywczości urzędników

Tytuł:
PostNapisane: 19 wrz 2013, o 07:59 
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Jancio54 napisał(a):
Myślę ze w TVN nikt nawet nie bierze pod uwagę że policja wycofa się z ISkry.

TVN ma dobry, medialny temat który ściąga ludzi do oglądania ich i tyle. 90% przekracza prędkość i nie chce płacić mandatów za to. Teraz pewnie sądy zaczną być zawalane robotą...
A reporter źle przygotował się, mówi że iskra pokazuje prędkość większego pojazdu - cholera, to wynika z praw fizyki i inne radary też tak mają. Niech wezmą np. Rapid-2 i z odległości 3m zmierzą prędkość stojącego pojazdu, też pokaże jakiś odczyt... Poza tym w tym materiale TTV dojrzałem jeszcze, że przy pomiarze stojącego pojazdu Iskra sygnalizowała "przewyższenie odbitego sygnału" trzeba kreskami "-" na górze wyświetlacza. Poza tym we wczorajszym materiale w TVN24 sądzę, że bateria nie padła w Iskrze, tylko nic nie pokazała i było trzeba coś ściemnić, bo taki wynik pomiaru im nie pasował.

Tytuł:
PostNapisane: 19 wrz 2013, o 08:12 
Szczerze o iskrze, świetny sprzęt jako suszarka ale nie dla idiotów i tych pracujących jak i tym bardziej dla tych którzy szukają poklasku w mediach albo próbują ubijać na tym swoje nieudolne biznesy mając przy tym za krótkie nóżki. :) Ave.

Tytuł:
PostNapisane: 19 wrz 2013, o 09:04 
osclbn napisał(a):
Poza tym we wczorajszym materiale w TVN24 sądzę, że bateria nie padła w Iskrze, tylko nic nie pokazała i było trzeba coś ściemnić, bo taki wynik pomiaru im nie pasował.

Taki dźwięk jak w materiale wydała iskra jest słyszalny jak nie ma odczytu pomiaru (jak nic nie zmierzyła a spust nacisnął). Jak bateria pada to nawet jej się nie włączy.
Dokładnie się tak zachowała jak na początku materiału pokazanego przez Polcję.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1