Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy


Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 22 lut 2019, o 11:16

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jelenia Góra
PostNapisane: 5 wrz 2009, o 15:14 
Fotoradary stacjonarne na terenie Miasta Jelenia Góra.


Trasa Czeska Wjazd do miasta od strony Szklarskiej Poręby. Ograniczenie prędkości 50 km/h oznakowany niebieskimi tablicami informacyjnymi.

Obrazek

Wrocławska. Wyjazd do miasta od strony Wrocławia. Ograniczenie prędkości 50 km/h. Fotoradar oznakowany niebieskimi tablicami informacyjnymi.

Wolności. Wyjazd z miasta w kierunku Cieplic koło Młyna. Ograniczenie prędkości 50 km/h. Fotoradar Ad9 oznakowany niebieskimi tablicami informacyjnymi

Obrazek Obrazek

Wincentego Pola. Wysokość firmy Jelfa jadąc wyjeżdżając z miasta w kierunku Karpacza. Ograniczenie prędkości 50 km/h. Fotoradar Ad9 oznakowany niebieskimi tablicami informacyjnymi.


Obrazek Obrazek Obrazek

Jana Pawła II. Przy salonie Renault'a jadąc od strony Wrocławia. Fotoradar oznakowany niebieskimi tablicami informacyjnymi. Ograniczenie prędkości 50 km/h


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Gość, łącznie edytowano 5 razy

Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 14 sty 2010, o 16:42 
Offline
Aspirant
Aspirant

Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 16:13
Posty: 1607
Lokalizacja: Monachium
Cytuj:

Fotoradar batem na piratów drogowych

Kierowcy strzeżcie się - w pięciu miejscach w mieście montowane są maszty fotoradaru. Policja liczy, że dzięki temu kierujący będą jeździć ostrożniej i – co za tym idzie – zmniejszy się liczba wypadków. Maszty staną na pięciu miejscach Jeleniej Góry, m.in.: przy ul. Spółdzielczej na drodze krajowej nr 3, przy ul. Wolności na wysokości starego młyna, przy ul. Jana Pawła obok estakady i przy ul. Wincentego Pola – obok Jelfy.
- To newralgiczne miejsca. Kierowcy jeżdżą tam szybko, często dochodzi tam do wypadków i innych drobnych zdarzeń – mówi Maciej Dyjach, naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.Maszty to w praktyce skrzynki, w których będzie umieszczany fotoradar. Policja ma tylko jeden fotoradar, ale kierowcy nie będą wiedzieć, którego dnia i w której skrzynce będzie on umieszczony. Policja zapowiada, że fotoradar będzie ustawiany także jak do tej pory, czyli na statywie tuż przy drodze. – Możemy ustawić go kilometr za masztem – mówi Maciej Dyjach. – To dlatego, że wielu kierowców zwalnia tylko w okolicach masztu, a jak tylko już go minie, dodaje gazu. Fotoradar jeleniogórska policja ma od ponad roku i urządzenie to zbiera spore żniwo. Tylko w poniedziałek przez dwie godziny wychwycił on 38 kierowców jadących z nadmierną prędkością (między 71 a 110 km/h) ulicą Wolności. Policja ma zdjęcia kierowców, wkrótce będzie je identyfikować. Piraci drogowi będą ukarani mandatami.


Źródło: nowinyjeleniogórskie.pl
Obrazek Obrazek Obrazek


Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Mateusz, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lut 2010, o 21:02 
Wolności. Wyjazd z miasta w kierunku Cieplic koło Młyna. Ograniczenie prędkości 50 km/h. Fotoradar Ad9 oznakowany niebieskimi tablicami informacyjnymi

Obrazek Obrazek


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 kwi 2010, o 13:24 
Offline
Podinspektor
Podinspektor

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 11:45
Posty: 860
Lokalizacja: Konin
Trasa Czeska. Wjazd do miasta od strony Szklarskiej Poręby. Ograniczenie prędkości 50 km/h oznakowany niebieskimi tablicami informacyjnymi.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 kwi 2010, o 11:55 
Offline
Starszy Aspirant
Starszy Aspirant

Dołączył(a): 14 sie 2009, o 18:11
Posty: 2786
Lokalizacja: Szamotuły
Al. Jana Pawła II
Obrazek

Robi sam sobie dodałem bez łachy


Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Alex, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 14 kwi 2010, o 13:34 
Offline
Podinspektor
Podinspektor

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 11:45
Posty: 860
Lokalizacja: Konin
Wincentego Pola. Wysokość firmy Jelfa jadąc wyjeżdżając z miasta w kierunku Karpacza. Ograniczenie prędkości 50 km/h. Fotoradar Ad9 oznakowany niebieskimi tablicami informacyjnymi.

Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2010, o 20:52 
Al. Jana Pawła II

Obrazek Obrazek


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 14 kwi 2012, o 11:13 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 13:37
Posty: 3655
Lokalizacja: Bełchatów
Cytuj:
Przejedziesz na czerwonym, nagra cię kamera
a kilka dni zacznie działać kamera zamontowana na skrzyżowaniu przy Aniluxie. Będzie wyłapywać kierowców, którzy przejeżdżają na czerwonym świetle, ale nie tylko.

Kamera ma przede wszystkim ograniczyć nagminne przejeżdżanie kierowców na czerwonym świetle. Skrzyżowanie ulic Alei Jana Pawła II z Sobieskiego należy do miejsc, w których najczęściej dochodzi do łamania tego przepisu. Złapany w ten sposób pirat dostanie 500 złotych mandatu i 6 punktów karnych. System będzie obsługiwać straż miejska.

- Zarejestrowany materiał będzie mógł służyć także policji, np. do wyłapywania sprawców wypadków. Funkcjonariusze indentyfikować będą po kolorze, numerze rejestracyjnym lub marce samochodu – tłumaczy Hubert Papaj, zastępca prezydenta miasta.

Testowe zamontowanie kamery było możliwe dzięki współpracy miasta z Instytutem Transportu Drogowego. Jeśli monitoring sprawdzi się, wówczas niewykluczone, że podobnych kamer znajdzie się w mieście znacznie więcej. - Alternatywą mogłyby być również dotychczasowe kamery zamontowane na skrzyżowaniach. Te ostatnie musielibyśmy jednak podłączyć do specjalnego systemu – mówi Hubert Papaj.

Kamera przy Aniluxie miała zacząć wyłapywać piratów już od początku tego miesiąca. - Wszystkiemu winne były silne mrozy, które uniemożliwiły jej podłączenie na czas – tłumaczy Hubert Papaj.

Obrazeknj24.pl

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - A.Lincoln


Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Moniś, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 31 sty 2013, o 20:44 
Cytuj:
Mkną na czerwonym, kamera filmuje. "Drogowcy zastawili fotopułapkę"

Straż Miejska w Jeleniej Górze Kierowcy przejeżdżają na czerwonym
Aż 8,5 tysiąca mandatów wystawiono na podstawie zdjęć z kamery ustawionej przy jednym ze skrzyżowań w Jeleniej Górze. Kierowcy są tam regularnie karani za jazdę na czerwonym świetle: - Tego skrzyżowania nie da się poprawnie przejechać. Sygnalizacja jest źle ustawiona - denerwują się kierowcy. Drogowcy ustawiając kamerę przy skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i ul. Sobieskiego, jednocześnie skrócili cykl światła żółtego do trzech sekund.

- Nie sposób w trzy sekundy przejechać skrzyżowania. Nawet jeśli wjedzie się na końcówce zielonego światła na krzyżówkę to i tak do domu przyjdzie mandat. Zanim zjedzie się z pola widzenia kamery już zapala się czerwone. To miejsce to fotopułapka - denerwują się karani kierowcy.

- Niektórzy to już prawie nasi znajomi - żartują strażnicy miejscy, którzy wystawiają mandaty. - Jedna pani w ciągu trzech dni zgromadziła trzy mandaty. Innemu panu udało się to samo w ciągu jednego dnia - dodają. Od kwietnia do listopada kamera zrobiła 8,5 tys. zdjęć. - Trzy sekundy to za mało by wyhamować, a mandaty się sypią - oburza się pan Mirosław, kierowca który dostał już dwa wezwania do zapłaty.
- Rzeczywiście żółte światło świeci się bardzo krótko, nie tak jak na innych skrzyżowaniach

"Maszynka do robienia pieniędzy"

Wystawianiem kar zajmuje się czterech funkcjonariuszy straży miejskiej. Choć codziennie segregują zdjęcia, na razie udało się obrobić jedynie 2 tys. wykroczeń. Górka nieobrobionych zdjęć szybko rośnie. Codziennie przybywa od 20 do 50 nowych. Oburzeni kierowcy zarzucają miastu, że kamera została ustawiona, jedynie po to, żeby na nich zarabiać.

- To maszynka do robienia pieniędzy - skarży się Daniel, kierowca z Jeleniej Góry. - Średnia kara to 300 zł. Prosta kalkulacja pokazuje, że za 8,5 tys. mandatów do miejskiej kasy może trafić nawet 2,5 mln zł - dodaje.

Miasto: "Chodzi o bezpieczeństwo"

Z zarzutami kierowców nie zgadzają się urzędnicy. Według nich kamera została ustawiona po to, by poprawić bezpieczeństwo. Przypominają, że na skrzyżowaniu bardzo często dochodziło do groźnych wypadków. Zaznaczają też, że przejazd przez skrzyżowanie na czerwonym świetle, to jedno z najcięższych wykroczeń w ruchu drogowym.

- Ustawiona kamera to nie jest sposób na zarabianie pieniędzy, ani fotoradar. Już widać, że spada ilość wykroczeń na tej drodze. To nas bardzo cieszy. Nasze działanie podniosło poziom bezpieczeństwa i o to nam chodziło - tłumaczy Cezary Wiklik, z biura prezydenta miasta Jelenia Góra. - Intencją władz miasta nie jest uzupełnianie budżetu. Zresztą, zgodnie z deklaracją prezydenta Jeleniej Góry, wszystkie wpływy z tego źródła będą przeznaczane wyłącznie na inne działania mijące na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach i ulicach - kwituje.

Problem rozwiązałyby liczniki?

Do krzyżówki ul. Sobieskiego i ul. Jana Pawła II prowadzi czteropasmowa droga. Na trasie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

- Trzysekundowa zmiana sygnalizacji świetlnej to standardowa długość przy takim ograniczeniu prędkości. Oczywiście biorąc pod uwagę, że wszyscy kierowcy jadą zgodnie z przepisami - ocenia Aleksander Łoś, instruktor jazdy. - Jeśli jednak zielone światło zmienia się na żółte, gdy kierowca jest zbyt blisko skrzyżowania to wiadomo, że nie może gwałtownie hamować. Spowodowałoby to ryzyko, że auto jadące z tyłu uderzy w niego, lub on sam zatrzyma się dopiero na środku skrzyżowania. Problem z pewnością rozwiązałyby sekundniki - dodaje. Według instruktora kierowcy wyhamowaliby wcześniej, widząc na liczniku ile sekund zostało do zmiany koloru świateł. Tym samym uniknęliby mandatów, a na drodze byłoby bezpieczniej.

Obrazek


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lut 2014, o 23:48 
Offline
Podinspektor
Podinspektor

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 11:45
Posty: 860
Lokalizacja: Konin
Cytuj:
Z ulic Jeleniej Góry zniknęły… fotomaszty

– Ktoś usunął radar z Al. Jana Pawła II stojący nieopodal salonu samochodowego i skrzyżowania z ul. Paderewskiego, czy ktoś wie dlaczego? – z takim pytaniem zadzwoniła nasza Czytelniczka. Okazuje się, że nie było to działanie ani policji, ani złodziei złomu. Więc kogo?
Podobnie jak fotomaszt przy Al. Jana Pawła II w Jeleniej Górze, także na czterech innych ulicach: Wincentego Pola, Wrocławskiej, Spółdzielczej i Wolności, tzw. puszki na radary zostały zdemontowane w czwartek (23.01). Nie zrobiła tego jednak policja.

- Nie zajmujemy się fotomasztami – odpowiedziała nam podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, która odesłała nas do Inspekcji Transportu Drogowego.

Ryszard Makarczyk, naczelnik Wydziału ds. Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego wyjaśnia, że zgodnie z prawem do końca czerwca br. z dróg mają zniknąć wszystkie fotomaszty, które nie mają fotoradaru, są niepodłączone lub nieużytkowane. A jak się okazało w Jeleniej Górze żadne z pięciu urządzeń nie miało doprowadzonego zasilania elektrycznego.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
jelonka.com


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lut 2014, o 23:50 
Ciekawe czy z nowego rozdania opuszkują Jelenią. Szkoda ich bo prewencję robiły dobrą szczególnie na JPII . Inspekcja zrobiła <R> prezencik i więcej roboty. :rotfl5:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 paź 2014, o 20:51 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 13:37
Posty: 3655
Lokalizacja: Bełchatów
Jest coś w Jeleniej aktualnie?

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - A.Lincoln


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 paź 2014, o 23:40 
Jest Czerwone światło więc temat zostaje otwarty.


Góra
  
Cytuj  
PostNapisane: 27 sty 2016, o 20:31 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 2 wrz 2009, o 11:41
Posty: 5481
Lokalizacja: Luboń
Fotoradar zdementowany.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 21 lip 2016, o 21:41 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 1 sie 2009, o 18:47
Posty: 3676
Cytuj:
Skrzyżowanie ulic Sobieskiego i Jana Pawła nadal pod kontrolą kamer

Kierowcy, którzy przejadą na czerwonym świetle przez skrzyżowanie ulic Sobieskiego i Jana Pawła w Jeleniej Górze, nadal mogą spodziewać się mandatów. Mimo, że straż miejska straciła uprawnienia w tym zakresie, to urządzenia są sprawne i rejestrują obraz, mówi Jerzy Łużniak, z-ca prezydenta Jeleniej Góry :
- Cały czas Instytut Drogownictwa tą kamerę utrzymuje i gromadzi zjęcia które są przez nią realizowane. Zdjęcia te są później przekazywane do inspekcji transportu drogowego lub policji. Miasto z tej kamery nie korzysta z jednego podstawowego powodu. My, jako straż miejska, straciliśmy uprawnienia do wystawiania mandatów z tytułu fotoradarów i kamer rejestrujących wykroczenia drogowe.

Obrazek

Taka samowolka.

_________________
Czytałeś
http://www.fotoradary.net
http://www.fotoradary.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group