Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 18 lip 2018, o 23:09

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 23 mar 2013, o 20:21 
Riposta godna mistrza :rechot:

Tytuł:
PostNapisane: 25 mar 2013, o 01:06 
Starszy Aspirant
Starszy Aspirant

Przemo napisał(a):
Ustawa nakazuje również jeździć 50 km/h w terenie zabudowanym.
Ale bez znaków mogą sobie wsadzić te foty. I nie cwaniakujcie adminy.

Tytuł:
PostNapisane: 25 mar 2013, o 07:38 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Podstawę prawną proszę? Nie artykuł z gazety, tylko konkretne numery artykułów z Kodeksów. Mandat jak najbardziej do zapłacania, ewentualnie możesz na kogoś się poskarżyć z art. 231 (niedopełnienie obowiązków) KK

Tytuł:
PostNapisane: 25 mar 2013, o 08:48 
Inspektor
Inspektor

O co ta cała awantura jak stoją znaki D-51

Tytuł:
PostNapisane: 25 mar 2013, o 13:26 
Starszy Aspirant
Starszy Aspirant

Przemo, na poprzednie stronie jest cytat z ustawy.

Tytuł:
PostNapisane: 25 mar 2013, o 15:19 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Ale cały czas nie rozumiesz o co mi chodzi. Ustawa PoRD reguluje dopuszczalną szybkość z jaką możesz poruszać się na terenie zabudowanym. Jeżeli jedziesz szybciej to popełniasz wykroczenie i za to wykroczenie zostajesz ukarany. Na popełnienie wykroczenia nie ma wpływu brak znaku D-51 przed fotoradarem, bo teren zabudowany został prawidłowo oznakowany znakiem D-42 i Ty niezależnie od tego czy przed fotoradarem stoi czy nie stoi znak D-51 masz jechać 50 km/h.

Tytuł:
PostNapisane: 26 mar 2013, o 00:50 
Starszy Aspirant
Starszy Aspirant

Ta sama ustawa reguluje że bez odpowieniego oznaczenia krokodyle albo straż nie mogą pociągnąć do odpowiedzialności ze swoich fotoradarowych fot. I co ty na to? :D nie ma znaku nie ma foty :D

Tytuł:
PostNapisane: 26 mar 2013, o 10:24 
Posterunkowy
Posterunkowy

Dinho ma tutaj absolutnie rację... po coś wymyślili znaki D-51 by się do nich zastosowywać. Tak samo regulowana jest odległość jaka musi być pomiędzy samym znakiem a urządzeniem rejestrującym. Przemo w piątek jeszcze dzwoniłem do GITD, z zapytaniem o tą sprawę właśnie. Tak samo jak Ty przyznaje-inspektor mówił mi że jak jest teren zabudowany to mam jechać zgodnie ze znakiem i przestrzegać tego. Ale nie potrafił w żaden sposób ustosunkować się do tego, co gdyby właśnie pstryknęło zdjęcie a znak informujący D-51 jest oddalony od tego urządzenie przeszło 800m. Gdzie jasno zapisano odległość jaka ma wynosić. To nie jest żadne tłumaczenie że w zabudowanym mam jechać 50 i kropka, bo jak nie to może mi coś nagle pstryknąć a ja nie wiem skąd i dlaczego. Jeżeli nie jadę przepisowo to niech mnie zatrzymają z suszarką albo samochodem z videorejestratorem i wtedy to jest interwencja. Wiem o co chodzi, co źle zrobiłem i OK. Skoro MY jako uczestnicy ruchu drogowego mamy przestrzegać obowiązujących przepisów, to niech organy które to respektują tak samo jak my się do nich stosują. a jak nie to nie przyjmować mandatów i tyle. Kij ma dwa końce.

Sorry za brak ładu i składu w wypowiedzi - pisane na szybko ;)

Tytuł:
PostNapisane: 26 mar 2013, o 12:23 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Mylisz się. O tym, ze miejsce kontroli wykonywanej przez Straże ma być oznakowane jest napisane wprost w PoRD.

Nie ma tam nic napisanego że miejsce kontroli wykonywane przez ITD ma być oznakowane (zarówno jeżeli chodzi o pomiary urządzeniami przenośnymi - samochody jak i stacjonarnymi). Ma być ustawiany znak D-51 informujący o ustawieniu stacjonarnego urządzenia rejestrującego. Sposób ustawiania znaku D51 jest opisany w W rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz. U. Nr 220, poz. 2181, z późn. zm i Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 22 czerwca 2011 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach.

A w tych Rozporządzeniach jest jasno napisane, że za oznakowanie dróg odpowiada zarządca drogi w tym przypadku GDDiA. I co najwyżej do nich możecie się poskarżyć za złe oznakowanie.

Jeżeli dinho jesteś absolutnie pewny tego co piszesz to nie pozostaje nic innego jak dać się sfotografować przez to konkretne urządzenie i później swoje racje udowodnić w sądzie. Powodzenia życzę.

Tytuł:
PostNapisane: 27 mar 2013, o 01:11 
Starszy Aspirant
Starszy Aspirant

A co foty stacjonarne krokodyli to duchy? one nie muszą być oznaczone D-51 chyba nie czytałeś tej ustawy. Musza i niech krokodyl nie pierniczy głupot. Chcą być skrupulatni ok ale w każdym miejscu tej ustawy.

Tytuł:
PostNapisane: 27 mar 2013, o 07:30 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

To jest oznakowanie urządzenia i wynika z zupełnie innych przepisów. Podaj mi proszę punkt z Prawa o Ruchu Drogowym gdzie jest napisane że miejsce wykonywania przez ITD czynności rejestracji prędkości ma być oznakowane. Za oznakowanie urządzenia jako takiego znakiem D-51 odpowiada zarządca drogi i do niego masz rościć pretensje za brak oznakowania ale ten brak oznakowania w żaden sposób nie wpływa w przypadku ITD na pozyskiwanie dowodów wykroczenia. Inaczej jest w przypadku Straży ustawienie foto jest obwarowane oznakowaniem (napisane wprost w PORD) z tym, że czy fotka zrobiona w tym przypadku przez urządzenie bez oznakowania może być dowodem w sprawie czy nie może jest sprawą dyskusyjną. Brak oznakowania na pewno jest niedopełnieniem obowiazków i może być karane z art. 231 KK. Teoretycznie SM powinna mieć swoje przenośne foto oznakowane ale jeżeli zdjęcie z takiego nieoznakowanego foto przenośnego przekaże do rozliczenia ITD, które swoich foto przenośnych nie musi oznakowywać to co zrobisz?

Tytuł:
PostNapisane: 27 mar 2013, o 10:19 
Aspirant
Aspirant

Przecierz ten nowy przepis o odległosciach znakow D-51 od masztów jak i o ich oklejeniu na na żółto tyczy tylko nowych fotoradarów a pozostałe - w tym ten - mają czas na to do 2014 :ideas:
Powiniscie sie cieszyć że tak dużo miejsca macie na wychamowanie a nie to co ma byc według ustawy - czyli 100-600m :WTF1: Pozatym jedzicie za szybko to płaćie a nie szukajcie dziury w całym. Zwalnia sie na widok ograniczenia a nie na widok D-51 lub :police1:

Tytuł:
PostNapisane: 27 mar 2013, o 13:21 
Starszy Aspirant
Starszy Aspirant

Gddia nie stawia sobie znaków wedle swojego uznania jest na to dokumentacja i za tym stoją krokodyle. Jak chcą być tacy święci niech wszystko robią z literą prawa bo nie ustawią samego masztu zawsze ze znakami i to jest zapisane w ustawie która jest dla straży i krokodyli.

Tytuł:
PostNapisane: 27 mar 2013, o 16:07 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Jeszcze raz się pytam, pokaż mi przepis PORD gdzie jest napisane że miejsce pomiaru przez ITD ma być oznakowane. Przeczytaj również Rozporzadzenie o szczegółowych zasadach zarządzania ruchem na drogach wtedy możemy dyskutować o ustawianiu znaków.

Tytuł:
PostNapisane: 30 mar 2013, o 14:47 
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Tak btw. jechałem w czwartek i fotoradaru nie ma została tylko sama betonowa stopa. Nie wiem czy coś skosiło czy zdemontowali. :)

12.04.2013 - fotoradar powrócił na swoje miejsce wraz z nowym słupem.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1