Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 25 wrz 2018, o 13:17

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 cze 2010, o 19:19 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Straż Miejska w Karlinie wzbogaciła sie o nowego Fotorapida CM.

Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2010, o 22:25 
Przetarg

Tytuł:
PostNapisane: 30 sty 2011, o 22:16 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Do końca lutego SM z Karlina wzbogaci się o dwa nowe Fotorapidy CM.

Tytuł:
PostNapisane: 1 lut 2011, o 16:00 
Nie ma to tamto tak się bawi SM Karlino :WTF1:

Tytuł:
PostNapisane: 2 lut 2011, o 11:18 
Starszy Aspirant
Starszy Aspirant

Komendanta powinni dać do kopania rowów :evil:

Tytuł:
PostNapisane: 9 lip 2012, o 15:29 
Cytuj:
Ukryty fotoradar robi zdjęcia kierowcom. Czy to legalne?

– Strażnicy miejscy z Karlina urządzają polowania na kierowców! Fotoradar wożą schowany w samochodzie. Czy to zgodne z prawem? – pyta nasz Czytelnik.
Fotoradaru przy drodze nie widać, ale nagle coś błysnęło. To możliwe? Oczywiście. Strażnicy miejscy z Karlina mają dwa samochody, w których – niczym Antonio Banderas w futerałach od gitary w filmie "Desperado” – chowają swoją broń. Broń wycelowaną w kierowców, którzy przekraczają prędkość. Fotoradar.

– Czy to legalne? Przecież to polowanie na kierowców. Już nie chowanie się w krzakach, ale ukrywanie fotoradaru w zaparkowanym samochodzie – denerwuje się nasz Czytelnik. Auta, w których strażnicy przewożą fotoradary, są dwa. Służbowy opel vectra ma w folii, która przyciemnia tylną szybę, wycięty prostokąt. W to miejsce przystawiany jest obiektyw fotoradaru. Drugie auto to renault trafic, zarejestrowany na... strażaków ochotników.

Potwierdza to Jarosław Langner, komendant karlińskich strażników. Iz marszu cytuje przepisy kodeksu drogowego: – Strażnicy miejscy mogą dokonywać na drogach gminnych, powiatowych i wojewódzkich oraz drogach krajowych w obszarze zabudowanym, z wyłączeniem autostrad i dróg ekspresowych, czynności z zakresu kontroli ruchu drogowego z użyciem przenośnych albo zainstalowanych w pojeździe urządzeń rejestrujących w oznakowanym miejscu – informuje.

– Dlatego wszystko odbywa się zgodnie z prawem. Znaki informujące o możliwej kontroli prędkości są zamontowane na stałe. Na przykład w Gościnku – znak informuje, że kontrola jest możliwa na odcinku 500 metrów – tłumaczy komendant.

Jarosław Langner nie widzi w takiej formie kontroli nic zdrożnego, a już na pewno nie zgadza się z określeniem "polowanie na kierowców”. – Wiele osób podkreśla, że złem jest robienie zdjęć kierowcom, którzy łamią przepisy i wystawianie mandatów. A czy zastanawiają się, jakie zło tacy kierowcy wyrządzają mieszkańcom miejscowości, przez które pędzą swoimi samochodami. Mieszkańcy chcą bezpiecznie przeprowadzić dziecko przez drogę i chcą, żeby auto po drodze jechało nie więcej niż 50 kilometrów na godzinę. Bo takie są przepisy – zaznacza. Co ważne, kontroli prędkości z użyciem opla i renault będzie więcej. W Białogardzie natomiast nasi Czytelnicy zauważyli, że przy fotoradarze stoi zawsze czerwony, stary fiat 125p. Pytają, czy takie urządzenie może wozić prywatna osoba swoim pojazdem?

– Fotoradar wożony jest zawsze przez nasz samochód służbowy – zapewnia Jan Połuboczko, komendant Straży Miejskiej w Białogardzie. Przyznaje jednak, zatrudnił dwie dodatkowe osoby, na umowę-zlecenie, do pilnowania fotoradaru. – Chodzi o to, by nikt tego urządzenia nie uszkodził. Zdarzały się już akty wandalizmu, więc wolimy się zabezpieczyć. Ten człowiek czasem też pomaga załadować fotoradar. Ale zaprzeczam, by go woził – odpowiada komendant. I dodaje: – Gdy on pilnuje fotoradaru, strażnicy mogą wypełniać inne ważne obowiązki, do których straż została przecież powołana – tłumaczy. Przy okazji zdradza, że liczba mandatów za przekroczenie prędkości w Białogardzie wzrosła. I to nawet kilkukrotnie. W weekendy zdarza się nawet kilka setek zdjęć. Rekordzista jechał przez miasto, gdzie ograniczenie prędkości wynosi 50 km/h, ponad 130 km/h.

Obrazek

Gdzie jest ***** Emil ja się pytam :P

Tytuł:
PostNapisane: 11 lip 2012, o 19:02 
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dnia 08.07. jadąc w kierunku Szczecina w miejscowości Rymań spotkałem trójnóg z czymś co przypomniało laserową suszarkę :police1:
Wracając to ustrojstwo było przestawione parę kilometrów dalej w kierunku Koszalina, chyba w m. Malanowo. Bankowo już minąłem szyld reklamowy, że się wjeżdża do powiatu Białogard.
Na trójnogu nie zauważyłem żadnego flesza. Jak to robi zdjęcia? Aparat schowany w wizjerze, czy co?
Co mnie urzekło jeszcze, to ilość znaków o możliwym radarze w m. Rymań - prawie co drugi znak to ten D-51 heheh :ok:
pzdr!

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 11 lip 2012, o 20:21 
KAREP, moje nieskromne pytanie...zdjęcia może zrobiłeś? Wiem że jestem tendencyjny ale to nie boli nie wymaga większego wysiłku a zawsze można sobie lepiej podyskutować na ten temat. Samo foto, znaki też się przydadzą jak tam wygląda na okolicy. Dziękuję POLeCAM się na przyszłość.

Tytuł:
PostNapisane: 12 lip 2012, o 11:33 
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

niestety nie udało mi się :/
raz że byłem mega zaskoczony zjawiskiem, a po drugie trochę okoliczności podróży nie pozwoli mi na postój :(
Robi, jak tylko będę miał jakiekolwiek foto, to się podzielę - spokojna głowa.
pzdr!

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 26 wrz 2012, o 15:46 
Aspirant
Aspirant

http://www.youtube.com/watch?v=8PebJ_tc ... ture=g-u-u

Tytuł:
PostNapisane: 5 lip 2014, o 16:45 
Inspektor
Inspektor

Laserowa suszarka z Karlina

Obrazek Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 28 lip 2014, o 19:20 
Zielony śmietniczek na wylocie z Karlina

Tytuł:
PostNapisane: 8 sie 2014, o 21:52 
Tym też wożą zielonego fotobadziewiaka ZBI 14402

Obrazek Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 20 paź 2014, o 10:06 
Inspektor
Inspektor

Uwaga gruby zaatakował Karlino i ubiera fotobzdurki z żółte kubraczki :DD:

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 20 paź 2014, o 20:49 
I ciągle to samo:

kamizelka, wkurwienie strażnika, spuszczanie się nad foto i odjazd. Jakieś sensowne wnioski z tej wizyty: ZERO!! I tak do zaje*ania za przeproszeniem bez ładu i składu.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1