Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy


Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 19 lip 2019, o 08:59

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 paź 2011, o 16:01 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5087
Lokalizacja: Lublin
Cytuj:
Przenośny fotoradar w Krapkowicach

Straż Miejska w Krapkowicach będzie miała przenośny fotoradar. Urządzenie zostanie wypożyczone na trzy miesiące. Ustawiane będzie w tych miejscach, gdzie kierowcy najczęściej jeżdżą nieprzepisowo i przekraczają dozwolona prędkość.

- Nie chcemy zarabiać pieniędzy dla gminnego budżetu, ale zwiększyć bezpieczeństwo w mieście - mówi Mirosław Gorzolnik, komendant krapkowickiej straży miejskiej.

- Na pewno oznaczymy tablicą usytuowanie radaru, ale to nie znaczy, ze on zawsze będzie tam się znajdował - dodaje komendant. - Będziemy przenosić go z miejsca na miejsce, by być praktycznie wszędzie, a mamy w Krapkowicach i w gminie 10 miejsc na postawienie radaru.

Straż Miejska wypożyczy urządzenie od prywatnej firmy ze Zdzieszowic. Jej prezes Robert Linder zapewnia, że fotoradar produkcji niemieckiej jest bardzo nowoczesny.

- Każde urządzenie ma dozwolony błąd w pomiarze, wyznaczony przez producenta - tłumaczy prezes Lindner. - Ale nie ma to znaczenia, bo ustawodawca przewidział 10 km tolerancji plus 1 km, wiec jeśli jest wyznaczona prędkość 50 km/h, to można jechać z prędkością 61 km/h bez żadnych konsekwencji.

Straż Miejska w Krapkowicach zacznie używać przenośnego fotoradaru na początku listopada. Taryfy ulgowej na początku nie będzie - dodaje komendant straży.

źródło: Radio Opole

Firma: Speed-Błysk Technika Drogowa Sp. z o.o.
Fotoradar: MULTARADAR CM


Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez osclbn, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 14 paź 2011, o 22:11 
osclbn napisał(a):
Speed-Błysk

:lol: Ale "se" pierd*lnęli nazwę...firmy fotoradarowe jak widać powstają jak grzyby po deszczu. Lepiej niż przed wejściem nowej ustawy. :/


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 paź 2011, o 09:42 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5087
Lokalizacja: Lublin
Robi napisał(a):
osclbn napisał(a):
Speed-Błysk

:lol: Ale "se" pierd*lnęli nazwę...firmy fotoradarowe jak widać powstają jak grzyby po deszczu. Lepiej niż przed wejściem nowej ustawy. :/


Cytuj:
Firma zarejestrowana w KRS od 2010-09-01.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 paź 2011, o 07:53 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5087
Lokalizacja: Lublin
Cytuj:
Fotoradar będzie działał rotacyjnie w 10 oznakowanych miejscach, z czego 4 wyznaczono w wioskach.

- Miejsca wytypowaliśmy na podstawie konsultacji z mieszkańcami i zleconych badań prędkości - wyjaśnia Mirosław Gorzolnik, komendant krapkowickiej Straży Miejskiej. - Wyniki były szokujące: 80 procent kierowców łamie przepisy, rekordzista jechał ulicą 3 Maja z prędkością110 km/godzinę.

Badania trwały miesiąc w 13 miejscach (nie było tablic ostrzegawczych). Hipotetycznie, gdyby za każde zarejestrowane przekroczenie wypisano mandat, do kasy miasta wpłynęłoby 8 mln zł!

źródlo: nto.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lis 2011, o 11:50 
Offline
Aspirant
Aspirant

Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 16:13
Posty: 1607
Lokalizacja: Monachium
Cytuj:
Uwaga! Fotoradar!

Ulica 3 Maja - przy wjeździe do Krapkowic od strony Malni. Niczego niespodziewający się kierowcy, choć rozpędzeni, ze spokojem mijają znak informujący o początku terenu zabudowanego, w którym dozwoloną granicą prędkości jest 50 km/h. Dojeżdżając do srebrnego auta osobowo - dostawczego zaparkowanego na wysokości alei Jana Pawła II nie zdają sobie w większości sprawy, że prędkość ich poruszania jest rejestrowana nowoczesnym urządzeniem. Szybkie spojrzenie na licznik... jeszcze raz na zaparkowane na poboczu auto... czy to aby nie był fotoradar?

Do czwartkowego południa 17 listopada nasza redakcja otrzymała kilka telefonów od zdziwionych i oburzonych kierowców którzy poinformowali nas, iż niedaleko drogi wjazdowej na osiedle Sady Straż Miejska korzysta z fotoradaru umieszczonego w samochodzie. Jak się później okazuje, jest to pierwszy dzień krapkowickiej służby Multaradaru CM, z którego usług przez trzy miesiące będą korzystać strażnicy miejscy. Oprócz pracownika technicznego z firmy wydzierżawiającej sprzęt w samochodzie znajduje się komendant SM Mirosław Gorzolnik. - W kontrakcie mamy zapewnione, iż podczas każdorazowego użycia tego sprzętu do naszej dyspozycji jest technik. Przed rozpoczęciem pracy fotoradar jest kalibrowany, przez co ryzyko pomyłek jest minimalne - powiedział komendant.

Obrazek

Tygodnik Krapkowicki


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lis 2011, o 15:31 
Ktoś głosił teorię że podobno Strażnicy nie walą z paki fotoradarami, a tu proszę bardzo... :?


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 20 sie 2012, o 09:34 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5087
Lokalizacja: Lublin
Cytuj:
Krapkowice:Uwaga kierowcy! Fotoradar

Zmotoryzowani mieszkańcy Krapkowic oraz przejeżdżający przez gminę kierowcy, powinni zwrócić uwagę na szybkość z jaką się poruszają. Straż miejska planuje od września wprowadzić pomiary prędkości na drogach wojewódzkich.

Gmina po konsultacjach z mieszkańcami oraz w efekcie sporządzonych badań- pod koniec ubiegłego roku zdecydowała się na wydzierżawienie przenośnego fotoradaru. Sprzęt działał dotychczas tylko w mieście. Widać juz efekty prewencyjne, dlatego chcemy od września ruszyć z kontrolą na drogach wojewódzkich- mówi Mirosław Gorzolniok komendant straży miejskiej w Krapkowicach.

Kontrole będą pojawiać się na wojewódzkiej 409 415 i 416. Drogi te prowadzą m.in przez Pietną ,Ściborowice , Kórnicę czy Gwoździce.Obecnie fotoradar studzi sportowy zapał kierowców raz w tygodniu. Często przeprowadzamy pomiary do południa i okazuje się, że nawet wtedy kierowcy prowadzą nieodpowiedzialnie- dodaje Gorzolniok. Rekordziści osiągnęli na ulicach- 3 maja i Żeromskiego prędkość 120 km/h. Są nawet tacy, którzy złapali 16 punktów w przeciągu 30 min.

Radio Vanessa FM


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 25 paź 2012, o 22:17 
Dostali właśnie zgodę na zabawę z fotoradarem więc okoliczne wioski będą molestowane przez srebrnego Lanosa. :P


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 sie 2013, o 09:33 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 19 sie 2009, o 08:39
Posty: 4804
Lokalizacja: Kraków
Srebrnego lanosa zamienili na srebrne berlingo. :cwaniak:


Załączniki:
fotoradar.jpg
fotoradar.jpg [ 100.08 KiB | Przeglądane 754 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 sie 2013, o 15:21 
Z multy 6f "se" chłopoki walą. Szkoda że zdjęcie nie jest z bliska co by sprawdzić to certyfikowanie czy postawienie na pałę w bagażniku na trójnogu.


Góra
  
Cytuj  
PostNapisane: 3 paź 2013, o 21:46 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5087
Lokalizacja: Lublin
Dzisiaj zdjęcia były robione z paki granatowego VW Golf kombi, nr rej. OKR 30XH.
Filmik: Fotoradar Krapkowice 03.10.2013 r STRAŻ MIEJSKA


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 paź 2013, o 22:45 
Tu ich przynajmniej widać że się kidrają.


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 26 paź 2013, o 20:34 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5087
Lokalizacja: Lublin
Cytuj:
Straż miejska w Krapkowicach. "Poluje” czy dba o bezpieczeństwo?

W sieci rozgorzała dyskusja na temat pracy strażników w Krapkowicach, którzy łapią kierowców na fotoradar.

Jeden z internautów pokazał, jak pracuje krapkowicka straż miejska. Nagrał mundurowych siedzących w vw golfie, zaparkowanym przy ul. 3 Maja, blisko marketu "Tesco”.

Na nagraniu widać, że auto zostało postawione w taki sposób, by przez tylną szybę mogło robić zdjęcia kierowcom przekraczającym dozwoloną prędkość. Praca strażników wzbudziła kontrowersje, bo ich samochód nie był w żaden sposób oznakowany i ma krapkowicki numer rejestracyjny.

- Wygląda na to, że strażnicy urządzili sobie polowanie na kierowców - mówi Michał, kierowca czarnej skody z Krapkowic. - Innym razem widziałem ich w podobnej sytuacji. Stali przy samochodzie, który wyglądał na zepsuty. W środku był natomiast fotoradar.

Mirosław Gorzolnik, komendant Straży Miejskiej w Krapkowicach, nie zgadza się ze stwierdzeniem, że jego pracownicy "polują na kierowców”.

- Miejsce, które widać na nagraniu, jest oznakowane tablicami o przeprowadzaniu kontroli prędkości - tłumaczy Gorzolnik. - Zatem kierowcy jadący tą ulicą, powinni się spodziewać fotoradaru. Przepisy nie nakładają natomiast obowiązku, by same pomiary były wykonywane z oznakowanego pojazdu.

Komendant podkreśla, że praca funkcjonariuszy z Krapkowic ma charakter czysto prewencyjny.

- My nie stoimy z fotoradarem codziennie, a rozkładamy go zaledwie kilka razy w miesiącu - dodaje Gorzolnik. - Od początku roku prowadziliśmy kontrole raptem 22 razy. A w ubiegłym roku 18 razy. Do tego mamy ustawioną tolerancję na poziomie 15 km/h w mieście i 20 km/h na wsi. To oznacza, że na fotoradar łapią się tylko piraci drogowi.

W Krapkowicach, poza ulicą 3 maja, strażnicy pracują z fotoradarem także na ulicach: Kilińskiego, Żeromskiego, Prudnickiej i Ks. Koziołka. Na wsiach można na nich natrafić w Steblowie, Ściborowicach, Kłodnicy i Pietnej.

Romuald Haraf, wiceburmistrz gminy, także broni pracy strażników. - Wiem, że patrzy się na ich pracę, tak jakby mieli przynieść gminie zysk - tłumaczy Haraf. - Ale to błędne rozumowanie. Dochody z mandatów wynoszą średnio ok. 100 tys. złotych rocznie.

Porównując z budżetem gminy, który wynosi ponad 70 milionów, jest to znikoma kwota.

Strażnicy miejscy obliczyli natomiast, że w miejscach, gdzie od czasu do czasu ustawiany jest fotoradar, liczba wykroczeń zmalała o 30 proc.

nto.pl


Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez osclbn, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 27 paź 2013, o 20:15 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 11 maja 2010, o 09:55
Posty: 1431
Lokalizacja: Silesia
osclbn napisał(a):
Dzisiaj zdjęcia były robione z paki granatowego VW Golf kombi, nr rej. OKR 30XH.
Filmik: Fotoradar Krapkowice 03.10.2013 r STRAŻ MIEJSKA


Czy ja dobrze zauważyłem że to Multaradar ??


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 paź 2013, o 20:20 
Bardziej na CM/C wygląda.


Góra
  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group