Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy


Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 20 mar 2019, o 08:22

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Lasery
PostNapisane: 16 sty 2011, o 21:20 
Offline
Aspirant
Aspirant

Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 16:13
Posty: 1607
Lokalizacja: Monachium
:arrow: KMP Gliwice - 1 szt Trucam klik
:arrow: KPP Bieruń - 1 sztuka Ultralyte LTI 20-20
:arrow: KPP Tarnowskie Góry - 1 sztuka Ultralyte LTI 20-20
:arrow: KPP Racibórz - 1 sztuka Ultralyte LTI 20-20
:arrow: KPP Jaworzno - 1 sztuka Ultralyte LTI 20-20
:arrow: KPP Mysłowice - 1 sztuka Ultralyte LTI 20-20
:arrow: KMP Żory - 1 sztuka Ultralyte LTI 20-20
:arrow: KMP Siemianowice Śląskie - 1 sztuka Ultralyte LTI 20-20
:arrow: KMP Sosnowiec - 1 sztuka Ultralyte LTI 20-20
:arrow: KMP Świętochłowice - 1 sztuka Ultralyte LTI 20-20
:arrow: KPP Mikołów - 1 sztuka Ultralyte LTI 20-20
:arrow: KMP Bielsko-Biała - 2 sztuki Ultralyte LTI 20-20
:arrow: KMP Bytom - 1 sztuka Ultralyte LTI 20-20
:arrow: KMP Jastrzębie Zdrój - 1 sztuka Ultralyte LTI 20-20
:arrow: KMP Dąbrowa Górnicza 1 sztuka Ultralyte LTI 20-20
:arrow: KMP Tychy - 1 sztuka Ultralyte LTI 20-20
:arrow: KMP Chorzów - 1 sztuka Ultralyte LTI 20-20
:arrow: KPP Będzin - 1 sztuka Ultralyte LTI 20-20


Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Mateusz, łącznie edytowano 20 razy

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 gru 2012, o 16:42 
KPP Bieruń 1 sztuka Ultralyte

Cytuj:
Bieruńska policja ma nowe radary. Ultraszybkie, ultradokładne

Bieruńska policja dostała laserowy miernik prędkości Ultralyte oraz ręczny miernik prędkości Iskra-1. Ultralyte jest ręcznym miernikiem prędkości i odległości, z jakiej pomiar został wykonany. Dzięki wbudowanej funkcji filtra pogody, będzie można mierzyć nim prędkość podczas deszczu, mgły, opadów śniegu, a także przez szybę radiowozu. Jest odporny na upadki oraz bardzo niskie lub wysokie temperatury. Dokładny pomiar prędkości jest gwarantowany zarówno z pobocza drogi, jak i z mostu czy estakady. Ze względu na bardzo krótki czas pomiaru - zaledwie 0,3 sekundy - jest praktycznie niewykrywalny przez antyradary. Do tego jeszcze pomiary można wykonywać nawet z odległości 1 km. Radar ręczny Iskra-1 charakteryzuje się bardzo krótkim czasem potrzebnym do włączenia go w tryb gotowości do pracy i krótkim czasem pomiaru.W ciągu mniej niż 1 sekunda mierzy zarówno własną prędkość, jak również prędkość celu. Może być przełączony na tryb, w którym pomiar dokonywany jest tylko na pojazdach podążających wraz z samochodem patrolowym lub tylko na pojazdach nadjeżdżających z przeciwka , jak również kontrolować oba kierunki. Na przykład: W trybie "pojazdy podążające" radar jest nakierowany na tylną szybę pojazdu patrolowego. Cele obserwowane są podczas ruchu w kierunku, w którym porusza się patrol. . Radar potrafi dokładnie określić najszybszy cel.


Obrazek


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 gru 2012, o 14:59 
Offline
Podinspektor
Podinspektor

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 11:45
Posty: 860
Lokalizacja: Konin
:arrow: KPP Tarnowskie Góry 1 sztuka Ultralyte

Cytuj:
Tarnowskie Góry: Policja dostała nowoczesny laserowy radar

Piraci drogowi drżyjcie. Tarnogórska "drogówka" dysponuje od niedawna nowym radarem. To najnowocześniejsza wersja popularnej "suszarki".

Obrazek Obrazek

Obrazek

Nowy policyjny sprzęt to miernik prędkości Ultralyte. Ma wbudowany laser. Jego wiązkę można skierować na konkretny samochód, znajdujący się od policyjnego patrolu nawet w odległości 1200 metrów! Na wyświetlaczu urządzenia policjanci odczytują prędkość poruszającego się pojazdu, jak i odległość z jakiej pomiar ten został wykonany. Ponadto wyświetla się czas w sekundach od momentu wykonania pomiaru.

Nowa policyjna "suszarka" umożliwia pracę w trudnych warunkach atmosferycznych. Charakteryzuje się także dużą precyzją pomiarów, których można dokonać zarówno z pobocza drogi, jak i z mostu czy estakady. - W tarnogórskiej komendzie na razie dysponujemy jednym takim urządzeniem, ale dostaliśmy je na stałe - mówi Rafał Biczysko, rzecznik tarnogórskiej policji.

tarnowskiegory.naszemiasto.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 gru 2012, o 15:06 
Offline
Podinspektor
Podinspektor

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 11:45
Posty: 860
Lokalizacja: Konin
:arrow: KPP Racibórz 1 sztuka Ultralyte

Cytuj:
Nowa broń w rękach raciborskiej policji. Komenda dostała radar laserowy

Racibórz: Policjanci z raciborskiej drogówki zostali wyposażeni w nowe urządzenia do walki z piratami drogowymi. Mowa o laserowym mierniku prędkości Ultralyte, który usprawni pracę stróżów prawa i pozwoli na skuteczne ściganie sprawców wykroczeń drogowych. Urządzenie, wyposażone jest w celownik optyczny, potrafi zmierzyć prędkość samochodu nawet z odległości 1 km w zaledwie 0,3 sekundy.

Laserowy przyrząd Ultralyte jest ręcznym miernikiem prędkości i odległości. Dokonuje on pomiaru i wyświetla prędkość poruszającego się pojazdu, jak i odległość z jakiej pomiar ten został wykonany. Ponadto wyświetla czas w sekundach od momentu wykonania pomiaru. Urządzenie to umożliwia pracę w trudnych warunkach atmosferycznych m.in. podczas deszczu, mgły, czy opadów śniegu. Jest to możliwe dzięki wbudowanej funkcji filtra pogody. Przyrząd jest odporny na upadki oraz bardzo niskie i wysokie temperatury. Charakteryzuje się także dużą precyzją pomiarów, których można dokonać zarówno z pobocza drogi, jak i z mostu czy estakady. Policjanci mogą teraz sprawdzić prędkość pojazdu nawet z odległości 1 km w czasie 0.3 sekundy.

Obrazek Obrazek

naszraciborz.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sty 2013, o 21:30 
:arrow: KPP Jaworzno x1 Ultralyte
Cytuj:
Policjanci z Jaworzna dostali w czwartek supernowoczesny radar laserowy, który mierzy prędkość auta nawet z odległości ponad jednego kilometra. - Jest niewykrywalny przez antyradary - twierdzi komenda. Urządzenie nazywa się Ultralyte i ma wbudowany laser. Jego wiązkę można skierować na samochód znajdujący się z odległości 1200 metrów. Na wyświetlaczu pojawi się nie tylko prędkość poruszającego się pojazdu, ale także odległość, z jakiej dokonano pomiaru. Nowy sprzęt ma też inną zaletę - w przeciwieństwie do starych "suszarek" nie przeszkadza mu deszcz czy śnieg.
***- I jest niewykrywalny przez montowane w samochodach antyradary - mówią policjanci.
gazeta.pl


Obrazek


*** Eh ta propaganda policyjna :helm: Oni tam nadal wierzą w garbate anioły, nic się nie zmieniło. :rotfl1:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 4 mar 2013, o 20:57 
Offline
Podinspektor
Podinspektor

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 11:45
Posty: 860
Lokalizacja: Konin
:arrow: KPP Mysłowice - 1 szt. Ultralyte

Cytuj:
Nowy radar

Od początku bieżącego roku można zauważyć policjantów mysłowickiej drogówki w trakcie pomiarów prędkości przy użyciu nowego radaru. Otrzymany sprzęt usprawni pracę policjantów i pozwoli na skuteczne ściganie sprawców wykroczeń drogowych związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości.
Przyrząd laserowy Ultralyte jest ręcznym miernikiem prędkości i odległości, wyposażonym w celownik optyczny, który potrafi zmierzyć prędkość samochodu nawet z odległości 1200 metrów. Ze względu na bardzo krótki czas pomiaru - zaledwie 0,3 sekundy - jest praktycznie niewykrywalny przez antyradary. Dokonuje on pomiaru i wyświetla prędkość poruszającego się pojazdu jak i odległość, z jakiej pomiar ten został wykonany. Ponadto wyświetla czas w sekundach od momentu wykonania pomiaru. Urządzenie to umożliwia pracę w trudnych warunkach atmosferycznych (np. podczas deszczu, mgły, czy opadów śniegu) oraz przez szybę radiowozu, a wszystko to dzięki wbudowanej funkcji filtra pogody. Przyrząd jest odporny na upadki oraz bardzo niskie i wysokie temperatury. Charakteryzuje się także dużą precyzją pomiarów. Urządzenie to wykona dokładny pomiar zarówno z pobocza drogi, jak i z mostu czy estakady.

W najbliższym czasie pomiary prędkości będą głównie przeprowadzane na ulicach, na których w ubiegłym roku nastąpił wzrost zdarzeń drogowych, w tym głównie wypadków spowodowanych niedostosowaniem prędkości do warunków panujących na drodze tj. na DW 934, DK S1 oraz na ulicach: Mikołowskiej, Świerczyny, Laryskiej i Katowickiej.

Ponadto w miesiącu styczniu br. funkcjonariusze mysłowickiej drogówki wykorzystują w codziennej służbie przyrząd do pomiaru przepuszczalności światła w szybach pojazdów. Powyższe urządzenie wykazuje, które szyby są nadto przyciemnione. W świetle obowiązujących przepisów przednie i przednie boczne szyby pojazdów powinny mieć współczynnik przepuszczalności światła nie mniejszy niż 70%. Jeżeli podczas kontroli policjant stwierdzi zbyt mały stopień przepuszczalności światła zatrzyma kierowcy dowód rejestracyjny.

Obrazek

myslowice.twojemiasto.info


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 mar 2013, o 09:08 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 11 maja 2010, o 09:55
Posty: 1419
Lokalizacja: Silesia
:arrow: KMP Żory też już posiada LTI 20-20. Na DK 81, na wlocie od Pawłowic, mierzą zamiast z pobocza, to z pasa zieleni oddzielającego jezdnie :D

Ciekawe dlaczego . . . :D

A jak posznupać na necie to i Siemianowice, Świętochłowice . . .


Obrazek
Na tym odcinku drogi jest :40: i oczywiście "zabudowany" jak widać same domy, przejścia dla pieszych, przedszkole itp , heheh i tak udają, że dbają o bezpieczeństwo :rechot:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 mar 2013, o 10:54 
:arrow: KMP Siemianowice Śląskie - 1 szt. Ultralyte LTI 20-20

Film z pomiarów Policji z Siemianowic Śląskich

Obrazek


Ostatnio edytowano 11 mar 2013, o 16:51 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 mar 2013, o 18:41 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 11 maja 2010, o 09:55
Posty: 1419
Lokalizacja: Silesia
Robi to się powinno nazywać LTi E 01 ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 11 mar 2013, o 10:07 
Offline
Aspirant
Aspirant

Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 16:13
Posty: 1607
Lokalizacja: Monachium
:arrow: KPP Mikołów - 1 szt. Ultralyte LTI 20-20

Cytuj:


KRÓTKO: Laserowy miernik prędkości otrzymali mikołowscy policjanci

Drogówka otrzymała nowy sprzęt. Piraci drogowi nie będą mieli łatwego życia. Urządzenie jest wyposażone w celownik optyczny, który potrafi zmierzyć prędkość samochodu nawet z odległości 1200 metrów w zaledwie 0,3 sekundy.

Obrazek
(© KPP Mikołów)

Jego praca jest możliwa w trudnych warunkach atmosferycznych takich jak mgła, opady deszczu lub śniegu. Jest to możliwe dzięki wbudowanej funkcji filtra pogody.

Przyrząd jest odporny na upadki oraz bardzo niskie i wysokie temperatury. Charakteryzuje się także dużą precyzją pomiarów, których można dokonać zarówno z pobocza drogi, jak i z mostu lub estakady.

Od lutego nowy nabytek będzie wykorzystywany w codziennej służbie przez mikołowską drogówkę.

Policjanci zostali już przeszkoleni z zakresu obsługi urządzenia.


Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Mateusz, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 11 mar 2013, o 14:51 
Offline
Podinspektor
Podinspektor

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 11:45
Posty: 860
Lokalizacja: Konin
:arrow: KMP Sosnowiec
Cytuj:
''Suszarki odchodzą do lamusa''. Pirata namierzy laser

Policjanci z sosnowieckiej drogówki dysponują nowoczesnym radarem laserowym, który w porównaniu z popularnymi "suszarkami" jest sprzętem wręcz kosmicznym.

Radar jest tak czuły, że z odległości kilkuset metrów podaje prędkość jadącego auta z dokładnością do czterech miejsc po przecinku.

Co ważne, policjanci bez problemu namierzą samochód pędzący z nadmierną prędkością lewym pasem, niezależnie od natężenia ruchu na pasie prawym. - Łamiący przepisy samochód namierzany jest po prostu promieniem lasera - mówi nadkomisarz Paweł Warchol, rzecznik sosnowieckiej policji.

Radar przydaje się także podczas oględzin miejsc wypadków. Policjanci mogą nakręcić nim film, który w ciągu kilku minut zostanie przetworzony na komputerową grafikę w technice 3D wraz z symulowaną pozycją pojazdów oraz wyliczoną do centymetra drogą ich hamowania. Dla policjantów to nieoceniona pomoc, bo nie muszą robić ręcznych pomiarów i nanosić na papier milimetrowych szkiców.

Radar laserowy nie jest wykrywalny przez antyradary. Jest już co prawda sprzęt, który alarmuje, że auto zostało namierzone wiązką laserową, ale dla kierowcy to tylko świadomość, że pomiar stał się już faktem.

Obrazek

gazeta.pl


Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Piotrek87, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 kwi 2013, o 11:38 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 19 sie 2009, o 08:39
Posty: 4774
Lokalizacja: Kraków
KMP Bielsko-Biała - ultralyte 2 sztuki.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 19 kwi 2013, o 19:21 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 11 maja 2010, o 09:55
Posty: 1419
Lokalizacja: Silesia
Piotrek87 napisał(a):
:arrow: KMP Sosnowiec


Na drogach Sosnowca faktycznie pojawił się laser, ale LTi UltraLyte. Nie widać tego co na zdjęciu, czyli TruCam :/


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sie 2013, o 14:15 
:arrow: KMP Bytom 1 sztuka Ultralyte LTI 20-20

Materiał Filmowy


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 wrz 2013, o 20:52 
:arrow: KMP Jastrzębie Zdrój - 1 sztuka Ultralyte LTI 20-20

Cytuj:
Laserem w kierowców

W niedzielę, 25 sierpnia, na terenie naszego miasta prowadzone były wojewódzkie działania "Prędkość", których założeniem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez zwrócenie szczególnej uwagi na tych kierowców, którzy poruszają się z nadmierną prędkością. Oto wyniki działań. Mimo, że działania miały charakter drogowy, zaangażowani w nie byli również policjanci prewencji. Wyposażeni w nowoczesny, laserowy miernik prędkości, stróże prawa skontrolowali blisko 60 pojazdów, z których w aż 52 przypadkach kierowcy jechali zbyt szybko. Mundurowi nie byli pobłażliwi dla drogowych piratów, wobec czego większość z nich ukarana została mandatami karnymi. Brawura i brak wyobraźni na drodze to główne przyczyny wypadków, dlatego pamiętajmy - lepiej dojechać na miejsce trochę później, ale za to bezpiecznie.


Obrazek


Góra
  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group