Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 21 wrz 2018, o 15:22

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 mar 2011, o 21:27 
Posterunkowy
Posterunkowy

Witam,
czy ktoś mógłby mi podać przykładowe firmy, które zajmują się tego typu działalnością? Szukam i szukam w sieci i nie mogę odnaleźć, może wybieram złe zestawienia wyrazów.
Z tego co mi wiadomo to koszt i montaż fotoradaru waha się ok. 160-170 tys. zł, czy to prawdziwe ceny?
Gdzie mogłabym znaleźć dokładnie regulacje prawne, kto i gdzie może montować fotoradary, jakie powinny spełniać warunki techniczne itd.

Tytuł:
PostNapisane: 31 mar 2011, o 22:35 
Polska Zurad

Czeski Ramet

Multanova Szwajcaria

Cytuj:
Z tego co mi wiadomo to koszt i montaż fotoradaru waha się ok. 160-170 tys. zł, czy to prawdziwe ceny?

Mówisz o stacjonarnego zabudowie czy tylko przenośnej :?: Napisz co konkretnie Cię interesuje.
blagierkaa napisał(a):
Gdzie mogłabym znaleźć dokładnie regulacje prawne, kto i gdzie może montować fotoradary, jakie powinny spełniać warunki techniczne itd.

Regulacje Prawne ustalają MSWiA, MG, oraz GDDiA.

Tytuł:
PostNapisane: 1 kwi 2011, o 07:28 
Posterunkowy
Posterunkowy

Nie znam się na fotoradarach ale chodzi mi o taki zamontowany na stałe 'w słupie'.
Należę do pewnego stowarzyszenia, w naszej miejscowości dochodzi często do bardzo groźnych wypadków, niejednokrotnie wieczorami są tu urządzane nielegalne wyścigi. Policja z własnej inicjatywy postawiła znak ograniczenia prędkości i wprowadziła okazjonalne patrole.
Aby mieszkańcy mogli czuć sie bezpiecznie został podany pomysł aby choć w części pokryć koszt zakupu i montażu fotoradaru..... Nie wiem czy ten pomysł jest możliwy do realizacji z różnych przyczyn: finansowych i prawnych.....
Jeśli wiedziałabym więcej mogłabym podjąć dalsze kroki.
Myślisz, że ten pomysł dałby się zrealizować?

Tytuł:
PostNapisane: 1 kwi 2011, o 07:39 
W zależności czy to jest teren prywatny czy gminny czy jaki. Jeżeli jesteście stowarzyszeniem/radą gminy możecie dofinansowac instytucję publiczną w tym przypadku Policję w zakupie takiego urządzenia nie ma problemu. Kupic każdy może gorzej już z czerpaniem tzw. "zysków". Temat jest do realizacji jak najbardziej tylko potrzebne są zgody wielu instytucji które wymieniłem wcześniej.

Tytuł:
PostNapisane: 1 kwi 2011, o 12:08 
Posterunkowy
Posterunkowy

hmmm.. czyli jednak pomysł jest możliwy do realizacji.
Nie ukrywam, że zamierzamy również czerpać korzyści z nałożonych mandatów.
Czy mógłbyśmi również powiedzieć jaki fotoradar byś polecił oraz jaki byłyby całkowity koszt jego nabycia itd.?
Wpierw powinnam gdzie się zgłosić z naszym pomysłem? Urząd Gminy? Komisariat policji?

Tytuł:
PostNapisane: 1 kwi 2011, o 12:14 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Ja wiem że dziś jest 1 kwietnia ale bez przesady. Na jakiej zasadzie chcecie czerpać profity z mandatów? Co to za stowarzyszenie co nie zna obowiazującego w Polsce prawa.

Tytuł:
PostNapisane: 1 kwi 2011, o 12:27 
Starszy Posterunkowy
Starszy Posterunkowy

Zgłoście się do prywatnej firmy z foto przenośnym.

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Pawel PL, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 1 kwi 2011, o 12:55 
Inspektor
Inspektor

Pachnie 1 kwietnia :rotfl5:

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1