Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 10 gru 2018, o 16:16

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 gru 2009, o 01:40 
Podkomisarz
Podkomisarz

Przeglądając "Gazetę Pomorska natknąłem się na ten artykuł:

Cytuj:
Wójt Kikoła Jacek Zająkała jest przekonany, że mundurowym uda się rozwiązać wiele problemów
Joanna Lewandowska

Kikół jest pierwszą gminą w powiecie lipnowskim, w której zostanie utworzona straż gminna.
Mieszkańcy mają czuć się bezpieczniej, a na terenie gminy będzie znacznie czyściej - takie korzyści zakładają władze gminy w związku z utworzeniem straży.

Pierwszy strażnik, który będzie pełnił jednocześnie funkcję komendanta i szeregowego pracownika rozpocznie pracę od 1 listopada. - Postanowiliśmy, że straż będzie na razie jednoosobowa, żeby obniżyć koszty i przekonać się, jakie będą efekty jego pracy- mówi wójt Jacek Zająkała. A nadzieje pokładane w mundurowym są duże. Wójt chciałby, żeby straż uporała się z coraz większym gminnym problemem, czyli z brakiem umów na wywóz nieczystości. Wielu mieszkańców wciąż nie dopełniło tego obowiązku, czego efekty widać przy drogach i w lasach, gdzie wciąż powstają dzikie wysypiska. - Nie jesteśmy przekonani, czy pracownicy urzędu mają prawo kontrolować, czy na posesji jest pojemnik na śmieci- wyjaśnia wójt. - Z kolei policjanci nie mają czasu, żeby się tym zajmować. Poza tym, ja nie jestem ich przełożonym, więc nie mam prawa zlecać im takiego zadania. Mogę jedynie prosić, ale zdaję sobie sprawę, że funkcjonariusze mają wiele innych zadań.
Kikolska straż zajmie się także obsługą fotoradaru, który zakupią władze gminy. Wójt mówi, że wielu kierowców zbyt mocno wciska pedał gazu i tylko radar może pohamować ich pirackie zapędy. - szczególnie niebezpiecznie jest w samym centrum Kikoła - opowiada J. Zająkała. Przez środek osady biegnie droga krajowa nr 10. Wielu kierowców nie zwraca uwagi, że wjeżdża w teren zabudowany. Wójt zapewnia, ze radar stanie w gminie głównie z myślą o przyjezdnych. - Słyszałem zarzuty, że gmina chce się wzbogacić na mandatach kosztem mieszkańców, ale to nieprawda - mówi wójt. - Przecież miejscowi szybko się przyzwyczają i będą zwalniać tam, gdzie trzeba, fotoradar pomoże nam zdyscyplinować zamiejscowych kierowców.
W Kikole nie brakuje przeciwników powołania gminnej straży.Andrzej (nazwisko znane redakcji) zwraca uwagę, że kolejna instytucja spowoduje wzrost kosztów w budżecie gminy. - Lepiej, gdyby wójt porozumiał się z policjantami i poprosił ich o częstsze kontrole drogowe, zamiast tworzyć straż i wydawać pieniądze podatników - przekonuje mieszkaniec Kikoła.
Jacek Zająkała przekonuje jednak, że strażnik jest potrzebny. Zapewnia, że jednostka zarobi na siebie dzięki kontrolom fotoradarowym. - Żeby ocenić, czy coś jest potrzebne, najpierw musi zacząć funkcjonować- twierdzi wójt. - Z doświadczenia innych gmin, na przykład Chełmży wynika, że straż się doskonale sprawdza. Do końca tego roku na funkcjonowanie straży gminnej zaplanowano około 12 tys. zł w budżecie Kikoła.
Od początku listopada strażnicy pojawią się także w Lipnie.

źródło GAZETA POMORSKA

idąc tym tropem wszedłem na forum i znalazłem coś takiego:

Cytuj:
9.12.2009, 16:41:18
Witam'

Czy został już ktoś uwieczniony na kikolskim fotoradarze? Przyszło komuś do zapłacenia ? Z tego co wiem najczęściej stawiają go przed Konotopiem, przed wzniesieniem, gdzie jest ograniczenie 70 a później 50. Uważajcie i szerokości. Kogoś chwycili w innym miejscu, również może podać gdzie

9.12.2009, 16:59:57
Na 500 zetów i 12 pkt. gdzie to tajemnica, jak by wszyscy wiedzieli, to nie byłoby zarobku. Ale nie zapłacę, poczekam na sąd, bo tam dowiem się co to za fotoradar.

10.12.2009, 13:59:53
Ja dostałem 100zł i 4pkt, dziś miałem iść zapłacić, ale nie wiem co z tym zrobić czy zapytać na komendzie, niby w kopercie było zezwolenie i zgoda na ustawienie fotoradaru, ale czy muszą to uzgodnić z Policją? Kolejna sprawa, była totalna ciemnica stali gdzieś w polnej drodze i nihuhu widać było.

12.12.2009, 18:54:08
To jescze nic. Mi przyslali na 1000zl 15pkt karnych, ale proc mandatu i ksero jakiegos zdjecia nic nie bylo. Nic nie wiedzialem że cos takiego moze sie przydarzyc w Kikole i mysle ze ktos sobie jaja robi. Nie ma pieczatki SG, wykroczenie zajerestrowane na ul. Zlota Gorka, nazwisko dajacego mandat nieczytelne. Wlasciwie sypalem ze 160, bez pasow jak pisze, dobrze że wyszedl baterie w alkomat. To sie w sadzie usmieja

zrdolo GAZETA POMORSKA forum

wiec nikt nic nie widział i za bardzo nie wie gdzie i jak.... metoda z Żalna
w święta jadę do rodziców do Sierpca wiec będę miał na uwadze... tak się zastanawiam kiedy Lipno zakupi jakąś zabawkę :?:

no i coś takiego jeszcze znalazłem:

Cytuj:
Słynny już, zdemonizowany fotoradar, który urósł do rangi kluczowego elementu tej układanki też nie ma na celu gnębienia mieszkańców. Będzie on wynajmowany, a więc nie będzie funkcjonował codziennie. Sądzę, że lokalni użytkownicy mając świadomość jego obecności będą jeździć ostrożniej.

źródło www.kikolak.com

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Misial, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2010, o 11:59 
Aspirant
Aspirant

Z TEGO filmiku wynika ze posiadaja Multanowe w kontynerze.

Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2010, o 19:39 
Podkomisarz
Podkomisarz

Mateusz napisał(a):
Z TEGO filmiku wynika ze posiadaja Multanowe w kontynerze.

mały offtopic... szkoda że jeszcze o 90stopni nie obrócił tej kamery.... a w tym rejonie niestety pełno skrzyżowań z wyspami i ograniczenia do 50km/h ... droga po modernizacji

Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2010, o 20:52 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Gmina Kikół dzierżawi ten fotoradar. Właśnie rozpisali następny przetarg na dzierżawę. Ze specyfikacji wynika, że dalej chcą dzierżawić Multanovę. Nowa umowa ma obowiązywać od 21 czerwca do końca tego roku.

Tytuł:
PostNapisane: 25 cze 2010, o 16:59 
Podkomisarz
Podkomisarz

Dzierżawa systemu do pomiaru prędkości pojazdów w ruchu lądowym (fotoradar) z wyposażeniem, oprogramowaniem oraz samochodem do jego transportu napisał(a):

Kikół: Dzierżawa systemu do pomiaru prędkości pojazdów w ruchu lądowym (fotoradar) z wyposażeniem, oprogramowaniem oraz samochodem do jego transportu
Numer ogłoszenia: 134025 - 2010; data zamieszczenia: 25.05.2010
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi

więcej w poniższym linku > klik <

i kto wygrał:

Cytuj:
Kikół, 08.06.2010 r.

UG. 3410 – ZP – N – 4 – 4/2010
INFORMACJA O WYBORZE OFERTY

Na podstawie art. 92 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655 z późn. zm.) Wójt Gminy Kikół informuje, że w przetargu nieograniczonym na zadanie pn. „Dzierżawa systemu do pomiaru prędkości pojazdów w ruchu lądowym (fotoradar) z wyposażeniem, oprogramowaniem oraz samochodem do jego transportu” wybrana została oferta nr 1 Firmy Handlowo – Usługowej „Ra – Tel” ul. Klonowa 5, 87 – 148 Łysomice, z ceną ofertową brutto 158 600 zł, słownie:sto pięćdziesiąt osiem tysięcy sześćset złotych 00/100.
Uzasadnienie wyboru:

Jest to oferta o najniższej cenie, spełniająca wszystkie wymagane warunki.
Streszczenie oceny i porównania złożonych ofert

Firma Handlowo – Usługowa
„Ra – Tel”
ul. Klonowa 5
87 – 148 Łysomice

Zamawiający zawrze umowę w sprawie niniejszego zamówienia publicznego z zastrzeżeniem art. 183 ustawy w terminie nie krótszym niż 10 dni od dnia otrzymania niniejszego pisma.
>link<

Tytuł:
PostNapisane: 16 lip 2010, o 20:27 
Podinspektor
Podinspektor

...

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Piotrek87, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 16 lip 2010, o 20:54 
Podkomisarz
Podkomisarz

Dzisiaj wracałem z Sierpca, DK10 344km słupek 6.
Zjazd na miejscowość JANKOWO.
Sympatyczna rozmowa, ze strażnikiem z Kikoła, tolerancja +21km/h (50km/h).
Obstawa jak widzicie, ale Pan z firmy prywatnej prosił aby nie umieszczać zdjęcia auta ;)

Obrazek Obrazek Obrazek

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Misial, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 19 lip 2010, o 08:19 
Mandat mu się nalezy za zaparkowanie przed skrzyżowaniem

Tytuł:
PostNapisane: 19 lip 2010, o 13:24 
Aspirant
Aspirant

Niewiesz co piszesz :idea: Napewno posiadaja zezwolenie na to(niestosowania sie do niektorych przepisow jesli wykonuja pomiar predkosci.).W Niemczech taki wystawia Gminna lub Policja.I wez sie nieczepiaj. :evil: Straszne zagrozenie stwarza rzeczywiscie :lol:

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Mateusz, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 19 lip 2010, o 14:04 
To że robi pomiar nie zwalnia go z przestrzegania przepisów...równie dobrze mógłby robic co mu się żywnie podoba doprowadzic do zagrożenia w ruchu lądowym, bo strzela zdjęcia. No nie. Jest takim samym uczestnikiem ruchu jak inni. :idea: :!: :idea:

Tytuł:
PostNapisane: 20 lip 2010, o 10:30 
Mateusz, zapytaj się policjanta czy parkowanie na skrzyżowaniu
jest dozwolone nawet jak robią foty?

Mateusz napisał(a):
I wez sie nieczepiaj. :evil:

NAUCZ SIĘ W KOŃCU PISAĆ
NIE CZEPIAJ. CO ROBI? NIE CZEPIA SIĘ
ORTOGRAF.SIADAJ.PAŁA. :D

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Michał, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 24 sie 2010, o 09:56 
Aspirant Sztabowy
Aspirant Sztabowy

W niedziele [22.08] śmietnik na DK10 344,6km na skrzyżowaniu i ograniczeniu do 50km/h.
Ustawiony w kierunku Warszawy i miał naprawdę komu strzelać. Pracował do późnych godzin wieczornych. Fotka nie wyszła, bo już ciemno było. Nieźle spanikowali kierowcy za mną gdy zobaczyli flesz odbijający się od śmietniczka. Fotki i tak są pare postów wyżej u MISIALA

Tytuł:
PostNapisane: 22 wrz 2010, o 22:31 
Podinspektor
Podinspektor

Nie pamiętam gdzie oni byli zbunkrowani, ale generalnie ograniczenie do 50 km/h na praktycznie prostej drodze poza zabudowanym terenem na Drodze Krajowej :roll: Dla mnie to jest chore, nawet patrząc w lusterko kiedy ich mijałem co najmniej 3 auta jadące z naprzeciwka wpadły ślicznie bo akurat zanim ujawniło się miejsce gdzie stali był kawał krzaka i z daleka nie było szans zauważenia ich. Nie miałem czasu za bardzo dlatego taka marnota strzelona w trakcie jazdy :P

Obrazek

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Polak., łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 29 gru 2012, o 14:38 
Dwa (2) lata minęły czy coś się zmieniło na terenie tej gminy :?: Jakieś nowe miejscówki powstały :?: Misial tyś tam jest obcykany masz jakieś informacje na ten temat :?:

Strefa czasowa: UTC + 1