Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 21 wrz 2018, o 17:32

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 kwi 2011, o 12:21 
Posterunkowy
Posterunkowy

Witam
Dostałem wezwanie do przyjęcie mandatu albo wskazania sprawcy/kierowcy mojego pojazdu od Strazy miejskiej za przekroczenie prędkości w Tarczynie.
Na zdjęciu widać model i markę samochodu, widać też kierowcę, aczkolwiek część twarzy zasłania lusterko. Nie widać jednak za dobrze numerów tablicy rejestracyjnej. Z 7 znaków, w całości widać 2.
Czy SM skoro ustalili moje dane i adres, posiada lepsze fotki i bez sprzecznie w sądzie udowodni mi, że ten pojazd jest mój, czy oni kombinują ze zdjęciami, jak nie widać dobrze tablic i wyszukują pasujący model do nr tablic.
Nie wiem czy mam przyjmować ten mandat, skoro na otrzymanym foto mam nieczytelne tablice, a jeżdżę popularną marką, której w Polsce są tysiące.
Dodam, że mieszkam 200km od miejsce zdarzenia, więc jeśli mieli by mnie ciągać po komendach i sądach 2-3 razy to taniej będzie mi zapłacić ten mandat (300zl 6 p.k.)

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez gorylpl1, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 26 kwi 2011, o 12:24 
Zeskanuj najlepiej zdjęcie wtedy będziemy sobie mogli lepiej podyskutować i coś Ci doradzić. OK :?:

Tytuł:
PostNapisane: 26 kwi 2011, o 13:05 
Posterunkowy
Posterunkowy

zamieszczam link
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/09b ... e485d.html

Tytuł:
PostNapisane: 26 kwi 2011, o 13:14 
Na kompie jest to spokojnie do wyciągnięcia, mam na myśli tutaj ostrośc zdjęcia. Polecam go zapłacic bo szkoda czasu na sąd.

Tytuł:
PostNapisane: 26 kwi 2011, o 13:19 
Posterunkowy
Posterunkowy

a jak sprawa pójdzie do sądu to będą mnie wzywać na komendę do miejscowości zdarzenia i do najbliższego sadu rejonowego? Bo jak mam tam jeździć to więcej na paliwo wydam, jak ten mandat.

Tytuł:
PostNapisane: 26 kwi 2011, o 13:28 
Do sądu pod który podlega administracyjnie fotoradar.

Tytuł:
PostNapisane: 28 kwi 2011, o 08:34 
Inspektor
Inspektor

Ten fotoradar robi fotki z tyłu i z przodu jednocześnie? Rejestracja to TK 2897A bez problemu ją odczytałem z tej fotki.

PostNapisane: 4 lut 2013, o 13:22 
Starszy Posterunkowy
Starszy Posterunkowy

Witam ,

SG zrobiło zdjecie na którym nie widać numerów rejestracyjnych ( zdjęcie w załaczeniu ) , zadzwoniłem do SG z pytaniem na jakiej podstawie przesłali mi zdjecie , gośc powiedział że pod lupą odczytali na co ja go proszę o przesłanie zdjęcia z nr.reje. to on powiedział że nie mają , że jak chce to mogę skierować sprawę do sądu to przed sądem przedstawią zdjecie z dysku gdzie widać numer rejestracyjny .

Co w takie sytuacji mam zrobić ?

Załączniki:
fotoradar 001.jpg
fotoradar 001.jpg [ 282.51 KiB | Przeglądane 825 razy ]

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez PITEEREK, łącznie edytowano 1 raz
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lut 2013, o 14:13 
Inspektor
Inspektor

Zapłacić mandat bo przegrasz sądzie. Fotoradar multanova 6f zrzuca tablice rejestracyjne jakby na jezdnie ale są doskonale widoczne na foteczkach z fotoradaru.

Tytuł:
PostNapisane: 4 lut 2013, o 16:06 
Trochę jest to naciągane bo jest jeden wielki śniegowiec na zdjęciu. Ja bym mimo wszystko się pokusił o sąd skoro nie potrafili wyciągnąć z takiej jakości zdjęcia blaszek.
PITEEREK napisał(a):
że pod lupą odczytali

Pod lupą to oni sobie mogą szukać pindola w gaciach, a Tobie mają to udowodnić czarno na białym, a nie że im może się wydaje.

Tytuł:
PostNapisane: 4 lut 2013, o 17:26 
Starszy Posterunkowy
Starszy Posterunkowy

Asia , ale tego dnia jechały dwa takie same samochody z jednej firmy o podobny numerach rejestracyjnych ! , w umowie na wynajem samochodu są oczywiscie moje dane , tylko kogo mam podać do mandatu jak nie ma numeru rejestracyjengo a z tego co pamietam to art. 129g ust. 2 pkt 1 ustawy prawo o ruchu drogowym, który brzmi:

a) numer rejestracyjny pojazdu, którym naruszono przepisy,
a tego numeru tu nie ma .

Nie wiem co mam z tym dalej robić , skoro zdjęcie jest nie czytelne i nie widać też wyrażnie twarzy !

Tytuł:
PostNapisane: 4 lut 2013, o 17:31 
PITEEREK, odsyłam do tego tematu

Tytuł:
PostNapisane: 4 lut 2013, o 17:49 
Starszy Posterunkowy
Starszy Posterunkowy

Robi , dzieki za info. , jeszcze pytanie , jak do takiej sprawy podchodzi sąd skoro SG nie może mi przesłać zdjecia z numerami bo Pan komendant powiedział mi przez telefon że takiego zdjecia nie mają , tylko mogą " je " przedstawić w sądzie , pytanie co ??
dlaczego to ja mam się "doszukiwać " numerów a oni nie są w stanie mi ich przedstawić !

Dzięki za pomoc , ale nie chcę im odpuścić i chcę się dobrze przygotwać do tej sprawy dlatego potrzebuje pomocy :)

Tytuł:
PostNapisane: 4 lut 2013, o 18:03 
PITEEREK napisał(a):
jak do takiej sprawy podchodzi sąd skoro SG nie może mi przesłać zdjecia z numerami bo Pan komendant powiedział mi przez telefon że takiego zdjecia nie mają , tylko mogą " je " przedstawić w sądzie , pytanie co ??
dlaczego to ja mam się "doszukiwać " numerów a oni nie są w stanie mi ich przedstawić !

Liczą że zmiękniesz i sobie odpuścisz płacąc mandat.

Tytuł:
PostNapisane: 4 lut 2013, o 18:18 
Starszy Posterunkowy
Starszy Posterunkowy

heheh , nic z tego :lol: , dam info. na forum jak sprawa się zakończy , nie wiesz jakie są koszty sądowe jak przegram ?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1