Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy


Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 21 lut 2019, o 04:40

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 maja 2012, o 09:06 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5086
Lokalizacja: Lublin
Cytuj:
. GMINA KROSNO, ul. Lwowska 28a, 38-400 Krosno, faks (0-13) 47 43 312 zwana dalej Zamawiającym, wszczyna postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego pn.: „Budowa przyłączy energetycznych zasilających urządzenia do kontroli i rejestracji prędkości oraz przejazdu na czerwonym świetle” w Krośnie
(...)
. Wykonanie przyłączy elektrycznych zasilających urządzenia do kontroli i rejestracji prędkości oraz przejazdu na czerwonym świetle w lokalizacji na skrzyżowaniach ulic Zręcińska – Podkarpacka – Pużaka oraz Składowa –Podkarpacka – Czajkowskiego. W ramach zadania należy wykonać zasilanie w energię elektryczną masztów typu TraffiTower 2.0, doprowadzeniu sygnału sterowniczego z szafy sterowniczej sygnalizacją uliczną na w/w skrzyżowaniach oraz montaż pętli indukcyjnych zatopionych w jezdni na głównym przelocie kierunek Jasło – Sanok (w dwóch pasach do jazdy na wprost Jasło – Sanok).Krosno
woj. podkarpackie
pow. Krosno
gmina Krosno


Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez osclbn, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 cze 2012, o 19:53 
Cytuj:
Nowe zabawki Straży Miejskiej w Krośnie

Na CB radiu wrze. Codziennie te same pytania. To już działa? Jak to działa, itd. Jeszcze nie działa ale od połowy miesiąca kierowcy muszą mieć się na baczności. Nowe fotoradary umieszczone na dwóch skrzyżowaniach ulicy Podkarpackiej będą po za przekroczeniem prędkości wyłapywać przejeżdżających na żółtym i czerwonym świetle. W sumie cztery fotoradary ustawione będą po dwa na skrzyżowaniach Podkarpackiej z Czajkowskiego i Zręcinską. Urządzenia są sprzężone z pętlami indukcyjnymi sygnalizacji świetlnej i za ich pomocą rejestrują przejechanie na żółtym i czerwonym świetle. Będą robić zarówno zdjęcia z przodu jak i z tyłu aby wykluczyć sytuacje kiedy pojazd zatrzyma się za linią a nie wiedzie na skrzyżowanie. Urządzenia te miały nie niedawno swój chrzest bojowy w Warszawie gdzie w jeden dzień zarejestrowały tysiąc wykroczeń. Kierowcy są oburzeni. Komu się nie zdarzyło wjechać na żółtym? Niech założą takie na skrzyżowaniu Grodzką tam dopiero zarobią. To nie w porządku, że władza posuwa się do takich sposobów zarabiania – mówi Pan Grzegorz kierowca z Krosna. Są i zadowoleni, a należą do niech mieszkańcy osiedla na Żwirki i Wigury. Może w końcu skończą się te wyścigi na Podkarpackiej. Tu czasem strach przejść na drugą stronę ulicy, a w nocy słychać nielegalne wyścigi – komentuje Pan Władysław mieszkaniec osiedla „WSK”.

Obrazek Obrazek
Obrazek


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 cze 2012, o 10:36 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5086
Lokalizacja: Lublin
Cytuj:
Stacjonarne fotoradary. Zdjęcia to kwestia dni

Lada dzień działać zaczną stacjonarne fotoradary zainstalowane na krośnieńskiej obwodnicy. Będą jednak nie tylko rejestrować kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, ale też wyłapywać tych, którzy wjeżdżają na skrzyżowanie przy czerwonym świetle. Strażnicy miejscy podkreślają, że przyszli ukarani kierowcy nie powinni mieć pretensji do nich, a do samych siebie.

Od kilku tygodni kierowców poruszających się ul. Podkarpacką straszą trzy maszty fotoradarów. Dwa ustawione są na skrzyżowaniu ulic: Podkarpackiej, Zręcińskiej i Pużaka oraz jeden na Podkarpackiej, Czajkowskiego i Składowej (docelowo będzie tam dwa). Na razie jeszcze nie działają, ale ich uruchomienie jest kwestią dni.

- Są to urządzenia stacjonarne rejestrujące wjazd na czerwonym świetle i mierzące prędkość samochodów przejeżdżających przez skrzyżowanie bez względu na kolor sygnalizatora - mówi Tomasz Wajdowicz, komendant straży miejskiej w Krośnie. - Prędkość będzie zmierzona każdemu autu.

Urządzenia są ustawione tylko w ciągu drogi krajowej nr 28, będą rejestrować wykroczenia pojazdów jadących zarówno od strony Jasła, jak i Sanoka. Zdjęcia będą robione tylko z przodu. Zarejestrowane zostaną samochody, które przekroczą dozwoloną prędkość co najmniej o 11 km/h (włącznie).

Cała procedura trwała blisko rok. Zgodę na ustawienie urządzeń rejestrujących wydał Główny Inspektor Transportu Drogowego w Warszawie. Wybór miejsca montażu fotoradarów nie był przypadkowy - to skrzyżowania, na których często łamane są przepisy, kierowcy wjeżdżają na nie ze zbyt dużą prędkością lub zapalonym już czerwonym świetle. Przekonali się o tym nawet będący na wizji lokalnej sami inspektorzy ITD. - W ich obecności pięć rozpędzonych samochodów wjechało na skrzyżowanie przy czerwonym świetle - podkreśla Tomasz Wajdowicz.

Obsługą urządzeń, obróbką zdjęć i ustalaniem sprawców wykroczeń zajmować się będzie straż miejska.

Kiedy fotoradary zaczną działać? - Trwają prace, by ruszyły jak najszybciej - podkreśla. Zakończył się już montaż pętli indukcyjnych w asfalcie, które będą sprzężone z sygnalizacją świetlną. - Całe urządzenie musi zostać jeszcze zalegalizowane przez Okręgowy Urząd Miar, aby nie było niedokładności w pomiarach - dodaje. O urządzeniach będą informować znaki "Fotoradar. Pomiar prędkości".

Komendantowi straży miejskiej zależy, by informacja o fotoradarach dotarła do wszystkich kierowców, chce uniknąć zarzutów, że całe przedsięwzięcie to "polowanie" na kierowców.

- Chcemy wyeliminować przypadki wjeżdżania przy czerwonym świetle, bo to stwarza poważne zagrożenie - twierdzi komendant. Zdaje sobie sprawę, że nie brak przeciwników fotoradarów i działań straży miejskiej, ale podkreśla, że ukarani kierowcy będą sami sobie winni. - Zła nie jest straż miejska, a ci, którzy popełniają wykroczenia.

Za przejechanie na czerwonym świetle grozi mandat od 300 do 500 zł oraz 6 punktów karnych. Za przekroczenie prędkości możemy otrzymać od 50 do 500 zł. Trzeba się też liczyć z punktami karnymi - maksymalnie możemy dostać ich 10 (za przekroczenie prędkości o 51 km/h i więcej).

Krosno24.pl

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lip 2012, o 19:33 
W ubiegłym tygodniu legalizowali sprzęcik już hula na całego ale chyba magistrat jest zawiedziony bo mało coś piratów wpada. Heh pazerne bidoki myślały że będą mieć żniwo jak w stolycy. :rotfl5: A tu zonk trzeba będzie dokładać do interesu.

Obrazek


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lip 2012, o 21:39 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5086
Lokalizacja: Lublin
Artykuł do zdjęcia, który wrzucił Robi

Cytuj:
Fotoradary robią już zdjęcia. Piratów niewielu

Od kilku dni działają nowo zamontowane fotoradary na ul. Podkarpackiej. Wbrew przewidywaniom, nie rejestrują zbyt wielu wykroczeń. - Kierowcy chyba wzięli sobie do serca przestrogi - komentuje straż miejska. Urząd Miasta z kolei tłumaczy dlaczego na tych skrzyżowaniach nie ma możliwości zamontowania tzw. sekundników.

Fotoradary znajdujące się na skrzyżowaniach ulic: Podkarpackiej, Zręcińskiej i Pużaka oraz Podkarpackiej, Czajkowskiego i Składowej rejestrują wykroczenia dopiero od kilku dni. - Działają od piątku (29.06), od godzin porannych - informuje Tomasz Wajdowicz, komendant straży miejskiej w Krośnie.

Urządzenia mają za zadanie rejestrować wjazd na czerwonym świetle i mierzyć prędkość samochodów przejeżdżających przez skrzyżowanie bez względu na kolor sygnalizatora.

Straż nie chce ujawniać ile zdjęć w ciągu tych kilku dni zrobiły urządzenia. Uspokaja jednak, że skala jest niewielka. - Informacja poszła w eter i wykroczeń nie jest dużo. Może kierowcy wzięli sobie do serca te komunikaty i jeżdżą zgodnie z przepisami. I o to chodziło - twierdzi Tomasz Wajdowicz. Od momentu ujawnienia wykroczenia, straż na ukaranie kierowcy ma 180 dni, na razie zdjęcia z nowych urządzeń jeszcze nie trafiły "na warsztat". - Myślę, że pierwsza korespondencja wyjdzie od nas jeszcze w tym tygodniu.

Początek działania to "miłe rozczarowanie", bo na podstawie dotychczasowych doświadczeń straż miejska miała obawy, że wykroczeń będzie bardzo dużo. Jak informuje komendant, w połowie czerwca na prostym odcinku ul. Podkarpackiej robiono pomiary urządzeniem, które liczyło samochody i mierzyło ich prędkość. W ciągu doby w kierunku Jasła przejechało ponad 8 tys. samochodów. Dużych samochodów, tirów i autobusów - ponad półtora tysiąca, spośród nich zgodnie z przepisami poruszało się zaledwie 10 procent. Na ponad 6 tys. pozostałych pojazdów prędkość przekroczyła połowa. - Byłem przerażony skalą zjawiska. Rekordzistą był motocykl, który przejechał 140 km/h, niewiele mniej miały przejeżdżające osobówki. Kierowca ciężarówki w południe przejechał z prędkością 118 km/h - zdradza Tomasz Wajdowicz.

Po poprzednim artykule wielu czytelników wskazywało na konieczność montażu tzw. sekundników - urządzeń, które pokazują jak długo będzie jeszcze palić się zielone światło lub ile zostało do jego zapalenia: "Sekundniki byłyby super rozwiązaniem w połączeniu z tymi masztami, jedynie to dałoby poprawę bezpieczeństwa. Do tej pory kierowcy przejeżdżali na czerwonym. Teraz zacznie się taranowanie tych, którzy nagle zatrzymali się na żółtym, z obawy przed mandatem."

Urząd Miasta odpowiada, że na skrzyżowaniach z fotoradarami nie jest możliwe zainstalowanie sekundników. - Aby jak najkrócej czekało się na zmianę świateł, sygnalizacja na tych skrzyżowaniach jest sterowana ruchem za pomocą pętli indukcyjnych, a to wyklucza wprowadzanie sekundników - wyjaśnia Joanna Niepokój z Biura Prezydenta Miasta.

Straż miejska przekonuje, że rolę podobną do sekundników odgrywa żółte światło sygnalizatora. - Ono nie zabrania wjazdu na skrzyżowanie w sytuacji, gdyby nagłe zwolnienie mogło spowodować zagrożenie. W przypadku sekundników niektórzy kierowcy gwałtownie przyspieszają chcąc zdążyć na zielonym, a inni mogą zwolnić bojąc się, że jednak przejechać nie zdążą - dodaje Tomasz Wajdowicz.

Na ul. Podkarpackiej funkcjonuje podwyższenie dopuszczalnej prędkości do 70 km/h, co oznacza, że z taką prędkością mogą jechać tylko samochody osobowe i ciężarowe do 3,5 tony. Pozostałe duże pojazdy mogą tą drogą poruszać się maksymalnie do 50 km/h. Urządzenia same rozpoznają wielkość pojazdu. - Na pasach ruchu do jazdy na wprost, przed przejściem dla pieszych i tuż za, w asfalcie zatopione są pętle indukcyjne. To one mierzą prędkość i rozróżniają długość pojazdu - wyjaśnia komendant.

W przypadku osobówek fotoradary rejestrują przekroczenie prędkości dopiero od 81 km/h, ciężarówek - od 61 km/h. - Prawo zabrania nam rejestrować przekroczenia prędkości poniżej 10 km/h - przypomina Tomasz Wajdowicz.


Krosno24.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lip 2012, o 21:57 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 11 maja 2010, o 09:55
Posty: 1406
Lokalizacja: Silesia
To jakaś porażka, twierdzić że na żółtym to już wykroczenie. Zależy czy musiałbym gwałtownie hamować czy nie ? Ale znając praktyki z Bytomia tej samej firmy co tu zamontowała ten Traffitower, to będą robić na żółtym wszystkim. Ale jakoś im biznes w Bytomiu nie wypalił bo zwinęli się ze słupami i wieje ch... pustką. Dziś jeden był załadowany w Krośnie. W środku wyglądał jak TraffiStar SR520. Dobrze, że mają oczojebny żółty kolor bo może bym się dał złapać :DD: Może i faktycznie o bezpieczeństwo im chodzi :DD:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lip 2012, o 20:16 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 11 maja 2010, o 09:55
Posty: 1406
Lokalizacja: Silesia
Specyfikacja wygląda na to, że te boczne uliczki to urządzenie również obstawia na wjazd na czerwonym świetle 8-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 sie 2012, o 19:48 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 13:37
Posty: 3655
Lokalizacja: Bełchatów
Pużaka a Czajkowskiego

Obrazek

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - A.Lincoln


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 sie 2012, o 19:33 
Cytuj:
1500 fotek na miesiąc!

Zdjęcia zazwyczaj kojarzą się ze słowem „Uśmiech” niestety ponad tysiąc osób miesięcznie nie jest zbytnio zadowolona przy odbiorze swoich fotografii. Fotoradary straży miejskiej w Krośnie rejestrują ok 1500 zdarzeń w obrębie dwóch skrzyżowań ul. Podkarpackiej. Jak się okazuje to nie prędkość jest najczęstszym wykroczeniem a przejazd na czerwonym świetle. Jeżeli chodzi o prędkość to znaczną częścią są wykroczenia kierowców samochodów ciężarowych, które mimo podwyższonego ograniczenia prędkości do 70km/h muszą poruszać się tam z prędkością 50km/h. Jak tłumaczy Tomasz Wajdowicz komendant straży miejskiej strażnicy mają ok 1500 zarejestrowanych zdarzeń miesięcznie. Nie wszystkie są wykroczeniami i każde trzeba analizować osobno. Jednak ponad 1000 osób miesięcznie może dostać przesyłkę od krośnieńskich strażników. W Krośnie stoją w sumie cztery fotoradary stacjonarne. Zmiana przepisów wymusiła aby nowe fotoradary miały kolor żółty ponadto przed fotoradarem musi się znajdować się znak ostrzeżenie „Kontrola prędkości – Fotoradar”. Zgodnie z przepisami umieszcza się ją od 100 do 700 m przed fotoradarem w zależności od kategorii drogi lub dozwolonej prędkości. Jak widać wielu kierowców nie zauważa ostrzeżeń ani żółtego koloru fotoradarów.
neon.info.pl


Szału nie ma du*y nie urywa z tymi zdjęciami. Przeliczyli się trochę chłopoki....dzielne Strażoki liczyły na wyniki podobne do Warszawy a tu lypa :jezor:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 14 paź 2012, o 15:28 
Offline
Posterunkowy
Posterunkowy

Dołączył(a): 14 sie 2010, o 21:58
Posty: 4
Lokalizacja: Krosno
Witam, a mam pytanie, czy te fotoradary robią zdjęcie kierowcą z ulic podporządkowanych ? Bo tak na chłopski rozum, to ciężko by było odczytać tablice rejestracyjny, a jak w praktyce ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 14 paź 2012, o 17:57 
Nie


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 14 paź 2012, o 18:19 
Offline
Posterunkowy
Posterunkowy

Dołączył(a): 14 sie 2010, o 21:58
Posty: 4
Lokalizacja: Krosno
Czyli by musiały być zamontowane jeszcze 2 maszty tak ? Nie żebym był za tym, tylko pytam ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 14 paź 2012, o 18:27 
Logiczne.......


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 14 paź 2012, o 22:34 
Offline
Aspirant
Aspirant

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 23:08
Posty: 212
Lokalizacja: Podkarpackie
Dexter napisał(a):
Czyli by musiały być zamontowane jeszcze 2 maszty tak ? Nie żebym był za tym, tylko pytam ;)


Ehh te Podkarpacie, powiedz mi czy kiedykolwiek widziałeś fotke zrobioną ze stacjonarki?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 15 paź 2012, o 09:16 
Offline
Posterunkowy
Posterunkowy

Dołączył(a): 14 sie 2010, o 21:58
Posty: 4
Lokalizacja: Krosno
bolas, W ręku nie miałem, (widziałem z przenośnego, bo dostałem ostatnio w Jaśle od strony Pilzna 64/50). Poprostu juz zwątpiłem w swoją wiedzę, bo zaczeli mi wmawiać, że tak też zrobi zdjęcie, a jako że Wy się znacie to wolę się spytać, niż potem szerzyć pogłoski.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group