Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 23 sty 2018, o 09:19

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Lasery
PostNapisane: 25 paź 2011, o 23:02 
Nadinspektor
Nadinspektor

:arrow: KPP Gorlice - LTI TruSpeed - 1 szt.

:arrow: KMP Kraków - LTI Ultralyte 20 - 20 - 1 szt.

:arrow: KPP Nowy Targ - LTI Ultralyte 20 - 20 - 2 szt.

:arrow: KPP Sucha Beskidzka - LTI Ultralyte 20 - 20 - 1 szt.

:arrow: KPP Wadowice - LTI Ultralyte 20 - 20 - 1 szt.

:arrow: KPP Olkusz - LTI Ultralyte 20 - 20 - 2 szt.

Cytuj:
Nowa broń gorlickiej "drogówki"
Od sierpnia br. gorliccy policjanci ruchu drogowego dysponują nowym urządzeniem, które wspomagać będzie ich walkę z piratami drogowymi.
Jest to najnowszej generacji laserowy miernik prędkości.

Urządzenie to zakupione zostało przez Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu. Przekazanie urządzenia jest potwierdzeniem bardzo dobrze układającej się współpracy pomiędzy Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Nowym Sączu i Komendą Powiatową Policji w Gorlicach

Obrazek

Źródło

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Moniś, łącznie edytowano 7 razy

Tytuł:
PostNapisane: 26 paź 2011, o 22:18 
Ale to będzie robić jako fotoradar :?:

Tytuł:
PostNapisane: 26 paź 2011, o 23:03 
Nadinspektor
Nadinspektor

Robi, wszystkie lasery sa umieszczone w przenośnych i podklejone; jakby w małopolskim był temat to bym wrzuciła. Nie wiem za co bedzie robił, dla mnie to może nawet jakość powietrza w oponach mierzyć :P nie chcesz info to wywal :roll:

Tytuł:
PostNapisane: 27 paź 2011, o 11:07 
Podinspektor
Podinspektor

To się zbroją :). A ja się wybieram niedługo do Nowego Sącza więc może i testy zrobie :).

Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć mojego autorstwa jest niezgodne z prawem. Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170

Tytuł:
PostNapisane: 11 lut 2012, o 09:29 
Jak widać po zdjęciu KMP Kraków posiada 1 sztukę LTI 20.20 Ultralyte na swoim wyposażeniu :oops:

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 2 gru 2012, o 21:39 
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Cytuj:
Nowotarscy policjanci z radarem najnowszej generacji

Drżyjcie piraci drogowi, nowotarscy policjanci dostali nowoczesny radar.

Obrazek Obrazek

Najwyższej klasy laserowy miernik prędkości przekazała nowotarskim policjantom Komenda Główna. Urządzenie zostało zakupione ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

- Miernik to bardzo nowoczesne urządzenie. Dokonuje pomiaru i wyświetla prędkość pojazdu poruszającego się nawet z prędkością 320 km/h. Mierzy też odcinek na jakim pomiar został wykonany. Miernik sprawdza się na każdym rodzaju drogi, niezależnie od liczby pojazdów, ukształtowania terenu – opowiada aspirant Roman Wolski rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

- Działanie miernika oparte jest na technologii laserowej. Dla antyradarów urządzenie jest niewykrywalne. Działa na baterię więc można go używać z dala od radiowozu.
www.tygodnikpodhalanski.pl

Tytuł:
PostNapisane: 18 gru 2012, o 21:09 
:arrow: KPP Sucha Beskidzka - Ultralyte 1 sztuka
Cytuj:
Powiat suski: Laserem w piratów drogowych

Kierowcy mający ciężką prawą nogę, przejeżdżając przez powiat suski muszą bardziej niż dotąd mieć się na baczności. Tamtejsi policjanci od kilku dni dysponują już nie tylko starymi radarami, ale także laserowym miernikiem prędkości. Kosztujące około 16 tys. złotych urządzenie suscy policjanci otrzymali z Komendy Głównej Policji. - Dzięki temu urządzeniu policjant potrzebuje mniej niż sekundę na dokonanie pomiaru - mówi Zbigniew Maryon, komendant Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej. Podkreśla, że laserowy miernik prędkości pozwala ustalić szybkość pojazdu z odległości nawet kilometra. - Możemy nim mierzyć prędkość nawet przez szybę - ostrzega Zbigniew Maryon.

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 14 lut 2013, o 16:30 
Nadkomisarz
Nadkomisarz

:arrow: KPP Wadowice - Ultralyte

Cytuj:
Laserem w piratów drogowych. Policja ma nową suszarkę

Laserowy miernik prędkości to narzędzie wykorzystywane przez policję do tropienia drogowych piratów. Wadowicka komenda testuje nowe urządzenie które otrzymała z początkiem roku. Wkrótce takich mierników ma być jeszcze więcej.

Obrazek
Fot. ARC KPP Tarnowskie Góry
Jak poinformowała serwis Wadowice24.pl pani komendant policji Maria Łopusińska, powiatowa jednostka dysponuje od kilku dni laserowym miernikiem prędkości, który został zakupiony ze środków współfinansowanych przez Unię Europejską (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko).

Nowy policyjny sprzęt to miernik prędkości Ultralyte. Ma wbudowany laser. Jego wiązkę można skierować na konkretny samochód, znajdujący się od policyjnego patrolu nawet w odległości 1200 metrów.

Na wyświetlaczu urządzenia policjanci odczytują prędkość poruszającego się pojazdu, jak i odległość z jakiej pomiar ten został wykonany. Ponadto wyświetla się czas w sekundach od momentu wykonania pomiaru.

Nowa policyjna "suszarka" umożliwia pracę w trudnych warunkach atmosferycznych, a nawet w nocy. Charakteryzuje się także dużą precyzją pomiarów, których można dokonać zarówno z pobocza drogi, jak i z mostu czy estakady. W naszej komendzie posiadamy na razie jeden egzemplarz takiego miernika. Dostaliśmy go na stałe. Nasi policjanci w tej chwili go testują - mówi Maria Łopusińska.
Wcześniej w takie urządzenia zostały wyposażone inne małopolskie jednostki policji m.in w Suchej Beskidzkiej oraz w Bochni. Wkrótce również do Wadowic mają trafić kolejne urządzenia. Koszt zakupu laserowego miernika to wydatek ok. 16 tys. złotych.

wadowice24.pl

Tytuł:
PostNapisane: 17 lut 2013, o 15:15 
Starszy Posterunkowy
Starszy Posterunkowy

Kierownictwo naszej policji oraz Ministerstwo bardzo polubiło nowe zabawki. Dlaczego?

Ponieważ taki np. TruSpeed ma pamięć pomiarów. Sam stałem się tego ofiarą. Prawie udało mi się wynegocjować z młodym policjantem (dyplomatycznie, łapówek nie uznaję) ale mandat dostać musiałem. Powiedział wprost, że dostanie po du*** na komendzie jak liczba blankietów nie będzie pomniejszona o liczbę pomiarów.

Tak więc nowe lasery kontrolują nie tylko kierujących, ale również kontrolujących. :police1:

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 17 lut 2013, o 15:40 
artuj napisał(a):
Tak więc nowe lasery kontrolują nie tylko kierujących, ale również kontrolujących.

To ci sprzedał niezły kit :rechot:

Tytuł:
PostNapisane: 17 lut 2013, o 18:32 
Starszy Posterunkowy
Starszy Posterunkowy

Robi, jak już coś napiszesz, to uzasadnij.

Tytuł:
PostNapisane: 17 lut 2013, o 19:29 
Tu nie ma czego uzasadniać tylko dziwić się że 25 latek dał się wpuścić w takie maliny i bajkopisarstwo pana funkcjonariusza. :P

Tytuł:
PostNapisane: 17 lut 2013, o 22:50 
Starszy Posterunkowy
Starszy Posterunkowy

Na miejscu mu nie uwierzyłem, ale w domu zaglądnąłem do instrukcji obsługi tego ustrojstwa i nabrałem innego przekonania. TruSpeed zapisuje przekroczenie oraz dokładną datę wraz z godziną.

Resztę historii dopisałem sobie sam. Co dziennie od kilku lat pokonuję tą samą trasę. Od kiedy nasz Minister Nowak zaczął działać, nie ma dnia aby nie suszyli laserem. Skoro urządzenie umożliwia sprawdzenie takich rzeczy a jest odgórne parcie na mandaty, to nie wieżę za bardzo, aby nikt tego nie kontrolował. Teraz Ty mi tu nie ściemniaj.

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 18 lut 2013, o 15:51 
artuj, przede wszystkim "mistrzu janie" nie ta tonacja :klotnia: Po drugie nie musisz mi wierzyć nikt cię do tego nie zmusza ale wiedz że jeżeli nie jest podłączone dane urządzenie do rejestratora zdjęciowego że tak się wyrażę NIKT nie jest wstanie tego w ŻADEN sposób skontrolować. Szczegółów ci nie będę opowiadał bo nie jest to miejsce ani czas ale hipotetycznie w takich urządzeniach występują błędy pomiaru np. źle się ustawi, źle naciśnie, nie wiem kupa będzie go cisnąć i co wtedy...powie Panu Komendantowi sorry szefuniu kloc mnie dusił nie ma wyniku o który Pan prosił. To jest przykłada pierwszy z brzegu, a jak będziesz bardziej rozgarnięty sam się domyślisz o co chodzi. Szerokości- przyczepności więcej rozwagi i używania szarych komórek w kontaktach ze stróżami prawa o wybujałej fantazji kosmicznej. Czuwaj :police2:

Tytuł:
PostNapisane: 4 mar 2013, o 00:15 
Aspirant
Aspirant

:arrow: KPP Olkusz - 2 szt Ultralyte

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Trebor, łącznie edytowano 1 raz

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1