Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy

Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 20 lis 2018, o 15:31

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Norwegia
PostNapisane: 15 gru 2010, o 11:06 
Starszy Posterunkowy
Starszy Posterunkowy

Miałam okazję kilkakrotnie być w tym kraju i powiem Wam,że jest całkiem inaczej niż u nas. Tam policji nie zobaczycie zza krzaków,znajomy jeździ tam bez prawa jazdy służbowym autem. Dwa razy przekroczył prędkość,policja mandat wypisuje na podstawie numerów rejestracyjnych bez okazywania prawa jazdy. Norki przepisów przestrzegają jak nikt,jeżdżą bardzo ostrożnie,tam na ulicach nie zobaczymy pędzących gówniarzy. Najbardziej zaskoczył mnie widok starszych Pań w autach,niektóre auta to super fury,a taka babcia nieźle się prezentuje w nim :DD: u nas to jest nie spotykane,a tam norma.
Do jednego ważnego przepisu nie mogłam się przyzwyczaić-pierwszeństwo mają wszyscy jadący z prawej strony.

Co do fotoradarów,to wolałam nie próbować,bo podobno wyślą mandat nawet do Polski,tak samo jest z omijaniem bramek. We wrześniu przejeżdżałam 4 razy przez automatyczne bramki,rozliczenie powinno przyjść do domu-do tej pory nic nie dostałam.

Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 01:00 przez aleniz, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł: Re: NORWEGIA
PostNapisane: 16 gru 2010, o 15:15 
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

aleniz napisał(a):
Do jednego ważnego przepisu nie mogłam się przyzwyczaić-pierwszeństwo mają wszyscy jadący z prawej strony.

Możesz rozwinąć tą myśl, najlepiej na przykładzie? Mnie w Norwegii jeszcze nigdy nie było, ale zawsze warto wiedzieć ;)

Tytuł:
PostNapisane: 16 gru 2010, o 16:16 
Starszy Posterunkowy
Starszy Posterunkowy

Puszcza się wszystkich,którzy wyjeżdżają z Twojej prawej strony,nie tyczy się to wtedy,jeśli Ci z prawej mają znak ustąp pierwszeństwa. Nawet Ty jadąc główną drogą musisz przepuścić auto,które wyjeżdża z parkingu z prawej strony.
Dziwny to dla mnie przepis i właśnie w takim przypadku,gdzie wyjechało auto ze sklepu po prawej stronie uderzyłabym w niego gdyby nie reakcja męża żeby się zatrzymać i go puścić

Reasumując,jeśli skrzyżowania nie są oznakowane zawsze pierwszeństwo mają nadjeżdżający z prawej strony :P
P.S.Jeśli jakiś zatrzyma się to na pewno nie jest to Norweg

Tytuł:
PostNapisane: 29 paź 2011, o 07:43 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Łatwe do rozszyfrowania jeżeli linia krawędziowa na skrzyżowaniu skręca w kierunku drogi bocznej jet to skrzyżowanie równorzędne, jeżeli idzie wzdłuż drogi którą jedziemy to my mamy pierwszeństwo.

Tytuł:
PostNapisane: 29 paź 2011, o 17:34 
Ale żeś kotleta odgrzał....prawie rok :lol:

Tytuł:
PostNapisane: 29 paź 2011, o 17:54 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Po prostu sprzedaje moje doświadczenia ;)

Tytuł:
PostNapisane: 29 paź 2011, o 17:57 
Nie no spoko, tak tylko się trochę wyrwały z kontekstu :P

Tytuł:
PostNapisane: 3 sie 2013, o 23:42 
Inspektor
Inspektor

Cytuj:
Uwaga na pomiar prędkości na odcinkach!

Lato w całej pełni, a zatem wciąż trwa okres wakacyjnych wyjazdów. Warto z tej okazji przypomnieć o nowym oznakowaniu fotoradarów, mierzących w Norwegii prędkość na odcinku. W końcu mandat za przekraczanie prędkości z pewnością nie jest pożądaną pamiątką z wakacji...

Fotoradary do automatycznego pomiaru średniej prędkości na odcinku po raz pierwszy pojawiły się na norweskich drogach w roku 2009, konkretnie na drodze E18 w Bamle w Telemarku oraz na E6 koło Dovreskogen. Potem odcinków, na których mierzono prędkość przybywało. Obecnie jest ich w całej Norwegii 14.

Odcinki te były od początku oznaczane, ale w tym roku pojawiły się nowe znaki drogowe, mające ułatwić kierowcom zorientowanie się, że poruszają się po odcinku drogi z automatyczną kontrolą prędkości.

To zły znak był

Krajowy Zarząd Dróg (Statens vegvesen) stwierdził, że stare znaki ostrzegające o pomiarze prędkości na odcinku nie funkcjonowały wystarczająco dobrze. Stąd nowy projekt i nowe znaki.

- Znak musi w bardziej jasny i przejrzysty sposób informować uczestników ruchu o automatycznej kontroli prędkości na odcinku. Na podstawie badania przeprowadzonego wśród kierowców, doszliśmy do wniosku, że stare znaki nie spełniały tej roli w zadowalającym stopniu - wyjaśnia inżynier Anne Beate Budalen z Krajowego Zarządu Dróg.

Nowe znaki

Pierwszy nowy znak pojawił się przy drodze krajowej nr 7 pomiędzy Bromma a Nesbyen w Hallingdal 28. maja tego roku.

Jak obiecuje Krajowy Zarząd Dróg, wszystkie stare znaki drogowe ostrzegające o odcinkowym pomiarze prędkości zostaną wymienione do końca bieżącego roku.

Oczywiście wszystkie nowe miejsca z fotoradarami mierzącymi prędkość na odcinku też zostaną wyposażone w nowe znaki. Krajowy Zarząd Dróg podaje w oświadczeniu dla prasy, że planuje w tym roku ustawić od czterech do siedmiu nowych zestawów fotoradarów do takich pomiarów.

Nowe znaki wyglądają tak:

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 3 lip 2014, o 09:38 
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

Link
Norwegia to koszmar każdego zmotoryzowanego bez kagańca w aucie ustawionego na 100 km/h (tylko na autostradzie !). Kolega właśnie stamtąd wrócił - średnią prędkość po tamtejszych pustych drogach dobrej jakości miał...50 km/h, 2 razy niemal nie usnął, każde 100 km pokonywał w 2 godziny....pozostały w pamięci wspaniałe widoki, ale z punktu widzenia kierowcy określił to jednym słowem : KOSZMAR !

Tytuł:
PostNapisane: 3 lip 2014, o 10:04 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Jazda samochodem w Norwegii to jest relaks i przyjemność.

Tytuł:
PostNapisane: 3 lip 2014, o 10:05 
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

Dopóki ktoś nie musi przejechać tam kilku tysięcy kilometrów w parę dni...Znajomy jak wrócił pierwsze co zrobił to przycisnął na autostradzie, wydawało mu się że leci samolotem po tym żółwim tempie, stwierdził że za coś podobnego jak debilne 100 km/h na autostradzie i max. 80 km/h na pozostałych drogach poza miastem powinni karać zsyłką na Sybir :lol:

Ostatnio edytowano 3 lip 2014, o 10:11 przez Egon, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: 3 lip 2014, o 10:07 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Bo tam do pokonywania dłuższych odległości służą samoloty.

Tytuł:
PostNapisane: 3 lip 2014, o 10:11 
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

On pojechał turystycznie autem, niestety nie maluchem :lol:

Tytuł:
PostNapisane: 3 lip 2014, o 10:15 
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Egon napisał(a):
Dopóki ktoś nie musi przejechać tam kilku tysięcy kilometrów w parę dni...Znajomy jak wrócił pierwsze co zrobił to przycisnął na autostradzie, wydawało mu się że leci samolotem po tym żółwim tempie, stwierdził że za coś podobnego jak debilne 100 km/h na autostradzie i max. 80 km/h na pozostałych drogach poza miastem powinni karać zsyłką na Sybir :lol:

Ja tam mieszkałem jakiś czas i ich przepisy absolutnie mi nie przeszkadzały za to powrót na polskie drogi był dla mnie szokiem. Norwegowie po powrocie z naszego kraju mają dokładnie takie same odczucia. Nie chce się adoptować do tamtych przepisów nie musi tam jeździć a jak jedzie to musi je uszanować.

Tytuł:
PostNapisane: 3 lip 2014, o 10:32 
Młodszy Aspirant
Młodszy Aspirant

Dla niego szokiem było to, że tam nikt nie wyprzedza ledwo toczącego się delikwenta, wszyscy grzecznie ciągną licznikowe 80 km/h poza miastem (rzeczywista prędkość jest mniejsza o 5-10 km/h) :lol: Więcej tam nie wróci z tego co wiem, pooglądał fiordy i mu wystarczy, stwierdził że jeszcze nigdy nie jechał tak monotonnie jak tam, a zrelaksowany bynajmniej nie był, raczej wymęczony :DD: Napotkany Niemiec też rzucał przekleństwami na temat tamtejszych ograniczeń i także miał dość :DD:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1