Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 13 lis 2018, o 08:28

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 6 cze 2010, o 12:01 
Na kombi mi to nie wygląda ale warto mieć na ten radiowozik na oku co by nie dostać strzału na plecy
PS. Ale fura jest z KPP Nakło tak :?:

Tytuł:
PostNapisane: 7 cze 2010, o 13:29 
Podinspektor
Podinspektor

To jest kombi na 200%, widziałem nie raz to auto, jak dobrze poszukam to może fotke nawet znajde. Lecąc DK10 też często słyszałem, że z oznakowanej octavi czymś strzelają ale ciężko było ich trafić :D

Tytuł:
PostNapisane: 15 cze 2010, o 18:41 
Podkomisarz
Podkomisarz

No a SM wykorzystuje wypożyczanie videoiskry ... dziś podobno stali w Występie, droga powiatowa..... możliwe, że kolejna ich sesja będzie uwieczniona ;)

Tytuł:
PostNapisane: 15 cze 2010, o 19:48 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Od firmy WIKO z Mroczy. Kiedyś z tego sprzętu korzystała też SM z Mroczy do czasu aż nie kupiła swojej.

Tytuł:
PostNapisane: 12 lis 2010, o 20:37 
Podkomisarz
Podkomisarz

Dzisiejsza sytuacja, z przed godziny (więc ciemno jak cholera)... najpierw obrazek:

Obrazek

Kropki pomarańczowe moje auto, kropki czerwone nakielska skoda octavia kombii <R>

Wracając z Nakła V1 zaczeła delikatnie pikać, pomyślałem, może jakiś ciągnik jedzie... ale się zbliżam do krzyżówki sygnał narastał, skręcając wyłoniła się skoda (dziwne bo sygnał narastał... wiem że mają iskrę, ale zdziwiony byłem, bo przecież V1 papę drze jak naciskają spust a tu sygnał K narastał na maxa, jedynie co widziałem na kokpicie ale po stronie kierowcy coś leżało (iskra :?:) i widać było 3/4 kreski pionowe)

Zjechałem do sklepu ustawiłem się tak jak widać kropka 2 radiowóz stał tam gdzie kropka nr 2 sygnał był jednostajny ....

Jechaliśmy dalej.... w stronę Bydgoszczy, V1 buczy policja stoi koło cmentarza, a policjant tylko z latarką czerwoną obok radiowozu (radiowóz w stronę przeciwną do kierunku jazdy - czyli jak na nich najeżdżałem) ...
to wychodzi na to, że KPP Nakło jednak ma tą video-iskrę, a może iskra włączona na pomiar non-stop i po prostu kto by przejeżdzał z większą prędkością został by zatrzymany :?:

W końcu kiedyś muszę za dnia dokładnie oblukać śkodę :WTF:

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Misial, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 12 lis 2010, o 21:38 
A może drugi siedział i się nią bawił w środku radiowozu :P

Tytuł:
PostNapisane: 12 lis 2010, o 21:40 
Podkomisarz
Podkomisarz

Robi napisał(a):
A może drugi siedział i się nią bawił w środku radiowozu :P

cholerka wie... zatsanawia mnie jedno że ten sygnał był ciągle mocny... i jakoś nie malał, nawet jak stałem właśnie w pozycji 2... a to jest jakieś 400metrów z małymi przeszkodami...

Tytuł:
PostNapisane: 12 lis 2010, o 21:57 
Trzeba było patrzeć która to była Octawia...zaparkować furę i się tam przewędrować na rozpoznanie :>

Tytuł:
PostNapisane: 12 lis 2010, o 22:10 
Podkomisarz
Podkomisarz

na pewno ta co cytowałem Mateusza ;) mój błąd

Tytuł:
PostNapisane: 12 lis 2010, o 22:13 
Looknij pod komendą jutro czy coś tam podobnego nie stoi , a jak stoi to czy na stałe czy KWP zrobiło sobie tylko 2-3 dniową wycieczkę.

Tytuł:
PostNapisane: 18 lut 2011, o 19:40 
Podkomisarz
Podkomisarz

Nakielski Czas, z dnia: 16.02.2011r. napisał(a):
Burmistrz miasta i gminy Nakło Sławomir Napierała jest zdania, że mobilne urządzenie do pomiaru prędkości pojazdów, czyli tzw. fotoradar nie powinien służyć jako maszynka do robienia pieniędzy.

Aktualnie Straż Miejska w Nakle nie dysponuje fotoradarem, który za rządów byłego burmistrza Nakła Zenona Grzegorka był wydzierżawiany na wykonanie określonej liczby sesji zdjęciowych. Jak na fotoradar zapatruje się Napierała?

- Fotoradar nie powinien być źródłem dochodu – zauważa Napierała. - Moim zdaniem powinien być on stosowany w miejscach szczególnego zagrożenia. Zasadnym jest stosowanie go podczas działań prewencyjnych – dodaje. Podał przykład Chrząstowa, przez który kierowcy przejeżdżają z nadmierną prędkością. Mieszkańcy tej miejscowości nie czują się przez to bezpiecznie. - Na pewno nie stać nas na kupno fotoradaru. Natomiast jeśli chodzi o jego dzierżawę, to temat wymaga analizy. Nie jestem bowiem przekonany czy działaniami prewencyjnymi powinni zająć się strażnicy czy policjanci – stwierdza burmistrz.

źródło Forum Nakło

Tytuł:
PostNapisane: 18 lut 2011, o 20:32 
Pierdu, pierdu, a jak jest w rzeczywistości wszyscy dobrze wiemy. Niech się pochwali lepiej jaki miał dochód z niego, bo chyba nie będzie nam kitu wciskał że z własnego portfela dokładał żeby fotoradar był w Nakle. :/

Tytuł:
PostNapisane: 24 lip 2011, o 23:31 
Czy Nakło już wystartowało z przenośnym fotoradarem :?:

Tytuł:
PostNapisane: 26 lip 2011, o 07:20 
Podkomisarz
Podkomisarz

Cisza :D

Tytuł:
PostNapisane: 9 lis 2011, o 21:04 
Podkomisarz
Podkomisarz

Nakielski Czas NR 43, z dnia: 27.X.2011 napisał(a):
Najprawdopodobniej dopiero w przyszłym roku nakielscy strażnicy miejscy będą namierzać kierowców
Wątpliwości jest sporo

Najprawdopodobniej dopiero w przyszłym roku nakielscy strażnicy miejscy będą mogli wyruszyć na drogi z urządzeniem do pomiaru prędkości pojazdów. W myśl nowych przepisów trzeba bowiem oznaczyć miejsca, w których strażnicy będą mogli namierzać kierowców. Pozostaje jeszcze kwestia wydzierżawienia fotoradaru.
W myśl nowych przepisów strażnicy będą mogli korzystać z urządzenia tylko w wyznaczonych do tego miejscach. Na jednej z tablic pojawi się informacja o prowadzonym pomiarze, a na kolejnej będzie podana odległość, na której strażnicy będą mogli namierzać. Żeby jednak móc wyznaczyć takie miejsca, trzeba dokonać zmian w organizacji ruchu drogowego.
- Jesteśmy na etapie rozstrzygania, który wyłoni wykonawcę dokumentacji. Niezbędne są też uzgodnienia z zarządcami dróg powiatowych, wojewódzkich, krajowych, a nawet gminnych - informuje Adam Łosik z nakielskiego ratusza. Nakielski samorząd gminny zwrócił się do kilku firm, które trudnią się opracowywaniem dokumentacji. Jedna zażyczyła sobie 13 tys. zł netto, a druga - 3 tys. zł netto. Firmy te są spoza powiatu nakielskiego. Samorząd zaprosił też do złożenia swoich ofert miejscowe firmy. Żadna jednak nie złożyła oferty. Dlaczego? Jak udało nam się ustalić, jest zbyt wiele niewiadomych. -Jest rozporządzenie. Jest też wiele wątpliwości - zauważa Łosik. - Nakielska Straż Miejska chce przeprowadzać pomiar na ul. Staszica. Droga ta krzyżuje się z wieloma drogami osiedlowymi. Pojawia się pytanie, czy skrzyżowanie odwołuje znak informujący o prowadzonym pomiarze? Jeśli tak, to na ul. Staszica będziemy mieli gąszcz znaków. Żeby wyznaczyć jeden odcinek, potrzeba ok. 1 500 zł. Tablice kosztują - stwierdza Łosik.
MP

W tych miejscach mają kontrolować prędkość pojazdów nakielscy strażnicy miejscy
    Nakło:
  • ul. Staszica, od ul. Armii Krajowej do rogatek miasta
  • ul. Mrotecka, od ul. Karnowskiej do kościoła pw. NMP-KP
  • ul. Mickiewicza, na wysokości szpitala
  • ul. Poznańska, od ul. Rynek do wjazdu na stację paliw
  • ul. Nowa, od ul. Mroteckiej do ul. Bydgoskiej

Gmina Nakło:
    Paterek
  • ul. Kcyńska, od ronda do wjazdu na os. Sobieskiego
  • ul. Szubińska, od posesji nr 50 do kościoła
  • ul. Wyzwolenia, od ul. Leśnej do rogatek wsi Rozwarzyn,

Polichno
  • na odcinku całej miejscowości,

Potulice
  • na odcinku całej miejscowości, ul. Bydgoska, przy remizie OSP Potulice Gorzeń,

Chrząstowo
  • na odcinku całej miejscowości,

Ślesin
  • na odcinku całej miejscowości Ślesin, ul. Nakielska, przy cmentarzu

i wychodzi na to, że przedwyborcze obietnice Pana Burmistrza, można między książki włożyć.

źródło Froum Nakło

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1