Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 15 lis 2018, o 09:53

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 12 cze 2013, o 18:41 
Od ręki powiadasz, to takie sztbkie tam laboratoria Policyjne? Pobranie krwi raczej miał od ręki a na wynik trzeba czekać.

Tytuł:
PostNapisane: 12 cze 2013, o 21:46 
Aspirant
Aspirant

Ciekawa sprawa.
Mi kiedyś lekarz na kaszel zapisał Acodin, lek dostępny bez recepty a miałem po nim objawy jak na silnym głodzie narkotykowym i prawie wylądowałem w szpitalu.

Też po tym prowadziłem auto i nie wiem jakim wynikiem skończyłby się test.

Jak wyleci dyscyplinarnie ale sąd mu zwróci prawko to może z pracodawcą iść do sądu o przywrócenie do pracy

Tytuł:
PostNapisane: 12 cze 2013, o 23:28 
Lata naparzanki w sądzie. jasio79, chciałbyś w takiej firmie jeszcze dalej pracować bo ja nie. :oops:

Tytuł:
PostNapisane: 12 cze 2013, o 23:44 
Starszy Aspirant
Starszy Aspirant

A który przepis o tym mówi że policja musi zatrzymać w takim przypadku pj? Musieli słać do sądu skoro krew nic nie wykazała? Może mieli spie***** tester! Wcale bym się nie zdziwił jakby tak właśnie było.

Tytuł:
PostNapisane: 13 cze 2013, o 07:43 
Wyniki krwi nie są od razu. Ten koleś moim zdniem do końca prawdy nie mówi i można sobie gdybać. Może igły u lekarza nie były homologowane albo lekarz nie miał uprawnień do jej pobierania. Zatrzymanie prawka odbywa się na podstawie przepisów, poszukaj sobie nie ciężko znaleźć, podpowiem tych samych co za jazde po alkoholu, poczytasz i Ci się w głowie rozjaśni co może Policjant a czego nie.

Tytuł:
PostNapisane: 13 cze 2013, o 07:53 
Inspektor
Inspektor

Mówi prawdę bo jest nawet do dziś chory i łyka dalej antybiotyki, oczywiście z pracy został dyscyplinarnie usunięty. Krew nie była pobierana przez policję tylko szpital do którego został zawieziony.

Tytuł:
PostNapisane: 13 cze 2013, o 09:14 
Aspirant
Aspirant

Robi napisał(a):
Lata naparzanki w sądzie. jasio79, chciałbyś w takiej firmie jeszcze dalej pracować bo ja nie. :oops:

Pewnie że nie, natomiast jeśli sąd pracy uzna wypowiedzenie za bezzasadne gość dostanie zasądzone odszkodowanie w wysokości utraconych zarobków+odszkodowanie zasądzone przez sąd.

Sąd potrafi w kilka miesięcy załatwić sprawę, zależy od materiału dowodowego.

Pracodawca zachował się trochę ryzykownie. Jaką miał umowę? śmieciową czy na czas nieokreślony?

Tytuł:
PostNapisane: 13 cze 2013, o 09:35 
Inspektor
Inspektor

Na czas nieokreślony wykonywał tą samą pracę co ja, mobilny rzeczoznawca. Pracodawca zarzuca mu niedopełnienie obowiązków i ma rację ale zachowanie świńskie bo mogli go czasowo przesunąć na inne stanowisko pracy.

Tytuł:
PostNapisane: 13 cze 2013, o 11:42 
Oczywiście źe jest zawożony do szpitala, gdzie jest krew pobierana do fiolek które są późnie plombowne i wysyłane do labolatorium policyjnego. Zastanawiające jest to po co się chwalił pracodawcy skoro do prawomocnego wyroku sądu posiada uprawnienia, co najwyżej dostał by mandat za brak prawa jazdy, ot taka luka prawna.

Tytuł:
PostNapisane: 13 cze 2013, o 13:14 
Starszy Aspirant
Starszy Aspirant

Robi napisał(a):
Reliant napisał(a):
To znaczy, że jeśli u kogoś nie występuje senność, albo zawroty głowy (lek u jednego człowieka może powodować takie objawy, a u innego nie) to może prowadzić samochód ? Czy ryzykuje utratę prawa jazdy ? Lek nie ma oznaczenia jako niebezpieczny dla kierowców, więc można czy nie można ?

Jeżeli na ulotce producent wyraźnie zaznaczył że mogą występować takie a nie inne objawy nie powinno się wsiadać za kółko. Sytuacja jak z horroru normalnie, bo tak jak mówisz spotkać to może każdego.

Ta sytuacja nie daje mi spokoju, więc trochę zgłębiłem temat.

Loperamidu nie ma na liście substancji odurzających i psychotropowych. Teoretycznie zatem, jeśli u kogoś nie występują wspomniane objawy jak senność czy zawroty głowy, nie powinno być przeszkód w prowadzeniu samochodu i podczas kontroli drogowej.

Ciekawa sytuacja występuje w przypadku leku przeciwbólowego Solpadeine (lek z artykułu o studencie, któremu zabrano PJ). Lek zawiera kodeinę, która jest wyraźnie zakazana dla kierowców, ale w ulotce jest napisane tylko, że "Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. senność, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn."

Na takim leku powinien znaleźć się "trójkąt bezpieczeństwa" i wyraźne ostrzeżenie, że bezwzględnie nie wolno po nim prowadzić samochodu.

Natomiast w ulotce przeciwkaszlowego Thiocodinu który podobnie jak Solpadeine zawiera kodeinę napisano wyraźnie: "Podczas stosowania preparatu nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych. Preparat może zaburzać sprawność psychomotoryczną wydłużając czas reakcji."

Tu przynajmniej nie ma żadnych wątpliwości.

Tytuł:
PostNapisane: 13 cze 2013, o 13:25 
Inspektor
Inspektor

Fox24, pracodawca sam się dowiedział jak musiał odebrać autko i uiścić rachunek za lawetę oraz parkowanie.Reliant, czy takie leki też będą na testerach jako substancje które będą wykryte jako odurzająco-narkotyczne.

Tytuł:
PostNapisane: 13 cze 2013, o 16:55 
Teraz kumam skąd wie, tylko nie kumam czemu go zwolnił jak nie ma jeszcze rozstrzygnięcia tej sprawy. A myślałem że tylko Policja jest tak po..... A tu proszę fajny pracodawca. Jeśli jeszcze chłopina mówi prawdę to współczuję.

Tytuł:
PostNapisane: 13 cze 2013, o 19:56 
Tak to jest niestety w korporacjo-molochach. Wyprucie człowieka ze wszystkiego a na końcu kop w d.... mnie tylko dziwi fakt że puścili to na sąd bo na dochodzeniu powinno się to zakończyć jeśli mówimy tutaj o sprawach proceduralnych i faktycznie mówi prawdę że w krwi niczego nie znaleźli. Współczuć takiego pracodawcy. :WTF:

Tytuł:
PostNapisane: 13 cze 2013, o 21:05 
To zależy jak ten tester jest traktowany czy tak jak alkomat czy tak jak np. Alcoblow który ma tylko stwierdzić obecność czegoś w postaci alkoholu. Jeśli jak alkomat to do Sądu jeśli jak alcoblow to dawno powinien odzyskać.

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 13 cze 2013, o 21:31 
Tego nie wiemy niestety a gdybać sobie nie będziemy.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1