Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy


Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 26 cze 2019, o 21:11

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 sie 2009, o 18:07 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 08:53
Posty: 96
Lokalizacja: Rzeszów
Województwo :Podkarpackie
Miasto: Jasło
ul. Lwowska
Organicznie: do 50km/h
Łapie nadjeżdżających od strony Krosna

Edit; Proszę się stosować do regulaminu


Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez zapalnik, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 paź 2009, o 11:31 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 19 sie 2009, o 08:39
Posty: 4799
Lokalizacja: Kraków
Jaslo ul. Lwowska

Obrazek Obrazek Obrazek

Zrodlo


Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez renee, łącznie edytowano 6 razy

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 31 lip 2010, o 20:27 
Offline
Komisarz
Komisarz

Dołączył(a): 2 sie 2009, o 11:36
Posty: 663
Lokalizacja: PL
Bywa załadowany :!: ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Dura lex, sed lex


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 wrz 2012, o 11:29 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5086
Lokalizacja: Lublin
Cytuj:
Drogi przejazd na czerwonym świetle

Od czerwca kierowcy przejeżdżający na czerwonym świetle skrzyżowanie ulicy Kazimierza Wielkiego z ulicą Szajnochy pozbywają się przynajmniej 300 złotych. Na mocno uczęszczanym skrzyżowaniu w centrum Jasła zamontowano nowoczesny system „Via Secura”.

1 czerwca urząd miasta zakupił system rejestrujący przejazdy na czerwonym świetle „Via Secura”. Całym system zarządza jasielska Straż Miejska. Za przejechanie skrzyżowania na czerwonym świetle kierowcy, który złamał podstawową zasadę ruchu drogowego grozi mandat karny w wysokości od 300 do 500 złotych i 6 punktów karnych. - Ze względu na sytuację ekonomiczną naszego społeczeństwa dajemy najniższy wymiar kary. Światło zapala się czerwone i rejestrator startuje. Nie mamy cienia wątpliwości, że osoba zarejestrowana przez kamery wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle – powiedział nam Ryszard Mastej, komendat Straży Miejskiejw Jaśle.

Narażają życie pasażerów

Do tej pory zostało wydanych około 150 mandatów, za przejazd na czerwonym świetle. – Niepokoi nas to, że zarejestrowaliśmy wielu kierowców autobusów. Ktoś jedzie z ludźmi i przejeżdża na czerwonym świetle, to chyba nie trzeba do tego komentarza – ubolewa komendant Mastej. System został wprowadzony dla zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym - Jak ktoś myśli, że jest to dla wyciągania pieniędzy to się głęboko myli – przejazd na czerwonym świetle to zagrożenie zdrowia i życia nie tylko tego, który na czerwonym przejeżdża– podkreślił komendant.

Będziemy odliczać do zielonego?

Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miasta Jasła na najbliższej sesji radni zdecydują czy przesunąć środki w budżecie miasta na zakup urządzeń upłynniających przejazd przez skrzyżowanie Kazimierza Wielkiego – Szajnochy. Urządzenia, o jakich mowa, to zegary odliczające czas do pojawienia się zielonego światła. System upłynniłby ruch na centralnym skrzyżowaniu w mieście. Koszt jednego urządzenia to 3 tysiące złotych, w przypadku czterech sygnalizatorów kwota wyniosłaby 12 tysięcy. Jeśli radni 1 października zdecydują się na zakup systemu, pod koniec października powinien zostać zamontowany.

Od nowego roku bezpieczniej na jasielskiej obwodnicy

Wydział Ruchu Drogowego Jasielskiej Policji, Straż Miejska otrzymały pozytywną opinię Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad i Inspekcji Transportu Drogowego w sprawie zamontowania na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Kasprowicza podobnego systemu. – Będzie to urządzenie rejestrujące przejazdy na czerwonym świetle, dodatkowo będzie wykonywało pomiar prędkości. Taki system kosztuje w granicach 200 tysięcy złotych, więc kwestia tego czy zostanie on zakupiony czy wydzierżawiony, zależy od decyzji radnych miasta Jasła – mówił Ryszard Mastej.

Podczas spotkania służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w ruchu drogowym, na tym niebezpiecznym skrzyżowaniu jasielskiej obwodnicy w ciągu 15 minut zarejestrowano próbnie 7 – 8 przejazdów. Pokazuje to, że system kontroli prawidłowego przejazdu przez skrzyżowanie jest w tym miejscu niezbędny. Ważnym argumentem jest też ilość wypadków, do jakich doszło w niebezpiecznym punkcie miasta, w tym wypadków śmiertelnych.

Fotoradar „zawiesimy na kołku”

Chociaż wielu kierowców uskarża się na fotoradar, który straż miejska stawia w różnych częściach miasta, to warto zaznaczyć, że w przeciągu ostatniego roku nie zanotowano na terenie Jasła żadnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Według ustawy, fotoradar powinien rejestrować prędkość od 61 km/h w górę (przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h). - Jeśli ktoś dostanie zdjęcie i widać, że miał prędkość w granicach 61 – 70km/h bardzo często takie wykroczenia kończą się pouczeniem i anulowaniem mandatu karnego – podkreślał komendant Mastej. Pouczenie można dać wtedy, jeśli ktoś przedstawi jakieś racjonalne argumenty. - Zawsze jak ktoś przychodzi do mnie i prosi o pouczenie mówiąc „bądź pan człowiekiem”. Nie uznaje takiego argumentu – mówił komendant. Dodając jednocześnie, że jeśli kierowcy będą jeździć zgodnie z przepisami, to fotoradar zostanie „powieszony na kołku”.

Nie będzie przebacz

Inspekcja Transportu Drogowego zakupi do końca tego roku około 300 fotoradarów. Dodatkowo inspekcja przejęła od policji wszystkie wolnostojące radary. Dostając nakaz płatności od ITD nie będzie mowy o żadnym tłumaczeniu czy prób argumentowania.

jaslo4u

Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 wrz 2012, o 19:49 
W tej chwili jest to najbardziej opłacalna forma mandatowa, lepsza niż prędkość i fotoradary razem wzięte. Gminy inwestują w to na potęgę....o zainteresowaniu nie wspomnę. Pewne firmy które specjalizowały się wcześniej w fotoradarach zainwestowały w "czerwone światełko" i myślę że nie będą narzekały na brak klienteli. :/


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 wrz 2012, o 20:36 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5086
Lokalizacja: Lublin
Robi napisał(a):
Gminy inwestują w to na potęgę....o zainteresowaniu nie wspomnę

Tylko często zarządcy dróg nie zgadzają się na montaż.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 wrz 2012, o 20:37 
ZDM-y to bardzo często jednostki podległe pod gminy i nie mają nic za bardzo do gadania.


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 4 paź 2012, o 13:32 
Offline
Aspirant
Aspirant

Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 16:13
Posty: 1607
Lokalizacja: Monachium
W linku foty ze kamer

Cytuj:
Baba za kierownicą” jeździ z wyobraźnią
89

Napisany dnia: 03.10.2012,

Przy każdej możliwej okazji, kiedy za kierownicą siedzi kobieta, próbuje się na nią zwalić całą winę dodając, że nie powinny jeździć samochodem. Okazuje się, że to jednak ta przysłowiowa „baba za kierownicą”ma zdecydowanie mniej wpadek w mieście niż panowie.

O tym, czy kobiety są rozważniejszymi kierowcami, rozmawialiśmy z komendantem Straży Miejskiej w Jaśle Ryszardem Mastejem. - Bezwzględnie lepszymi kierowcami są kobiety. Mają zdecydowanie rozwiniętą wyobraźnie niż panowie. O tym, że panie nie powinny siadać za kierownicę mówią nieprawdziwi mężczyźni. To jest dla kobiet ogromnie dyskryminujące. Zdecydowana większość ludzi, która przychodzi do nas prosić o pouczenie, to są mężczyźni. Kobiety za kierownicą są rozsądniejsze, działają z wyobraźnią. Nie zdarzyło się, żeby kobiety jechały powyżej 100 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h - wyjaśnia Ryszard Mastej, komendant Straży Miejskiej w Jaśle.

Tegoroczny rekord to 120 km/h

W terenie z ograniczoną prędkością do 50 km/h, w tym roku udało się pobić o 70 km/h jednemu kierowcy, choć takich wyników powyżej 100 km/h było kilka. Miesięcznie przypadków za przejazd na czerwonym świetle jest od 40-50. Są również „szczęśliwcy”, którzy w ciągu 15 minut potrafią przekroczyć prędkość dwukrotnie na tej samej drodze. Od kiedy zamontowano rejestrator czerwonego światła strażnicy nie mają już wątpliwości. Wykonane zdjęcia wskazują, że kierowcy na zapalonym czerwonym świetle wjeżdżają na skrzyżowanie, choć próbują się tłumaczyć w wieloraki sposób. - Przejazd na czerwonym świetle jest to rażące przekroczenie przepisów o ruchu drogowym. Naraża ta osoba wtedy nie tylko siebie na utratę zdrowia i życia, ale kierowców i pieszych. Dlatego uznaliśmy, że będziemy bezwzględni. Do tej pory nie zdarzyło mi się komukolwiek dać pouczenie za przejazd na czerwonym świetle. Przyjęliśmy zasadę, że dajemy najniższy mandat od 300-500 i 6 pkt karnych – mówi komendant Mastej.

Jeden z pracowników ZMKS-u w Jaśle jadąc autobusem przejechał na czerwonym świetle wioząc ze sobą pasażerów. Skończyło się dla niego zwolnieniem dyscyplinarnym z pracy. - Kierowca „szumu medialnego” z ZMKS-u, twierdził, że to zdarza się tylko w Jaśle, że polujemy. Tłumaczył się tym, że ma długi autobus i nic nie widział. Odpowiedziałem mu, że dziennie to skrzyżowanie ( przy skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego z Szajnochy – przy. red.) opuszcza kilkadziesiąt do kilkuset kierowców ZMKS-ów, busów i innych, którzy nie przejeżdżają na czerwonym świetle – tłumaczy R. Mastej.

Kierowcy próbują negocjować

Jak poinformował nas komendant Straży Miejskiej w Jaśle kierowcy, którzy zgłaszają się do wyjaśnienia zaistniałej sytuacji, wskazującej na podstawie zdjęcia o łamaniu przez niego przepisów ruchu drogowego, często próbują negocjować wysokość kary. Zgadzają się na zapłatę mandatu z prośbą o nie nakładanie punktów karnych, czy też proszą o pouczenie. - Jeżeli kierowca dostaje mandat to, punkty karne idą za mandatem. Żaden policjant, strażnik, nikt nie ma takich uprawnień, by zwalniać z nałożenia punktów karnych – podkreśla Mastej. - Było kilka osób, które próbowały ze mną prowadzić negocjacje, ale trudno jest tutaj negocjować z piratem drogowym – dodaje.

Art. 33. kodeksu wykroczeń wskazuje w jakim przypadku można odstąpić od wymierzanej kary. „Pod uwagę bierze się w szczególności rodzaj i rozmiar szkody wyrządzonej wykroczeniem, stopień winy, pobudki, sposób działania, stosunek do pokrzywdzonego, jak również właściwości, warunki osobiste i majątkowe sprawcy, jego stosunki rodzinne, sposób życia przed popełnieniem i zachowanie się po popełnieniu wykroczenia”.

- Dla mnie najważniejsze jest zachowanie się sprawcy wykroczenia. Jego zachowanie jest istotne, czy zaczyna od tego, że obciąża mnie i całą straż miejską o wykroczenie, czy mówi przepraszam bardzo, zdarzyła mi się taka sytuacja, to był mój pierwszy raz, jechałem trochej mocnej. Obiecuję, że wyciągnę z tego wniosek. Nigdy mi się to nie zdarzyło – mówi komendant. - Kiedy przychodzi do mnie matka wychowująca samotnie dziecko, niepracująca i będąca na utrzymaniu rodziców, w tym przypadku trzeba być człowiekiem – dodaje.


ZRODLO I FOTY Z KAMER


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 4 paź 2012, o 20:41 
Pitolenie o babusie ten artykuł....baby totalnie jeżdżą bez wyobraźni w dodatku nie zważając na znaki i ograniczenia. Może trochę mniej agresji jest w ich jeździe ale to wszystko.


Góra
  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group