Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 22 lip 2018, o 00:24

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 sie 2012, o 23:12 
Pytanie proste (nie do końca): Czy nieoznakowany radiowóz z umundurowanymi Policjantami/Policjantem na pokładzie może zatrzymywać pojazdy do kontroli w nocy poza obszarem zabudowanym i jakie przepisy o tym mówią?

Tytuł:
PostNapisane: 14 sie 2012, o 23:21 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Może. Rozporządzenie o kontroli ruchu drogowego.

Tytuł:
PostNapisane: 15 sie 2012, o 14:03 
Podinspektor
Podinspektor

Przemo napisał(a):
Może. Rozporządzenie o kontroli ruchu drogowego.

A ja podczas takiej "pseudo-kontroli" poza najbliższą miejscowością nigdy się nie zatrzymałem. Dojeżdżałem do najbliższej wsi w dobrze oświetlonym miejscu. Dzwoniąc na 997 i informując dyżurnego o całym zajściu (nawet się nie skrzywił). Oni także doskonale wiedzą, że sami nadużywają swoich przywilejów :evil:

Tytuł:
PostNapisane: 15 sie 2012, o 15:50 
Podinspektor
Podinspektor

Ja tak samo robie , albo jade pod sam komisariat najbliższy .

Tytuł:
PostNapisane: 15 sie 2012, o 16:03 
Polecam poczytać

Tytuł:
PostNapisane: 15 sie 2012, o 23:17 
Poczytałem i znalazłem to:

Cytuj:
§ 2. 1. Policjant umundurowany w warunkach dostatecznej widoczności podaje sygnały tarczą do zatrzymywania pojazdów lub ręką, a w warunkach niedostatecznej widoczności — latarką ze światłem czerwonym albo tarczą do zatrzymywania pojazdów ze światłem odblaskowym lub światłem czerwonym.
2. Policjant nieumundurowany jest uprawniony do zatrzymania kierującego pojazdem wyłącznie na obszarze zabudowanym.
3. Policjant nieumundurowany w warunkach dostatecznej widoczności podaje sygnały tarczą do zatrzymywania pojazdów, a w warunkach niedostatecznej widoczności — latarką ze światłem czerwonym albo tarczą do zatrzymywania pojazdów ze światłem odblaskowym lub światłem czerwonym.
4. Policjant jadący pojazdem samochodowym może podawać kierującemu pojazdem polecenia do określonego zachowania się za pomocą urządzeń nagłaśniających, sygnalizacyjnych lub świetlnych.
5. Policjant patrolu powietrznego polecenie do zatrzymania pojazdu podaje za pomocą urządzeń nagłaśniających lub świetlnych.
6. Polecenie do zatrzymania pojazdu podaje się z dostatecznej odległości, w sposób zapewniający jego dostrzeżenie przez kierującego pojazdem oraz bezpieczne zatrzymanie w miejscu wskazanym przez policjanta.
7. Miejsce zatrzymania pojazdu może być wyznaczone przez ustawienie znaku stój kontrola drogowa.
8. Dla zwrócenia uwagi na podawane sygnały lub polecenia policjant może używać sygnałów dźwiękowych.

Nic nie piszą o radiowozie oznakowany czy nie tylko o Policjancie (umundurowany bądź nie).

Tytuł:
PostNapisane: 20 sty 2013, o 17:42 
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

Jak sprawa wygląda w przypadku nocnej kontroli ITD. Wszak maja wideo rejestratory.

Tytuł:
PostNapisane: 20 sty 2013, o 18:24 
Jancio54 napisał(a):
Jak sprawa wygląda w przypadku nocnej kontroli ITD. Wszak maja wideo rejestratory.

Prędzej by mnie musieli zastrzelić poza terenem zabudowanym niż bym się zatrzymał.
A oni nie maja czym :/ Biedni :/
Tak samo jak SM zatrzumująca na normalnej drodze bez zakazu ruchu :butt:

Tytuł:
PostNapisane: 20 sty 2013, o 19:32 
Tylko ITD działa na tym samym rozporządzeniu w sprawie kontroli ruchu drogowego co Policja.

Tytuł:
PostNapisane: 20 sty 2013, o 19:41 
Znaczy, ze co jak na tylnej tablicy nieoznakowany samochód ITD wyświetli mi "STOP" i zobaczę panów w dziwnych mundurach na moje oko przebierańców (bo mogłem ich nigdy nie spotkać z racji tego ze zawsze tylko kontrolowali ciężarówki) mam obowiązek traktować ich jak policję?

Tytuł:
PostNapisane: 20 sty 2013, o 20:01 
Jak tylko napisałem że obowiązuje ich te rozporządzenie, zawsze możesz się wystraszyć i nie zatrzymać i podjechać na najbliższy komisariat Policji że Cie Krokodyle gonią. Tylko uważaj jest i obawa że Cię potraktują jak wariata że widzisz krokodyle. :rotfl5: :rotfl5: :rotfl5:
A tak na poważnie w ustawie o transporcie drogowym znalazłem taki zapis;
Art.71.Zatrzymanie pojazdu do kontroli może być dokonane tylko przez umundurowanego inspektora.
Nie ma znów napisane o radiowozie tak jak w przypadku Policji.

Tytuł:
PostNapisane: 20 sty 2013, o 20:21 
"Prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających" chyba pod to mogli by mnie podciagnac no chyba, ze bym do nich powiedział: "Misiaczki pomóżcie gonią mnie krokodylki" 48 nie moje :rotfl5:

Tytuł:
PostNapisane: 20 sty 2013, o 20:37 
Inspektor
Inspektor

Ale oni jeżdżą nimi bez mundurów tylko tajniacko.

Tytuł:
PostNapisane: 20 sty 2013, o 22:27 
Nadkomisarz
Nadkomisarz

ITD teoretycznie jak służba cywilna nie może pracować w nocy, tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Tytuł:
PostNapisane: 21 sty 2013, o 13:15 
Starszy Aspirant
Starszy Aspirant

Fox24 napisał(a):
Tylko ITD działa na tym samym rozporządzeniu w sprawie kontroli ruchu drogowego co Policja.

Z tą różnicą, że Policja może zatrzymać każdego do rutynowej kontroli, a ITD może zatrzymać tylko w przypadku "rażącego naruszenia przepisów przez kierującego"

ITD nie jest Policją i nie ma tak szerokich uprawnień, o czym zdaje się panowie ubrani na zielono czasem nie pamiętają.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1