Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy


Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 26 mar 2019, o 03:15

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Łomża
PostNapisane: 27 sty 2011, o 12:49 
Offline
Aspirant
Aspirant

Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 16:13
Posty: 1607
Lokalizacja: Monachium
Cytuj:
Fotoradar strażników miejskich zarobił w minionym roku ponad 148 tys. zł.

Dokładnie 148.180 tysięcy złotych trafiło w ubiegłym roku do budżetu miasta za mandaty nałożone na kierowców, którzy przekroczyli na terenie Łomży dozwoloną prędkość. Kwota ta pochodzi tylko i wyłącznie z mandatów karnych nałożonych przez Straż Miejską w Łomży. Jak poinformował jej komendant Bogdan Rutkowski posiadany przez nich fotoradar w 2010 roku pracował tylko w 50 dni a punkty pomiarowych prędkości ustawiono wówczas w 78 miejscach. W sumie rejestrował piratów drogowych przez 125 godzin i 20 minut. Jak mówi komendant to niewiele w porównaniu do policyjnych fotoradarów.
W ubiegłym roku odnotowano w skutek szybkiej jazdy 1305 wykroczeń i wydano 986 mandatów. Dla porównania w 2009 roku nasza Straż Miejska wykorzystywała fotoradar w ciągu 47 dni co dało łącznie 131 godzin i 45 minut jego pracy. Zarejestrowano wówczas 1413 wykroczeń i nałożono mandaty na prawie 167 tys. zł. Patrząc na statystyki i na ilość wykroczeń dotyczących przekraczania prędkości przez kierowców jeżdżących po Łomży okazuje się, że na nasze szczęście, piratów drogowych nam ubywa
superlomza.pl


Łomża - ul. Szosa Zambrowska - wlot od Zambrowa w kierunku Centrum (teren zabudowany) :DD:
Straż Miejska z Łomży w obsłudze Fotorapid-u. W obstawie pomarańczowy Fiat Doblo BL 04700 8-)


Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Mateusz, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 4 paź 2011, o 13:46 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5086
Lokalizacja: Lublin
Cytuj:
Panowie straznicy ulokowali swój przenosny radar na skrzyżowaniu zawadzkiej i katyńskiej wiec noga z gazu!!! a swoja droga dwno ich tu nie było

Info z dzisiaj na forum 4lomza.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 4 paź 2011, o 21:53 
To się trzeba znów po uśmiechać do Macieja może się zatrzyma na jakąś sesję ze SM Łomża. Przydałoby się też zlokalizować tablice D-51 i czy są na stałe czy chowane po każdym pomiarze. :oops:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 paź 2011, o 16:09 
Cytuj:
Nowe fotoradary staną w Łomży

Już w tym miesiącu będą nowe kontrole prędkości na ulicach Łomży. Znamy miejsca, w których Strażnicy miejscy ustawią fotoradary. Będą to pierwsze w tym roku kontrole prędkości za pomocą fotoradaru w Łomży – mówi Bogdan Rutkowski, komendant łomżyńskiej straży miejskiej. – Zostaną one przeprowadzone w kilku miejscach na terenie miasta.

Osiem wybranych miejsc

Do najbliższych kontroli prędkości zostało wytypowanych osiem miejsc w mieście.
Fotoradar stanie naprzeciw szpitala wojewódzkiego na al. Piłsudskiego. Strażnicy skontrolują nas także na ul. Poznańskiej i Zawadzkiej. Prędkość ruchu w obu stronach będzie mierzona ul. Sikorskiego. Kontroli można się także spodziewać przy wyjeździe z miasta z ul. Nowogrodzkiej i z Szosy Zambrowskiej, Na tej ostatniej fotoradar ustawiony zostanie też przy wjazdach na osiedla.
– Według analiz policji, w tych miejscach pomiar prędkości, z jaką jeżdżą łomżyniacy jest najpotrzebniejszy – tłumaczy Rutkowski.
Straż miejska dysponuje jednym fotoradarem. Będzie on odpowiednio oznakowany i będzie mierzył prędkość na odcinku 200 m. To gdzie będzie stał danego dnia i jak długo zależy m.in. od natężenia ruchu i częstotliwości wykroczeń. Straż ustala grafik razem z policją.

Nadal nie zwalniamy

Tylko w poprzednim roku strażnicy miejscy odnotowali aż 1305 wykroczeń i nałożyli na kierowców 986 mandatów karnych w łącznej wysokości 148 180 zł.
– Od czterech lat nie widać tendencji spadkowej. Kierowcy w Łomży nadal jeżdżą za szybko – alarmuje Bogdan Rutkowski – Przypominam, w dzień w mieście nie można przekroczyć 50 km/h.

Obrazek
wspolczesna.pl


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 paź 2011, o 17:33 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5086
Lokalizacja: Lublin
Cytuj:
Miejski fotoradar znów krąży po Łomży

W ubiegłym tygodniu był testowany, a nawet raz – przez dwie godziny - robił już zdjęcia dowodowe. Strażnicy miejscy ponownie zaczęli „łapać” piratów drogowych przekraczających prędkość na ulicach Łomży. Jak podaje Bogdan Rutkowski, komendant Straży Miejskiej fotoradar na trójnogu będzie ustawiany w tym roku w ośmiu punktach na sześciu ulicach: Zawadzkiej, Piłsudskiego, Szosie Zambrowskiej, Sikorskiego, Poznańskiej i Nowogrodzkiej.

- Grafik rozstawienia radaru ustalamy wspólnie z Komendą Miejską Policji w Łomży, którą powiadamiamy o propozycji miejsca w zgodzie z tym, gdzie jest największy ruch i największe zagrożenia – uściśla komendant. - Ze względu na nieodpowiednie warunki pogodowe czy możliwości logistyczne możemy fotoradaru nie ustawić. Zawsze miejsca, w których prowadzimy kontrolę prędkości, są oznakowane. Fotoradar stawiamy nie bliżej niż 200 m od znaku kontroli, ale może to być też większy odcinek, nawet do 800 m.

W ubiegłym roku strażnicy miejscy ukarali mandatami prawie 900 kierowców na łączną kwotę ponad 148 tys. zł.

źródło: 4lomza.pl

Obrazek
Miejski fotoradar, ul. Zawadzka


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 wrz 2012, o 06:50 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 13:37
Posty: 3655
Lokalizacja: Bełchatów
Cytuj:
W ubiegłym roku łomżyńska Straż Miejska korzystała z fotoradaru 29 razy. Za każdym razem urządzenie ustawiane było na około 3 godziny. W tym czasie zarejestrowano w sumie 963 wykroczenia. – Fotoradar ustawiany jest w najbardziej niebezpiecznych miejscach w Łomży. Mówi Bogdan Rutkowski – komendant Straży Miejskiej w Łomży.
Fotoradar pracuje m. in. na ul. Piłsudskiego, Zawadzkiej, Nowogrodzkiej, Poznańskiej oraz na al. Legionów.
Straż Miejska w Łomży korzysta z mobilnego fotoradaru od 2004 roku. W tym czasie przez 460 godzin pracy urządzenie zrobiło ponad 4,5 tys. zdjęć.


http://lomzynskie24.pl

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - A.Lincoln


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lut 2013, o 16:38 
Offline
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 21:45
Posty: 5086
Lokalizacja: Lublin
Cytuj:
Straż Miejska w Łomży. Fotoradar "zarobił" olbrzymie pieniądze

Te urządzenie to prawdziwy skarb straży miejskiej. - Nie "łowimy” kierowców – zarzeka się komendant.

Prawie 100 tys. zł więcej niż rok wcześniej "zarobili” w 2012 r. z mandatów łomżyńscy strażnicy miejscy. Nie ma co ukrywać, duża w tym zasługa jedynego w mieście fotoradaru, który przez cały ub. rok wystawiany był łącznie przez 86 godz. i 50 min. w 39 punktach pomiaru prędkości. Natomiast, przypomnijmy, w 2011 r. ze względu na wątpliwości prawne związane ze stosowaniem takich urządzeń, fotoradar pracował przez 36 godzin.

Łącznie w ub. roku strażnicy zanotowali ponad 4 tys. wykroczeń (w 2011 r. - 3700), za które wystawili 1844 mandaty, udzielili 2043 pouczenia, a 122 wnioski skierowali do sądu. Aż 2944 wykroczenia dotyczyły bezpieczeństwa i porządku w komunikacji (przekraczanie prędkości, nieprawidłowe parkowanie).

Sam fotoradar zarejestrował 1212 wykroczeń. 968 przypadków zakończyło się wystawieniem mandatów na łączną kwotę blisko 140 tys. zł.

Nas zaintrygował fakt, że znienawidzone przez kierowców urządzenie strażnicy wystawiali m.in. na ul. Poznańskiej i Szosa Zambrowska, gdzie na długich prostych odcinkach obowiązują ograniczenia prędkości do 40 km/h...

- Wiem do czego pan zmierza, ale zapewniam, że nie "łowimy" kierowców - zarzeka się Bogdan Rutkowski, komendant Straży Miejskiej Łomży. - Kontrole były na tych ulicach w bardzo ograniczonym zakresie, dosłownie po godzinę i to na prośbę mieszkańców. A my nawet na drodze z ograniczeniem do 40 km/h ustawiamy limit 71 km/h.

Łomżyńscy kierowcy - zapewne ze względu na "łagodny" rok 2011 (tylko 38 tys. zł z mandatów) - chyba nieco zapomnieli o tym, że w mieście ustawiany jest fotoradar.

- Chcę ich przyzwyczaić do tego, żeby uważali. Fotoradar ustawiamy najczęściej w obrębie przejść dla pieszych, wcześniej konsultując się z policją - mówi komendant.

Ale mieszkańcy przyzwyczajają się też do coraz częstszego widoku strażników na ulicach. Więcej jest patroli pieszych. Tam gdzie policja "odpuszcza", wchodzą oni. Zajmują się więc często drobnymi, ale społecznie uciążliwymi wykroczeniami, jak. np palenie w miejscach publicznych (za co wystawili w ub. r.

48 mandatów na łączną kwotę 3300 zł i udzielili 263 pouczeń), czy spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych (110 mandatów na 11 tys. zł i 95 pouczeń). Mimo to pojawiają się głosy, że Straż Miejska jest niepotrzebna i zbyt kosztowna w utrzymaniu (zatrudnionych jest tu 13 osób).

- Takie oszczędności na bezpieczeństwie mogą być bardzo pozorne - uważa Rutkowski.

wspolczesna.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 9 mar 2013, o 17:33 
bobas, prośba do Ciebie jak będziesz na swoich rodzimych terenach, mógłbyś opitolić te ulice na których ustawiają fotoradar. Mam na myśli to oznakowanie D-51 na odcinku. Z góry dzięki. :ok:


Góra
  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group