Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 15 lis 2018, o 19:51

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lis 2009, o 11:12 
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Wania, navi musi być koniecznie z AutoMapą, najnowsza mapa to jest chyba 5.5, cała reszta jest zdecydowanie niewarta uwagi, o ile na zachodzie wszystkie sobie radzą, o tyle na Polskę tylko i wyłącznie AutoMapa i żebyś się nie skusił na coś tańszego (jak ja :oops: ), bo poprostu będzie niedopracowane.

Jaki model? W zasadzie każdy nie będzie zły. Ja uważam, że navi to navi a nie coś do przeglądania zdjęć, filmów, słuchania radia i innych bzdetów. Jeśli potrzebujesz urządzenia a nie profanacji laptopa, każda raczej będzie dawała radę.

Co do wyboru - najlepiej idź do Media Marktu albo jakiegoś innego wielkiego sklepu z elektroniką, urządzenia tam są włączone i poklikaj, powpisuj znane trasy, spróbuj odnaleźć swoją okolicę i sam stwierdzisz, które menu Ci najlepiej leży.

Warte uwagi opcję i łatwość ich włączania/wpisywania/ustawiania itd:
-punkt przelotowy na trasie (najlepiej jeśli mogą być kilka)
-możliwość ominięcia płatnych autostrad
-ograniczenia prędkości, niektóre nawet nowe modele uważają, że w mieście można 60, sprawdź czy jest 50 oraz czy można zmieniać limity prędkości na różnego rodzaju drogach
-czy można powyłączać wszystkie ostrzeżenia typu przekroczenie prędkości, niebezpieczne coś tam itd, na mnie wszelkie brzęczki działają jak płachta na byka

Patrz też na uchwyt do szyby, musi być bardzo solidny, koniecznie żeby miał jakiś mechanizm dociskający, sama przyssawka na bank będzie odpadać od drgań.

Jeśli korzystasz z Windowsa Visty, sprawdź czy oprogramowanie do aktualizacji będzie z nią kompatybilne.

Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2010, o 16:10 
Aspirant Sztabowy
Aspirant Sztabowy

najnowsza am to 6.5

Tytuł:
PostNapisane: 21 maja 2010, o 07:48 
Inspektor
Inspektor

Czy ktoś z was posiada nawigację NaviExpert ? Zastanawiam się nad zakupem, bawiłem się już nią ale tylko w sklepie. Interesuje mnie opinia kogoś kto z tym jeździ lub jeździł.

Tytuł:
PostNapisane: 21 maja 2010, o 12:28 
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

panier, ja mam NaviExperta i muszę powiedzieć, że radzi sobie nieźle, do fejsu trzeba się trochę przyzwyczaić a później z górki. Dla mnie wystarczy - jeśli jadę do miasta, którego kompletnie nie znam to bez problemu trafiam do celu.
Jedyny minus to pobieranie trasy z sieci, no i to że dostęp jest płatny. Na sporadyczne wyjazdy jak znalazł - choć ostatnio korzystam z AM :roll:

Tytuł:
PostNapisane: 21 maja 2010, o 19:03 
miko, to trochę mało się kalkuluje bo dodatkowo musisz bulić kasę. Nie lepiej kupić sobie jakieś MIO albo Tom Toma i np. dograć sobie jakąś full opcje mapę :?:

Tytuł:
PostNapisane: 21 maja 2010, o 21:58 
Aspirant
Aspirant

wg mnie nawet na jakimś Lark'u można śmiało śmigać, a cena lepsza. Tylko AM do tego ;)

Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2010, o 23:11 
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

Robi, zgadzam się z Tobą w 100% ;) dlatego w końcówce postu dopisałem że
Cytuj:
ostatnio korzystam z AM

bo jest za free :P mam ją wgraną w telefonie i śmiga aż miło ale gdybym nie miał telefonu z GPS to pewnie bym kupił tak jak napisaliście jakieś MIO lub Lark'a :DD:

Tytuł:
PostNapisane: 9 sty 2011, o 23:17 
Inspektor
Inspektor

Potrzebuję porady o navigacji która będzie dobrze działać na terenie Austrii i Szwajcarii.Pozdrawiam Asia

Tytuł:
PostNapisane: 10 sty 2011, o 13:33 
Starszy Aspirant
Starszy Aspirant

Ja mam MaxCom i chodziło mi w Czechach
Austrii, Włoszech i Chorwacji.

Tytuł:
PostNapisane: 10 sty 2011, o 19:29 
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Asia przeczytaj sobie to co napisałem kilka postów wyżej, fakt że prawie półtora roku temu ale to jest ciągle aktualne. Liczy się MAPA! model urządzenia jest drugorzędny. Uważam, że najrozsądniejszy wybór to AutoMapa wersja z krajami Europy. Od biedy, wielkiej biedy mogę powiedzieć, że można jeszcze wymienić TomToma, sam tego używam i na zachodzie jest naprawdę ok, ale już w Polsce fatalnie, bardzo fatalnie porównując z AutoMapą katastrofalnie. Moim zdaniem naprawdę albo AutoMapa albo nic.

Tytuł:
PostNapisane: 10 sty 2011, o 23:48 
Inspektor
Inspektor

Czytałam ale sądziłam że nie zaskodzi zapytać raz jeszcze.Czyli mam sobie zakupić najwygodniejszą w użytkowaniu dla kobiety z auto mapą :) Dziękuje.Pozdrawiam Asia

Tytuł:
PostNapisane: 11 sty 2011, o 13:19 
Starszy Aspirant
Starszy Aspirant

jakub, Maxcom jest na automapie i nie
kosztował majątku. Duży wyświetlacz i Hołek :D

Tytuł:
PostNapisane: 11 sty 2011, o 17:51 
Aspirant Sztabowy
Aspirant Sztabowy

Ja z konieczności kupiłem nową nawigację jesienią 2010 - zdecydowałem się na Navigona. Bardzo jestem zadowolony... Świetna sprawa ten asystent pasa ruchu!

Tytuł:
PostNapisane: 21 mar 2011, o 02:56 
Posterunkowy
Posterunkowy

Mój Garmin się zestarzał, a raczej zawiedź, że GPMamy już nowej nie będzie. Stanąłem przed wyborem nowej nawigacji.
Nie szukam zabawki z Biedronki, ale nawigacji z dobrą i dokładna mapą (głównie Polska), częstymi aktualizacjami. Planuje na ten cel przeznaczyć od 1.000 do 1.500 zl. Za naprawdę dobry sprzęt mogę dać nawet nieco więcej.

Problem w tym, że nie wiem jaką nawigacje mam wybrać. Czy ktoś pomoże w dokonaniu właściwego wyboru?

Tytuł:
PostNapisane: 21 mar 2011, o 09:33 
Inspektor
Inspektor

TomTom GO 1005 IQ Routes 45

Dostajesz 2 lata aktualizacji, monitorek 5cali, mapy Polski i Europy. Sam ją posiadam. cena: 999-1100 w zaleznosci gdzie będziesz kupował.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1