Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 16 paź 2018, o 20:10

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 mar 2012, o 00:16 
Inspektor
Inspektor

Pragne wszystkim oznajmić że nie zgaszenie silnika i oddalenie się do kiosku na 1 minutę po chusteczki i tymbark kosztuje 100 złotych mandatu. Można jeszcze dołożyć 50 złotych za samowolne porzucenie pojazdu na parkingu. Taki mandat otrzymałam od Policji z Mosiny która kilka chwil wcześniej była instruowana że robiłam straży foteczki z fotoradarem. Wczoraj felga dzisiaj kuriozalny mandat. Fatum :(

Tytuł:
PostNapisane: 14 mar 2012, o 07:31 
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Asia, zgodnie z przepisami mogli go wystawić. Widocznie trafiłaś na takich, którzy chcieli Ciebie ukarać i jak nie z tego paragrafu, to na pewno inny znalazłby się.

Tytuł:
PostNapisane: 14 mar 2012, o 08:32 
Przepisy mówią jasno: „Zabrania się kierującemu oddalania się od pojazdu, gdy silnik jest w ruchu” oraz „...pozostawiania pracującego silnika podczas postoju na obszarze zabudowanym”. Prawo o ruchu drogowym stanowi, że takie postępowanie może powodować zagrożenie bezpieczeństwa osoby znajdującej się zarówno w pojeździe, jak i poza nim. Swoją drogą musiałaś trafić na wyjątkowe męczybuły bo tego paragrafu używa się niezwykle rzadko.

Tytuł:
PostNapisane: 14 mar 2012, o 11:34 
Inspektor
Inspektor

Moja koleżanka była w środku a oni szukali dziury w całym. Straż z Mosiny to takie kapusie napuszczać na kobiete Policje bo sami boją się rozmawiać. Robert i nie pisz mi jak policjant bo jestem wkurzona. Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 14 mar 2012, o 11:57 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Asia napisał(a):
Moja koleżanka była w środku a oni szukali dziury w całym

To żaden argument ;)

Asia napisał(a):
jestem wkurzona

Prawidłowo, tylko powinnaś być chyba wkurzona na siebie, skoro mandat zgodny z przepisami ;)

Niestety żadne z nas nie jest ponad prawem :oops:

Tytuł:
PostNapisane: 14 mar 2012, o 12:14 
Inspektor
Inspektor

Nie jestem ponad prawem ale nie znam policjanta który za takie coś wystawia mandaty. Zostali nasłani aby mnie zniechęcić do robienia straży foteczek.

Tytuł:
PostNapisane: 14 mar 2012, o 22:31 
Asia tak na marginesie Twojej sprawy chciałbym Cię poinformować o jeszcze jednym przykrym aspekcie tej sprawy i wydaje mi się że chyba dostałaś dość optymistyczny mandat bo wysokość mandatu zależy od tego jakie będą dodatkowe okoliczności występujące przy niezgaszonym silniku. Jeśli policjant uzna, że doszło do zagrożenia bezpieczeństwa człowieka kara może wynieść 200 zł. Jeżeli będziemy używać samochodu w sposób który spowoduje uciążliwości związane z nadmierną emisją spalin do środowiska lub nadmiernym hałasem 300 zł. :oops: Mam nadzieję że czujesz się pocieszona. :DD:

Tytuł:
PostNapisane: 19 mar 2012, o 12:35 
Inspektor
Inspektor

Pierwsza normalna odpowiedz. Moja koleżanka zasugerowała mi przekroczenie uprawnień przez Policję. Pozdrawiam Asia.

Tytuł:
PostNapisane: 21 mar 2012, o 20:31 
Jak nie wolno jak wolno...nie słuchaj tej prawniczki tylko daj sobie z tym spokój, a następnym razem podziękuj Panom Strażnikom w inny sposób...możliwości jest dużo w każdym bądź razie. :oops:

Tytuł:
PostNapisane: 22 mar 2012, o 13:10 
Inspektor
Inspektor

Dzisiaj w poznańslm dodatku gazety wyborczej są wypisane wykroczenia kierowców na której poznańska drogówka ma zwracać szczególną uwagę. Numer 1 rozmowa przez telefon komórkowy, numer 2 pozostawianie samochodów z włączonym silnikiem powyżej 1minuty. Pozdrawiam Asia.

Tytuł:
PostNapisane: 22 mar 2012, o 15:31 
Więc widzisz że żadnego przekroczenia uprawnień nie było skoro prikaz idzie z samej góry :P

Tytuł:
PostNapisane: 23 mar 2012, o 21:20 
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

art. 60 prd. - Policjanci popełnili wykroczenie

Tytuł:
PostNapisane: 26 mar 2012, o 20:05 
Jak mają motogodziny to se stoją :P

Tytuł:
PostNapisane: 27 mar 2012, o 14:16 
Asia napisał(a):
Donosicielstwo nie leży w mojej naturze

Tytuł:
PostNapisane: 15 kwi 2012, o 15:28 
Zgodnie z art. 101 § 1 K.p.w. prawomocny mandat karny podlega uchyleniu, jeżeli grzywnę nałożono za czyn niebędący czynem zabronionym jako wykroczenie.

Życzę powodzenia w Sądzie, nie ma jak dobra koleżanka prawniczka :)

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1