Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy


Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 20 lut 2019, o 05:03

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Łęczyca
PostNapisane: 23 paź 2009, o 06:46 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 3 sie 2009, o 18:48
Posty: 5090
Miasto Łęczyca zafundowało sobie fotoradar. Na podstawie umowy z firmą Meron będą użytkować Multanowę. Umowa jest ważna do 30.06.2010.

_________________
Lewy pas to nie kółko różańcowe


Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Przemo, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 paź 2009, o 09:03 
Offline
Podinspektor
Podinspektor

Dołączył(a): 6 sie 2009, o 00:02
Posty: 1194
Lokalizacja: Toruń
Ja ich z tą Multą to już ponad pół roku temu widziałem jak na DK1 strzelali.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lis 2009, o 16:27 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 5 sie 2009, o 22:42
Posty: 1504
Lokalizacja: Kalisz
Zdjęcia z archiwum.
Prawdopodobnie prywatna firma świadczy usługę magistratowi - w obstawie fotoradaru Multanowa czarne BMW na numerach rejestracyjnych GSP 84GP.
Panowie rozstawili sprzęt na ul.Kaliskiej czyli na wlocie do miasta od strony Poddębic ale rozstawiają się w różnych lokalizacjach.

Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lis 2009, o 05:07 
Offline
Podinspektor
Podinspektor

Dołączył(a): 6 sie 2009, o 00:02
Posty: 1194
Lokalizacja: Toruń
Z tą prywatną firmą nie byłbym pewien bo kiedyś leciałem przez Łęczyce i ktoś na przeciwnym pasie śmignął szybko i błysneło, ale błysneło w momencie kiedy to ja byłem w obiektywie (stad wniosek, że strzelają też od tyłu). Zawróciłem, chciałem zapytać o co tam chodzi czy to mi mrygneło czy jak. I z tej Beemki wysypało sie dwóch Strażników ;) także cholera wie o co tam chodzi. A było to grubo ponad rok temu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lis 2009, o 08:55 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 3 sie 2009, o 18:48
Posty: 5090
Firma daje sprzęt i za usługę pobiera odpowiedni haracz. Natomiast fizycznie sprzęt obsługują strażnicy bo tak wymaga prawo.

_________________
Lewy pas to nie kółko różańcowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 wrz 2011, o 08:32 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 19 sie 2009, o 08:39
Posty: 4764
Lokalizacja: Kraków
Cytuj:
Gminne zarabianie na fotoradarach

Jak już informowaliśmy wcześniej, ukazało się rozporządzenie dotyczące zasad korzystania z fotoradarów przez straże miejskie i gminne. W powiatach kutnowskim i łęczyckim własny fotoradar posiadały tylko Łęczyca oraz gmina Nowe Ostrowy.

W Łęczycy od połowy czerwca 2010 roku zaprzestano ustawiania fotoradaru, czekając na ustawowe regulacje. Teraz włodarze Łęczycy zaczynają się zastanawiać nad ponownym wykorzystaniem urządzeń, zaś w Nowych Ostrowach chcą mobilny radar stawiać także w innych miejscowościach gminy.

- Bez wątpienia ustawianie fotoradaru działa ostrzegawczo na kierowców i poprawia bezpieczeństwo - mówi Tomasz Olczyk, komendant straży miejskiej w Łęczycy. - Zauważyłem, że w miejscach, gdzie ustawialiśmy fotoradar [ul. Ogrodowa i Sienkiewicza - przyp. red.], kierowcy do dziś zwalniają.

Łęczyca korzystała z fotoradaru od 2007 roku. Urządzenie było dzierżawione od jednej z firm, która dokonywała częściowej obróbki zrobionych zdjęć. Samorząd co miesiąc płacił pieniądze za wypożyczanie i usługę. Fotoradar stawał 4-5 razy w miesiącu.

W 2010 r., gdy fotoradar ustawiano tylko do 9 czerwca, z mandatów wpłynęło do kasy urzędu ok. 200 tys. zł.

- Rozważamy pomysł ponownego ustawiania

fotoradaru, choć tym razem myślimy raczej o zakupie swojego urządzenia. A to wydatek ok. 150 tys. zł plus koszty oprogramowania - przyznaje Wojciech Czaplij, zastępca burmistrza w Łęczycy. - Takich pieniędzy w budżecie tego roku nie mamy. Zakup byłby ewentualnie realny w przyszłym roku. Będziemy też dążyć, aby to nasi strażnicy dokonywali obróbki zdjęć.Jak podkreśla wiceburmistrz, powrót do ustawiania fotoradaru wynika nie z chęci wzbogacenia budżetu miasta, ale zapewnienia bezpieczeństwa.

- Ruch pojazdów przez Łęczycę jest potężny, remontu krajowej jedynki od kilku lat nie możemy się doczekać. Za rok, po oddaniu autostrady A1 i A2, nasze miasto stanie się łącznikiem pomiędzy autostradami - dodaje Wojciech Czaplij. - Musimy działać prewencyjnie, by "nie rozjechali" nam miasta.

W Ostrowach Nowych straż gminna działa od kwietnia 2010 roku, a fotoradary zaczęto ustawiać dopiero od sierpnia ub. roku. W ciągu 5 miesięcy funkcjonowania fotoradaru, który wystawiany był 4-5 razy w miesiącu, do kasy gminy wpłynęło ok. 300 tys. zł. W tym roku fotoradar wystawiono dopiero w lipcu. Szacuje się, że wpływy w tym roku wyniosą 400-500 tys. zł.

- Pieniądze z mandatów są wykorzystywane na poprawę gminnych dróg. Kupiliśmy też używany autobus do dowozu dzieci do szkół oraz ładowarko-koparkę - mówi Zdzisław Kostrzewa, wójt gminy Nowe Ostrowy.


Obrazek

klik


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 kwi 2012, o 08:14 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 3 sie 2009, o 18:48
Posty: 5090
Łęczyca w tej chwili posiada Fotorapida dzierżawionego od ZURADu.

_________________
Lewy pas to nie kółko różańcowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2012, o 18:15 
Offline
Posterunkowy
Posterunkowy

Dołączył(a): 29 maja 2012, o 18:12
Posty: 1
Lokalizacja: Łęczyca
Cytuj:
Pomiary prędkości na terenie Łęczycy

Informujemy, że w miesiącu maju w dniach 29.05.2012 r. - 31.05.2012 r. na terenie miasta Łęczyca odbędą się pomiary prędkości za pomocą urządzenia do samoczynnej rejestracji prędkości pojazdów. Prędkość będziemy rejestrować na oznakowanym odcinku ul. Belwederskiej.

Źródło


Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Boruta, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2012, o 19:05 
Cytuj:
Łęczycki magistrat wydzierżawił przenośny fotoradar. Urządzenie zacznie pracować już pod koniec maja

Kierowcy od końca maja powinni mieć się na baczności. Straż miejska ma już do dyspozycji przenośny fotoradar. Strażnicy muszą przejść jeszcze szkolenie, na którym nauczą się obsługi urządzenia i obróbki zdjęć i znów będą mogli karać za przekroczenie prędkości. Fotoradar będzie jeden, ale ma pracować w kilku miejscach w mieście - na ul. Belwederskiej, Kaliskiej, Sienkiewicza i Ozorkowskie Przedmieście, czyli w bezpośredniej okolicy łęczyckich placówek oświatowo-wychowawczych i w miejscach szczególnie niebezpiecznych.

- Miejsca te zostały wyznaczone po konsultacjach z kierownictwem Komendy Powiatowej Policji - informuje Tomasz Olczyk, komendant Straży Miejskiej w Łęczycy. - Mamy już projekt organizacji ruchu na ul. Belwederskiej i pozwolenie od Zarządu Dróg Powiatowych. Projekty organizacji ruchu na pozostałych ulicach są w przygotowaniu.

- Przetarg został rozstrzygnięty i jesteśmy na etapie podpisywania ostatnich umów - mówi Andrzej Olszewski, burmistrz Łęczycy. - Samochód, w którym zainstalowany będzie fotoradar został już przekazany do oznakowania. Na ulicach, na których pracować będzie przenośne urządzenie pojawią się też stosowne znaki, które będą informowały kierowców o pomiarze prędkości - tłumaczy.

Mieszkańcy Łęczycy są podzieleni w kwestii fotoradaru.

- To bardzo dobrze, że miasto dba o bezpieczeństwo uczniów - mówi Bogdan Siwiński, mieszkaniec Łęczycy. - Taki fotoradar z pewnością przyda się na ulicy Kaliskiej, bo czasami widzę, jak szczególnie młodzi kierowcy, jeżdżą tutaj zdecydowanie za szybko.

- Od łapania piratów drogowych jest policja, a nie urząd miasta. Nie podoba mi się to polowanie na portfel kierowców - mówi z kolei Jarosław, młody kierowca z gminy wiejskiej Łęczyca.

- Fotoradar nie jest złym pomysłem, jeśli rzeczywiście służyć ma poprawie bezpieczeństwa przy szkołach. Jeśli tak, absolutnie nie mam nic przeciwko - zaznacza natomiast Katarzyna Młynarska, kierowca i młoda matka.

- Minęły już czasy, kiedy fotoradary były źródłem dochodu dla samorządów. Teraz patrzy się przede wszystkim na zapewnienie bezpieczeństwa, dlatego nie ma już "samowoli". Chcąc używać takiego urządzenia musimy spełnić określone warunki i wyjaśnić powody, dla których decydujemy się na ten krok. Najważniejszym aspektem przy wyborze lokalizacji była bliskość placówek edukacyjnych oraz statystyki wypadków - dodaje Andrzej Olszewski.

Magistrat wydzierżawił fotoradar na 5 miesięcy. Za dzierżawę zapłaci 25 tys. zł.
naszemiasto.pl


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 14 cze 2012, o 14:46 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5086
Lokalizacja: Lublin
Cytuj:
Pomiar prędkości na terenie Łęczycy

Informujemy, że w wyniku procedury przetargowej Straż Miejska w Łęczycy wydzierżawiła fotoradar przenośny od firmy ZURAD. Pomiary za pomocą tego urządzenia służącego do samoczynnej rejestracji prędkości pojazdów będą odbywać się w miesiącach czerwiec - październik na oznakowanych odcinkach ulic Belwederskiej, Kaliskiej, Sienkiewicza oraz Ozorkowskiego Przedmieścia.

Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na prędkość wskazaną przez licznik w tych miejscach.

lezyca.info.pl

Zmienili sprzęt, teraz będzie Fotorapid CM.

Cytuj:
Fotoradar już pstryka na kierowców

Kierowcy, przejeżdżający przez Łęczycę, muszą mieć się na baczności. Straż miejska dzierżawi już przenośny fotoradar, który robi zdjęcia kierowcom przekraczającym w mieście dozwoloną prędkość.

Aby urządzenie mogło pracować, trzeba było oznakować łęczyckie ulice. Znaki informujące o pomiarze prędkości stoją już na ul. Kaliskiej, Belwederskiej i Ozorkowskie Przedmieście, a także na ul. Sienkiewicza (droga krajowa nr 1).

Miesięczny koszt dzierżawy fotoradaru to 5 tys. zł. Urządzenie będzie "pstrykać" zdjęcia kierowcom do końca października.

NaszeMiasto.pl Łęczyca


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Fotka
PostNapisane: 5 lip 2013, o 14:24 
Offline
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

Dołączył(a): 22 sty 2010, o 16:02
Posty: 151
Lokalizacja: Toruń
W dniu 04.07. stali na wylocie z Łęczycy w stronę Poddębic DW 703 (ul. Kaliska róg Gen. Franciszka Altera)
Lampa ustawiona mocno w górę.
Przynajmniej nie będzie waliła po oczach :)


Załączniki:
Łęczyca DW 703_1.png
Łęczyca DW 703_1.png [ 1.1 MiB | Przeglądane 729 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sie 2013, o 23:15 
Offline
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

Dołączył(a): 16 sty 2010, o 14:35
Posty: 60
Lokalizacja: Żory
22.08.13r. na wlocie do Łęczycy od Łodzi stał śmietnik, po prawej stronie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 12 paź 2013, o 11:35 
Śmietnik jest od zuradu. Użytkowany będzie jeszcze przez straż z Łęczycy jeszcze przez miesiąc.

Obrazek


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 paź 2013, o 20:17 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 3 sie 2009, o 18:48
Posty: 5090
Wyjazd w stronę Krośniewic

Obrazek

Obrazek

_________________
Lewy pas to nie kółko różańcowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 30 paź 2013, o 20:21 
Już widzę że jest tam poziom na tym poboczu. Ostatnio fajnie się dowiedziałem jak można szybko i bezboleśnie prostą jak drut matematyką wyliczyć kąty ze zdjęcia jakie zrobił nam dany fotoradar. Bez żadnych muszek, szczerbinek czy innych shitów.


Góra
  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group