Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 23 lip 2018, o 14:48

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 lip 2012, o 15:20 
Zatrzymuje nas patrol Drogówki <R> vr, na suszarkę :police1: , laser itp., I tu pytanie jak sprawdzić podczas kontroli czy ma przeszkolenie na dany sprzęt.
A jeśli nie ma a pomiar jest wykonany poprawnie czy jest to podstawa do uniknięcia mandatu?
Jakieś podstawy prawne.
Ps. Zaznaczam że nie znam odpowiedzi na pytanie, ale będę kombinował.

Tytuł:
PostNapisane: 17 lip 2012, o 19:32 
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Przy suszarce wystarczy proste pytania, pod jakim kątem powinien dokonywać pomiaru ;) Jeśli to któryś Rapid to 0 stopni, Iskra od 0 do 10 stopni ;)

Tytuł:
PostNapisane: 18 lip 2012, o 08:31 
Inspektor
Inspektor

Poprosić o uprawnienia do posługiwania się urządzeniami a jak nie okaże nie przyjmować mandatu. pozdrawiam Asia.

Tytuł:
PostNapisane: 18 lip 2012, o 08:51 
osclbn napisał(a):
Przy suszarce wystarczy proste pytania, pod jakim kątem powinien dokonywać pomiaru ;) Jeśli to któryś Rapid to 0 stopni, Iskra od 0 do 10 stopni ;)

Jakiś sposób to jest a co jak odpowie na pytanie poprawnie, przecież nie jest to wielka tajemnica.

Asia napisał(a):
Poprosić o uprawnienia do posługiwania się urządzeniami a jak nie okaże nie przyjmować mandatu. pozdrawiam Asia.

I tu jest problem bo obecnie nie ma czegoś takiego, przynajmniej ja nie wiem o czymś takim. Po drugie Policjant może okazać legalizacje urządzenia. I jeszcze nieszczęsne zarządzenie 609 w który nie ma ani słowa że Policjant ma być przeszkolony specjalistycznie w vr lub radarze itp a w starym było, chyba że coś mi umknęło. Tak jak pisałem w innym temacie i prewencja może mierzyć na polecenie kierownika. Moim zdaniem na tą chwilę na drodze nie ma możliwości takiego sprawdzenia.

Tytuł:
PostNapisane: 18 lip 2012, o 09:37 
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Fox24 napisał(a):
Jakiś sposób to jest a co jak odpowie na pytanie poprawnie, przecież nie jest to wielka tajemnica.

Często policjanci nawet po przeszkoleniu nie potrafią odpowiedzieć na to pytanie :D

Tytuł:
PostNapisane: 18 lip 2012, o 09:46 
Jeszce były takie radary, które w instrukcji miały napisane kąt zbliżony do zera stopni.

Myślę że Policjanci którzy mają zgodnie ze starym zarządzeniem, nazwę to wkładkę na radar nie mieli by z tym pytaniem problemu, ale Ci którzy są wychowani na nowym zarządzeniu w większości pewnie nie odpowiedzieli by na to pytanie i to jest smutne.

Tytuł:
PostNapisane: 18 lip 2012, o 11:59 
Inspektor
Inspektor

Nagrać to jak mierzy będzie dowód dla sądu że nie potrafi się posługiwać suszarką, a sąd sprawdzi czy miał takie przeszkolenie.

Tytuł:
PostNapisane: 18 lip 2012, o 21:20 
Generalnie nie ma takiej mocy żebyś to sprawdził na drodze to raz, dwa samo przeszkolenie policjanta z RD ma samo w sobie szkolenie na różnego typu miernikach prędkości więc jakby nie ma czego sprawdzać. Oczywiście zawsze możesz nie przyjąć mandatu i walić prosto do sądu. Good Luck :ok:

Tytuł:
PostNapisane: 18 lip 2012, o 22:05 
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Robi, spytaj się Paawła jak kiedyś prawie dostał mandat z Iskry, p. policjant był taki głupi że chciał mu wmówić pomiar pojazdu odjeżdzające, a on był nadjeżdzający ;) A wystarczy spojrzeć się na rączkę i widać w którym kierunku był wykonywany pomiar.

Tytuł:
PostNapisane: 18 lip 2012, o 22:14 
Nie mówimy o ewidentnych idiotach tylko o normalnych zdarzeniach, pomiar -mandat.

Tytuł:
PostNapisane: 19 lip 2012, o 10:34 
Inspektor
Inspektor

Co raz bardziej mnie Robi rozbawiasz. Nie chce ci powiedzieć nic głupiego ale od jakiegoś czasu drastycznie zmieniłeś zdanie.

Tytuł:
PostNapisane: 19 lip 2012, o 14:28 
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. :oops:

Tytuł:
PostNapisane: 20 lip 2012, o 08:54 
Inspektor
Inspektor

Robi jak idę do pracy i chcę pracować np. na tirze to muszę mieć uprawnienia jak nie dostaję mandat albo zamkną mnie w pierdlu. Nie gadaj głupot, psia.rnia to nie święte krówki z reklamy milki.

Tytuł:
PostNapisane: 20 lip 2012, o 13:44 
Inspektor
Inspektor

Mnie mierzą bardzo często w Mosinie Policjanci z Prewencji. Siedzą sobie w Mercedesie i czatują za szyby. Czy to jest zgodne z przepisami?

Tytuł:
PostNapisane: 20 lip 2012, o 14:44 
Młodszy Inspektor
Młodszy Inspektor

U znajomego widziałem kiedyś taki dokument że jest uprawniony do kontroli drogowej (bo on w prewencji pracuje) wraz z jego danymi i podpisem przełożonego. A czy to nadal aktualne to nie wiem.

Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1