Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy


Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 27 cze 2019, o 05:29

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 29 kwi 2014, o 23:34 
Cytuj:
Fotoradar w Łęczycy. Nie wybrano firmy, która wydzierżawi fotoradar

Nie wybrano firmy, która wydzierżawi fotoradar dla łęczyckiej straży miejskiej. Najniższa oferta w przetargu znacznie przewyższała możliwości finansowe łęczyckiego magistratu. Nie wiadomo jednak, czy będzie ogłoszony kolejny przetarg, a to oznacza, że fotoradar może na dobre zniknąć z ulic miasta. Otwarcie ofert złożonych w przetargu na przenośny fotoradar odbyło się w poniedziałek (28 kwietnia). Dwie firmy chciały wydzierżawić miastu urządzenie, jednak zaproponowane przez nich kwoty znacznie przewyższały możliwości finansowe łęczyckiego magistratu.

Najniższa oferta w przetargu wyniosła 54 tysiące 735 złotych brutto, a najwyższa 57 tysięcy 502 złote 50 groszy brutto. Urząd miasta zabezpieczył w tegorocznym budżecie zaledwie 39 tysięcy 979 złotych kosztów półrocznej dzierżawy fotoradaru. – Na razie nie wiadomo kiedy i czy w ogóle zostanie ogłoszony kolejny przetarg. Być może zostanie skrócony okres dzierżawy i wówczas zabezpieczone w budżecie pieniądze będą adekwatne do stawek proponowanych w przetargu. Proponowane są też przesunięcia w budżecie, które zwiększą zabezpieczoną na dzierżawę kwotę – tłumaczy Krzysztofa Łuczak, rzecznik prasowy w Urzędzie Miasta w Łęczycy.

Podobny problem pojawił się w ubiegłym roku. Do zeszłorocznego przetargu zgłosiła się tylko firma, która dzierżawiła miastu urządzenie dwa lata temu. Zakład Urządzeń Radiolokacyjnych Zurad za sześciomiesięczną dzierżawę zażądał w pierwszym przetargu 51 tysięcy 291 złotych brutto. Tymczasem miasto miało przeznaczone na ten cel 44 tysiące złotych. Ogłoszono wtedy kolejny przetarg, do którego ponownie zgłosił się tylko Zurad. Skrócono o miesiąc czas pracy fotoradaru. Za pięciomiesięczną dzierżawę magistrat zapłacił firmie 39 tysięcy 975 złotych brutto.
naszemiasto.pl


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 cze 2014, o 00:20 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 16:56
Posty: 2681
Lokalizacja: Gostyń / Ostrów Wielkopolski
Cytuj:
Uwaga kierowcy! Fotoradar wraca na łęczyckie ulice

Tuż po Bożym Ciele, przypadającym w tym roku 19 czerwca, na łęczyckich drogach będzie można zauważyć strażników miejskich z fotoradarem. Będą kontrolować prędkość do października.

Za około tydzień kierowcy powinni mieć się na baczności przejeżdżając ulicami: Kaliską, Belwederską i na odcinku drogi krajowej nr 91 przebiegającej przez miasto Łęczyca. W tych miejscach będzie ustawiany fotoradar Straży Miejskiej. Odcinki, na których będzie prowadzona kontrola prędkości oznaczone są znakami D-51.

Urząd Miasta miał w tym roku niemały problem z wydzierżawieniem fotoradaru. W budżecie na ten rok zabezpieczył 39.979 zł na dzierżawę urządzenia. Do przetargu na wynajem fotoradaru dla straży miejskiej stanęły dwie firmy, z których najniższa oferta przekroczyła założenia Urzędu Miasta Łęczyca o prawie 15.000zł. Niższa oferta wyniosła 54.735 zł, natomiast wyższa oferta wyniosła 57.502,50zł.

Dopiero po drugim ogłoszonym przetargu, 30 maja br. oferta złożona przez Zakład Urządzeń Radiolokacyjnych Zurad zadowoliła łęczycki magistrat. Koszt dzierżawy fotoradaru wyniesie 39 114 zł.

W 2013 roku miasto wydzierżawiło na pięć miesięcy fotoradar także od Zakładu Urządzeń Radiolokacyjnych Zurad. Kwota poniesiona przez magistrat z tytułu wynajmowania urządzenia wyniosła jedynie 39.975 zł przy ponad 282 000 zł przychodu ze wszystkich mandatów nałożonych przez Straż Miejską w Łęczycy, z czego 177 350zł za 1370 mandatów wystawionych dzięki dzierżawionemu urządzeniu.

Na 2014 rok zaplanowany wpływ do miejskiej kasy z mandatów nałożonych przez Straż Miejską, w tym także dzięki fotoradarowi to 260.000zł.

_________________
Bo w życiu liczy się polot i fantazja... tudzież masa, ka$a i grubość k*tasa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 4 paź 2014, o 23:01 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 16:56
Posty: 2681
Lokalizacja: Gostyń / Ostrów Wielkopolski
Cytuj:
Fotoradar w Łęczycy będzie pracował dłużej

W przyszłym tygodniu miał upłynąć termin dzierżawy fotoradaru. Kierowcy jednak nadal będą musieli mieć się na baczności, bowiem ten czas został przedłużony i strażnicy miejscy będą kontrolowali kierowców fotoradarem jeszcze przez ponad trzy tygodnie.
W trakcie umowy doszło do kilku awarii urządzenia. Musieliśmy oddać fotoradar do naprawy. To spowodowało, że przez pewien okres nie mogliśmy z niego korzystać – tłumaczy Rafał Koperkiewicz, kierownik wydziału promocji w Urzędzie Miasta w Łęczycy i rzecznik prasowy.

Urząd Miasta w Łęczycy dzierżawi fotoradar od Zakładu Urządzeń Radiolokacyjnych Zurad z Ostrowa Mazowieckiego. Strażnicy miejscy wystawili urządzenie na ulice tuż po Bożym Ciele. Od tego czasu urządzenie miało awarię aż trzykrotnie: w lipcu, sierpniu i wrześniu.

W dwóch przypadkach strażnicy nie mogli zgrywać zdjęć, a w kolejnym fotoradar po prostu przestał działać. Przez awarie urządzenie nie mierzyło prędkości na drogach w sumie 24 dni. Oznacza to, że termin zakończenia umowy przesunięto o czas przestoju w pracy fotoradaru. Umowa nie wygaśnie 10 października, a 3 listopada. Fotoradar będzie pracował także w soboty i niedziele.

– Firma wystawiła za miesiące awarii pomniejszone faktury za czas przestoju – dodaje Koperkiewicz.

Strażnicy miejscy dostali zezwolenie na ustawianie fotoradaru na trzech ulicach: Henryka Sienkiewicza, Kaliskiej i Belwederskiej. Zaszły zmiany w przypadku tego ostatniego odcinka. Początkowo na ul. Belwederskiej strażnicy nie ustawiali fotoradaru, bo nawierzchnia była tak zniszczona, że nie było sensu kontrolować tam prędkości. Teraz, gdy Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Kutna naprawiło ulicę, kierowcy muszą spodziewać się również tutaj urządzenia mierzącego prędkość.
Przypomnijmy, że z przenośnego fotoradaru na łęczyckich ulicach miasto korzysta od 2008 roku. W ciągu pięciu lat fotoradar dał wpływy do budżetu na kwotę miliona 513 tysięcy 611 złotych 32 groszy. W tym roku od momentu rozpoczęcia pracy fotoradaru na ulicach Łęczycy, strażnicy miejscy wystawili około 1,8 tysięcy mandatów.
naszemiasto.pl

_________________
Bo w życiu liczy się polot i fantazja... tudzież masa, ka$a i grubość k*tasa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 paź 2014, o 12:15 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 19 sie 2009, o 08:39
Posty: 4799
Lokalizacja: Kraków
Cytuj:
Skandal w łęczyckiej straży miejskiej! Zamiast pilnować fotoradaru poszedł się napić?!

Skandal w komendzie straży miejskiej w Łęczycy! Jeden z funkcjonariuszy został zwolniony po tym, jak według naszych informacji miał spożywać alkohol w godzinach pracy. – Zrobił nam wielką krzywdę – komentuje Tomasz Olczyk, komendant łęczyckiej SM.

Były już strażnik miejski jest podejrzany o spożywanie alkoholu podczas godzin swojej pracy. Miał pełnić służbę przy radarze, a prawdopodobnie skorzystał także z oferty pobliskiej stacji, gdzie miał zakupić i wypić alkohol.

Do zdarzenia miało dojść 30 września przy ulicy Kaliskiej. Starszt strażnik miejski Krystian J. ustawił fotoradar i miał wybrać się na pobliską stację, gdzie miał odurzyć się alkoholem. Pozostawiony samopas fotoradar prawdopodobnie sprzątnęli poinformowani o sytuacji jego koledzy.

Krystian J. podobno lubił zaglądać do kieliszka. Z tego powodu czasami nie stawiał się w pracy. W ubiegłym roku odbył z burmistrzem Łęczycy Andrzejem Olszewskim rozmowę na ten temat, ale zakończyła się porozumieniem. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy postanowiono dać mu szansę.

O „alkoholowym incydencie" powiadomili magistrat mieszkańcy. Krystian J. nie był badany alkomatem, więc nie ma dowodów – prócz słownych zeznań świadków – o tym, że pił w trakcie służby.

– Największą krzywdę zrobił nam, swoim kolegom i za to powinien odpowiedzieć. Takie postępowanie jest niezgodne z etyką zawodową – komentuje komendant straży miejskiej Tomasz Olczyk. – Jeśli faktycznie spożywał alkohol to nie ma sensu pracować z człowiekiem, który jest niepewny. Nie uszanował swojej funkcji i kolegów, wstydzimy się za niego.

Krystian J. został zwolniony z funkcji strażnika miejskiego.

– Dotychczasowa praca tego strażnika była bez zastrzeżeń – informuje Krzysztofa Łuczak, rzecznik prasowy z łęczyckiego UM. – Sytuacja, która miała miejsce we wtorek 30 września, finalnie doprowadziła do złożenia przez ww. podania o rozwiązanie umowy o pracę i akceptacji jej przez burmistrza. W związku z powyższym w najbliższym czasie będzie ogłoszony konkurs na wolny etat.

Strażnikom trudno będzie odzyskać zaufanie łęczycan, którzy nie kryją swojego oburzenia.

– Takie zachowanie jest niedopuszczalne – bulwersowała się zapytana o zdanie łęczycanka. – Takie rzeczy na takich stanowiskach to skandal!

ele24.pl


Biedni, krzywdę im zrobił :rotfl5:
Milczałby i się nie ośmieszał czarny municypalny pastuch.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2015, o 20:19 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 13:37
Posty: 3655
Lokalizacja: Bełchatów
Oni tak co roku go dzierżawią?

Cytuj:
Kierowcy lubiący szybką jazdę nie mają ostatnio powodów do radości. Od połowy maja obowiązują nowe, restrykcyjne przepisy i surowe kary za przekraczanie prędkości, a niebawem na łęczyckie drogi ma powrócić powszechnie znienawidzony fotoradar.

Od 8 czerwca fotoradar ponownie będzie łapał „piratów drogowych". Przez cztery miesiące kierowcy będą musieli mieć się na baczności. Urządzenie będzie ustawiane na ulicach: Kaliska, Belwederska i H. Sienkiewicza, tam gdzie kierujący lubią dodawać gazu.

Dzierżawę fotoradaru wygrał Zakład Urządzeń Radiolokacyjnych Zurad i od kilku dni urządzenie znajduje się w posiadaniu straży miejskiej. W ubiegłym roku za dzierżawę fotoradaru miasto zapłaciło firmie 39 tys. 114 złotych brutto. W tym roku, w budżecie miasta zaplanowano zyski z funkcjonowania fotoradaru w wysokości 250 tys. zł.

Burmistrz Krzysztof Lipiński nie kryje niechęci do stosowania tego typu urządzeń dla pozyskiwania wpływów do kasy miejskiej. Z działania fotoradaru jednak nie zrezygnował. Prawdopodobnie w nowym projekcie budżetu miasta zyski z jego funkcjonowania nie zostaną uwzględnione.

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - A.Lincoln


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 31 maja 2015, o 09:47 
Tak są u nich przetargi na pracę fotoradaru na gminie na określoną ilość zdjęć.


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Łęczyca
PostNapisane: 4 lip 2015, o 14:43 
Harmonogram fotoradaru z Łęczycy Lipiec 2015 KLIK


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Łęczyca
PostNapisane: 14 wrz 2015, o 18:57 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 16:56
Posty: 2681
Lokalizacja: Gostyń / Ostrów Wielkopolski
Miejscowość Łęczyca (10.09, woj. Łódzkie), DK91 w kierunku Włocławka, niebieski "śmiecior" dumnie pręży się w słońcu, a strażnicy jak zwykle w krzaczorach.


Załączniki:
łęczyca.jpg
łęczyca.jpg [ 448.62 KiB | Przeglądane 464 razy ]

_________________
Bo w życiu liczy się polot i fantazja... tudzież masa, ka$a i grubość k*tasa
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Łęczyca
PostNapisane: 3 lis 2015, o 10:34 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 19 sie 2009, o 08:39
Posty: 4799
Lokalizacja: Kraków
Ostatni grafik fotobzdury municypalnych z Łęczycy.
Koniec umowy z prywaciarzami, fotobzdurny kasownik znika :D

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group