Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 18 sty 2018, o 00:58

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Katowice
PostNapisane: 29 paź 2016, o 21:55 
Inspektor
Inspektor

:arrow: DK86 # A4
kierunek Sosnowiec-> Katowice-> Wrocław :50: {zakręt "miszczuf"}

Multaradar CD

...

Tytuł: Re: Katowice
PostNapisane: 30 paź 2016, o 09:54 
Posterunkowy
Posterunkowy

Droga spierdzielona w fazie projektowania ale walnijmy fotoradar będzie bezpieczniej.

PostNapisane: 30 paź 2016, o 20:32 
Aspirant Sztabowy
Aspirant Sztabowy

Fotoradar zakręt mistrzów droga 86

Załączniki:
20161029_11287.jpg
20161029_11287.jpg [ 52.08 KiB | Przeglądane 380 razy ]
PostNapisane: 31 paź 2016, o 22:14 
Nadinspektor
Nadinspektor

Jak dla mnie to odcinkowy pomiar prędkości rozjazdu A4-Tychy do miejsca jak się łączy zjazd od Krakowa. Nic innego tam chyba nie zwiększy bezpieczeństwa. Nawet jak będą walili fotki to efekt będzie taki, że duża część kierowców będzie hamować na widok fotoradaru a jak napisał wyżej Youthan na tym zakręcie bez ostrego hamowania jest już wesoło. Czas pokaże co nam życie przyniesie

Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170

PostNapisane: 1 lis 2016, o 19:29 
Młodszy Inspektor
Młodszy Inspektor

Cytuj:
Na 'zakręcie mistrzów' w Katowicach będzie więcej fotoradarów

Katowicka policja wystąpiła z wnioskiem do Inspekcji Transportu Drogowego o zamontowanie fotoradaru tuż przed "zakrętem mistrzów", czyli zjazdem z ulicy Murckowskiej na autostradę A4. Kierowcy nie są zachwyceni, a to nie koniec.

Zjazd z ulicy Murckowskiej na autostradę A4, czyli tzw. zakręt mistrzów zna każdy kierowca, który jeździ po Katowicach. W tym miejscu często dochodzi do wypadków i stłuczek, chociaż obowiązuje tu ograniczenie prędkości do 50 km/godz.

GDDKiA zapewnia, że zjazd na autostradę A4 jest dobrze zaprojektowany. - Nie ma mowy o błędach. Po prostu kierowcy nie dostosowują prędkości do warunków jazdy - mówi Marek Prusak, rzecznik prasowy GDDKiA Katowice.

Policjanci z Katowic wystąpili więc z wnioskiem do Inspekcji Transportu Drogowego o zamontowanie fotoradaru tuż przed "zakrętem mistrzów". Urządzenie pierwsze zdjęcia zacznie robić już w piątek. - To nie jest nasza fanaberia, ale realna potrzeba - mówi Jacek Prokop z katowickiej drogówki.

Kierowcy nie są zachwyceni. W internecie pojawiło się już sporo głosów negatywnych. Ludzie uważają, że fotoradar tylko pogorszy sprawę. - Na jego widok ludzie będą gwałtownie hamować, co zwiększy liczbę wypadków - napisał jeden z internautów na grupie Informacje Drogowe - Katowice i okolice.

Tymczasem udało nam się dowiedzieć, że na "zakręcie mistrzów" zostaną ustawione aż dwa fotoradary. - Drugi zamontujemy w przyszłym roku - potwierdza Krzysztof Łazarowicz z Inspekcji Transportu Drogowego.

Załączniki:
z20907731Q,Znak-informujacy-o-fotoradarze-przy-zjezdzie-z-al-.jpg
z20907731Q,Znak-informujacy-o-fotoradarze-przy-zjezdzie-z-al-.jpg [ 45.86 KiB | Przeglądane 352 razy ]
z20907729Q,Fotoradar-na-zjezdzie-na-autostrade-A4--nazywanym--1.jpg
z20907729Q,Fotoradar-na-zjezdzie-na-autostrade-A4--nazywanym--1.jpg [ 41.42 KiB | Przeglądane 352 razy ]

PostNapisane: 1 lis 2016, o 20:14 
Nadinspektor
Nadinspektor

Ja na ich miejscu bym ich zamontował tam przynajmniej 10. Przecież 2 to jakoś tak mało. Szkoda, że czegoś normalnego tam nie zamontują albo nie rozwiążą problemu tylko postawią sobie 2 fotoradary i uważają, że dobrze pracę wykonali.

Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170

PostNapisane: 1 lis 2016, o 22:52 
Posterunkowy
Posterunkowy

Musieliby na nowo wyprofilować ten łuk drogi a jak wiemy z lepiej nie robić nic i jeszcze trzepać na tym €€€

PostNapisane: 2 lis 2016, o 07:51 
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

Inna sprawa, że ja nie mam pojęcia jak tam można wylecieć jak 80-tką tam bez problemu w deszczu przejeżdżam.....ludzie mają łyse opony, nieustawioną zbieżność, zerową wyobraźnię i walą tam chyba setką w deszczu i rozwalać się będą nadal po ostrym hamowaniu przed fotobzdurą :WTF1:

PostNapisane: 9 lis 2016, o 21:27 
Posterunkowy
Posterunkowy

Butowanie hamulca na tym zakręcie jest największą zmorą.

PostNapisane: 10 lis 2016, o 22:23 
Aspirant Sztabowy
Aspirant Sztabowy

Wystarczy zwolnić i 70 na luzie przejeżdżam.

PostNapisane: 13 lis 2016, o 15:46 
Posterunkowy
Posterunkowy

Heh gdyby to było takie proste nie byłoby tulu dzwonów na tym łuku.

PostNapisane: 15 lis 2016, o 21:52 
Aspirant Sztabowy
Aspirant Sztabowy

Eska ogłosiła dziś że od 4 listopada fotoradar na zakręcie mistrzów zrobił 5,5 zdjęć nie licząc pierwsze dnia testowego. Policja nie odnotowała w tym czasie najmniejszej stłuczki a przed postawieniem fotoradaru były po 3-4 dziennie.

PostNapisane: 16 lis 2016, o 07:46 
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

Rekordzista jechał 110 km/h - można ? można bez problemu, nie wiem jakim trzeba być młotem by tam się rozwalić, zero wyczucia i hulaj dusza ile wlezie + opłakany stan techniczny auta, a potem przez takich deklów chwali się fotobzdurę :WTF:

PostNapisane: 16 lis 2016, o 15:37 
Aspirant Sztabowy
Aspirant Sztabowy

Sam na własne oczy widziałem mercedesa s63 amg rozksaczonego. Nie powiesz mi że miał zły stan techniczny?

Bo tam hamowanie w zakręcie, dla wielu kończy się obróceniem, lub złapaniem tkz. ryby. Ale teraz po dohamowaniu do :50: przed FR, spokojnie na mokrym na wyjściu jest 100+. Dziś był tam gong, z udziałem dużego mobila i małego. Mały zamiast korzystać, z pasa rozbiegowego (prawego) do A4, zatrzymał się i chciał się włączyć na lewy pas na którym cioty jechały 30 a duży mobil nie wyhamował i zrobił mu z d.... jesień średniowiecza :DD: Teraz mały mobil zastanowi się drugi raz przed takim manewrem, a na pewno skorzysta z lusterka wstecznego.

PostNapisane: 16 lis 2016, o 16:21 
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

prezes napisał(a):
Sam na własne oczy widziałem mercedesa s63 amg rozksaczonego. Nie powiesz mi że miał zły stan techniczny?

Ten akurat musiał mieć coś z głową i ciął tam ze 150 :WTF1: Osobiście widziałem tam same stare Paseratti, Golfy i Astry i wątpię by były w dobrym stanie....

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1