Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 27 kwi 2018, o 07:39

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 24 kwi 2012, o 15:16 
piter napisał(a):
Wedle rozporządzenia, które przytoczył Fox, dostanie pkt. karne, ale tu pojawia się kolejny problem...
Osobiście nie miałem w rękach zagranicznego PJ i nie wiem czy są na takim dokumencie wszystkie dane potrzebne do wypisania druku Mrd-5, dzięki któremu nakładane są pkt. karne :?:

Jak nie usuniecie mojego posta to odpowiadam są dane które wprowadza się na mrd, tak naprawdę że wprowadzić punkty wystarczy pesele czy data urodzenia i jak się obywatel nazywa bo w innym przypadku jak gość by nie miał przy sobie prawa jazdy a uprawnienia posiadał to by mu punkty koło nosa przeszły.

Ostatnio edytowano 24 kwi 2012, o 18:23 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 24 kwi 2012, o 15:20 
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Fox24 napisał(a):
w innym przypadku jak gość by nie miał przy sobie prawa jazdy a uprawnienia posiadał to by mu punkty ko nosa przeszły.

Jak nie masz przy sobie wogóle PJ, to sprawdzają czy wogóle takowe posiadasz.

Tytuł:
PostNapisane: 24 kwi 2012, o 15:21 
Powodzenia życzę przy odmowie MKK kiedy np. delikwent ma meldunek ale nie mieszka od 20 lat w Polsce. :DD:

Tytuł:
PostNapisane: 24 kwi 2012, o 15:26 
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Robi napisał(a):
delikwent ma meldunek ale nie mieszka od 20 lat w Polsce.

To dodatkowo powinien odpowiadać za niedopełnienie obowiązku meldunkowego, za co grozi grzywna albo nawet ograniczenie wolności ;)

Tytuł:
PostNapisane: 24 kwi 2012, o 15:28 
Nie praktykuje się w <R> nakładanie na "obcokrajowców" nawet tych "farbowanych" , Napie*dala mu się MKG i nara jedź w pi*du jak masz cash. Koniec tematu.

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 24 kwi 2012, o 18:06 
osclbn napisał(a):
ak nie masz przy sobie wogóle PJ, to sprawdzają czy wogóle takowe posiadasz.

Fakt, to był tylko przykład że nie trzeba w mrd w pisać PJ żeby wpisać pkt.
Z ta odmową jest sposób ale jak koniec to koniec bo nie chcę się już narażać przedmówcy. Pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: 24 kwi 2012, o 18:10 
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Fox24, ale jak sprawdzają czy masz PJ to z tego co wiem 00 podaje policjantowi nr Twojego PJ.

Tytuł:
PostNapisane: 24 kwi 2012, o 18:22 
To wtedy jaki ma sens ukarać gościa za brak prawo jazdy przy kontroli tj. wymaganego dokumentu Art 95kw/38PRD a wpisać w mrd że miał PJ. Oczywiście nie neguje tego że tak można, ale co kraj to obyczaj jak w całej tej dyskusji.

Tytuł:
PostNapisane: 24 kwi 2012, o 18:28 
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Fox24, powinieneś mieć przy sobie PJ. A jak nie masz, to płacisz gapowe i tyle.

Tytuł:
PostNapisane: 24 kwi 2012, o 18:35 
Za sklerozę trza płacić, zawsze można mnie pouczyć przy odrobinie dobroci. :lol:

Tytuł:
PostNapisane: 24 kwi 2012, o 19:39 
Nadkomisarz
Nadkomisarz

Fox24 napisał(a):
Za sklerozę trza płacić, zawsze można mnie pouczyć przy odrobinie dobroci. :lol:

Jak każdy obywatel wie, policjanci nie są rozliczani za pouczenia, tylko za mandaty. Niestety dla niektórych osób na "górze" tylko to się liczy.

Tytuł:
PostNapisane: 24 kwi 2012, o 20:04 
Policjant <R> nie jest od pouczania powie Ci Pan Komendant i tyle...zamykając całą dyskusję w jednym krótkim stwierdzeniu. :roll:

Tytuł:
PostNapisane: 24 kwi 2012, o 23:31 
Inspektor
Inspektor

osclbn napisał(a):
Robi napisał(a):
delikwent ma meldunek ale nie mieszka od 20 lat w Polsce.

To dodatkowo powinien odpowiadać za niedopełnienie obowiązku meldunkowego, za co grozi grzywna albo nawet ograniczenie wolności ;)
Te przepisy z prl jeszcze istnieją? Wracając do tematu w nieodpowiednim temacie to skąd polski policjant ma wpływ na obce przepisy i moje prawko np.tylko niemieckie? mogę mieć tu meldunek a prawo jazdy niemieckie, też mi nałożą punkty? W imie jakich przepisów? Pozdrawiam Asia.

Tytuł:
PostNapisane: 25 kwi 2012, o 16:09 
To będzie dla Ciebie odpowiedź, już wcześniej to pisałem, ale na specjalne życzenie wklejm jeszcze raz:
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 20 grudnia 2002 r.w sprawie postępowania z kierowcami naruszającymi przepisy ruchu drogowego.
2. Wpisowi do ewidencji nie podlega kierowca niebędący obywatelem polskim i nieposiadający karty pobytu w związku z otrzymaniem zezwolenia na zamieszkanie na czas oznaczony lub na osiedlenie się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, chyba że dopuścił się naruszenia, za które może być orzeczony środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.

Czyli jak masz obywatelstwo Polskie lub Kartę Pobytu i Niemieckie Prawo jazdy to mogą być punkty i jak to napisał mój kontr dyskutant Robi, jak się Policjantowi będzie chciało.

Tytuł:
PostNapisane: 25 kwi 2012, o 17:03 
Podinspektor
Podinspektor

Na chłopski rozum... punkty są naliczane osobie, nie na dokument, to czy masz polskie czy inne PJ, nie ma znaczenia.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1