Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 17 lis 2018, o 12:20

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 15 lut 2014, o 22:32 
Aspirant
Aspirant

Asia napisał(a):
Mateusz, ludzie normalnie jadą stała prędkością jak po drogach typu S 100-130 a będą otrzymywać słone mandaty.e.

Niby z jakiej racji.? Dozwolona prędkość to 120 a średnia nie jest jej równa tylko mniejsza.I słone to one nie są , jeśli by je pomnorzyc razy 3 to tak.

xso napisał(a):
Kraków - Wrocław pociągiem 5h
Kraków - Wrocław samochodem 2,5h poruszając się lekko 140-150 km/h

Zastanów się co Ty Mateusz gadasz!

Wracając do tematu idiotycznego ustawiania bramownic. S7 Gózd - Suchedniów. Prosta równa droga bez ani jednej dziury i żadnego wypadku!!! "To się nazywa KASA..." - wiadomo skąd cytat...

JA mowie teraz ? Nie.... mowie ze powinno się inwestować w kolej jak na zachodzie .(W kolej rzędu prędkości ponad 200km/h) Wtedy zawsze będziesz szybciej pociągiem niz autem. Jest bardziej komfortowo i nikt nie musi usypiac w aucie przy 140 :rotfl5: .za to w pociągu :lol: Za 2 lata np jazda pociągiem na trasie Monachium_Berlin ponizej 4 godzin. Autem nie do osiągnięcia. W Włoszech nikt nie płacze ze takich drogach stoi tutor.

Egon napisał(a):
Uhu, pan nawiedzony się odezwał :rotfl1: Jasne - najlepiej się na kolej przesiąść bo nawiedzone matołki blokują normalny ruch samochodowy monitoringiem na najbezpieczniejszych trasach :jezor: Takie farmazony może pisać jedynie człowiek bez samochodu, albo nienawidzący jazdy samochodem :WTF1: Tu chodzi panie wszystkowiedzący o normalność, a nie w mega-bezpiecznych warunkach gały wlepione w prędkościomierz i rozwijanie nużącej prędkości osiąganej przez FSO1500......tu nawet nie chodzi o czas, a normalne przemieszczanie się niby szybkim środkiem transportu jakim jest samochód...ja narażam innych jak jadę autostradą długo ze stałą prędkością 140 km/h, bo totalnie nie jestem w stanie szybko zareagować na jakiekolwiek niebezpieczeństwo niemal śpiąc za kółkiem i umierając ze znużenia, ale widocznie dla ciebie zagrożeniem jest wyłącznie prędkość tak jak dla tych pazerniaków na kasę, więc szkoda dyskutować......

Pomiędzy Wrocławiem, a Krakowem zyskam nawet godzinę i to leciuteńko :) Krócej jestem w ruchu drogowym, jestem znacznie bardziej skupiony, a więc drastycznie zmniejsza się ryzyko wypadku 8-)

Biedaczku to rzeczywiście jesteś "super mistrzem kierownicy" jak musisz ciągle patrzeć na prędkościomierz i usypiasz przy 140 . Ja jakoś od pierwszej lekcji jazdy umiałem wyczuć swoja prędkość i jej nie przekraczać rzucając od czasu do czasu kontrolne spojrzenie na licznik .Poza tym jest co takiego jak tempomat we dużej części aut. Po zatym akurat zyskasz godzinę :rotfl5: Z kosmosu sobie to wdziołeś .Chyba przejeżdżasz przez bramki jak w filmie "TAXI" a nad tirami przelatujesz gorą :rotfl5: .Niekiedy nawet glupich 140-150 nie da się długo utrzymać bo ktos jedzie wolniej lub stracisz to na przymusowy postój czy bramki .I prędkość jest zagrożeniem dlatego ze większość nie umie sie poruszać nawet z taka prędkością jaka jest dozwolona mimo ze mysli co innego. Osobiście uważam ze polskie nowe autostrady czy ekspresówki nie odstają np od niemieckich i mogłyby być na nich dozwolone wyższe prędkości i wtedy dopiero pomiar odcinkowy,ale póki co Polacy nieposiadaną kultury i umiejętności jazdy po takich trasach. Regularne zajarzanie drogi ,blokowanie lewego czy środkowego pasa czy zbyt mala odległości od poprzedzającego samochodu przekonuje mnie ze to bylby niezbyt rozsądny pomysł.

NA marginesie dzisiaj u mnie na autostradzie na wjedzie do miasta jest 80. 4 myślało sobie co to za glupie ograniczenie no i 2km po mnie minięciu najechali na koniec korka (tuz przed nim jest 60 i trochę dalej koniec autostrady-swiatla plus budowa) no a przecierz jechali tylko "trochę więcej" ale to wystarczylo zeby nie zdarzyc wychamowac a ty bedziesz twierdzil ze szybsza prędkość ci pomorze szybciej zareagować na nagła sytuacje na drodze. Cpiesz cos ?

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez Mateusz, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 15 lut 2014, o 22:45 
Starszy Posterunkowy
Starszy Posterunkowy

i tak uważam odcinkowy na S-kach za bezsens :)
ja robię średnio 8tys km miesięcznie .
ostatnio próbę wypadku bym miał przy prędkości 40 -50km/h (nie z mojej winy) inne jakieś może 300-400tys km wcześniej tez nie z mojej winy:) więc pierdolenie że szybka jazda wolna jazda to bleeee blleeee jazda z głową i tylko to nas może uratować :)
jakie to zagrożenie jazda po pustej S gdzie przy 180 wyprzedasz jeden samochód na minutę to jakie to zagrożenie ??? czego ???? mandatu 500zł :)
ja w swojej kolekcji zbieram mandaty za prędkość jakoś tylko , ale w sumie dlatego że nie uważam znaków :) jeżdżę na wyczucie :) wiem powiesz jesteś jak inny :) wiem :) ale ja przejechałem 1mln km jako przedstawiciel handlowy i jakoś nikomu w dupę nie wjechałem :) wiem powiesz miałeś farta:) powiem Wiem miałem farta :) ale rozjebać się można przy 20km/h i nic nie poradzisz :) a drogi expresowe mają być bezpieczne i Ekspresowe a nie Biznesowe :)

Tytuł:
PostNapisane: 15 lut 2014, o 22:51 
Inspektor
Inspektor

Święta prawda Pawel PL.

Tytuł:
PostNapisane: 15 lut 2014, o 22:55 
Aspirant
Aspirant

Robi napisał(a):
Wszystko zależy czego potrzebujesz czy tylko przemieszczenie się z punktu A do puntu B czy też dalszych podpunktów podróży. Do Niemiec nie ma nas co porównywać bo tego pułapu infrastrukturalnego nie osiągniemy nawet za 500 lat także relax.

Po co tak pesymistycznie. Gdyby Polska od początku pieniedze z UE wykorzystywała w 100% a nie szukala okazji w postaci pojedynczych osob jak nabic sobie kieszenie, to za pare lat narza infrastuktora by wygladala juz niezle........teraz tez juz jest dobrze ale mogloby byc lepiej.Podobnie moglo by byc z gospodarka bo dobre drogi i kolej tez na to wplywaja.

Pawel PL Głupi często ma Szczęście , a trafi na niewinnego ktorego taki mistrz skosi.

Tytuł:
PostNapisane: 15 lut 2014, o 23:35 
Cytuj:
Po co tak pesymistycznie.

Realistycznie.
Mateusz napisał(a):
Pawel PL Głupi często ma Szczęście

Nie to żebym się czepiał ale chyba kogoś obraziłeś bo Paweł napisał to raczej z sarkazmem aniżeli stwierdzeniem że jest głupcem. Ktoś kto pokonał 1mln km w dodatku bezkolizyjnie zasługuje na szacunek innych użytkowników drogi.

Tytuł:
PostNapisane: 16 lut 2014, o 09:02 
Starszy Posterunkowy
Starszy Posterunkowy

Ja całe życie się uczę i nigdy nie powiedziałem że jestem dobrym kierowcą :P mimo żę ty tak myślisz. Bo wedle mnie nie ma takiego kierowcy :)

Tytuł:
PostNapisane: 16 lut 2014, o 11:10 
Nie powiedziałem że jesteś dobrym kierowcą :WTF: :P Tylko że należy mieć szacunek do takich ludzi którzy już tyle przejechali km, a pokory nigdy za wiele co też dobrze o Tobie świadczy. Taki mały off topic do tych odcinkowych pomiarów prędkości. :kac:

Tytuł:
PostNapisane: 16 lut 2014, o 12:41 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Miałem okazję być na torze Zasady pod Pobiedziskami. Na szarpaku (to takie urządzenie co wymusza poślizg tylnej osi) przy prędkości 50km/h jak masz załączone systemy kontroli trakcji to przy niewielkim spóźnieniu reakcji masz szansę się uratować. Jeżeli systemy się wyłączy to przy niewielkim spóźnieniu poślizg jest nie do opanowania. Reakcja musi być natychmiastowa i odruchowa. Po takich zajęciach nabiera się pokory dla swoich umiejętności. I takie szkolenie powinno być obowiązkowe dla wszystkich kierowców.

Tytuł:
PostNapisane: 16 lut 2014, o 15:49 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Bardzo fajne zajęcia, zazdroszczę :ok:

Przemo napisał(a):
Po takich zajęciach nabiera się pokory dla swoich umiejętności.

PS mnie wystarczyła pierwsza gołoledź żeby nabrać pokory do swoich umiejętności i tak mi zostało do dzisiaj :oops: :lol:

Tytuł:
PostNapisane: 16 lut 2014, o 22:28 
Podinspektor
Podinspektor

Cytuj:
PS mnie wystarczyła pierwsza gołoledź żeby nabrać pokory do swoich umiejętności i tak mi zostało do dzisiaj :oops: :lol:

Czasem wystarczy zobaczyć filmik jak inni boleśnie przekonali się jakie są warunki na drodze. :oops:

"Myśl I Przewiduj - Przewiduj I Myśl"

Tytuł:
PostNapisane: 16 lut 2014, o 23:06 
Moniś napisał(a):

Oj tak gołoledź i lód uczą ludzi pokory. :oops:

Strefa czasowa: UTC + 1