Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy


Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 18 lut 2019, o 15:25

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 18 paź 2011, o 16:29 
Kobylnica DK nr 6 skrzyżowanie ulic Witosa i Szczecińskiej przy Realu

Obrazek


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 paź 2011, o 23:49 
Offline
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

Dołączył(a): 25 paź 2010, o 12:41
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
To są "te amerykańskie sprzęty" o których opowiadali dziś w Teleekspresie? Było coś o tym, że niewykrywalne dla antyradarów i łapią zarówno czerwone światło jak i przekroczenie prędkości.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 paź 2011, o 21:35 
Na amerykański i niewykrywalny to on mi raczej nie wygląda :rotfl5:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 paź 2011, o 22:00 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5086
Lokalizacja: Lublin
Robi napisał(a):
niewykrywalny to on mi raczej nie wygląda

Przy czerwonym świetle jest niewykrywalny, bo aktywuje go przecież pętla indukcyjna ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 paź 2011, o 22:30 
Tu raczej chodziło mi o mierzenie prędkości....


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 paź 2011, o 22:50 
Offline
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

Dołączył(a): 25 paź 2010, o 12:41
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Pytałem, gdyż o takim czymś mówili w Teleexpresie, a wydawało mi się to - lekko mówiąc - powalone :). Sprzęt był dokładnie jak ten ze zdjęcie, nie pamiętam tylko dokładnie o jakim mieście mówili.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 paź 2011, o 10:22 
Offline
Aspirant
Aspirant

Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 16:13
Posty: 1607
Lokalizacja: Monachium
Pisałem przecież ze to TraffiStar SR520 : I on jest Niemiecki. 8-)
Jak do mnie to ma on badziewny wygląd :WTF1: .Traffitower wygląda lepiej. :oops:
A ten ino szpeci okolice :lol:

Oba typy też mogą mierzyć prędkość i karać za czerwone światło za pomocą PĘTLI INDUKCYJNEJ.Zdjęcie robi tylko od przodu. :idea:


Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Mateusz, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 paź 2011, o 20:22 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5086
Lokalizacja: Lublin
Robi
Cytuj:
W odróżnieniu od tradycyjnych fotoradarów, mierzących prędkość za pomocą anteny radarowej, TraffiStar SR520 stosuje pętle indukcyjne zainstalowane w jezdni i jest podpięty bezpośrednio do sygnalizacji świetlnej. Każdy pojazd, który najedzie na pętle będzie miał zmierzoną prędkość, a dodatkowo - w przypadku przekroczenia skrzyżowania na czerwonym świetle, zostanie zarejestrowany przez kamerę w maszcie. Zastosowanie pętli indukcyjnych gwarantuje wysoką jakość wykonywanych pomiarów.

„Inteligentne” urządzenia TraffiStar SR520 mogą ponadto wstrzymać pomiar, jeśli średnia prędkość poruszających się pojazdów nie przekracza np. 10km/h, czyli w przypadku wystąpienia korków drogowych. Urządzenia pomiarowe zlokalizowane na skrzyżowaniu w Kobylnicy mogą być, podobnie jak pozostałe cztery, sterowane zdalnie z Komendy Straży Gminnej, dzięki czemu możliwa jest m.in. zmiana ustawień urządzenia, zmiana dopuszczalnej prędkości, bieżąca analiza ruchu, podgląd zdjęć, czy wstrzymanie pomiarów. Wszystkie rejestrowane wykroczenia mogą być automatycznie przesyłane do siedziby Straży Gminnej. To pierwsze urządzenia tego typu w Polsce północnej. Fotoradary ustawione w Kobylnicy mają za zadanie zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców i kierowców poruszających się na terenie gminy

logsped

Czyli mamy tu i w Bytomiu taki system, co chce mieć ITD.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 paź 2011, o 22:29 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 13:37
Posty: 3655
Lokalizacja: Bełchatów
Obrazek
Obrazek


Cytuj:
Minimum 10 punktów karnych i kilkaset złotych. Tyle grozi kierowcom za przekroczenie dopuszczalnej prędkości i przejazd na jednym ze skrzyżowań w Gminie Kobylnica. Stanęły tam dwa nowe fotoradary.

Fot, TraffiStar Nowe nabytki Straży Gminnej to urządzenia TraffiStar SR520. Dołączyły one do czterech działających już na terenie gminy fotoradarów stacjonarnych. Zostały zlokalizowane na skrzyżowaniu ulicy Witosa i drogi krajowej nr 6. Służą one do rejestracji wykroczeń pojazdów przekraczających dozwoloną prędkość, a także niestosujących się do sygnalizacji świetlnej. Jak zapewniają strażnicy, są one niemożliwe do wykrycia przez funkcjonujące na rynku antyradary.


Źródło

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - A.Lincoln


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 paź 2011, o 09:24 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5086
Lokalizacja: Lublin
TraffiStar SR520 na pewno mierzy prędkość tylko za pomocą pętli indukcyjnej według zatwierdzenia typu, jak to określili "prędkościomierz kontrolny".


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 lis 2011, o 08:42 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5086
Lokalizacja: Lublin
Cytuj:
Kobylnica. Fotoradar przy Realu. 774 madaty w 8 dni

Aż 774 zdjęcia wykonało kierowcom w ciągu pierwszych ośmiu dni funkcjonowania urządzenie, które zainstalowano na skrzyżowaniu przy hipermarkecie Real i Centrum pod Wiatrakami w Kobylnicy. Rekordziści zapłacą tysiąc złotych mandatu.

Po podsumowaniu miesiąca okazało się, że w ciągu 8 dni, gdy zaczęto z niego systematycznie korzystać, zrobiło zdjęcie aż 774 kierowcom. Choć w tym miejscu można jeździć z prędkością 50 km na godz., to średnio kierowcy jechali 67 km/h.

Rekordzista przejechał przez skrzyżowanie z prędkością 130 km na godz., a 10 osób przekroczyło 100 km na godz. Natomiast 24 osoby przejechały skrzyżowanie na czerwonym świetle. Rekordziści, którzy jednocześnie jechali bardzo szybko i na czerwonym świetle zapłacą po tysiąc złotych mandatu.

Urządzenie, które łączy funkcję fotoradaru i rejestratora przejeżdżających na czerwonym świetle, jest jednym z pierwszych tego typu zestawów w Polsce. Zainstalowano na skrzyżowaniu ulic Szczecińskiej i Witosa w Kobylnicy, przy wjeździe do hipermarketu Real.

Od 22 października robi zdjęcia nie tylko jeżdżącym zbyt szybko, ale także jadącym na czerwonym świetle w obydwie strony. Natomiast dodatkowe kamery rejestrują ruch na skrzyżowaniu.

źródło: Głos Pomorza


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lis 2011, o 00:04 
Niewesoło to tam wygląda :/ Tną aż niemiło :oops:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 mar 2012, o 16:09 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5086
Lokalizacja: Lublin
Cytuj:
Pomorze: Prokuratura będzie ścigać Straż Gminną za fotoradary?

Wójt podsłupskiej Kobylnicy broni honoru swojej Straży Gminnej. Twierdzi, że podległa mu formacja jest ofiarą dwuznacznych przepisów. Chodzi o ustalenia kontrolerów NIK, którzy stwierdzili, że Straż Gminna w Kobylnicy działała niezgodnie z prawem.

Skończyło się to prokuratorskim postępowaniem z wytypowaniem ok. 14 tys. pokrzywdzonych kierowców. Wójt Leszek Kuliński uważa, że prokurator nie powinien zajmować się tylko jego formacją. Zbadał sprawę i już wie, że inne straże postępowały w identyczny sposób.

- Wszystkie straże działały zgodnie z prawem, które było niedoskonałe. Nie powinny być za to karane - twierdzi Kuliński. - Z pewnością nie postąpię jak burmistrz Sulechowa, który zawiesił swojego komendanta jeszcze przed wydaniem wyroku.

Będziemy się bronić do końca, bo działaliśmy słusznie, posiadając odpowiednie instrukcje prawne wydane przez Komendę Główną Policji.

Podczas pierwszej naszej rozmowy wójt zasugerował, że prokuratury powinny zająć się też innymi strażami. Kolejnego dnia, gdy nasi dziennikarze poprosili komendantów z regionu o komentarze, Kuliński wycofał się z pierwszych wypowiedzi. Poprosił o umieszczenie ogólnego stanowiska, obawiając się skłócenia środowiska.

- Najwyższa Izba Kontroli posiada odpowiednią wiedzę, a z wnioskami o ukaranie wystąpiła tylko w kilku przypadkach, w tym w naszym - podkreśla Kuliński.

Przyczyną konfliktu jest kontrola używania fotoradarów w latach 2009-2010. Kontrolerzy NIK ujawnili, że powszechną praktyką było karanie kierowców mandatami po upływie 30 dni od dnia ujawnienia wykroczenia, zamiast kierowania po tym terminie wniosków o ukaranie do sądu. Kontrolerzy NIK ustalili także, że funkcjonariusze straży przekraczali swoje uprawnienia, nakładając nielegalnie grzywny na właścicieli lub posiadaczy samochodów za niewskazanie na żądanie strażnika osoby, której powierzyli pojazd w chwili popełnienia wykroczenia.

Rzecz w tym, że wójt Kuliński przekreśla te zarzuty. Twierdzi, że Najwyższa Izba Kontroli zanegowała prawidłowość działań, które SG w Kobylnicy prowadziła na bazie instrukcji prawnych, uzyskanych w Komendzie Głównej Policji.

- Dokładnie z ich biura prawnego - precyzuje Kuliński. - Interpretacje prawne były różne. NIK wykorzystała niekorzystną dla nas. Nawet jeśli przegramy, komendant SG będzie ukarany, a gmina odda pieniądze pobrane z mandatów [Może być to suma nawet 2 mln zł - dop. red.], to ciekaw jestem, po pierwsze, dlaczego nie poniosą konsekwencji ci, którzy to niespójne prawo stworzyli, a po drugie, jaki będzie koszt pracy prokuratury. Muszą przesłuchać ok. 14 tys. pokrzywdzonych. Jeśli przyjmiemy, że miesięcznie przesłuchają ok. 100 osób, to możemy sobie wyobrazić, jak długo to postępowanie potrwa i jakie będą jego koszty. Należy zauważyć, że to prawo niedoskonałe, m.in po kontrolach NIK zostało tak poprawione, że jest jasne i spójne.

Dlaczego nie można było zrobić tego wcześniej?
NIK odmówiła udzielenia komentarza w tej sprawie, a komendanci innych SG ostrożnie podchodzą do tematu.
- Nie będę tego komentowała - mówi Agnieszka Kolaczuch, komendant Straży Gminnej w Potęgowie. - Mogę tylko dodać, że mieliśmy kontrolę z Komendy Wojewódzkiej w grudniu 2010 roku i nie wykryto u nas żadnych nieprawidłowości.
Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Słupsku podkreśla, że sam nie może kontrolować SG.

- Jeśli ktoś zawiadomi o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, to podejmiemy tę sprawę - mówi Jacek Korycki, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Słupsku. - Jeśli chodzi o postępowanie w Kobylnicy, to niech wójt się nie martwi jego kosztami i długotrwałością. Na razie jesteśmy na etapie kontroli dokumentów, później będą przesłuchania. O ewentualnych zarzutach nie mogę teraz rozmawiać.

Dziennik Bałtycki


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 mar 2012, o 20:39 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 3 sie 2009, o 18:48
Posty: 5090
To wójt nie wie, że opinie prawne Policji nie są wiążące? W takich sprawach wiążącą jest opinia Sądu Najwyższego i ten jak wiadomo wydał opinię a w zasadze stwierdził że straże nie mogły karać za "nie wskazanie". Co do przekraczania terminu 30 dni to tutaj już ewidentnie przekroczono prawo i wójt jako zwierzchnik SG też powinien za to odpowiadać.

_________________
Lewy pas to nie kółko różańcowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 maja 2012, o 09:24 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5086
Lokalizacja: Lublin
Cytuj:
Wybryk przeciwko fotoradarom. Pokazali pośladki na zdjęciu

Coraz więcej osób nie odpowiada na wezwania straży gminnej, po zdjęciach zrobionych przez fotoradar. W pierwszym kwartale roku dokumentów nie wypełniły aż 4622 osoby. Niekiedy bunt przekracza granice obyczajności.

Jedynie w pierwszym kwartale 2012 roku sześć stacjonarnych fotoradarów w gminie Kobylnica wykonało zdjęcia 19 526 kierowcom, którzy jechali zbyt szybko i w efekcie dopuścili się wykroczenia drogowego.

Wielu z nich jednak ignoruje wezwania do zapłaty za przekroczenie prędkości i nie płaci mandatów. O tym jakie konsekwencje poniesie kierowca za brak reakcji na wezwanie do zapłaty mandatu oraz do czego jeszcze zdolni są kierowcy aby "zaistnieć" na zdjęciu z fotoradaru przeczytasz w środowym (9 maja) wydaniu Głosu Pomorza.

GP24

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group