Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy


Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 22 mar 2019, o 20:12

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 wrz 2012, o 08:49 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5086
Lokalizacja: Lublin
Cytuj:
Gmina Borzytuchom. Wójt ma bat na piratów drogowych. W Jutrzence będzie fotoradar

Jeden dokument przeciąga w czasie montaż stałego fotoradaru w Jutrzence. Wójt traci cierpliwość, bo piratów drogowych chciał łapać już od lipca. Wakacje mijają, a przez Jutrzenkę co niektórzy nadal pędzą jak szaleni.

- Postanowienie o montażu fotoradaru mamy już od maja, ale niemiłosiernie długo czekamy na zaakceptowanie pisemnego porozumienia - przyznaje wójt Witold Cyba.

Porozumienie to dokument określający podział zadań pomiędzy GITD, gminą Borzytuchom i Zarządem Dróg Wojewódzkich.

- Nam przypadła najtrudniejsza misja postawienia skrzynki elektrycznej w Jutrzence, co wykonałem do połowy czerwca. Zarząd Dróg Wojewódzkich ma zainstalować urządzenie, co proste nie jest. Trzeba je odpowiednio ustawić. Natomiast GITD dostarcza radar - wyjaśnia wójt. - Wszyscy jesteśmy gotowi, ale sprawa utknęła w Warszawie. Od końca czerwca czekamy na sporządzenie pisemnej wersji porozumienia przez GITD.

Cyba opowiada, że w minioną środę rozmawiał z jednym z warszawskich dyrektorów. Obiecał przyspieszyć sprawę i oddzwonić.

- Nie oddzwonił - podkreśla Cyba. - Marzyłem, że fotoradar zacznie działać od 1 lipca. Później od 1 sierpnia, a teraz jestem nastawiony na wrzesień. Jestem zaniepokojony tym opóźnieniem.

W porozumieniu ma być napisane, że gmina poniesie koszty prądu. Chodzi o ok. 30 zł miesięcznie.

Cierpliwość tracą też mieszkańcy Jutrzenki, którzy raz drogę już blokowali. Teraz myślą o kolejnym paraliżu ruchu w celu przyspieszenia działań GITD.

- To przesada czekać tyle czasu na jeden dokument. Jak tak dalej będzie, to znowu zrobimy blokadę - ostrzega Iwona Reca z Jutrzenki.

Po naszej telefonicznej interwencji sprawa nabrała przyspieszonego obrotu.

- Biuro prawne dało już dokument do podpisu. W ciągu tygodnia sprawa będzie załatwiona - zapewnia Aleksandra Kobylska z Generalnego Inspektoratu Transportu Drogowego w Warszawie.

- Siła mediów jest ogromna! - ucieszył się Cyba.

Po naszej interwencji odebrał też telefon od przedstawiciela GITD. Obiecano mu szybszy montaż fotoradaru.
Co udało się w Jutrzence, nie powiodło się w gminie Trzebielino. GITD odmówiła zgody na montaż 2 fotoradarów.Jutrzenka
woj
. pomorskie
pow. bytowski
gmina Borzytuchom


Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez osclbn, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 paź 2012, o 09:12 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 19 sie 2009, o 08:39
Posty: 4774
Lokalizacja: Kraków
Cytuj:
Nowy fotoradar w regionie wkrótce będzie gotowy

Za kilka dni w Jutrzence (gmina Borzytuchom) stanie maszt fotoradarowy. Teraz trwają między innymi prace przyłączeniowe.
Nowy fotoradar już się montuje

– W końcu doczekaliśmy się fotoradaru – komentują mieszkańcy Jutrzenki obserwujący postęp prac.

Witold Cyba, wójt Borzytuchomia, mówi, że wykonano już barierki ochronne i wybetonowano miejsce na maszt. – Teraz trwają prace związane z przyłączem energetycznym. Za kilka dni urządzenie powinno być gotowe – informuje Cyba.

Kupiła je Inspekcja Transportu Drogowego. Przekazała je zarządcy drogi wojewódzkiej nr 209, przy której stanie fotoradar.

Fotoradar zostanie zamontowany niedaleko przejścia dla pieszych.

– Jego zasięg będzie dosyć duży. Urządzenie będzie zainstalowane na zwrotnicy, która umożliwi wykonywanie zdjęć zarówno z kierunku Bytowa, jak i Słupska, także przy wjeździe i wyjeździe z miejscowości – mówi wójt.

Gmina nie będzie miała wpływów z mandatów, bo fotoradar będzie obsługiwany przez Inspekcję Transportu Drogowego.

Przypomnijmy, że mieszkańcy Jutrzenki walczyli o fotoradar przez kilka lat. Droga wojewódzka, która przebiega przez wieś, jest prosta. Kierowcy nie stosują się do znaków ograniczających prędkość, przyciskając pedał gazu. A w części wsi nie ma chodnika, co jeszcze zwiększa niebezpieczeństwo dla pieszych.

– Teraz kierowcy, szczególnie ciężarówek, nie będą mieli wyjścia. Muszą zwalniać do 40-50 kilometrów na godzinę. Będziemy bardziej bezpieczni – mówią ludzie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 31 paź 2012, o 09:28 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5086
Lokalizacja: Lublin
Znając życie GITD kupiła sam maszt i będą wrzucać raz na jakiś czas, któryś foto przejęty od policji.


Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez osclbn, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lis 2012, o 12:43 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5086
Lokalizacja: Lublin
Cytuj:
A w Jutrzence mają fotoradar…

Stacjonarny fotoradar pojawił się w Jutrzence, gm. Borzytuchom. To efekt zabiegów mieszkańców wsi i samorządu gminy o poprawę bezpieczeństwa na drodze, biegnącej wzdłuż Jutrzenki.

Długa prosta droga, wzdłuż której stoją zabudowania we wsi, zachęca kierowców do szybkiej jazdy. Mieszkańcy Jutrzenki uznali, że sposobem na kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego i jeżdżących przez ich miejscowość o wiele za prędko, będzie fotoradar. Urządzenie pojawiło się kilka dni temu we wsi.

- Do nas, jako gminy, należało przygotowanie odpowiedniej infrastruktury w miejscu, gdzie stanął fotoradar – mówi wójt gminy Borzytuchom, Witold Cyba – nie płaciliśmy za montaż urządzenia z własnych pieniędzy, te koszty pokrył Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Inaczej było w przypadku gminy Trzebielino, gdzie stoją dwa fotoradary zakupione przez gminę i obsługiwane przez Straż Gminną. Mandaty za nadmierną prędkość zasilają tam kasę samorządu. W Borzytuchomiu straży gminnej nie ma, urządzenie będzie obsługiwane przez Inspekcję Transportu Drogowego. We wsi pojawiły się już tablice informujące o kontroli radarowej. Mieszkańcy Jutrzenki liczą, że teraz kierowcy wjeżdżając do ich miejscowości zdejmą nogę z gazu.

otobytow.pl

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lis 2012, o 20:23 
Obrazek


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lis 2012, o 21:59 
Offline
Podinspektor
Podinspektor

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 11:45
Posty: 860
Lokalizacja: Konin
Cytuj:
Borzytuchom. Fotoradar stoi pusty bo... brakuje podpisu

Na razie to tylko skrzynka, i do tego pusta! Pierwszy stały fotoradar drogowy na Ziemi Bytowskiej ciągle jest nieczynny.

Przydrożny fotoradar w Jutrzence (gm. Borzytuchom), o którym pisaliśmy dwa tygodnie temu, miał zacząć robić pierwsze zdjęcia. Tymczasem skrzynka ciągle jest pusta.

- Jak już wcześniej mówiłem, fotoradar postawiono w ramach trójstronnego porozumienia między Urzędem Gminy, ZDW a Inspekcją Transportu Drogowego. Z tego co mi wiadomo, z naszej strony jest już wszystko załatwione i urządzenie powinno działać. Jeśli jednak coś jest nie tak i urządzenia faktycznie tam nie ma, to coś więcej może wiedzieć Inspekcja Transportu - mówi Roman Jankowski z Zarządu Dróg Wojewódzkich. - W zeszłym tygodniu rozmawiałem z wykonawcą i coś było nie tak z firmą, która miała odebrać urządzenie. W kraju jest tylko kilka firm, które mają do tego uprawnienia. Z tego co się orientuję, fotoradar może po prostu nie został odebrany - dodaje R. Jankowski.

W Inspekcji Transportu Drogowego w Gdańsku niewiele wiedzą na ten temat. Jak tłumaczą, fotoradarami na terenie naszego województwa zajmuje się ich delegatura północna z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Bydgoszczy.

Obrazek
kurierbytowski.com.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 gru 2012, o 11:04 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 2 wrz 2009, o 11:41
Posty: 5482
Lokalizacja: Luboń
Cytuj:
Fotoradar nie robi zdjęć, bo gminy nie stać na prąd!

Od ponad miesiąca w Jutrzence (gmina Borzytuchom) stoi fotoradar. Nie pstryka jednak zdjęć, bo urządzenie nie jest podłączone do prądu. Chodzi o to, że nie zapłacono za potrzebny do tego dokument.
– Urządzenie miało działać od początku listopada. Mamy grudzień, a fotoradar to atrapa. Zależy nam na fotoradarze z powodów bezpieczeństwa. Przez naszą wieś prowadzi prosta droga i kierowcy nie zwalniają – mówi mieszkanka Jutrzenki, wsi przy drodze wojewódzkiej nr 209. Witold Cyba, wójt Borzytuchomia, też nie ukrywa irytacji z powodu nieczynnego fotoradaru.
– Mamy spisane porozumienie w tej sprawie z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Gdańsku. Nas obciążają koszty eksploatacji i obsługi urządzenia – mówi. – Zarząd Dróg Wojewódzkich miał zainstalować maszt i znaki. I to zrobił. Aby fotoradar działał, brakuje jednak zaświadczenia dotyczącego wykonania przyłącza energetycznego. Ono jest wykonane. Nie ma jednak dokumentu. I z tego powodu Energa nie daje prądu i nie zakłada licznika – tłumaczy Cyba. W sumie to nawet dokument jest, tyle że nie ma go gmina, aby go dostarczyć do koncernu Energa.
– Za dokument powinien zapłacić wykonawcy Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku. Ale nie zapłacił. I stąd cały problem. Moje rozmowy z drogowcami nic nie dają – denerwuje się Cyba. Włodzimierz Kubiak, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, twierdzi, że wykonawca otrzymał ryczałtowe wynagrodzenie za swoją pracę.

– I w tym są pieniądze za wszystko. Dla nas więc nie ma sprawy – oznajmia Kubiak.

Wójt Cyba twierdzi jednak, że Zarząd Dróg Wojewódzkich w swojej specyfikacji przetargowej przeoczył to zaświadczenie, które kosztuje 600 złotych.

– I stąd jest teraz problem. Chciałem nawet zapłacić wykonawcy te 600 złotych, kiedy się u nas pojawił, ale nie mam formalnych podstaw, bo inne jest porozumienie – mówi Cyba.

Generalna Inspekcja Transportu Drogowego może uruchomić fotoradar, jak będzie prąd i licznik, w ciągu jednego dnia.
Ale okazuje się, że od miesiąca w tej sprawie jest pat. Czy to oznacza, że fotoradar nie będzie działał, bo wykonawca nie otrzymał 600 złotych?

– Zorganizujemy spotkanie zainteresowanych stron i spróbujemy dojść do porozumienia – obiecuje Kubiak.

Obrazek


Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Asia, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 gru 2012, o 21:56 
Jestem ciekawy ile będziemy musieli jeszcze przeczytać takich idiotycznych artykułów zanim go w końcu uruchomią. :WTF:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 sty 2013, o 04:38 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5086
Lokalizacja: Lublin
Od 27.12.2012r. maszt jest już użytkowany przez GITD.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 sty 2013, o 16:30 
Jak przez GITD jak kupiła to sobie gmina...


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 sty 2013, o 16:51 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 13:37
Posty: 3655
Lokalizacja: Bełchatów
Jak gmina, jak jest napisane że GITD ;)

Asia napisał(a):
Generalna Inspekcja Transportu Drogowego może uruchomić fotoradar, jak będzie prąd i licznik, w ciągu jednego dnia.

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - A.Lincoln


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 sty 2013, o 22:45 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5086
Lokalizacja: Lublin
Robi, gmina kupiła tylko maszt i przekazała w użytkowanie GITD.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sty 2013, o 13:55 
Offline
Aspirant
Aspirant

Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 16:13
Posty: 1607
Lokalizacja: Monachium
Cytuj:
Powiat bytowski: Mieszkańcy Jutrzenki mają upragniony fotoradar

Wprawdzie nie obyło się bez kłopotów, ale w końcu mieszkańcy podbytowskiej wsi Jutrzenka mają fotoradar. Urządzenie już robi zdjęcia kierowcom łamiącym przepisy na drodze wojewódzkiej Bytów - Słupsk. Fotoradar ustawiono po protestach mieszkańców, którzy dla sprawy blokowali nawet drogi. Rejestrator miał działać już w wakacje, jednak jego uruchomienie opóźniło się o kilka miesięcy. Pomiędzy wójtem gminy Borzytuchom, Zarządem Dróg Wojewódzkich i Generalną Inspekcją Transportu Drogowego zawarte zostało trójstronne porozumienie, w którym zapisane zostały główne zadania poszczególnych partnerów.

Niedługo potem maszt udało się ustawić. Przez kilka tygodni stał przy drodze pusty, ponieważ brakowało pisma poświadczającego wykonanie przyłącza elektrycznego do urządzenia

Takiego zaświadczenia z firmy, która wykonywała instalację nie było, ponieważ jej wykonawca nie otrzymał stosownej zapłaty od ZDW, a gmina przez to nie mogła wystąpić do dostawcy prądu o założenie licznika w urządzeniu.

Dopiero po naszych publikacjach sprawa nabrała rozpędu, a fotoradar jest już nazywany "batem" wójta na piratów drogowych, którzy za nic mają sobie ograniczenie prędkości do 50 km/h w tym miejscu. Fotoradar w Jutrzence rejestruje wykroczenia kierowców 24 godz. na dobę.

- Mieszkańcy Jutrzenki w końcu będą mogli czuć się bezpiecznie - komentuje Witold Cyba, wójt Borzytuchomia.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sty 2013, o 21:43 
Offline
Młodszy Inspektor
Młodszy Inspektor

Dołączył(a): 24 lis 2009, o 22:34
Posty: 1220
Lokalizacja: Wejherowo
Fotoradar - motyw przewodni lokalnej prasy i ludności. Co niektórzy w gminie pewnie nie mogli spać przez to, że nie działał :DD:


Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez stefan_87, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sty 2013, o 22:21 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5086
Lokalizacja: Lublin
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group