Forum Fotoradary, Antyradary, Nieoznakowane Radiowozy


Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami

Teraz jest 18 lut 2019, o 15:26

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 613 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 mar 2016, o 23:24 
Offline
Podkomisarz
Podkomisarz

Dołączył(a): 14 sty 2010, o 09:52
Posty: 349
Lokalizacja: W-M
Czegoś nie rozumiem.
Pieniądze na kolejne drogi ekspresowe
Przecież w tych inwestycjach, które znam nic się nie trzyma kupy. Po pierwsze wszystkie te projekty są zaawansowane w realizacji. Po drugie np długość odcinka Olsztyn - Olsztynek zawyżona dwukrotnie.
Rzetelność dziennikarzy coraz bardziej mnie poraża. Nie tylko tych z TVN.

_________________
Escort 8500ci, Harry II i inne


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 18 kwi 2016, o 18:29 
Offline
Podinspektor
Podinspektor

Dołączył(a): 3 paź 2009, o 15:32
Posty: 1321
Lokalizacja: Częstochowa i powiat
Cytuj:
Ruszają przetargi na drogę S61 Via Baltica

Pierwsze przetargi na projekt i budowę kilku odcinków drogi S61 Via Baltica ogłosiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Chodzi o 63 km odcinek Szczuczyn-Raczki, 24 km odcinek Suwałki-Budzisko oraz budowę tzw. drugiej nitki obwodnicy Szczuczyna.

Obrazek
Obrazek

Za realizację odcinka Szczuczyn-Raczki odpowiada olsztyński oddział GDDKiA, za pozostałe dwie inwestycje GDDKiA w Białymstoku.

Oferty na odcinek Szczuczyn-Raczki można składać do 24 czerwca, na odcinek od Suwałk do Budziska do 28 lipca, a na budowę drugiej nitki obwodnicy Szczuczyna do 20 maja 2016 r.

GDDKiA na swojej stronie internetowej podaje, że inwestycja Szczuczyn-Raczki obejmuje trzy zadania: odcinek od Szczuczyna do węzła Ełk Południe (23 km), od węzła Ełk Południe do węzła Wysokie (20 km) wraz z czterokilometrowym podłączeniem do obwodnicy Ełku w ciągu drogi S16 oraz od węzła Wysokie do Raczek (20 km).

Przetarg jest prowadzony w trybie postępowania ograniczonego. Drogowcy tłumaczą, że oznacza to, że w pierwszym etapie GDDKiA przyjmie od zainteresowanych firm wnioski o dopuszczenie do udziały w tym przetargu. "Do drugiego etapu zostanie zaproszonych maksymalnie 20 wykonawców, których wiedza i doświadczenie, potencjał kadrowy oraz zdolność ekonomiczna i finansowa będzie spełniała warunki określone w treści ogłoszenia o zamówieniu" - podaje GDDKiA.

Wśród przetargowych kryteriów znalazły się m.in. cena, ale też termin wykonania. "Trzecim kryterium oceny ofert jest zabezpieczenie bezwarunkowego dotrzymania zadeklarowanego w ofercie terminu realizacji" - informują drogowcy. GDDKiA planuje podpisać umowę z wykonawcą w trzecim kwartale 2017 r., a odcinek Szczuczyn-Raczki ma być gotowy w drugiej połowie 2020 r.

W takim samym terminie ma być oddawany do użytku ok. 24 km odcinek od Suwałk do granicy z Litwą w Budzisku (wraz z obwodnicą Szypliszek) oraz druga nitka obwodnicy Szczuczyna. Po dokładnej analizie okazało się, że ta druga nitka, zamiast pierwotnie planowanych 8 km, będzie miała ok. 6,5 km długości. Inwestycje mają zapewnione finansowanie w ramach programu CEF (Connecting Facility Europe, Łącząc Europę) - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik GDDKiA w Białymstoku Rafał Malinowski.

Via Baltica będzie realizowana w systemie "Projektuj i buduj". Oznacza to, że wyłonione w przetargach firmy będą przygotowywać pełną dokumentację projektową inwestycji, będą też miały za zadanie uzyskać zezwolenie na realizację tej inwestycji i wszelkich innych potrzebnych pozwoleń.

GDDKiA w Białymstoku odpowiada za przygotowanie dokumentacji łącznie siedmiu odcinków Via Baltica: sześciu od Ostrowi Mazowieckiej do Szczuczyna (łącznie 86 km) oraz za odcinek od Suwałk do granicy z Litwą w Budzisku (24,1 km).

klik

_________________
Powiedz Litwinom, niech mię czekają z tabaką
Częstochowską, nie biorę innej, tylko taką...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 22 kwi 2016, o 13:39 
Offline
Podinspektor
Podinspektor

Dołączył(a): 3 paź 2009, o 15:32
Posty: 1321
Lokalizacja: Częstochowa i powiat
Cytuj:
Rusza budowa kolejnego odcinka S7

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w czwartek przekazała wykonawcy plac budowy drogi ekspresowej S7 między Skomielną Białą i Rabką Zdrój; budowa ma ruszyć 28 kwietnia. Wciąż nie podpisano umów z wykonawcami pozostałych dwóch odcinków górskiej „zakopianki”.

Obrazek
Budowa drogi ekspresowej S7

Jak poinformowała Iwona Mikrut, rzeczniczka krakowskiego oddziału GDDKiA, odcinek o długości 6,1 km między Skomielną Białą i Chabówką zbuduje włoska firma Salini Impregilo za ponad 615 mln zł. Wykonawca zadeklarował wybudowanie nowego odcinka "zakopianki" w ciągu 22 miesięcy od daty zawarcia umowy (marzec 2016). Udzieli też 10-letniej gwarancji jakości.

"Zanim zacznie powstawać nowa droga trzeba wykonać prace przygotowawcze, wykarczować pnie po wyciętych drzewach, geodeci muszą zrobić inwentaryzację, geolodzy badania kontrolne podłoża a saperzy sprawdzić czy nie ma gdzieś materiałów wybuchowych" - zaznaczyła rzecznik.

Na liczącym 6,1 km odcinku od Skomielnej Białej do Chabówki oprócz dwujezdniowej drogi wybudować trzeba m.in. dwa węzły drogowe Skomielna Biała i Zabornia. Na węźle Skomielna będą zjazdy na Wadowice i Nowy Sącz, natomiast na węźle Zabornia zjazdy na Nowy Targ i Chyżne.

Przedstawiciele GDDKiA zwrócili uwagę, że górzyste ukształtowanie terenu spowodowało konieczność budowy wielu obiektów inżynierskich. Ponad jedna trzecia tego odcinka drogi ekspresowej, czyli ok. 2,3 km poprowadzona będzie na wiaduktach. Powstanie ich 17, w tym najdłuższy, liczący 992 metry, a także cztery małe mostki na ciekach wodnych przy węźle Skomielna. Tam też powstanie Miejsce Obsługi Podróżnych Zbójecka Góra.

Budowa górskiego fragmentu drogi ekspresowej S7 od Lubnia do Rabki została podzielona na trzy osobne przetargi. Rzecznik krakowskiego GDDKiA powiedziała PAP, że dla pozostałych dwóch odcinków wciąż trwa kontrola wyników przetargów prowadzona przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Umowy mają zostać podpisane niezwłocznie po zakończeniu tej kontroli.

Dla około 3-kilometrowego odcinka tunelowego "zakopianki" pomiędzy Naprawą i Skomielną Białą na wykonawcę wybrano włoską firmę Astaldi, która przedstawiła ofertę opiewającą na blisko 969 mln i zadeklarowała wykonanie inwestycji w 54 miesiące od daty zawarcia umowy. Firma będzie miała za zadanie wybudowanie odcinka tunelowego drogi klasy S długości ok. 3 km, w tym dwukomorowego tunelu o długości ponad 2 km.

Przetarg na liczący 7,6 km odcinek S7 między Lubniem i Naprawą wygrało polsko-ukraińskie konsorcjum przedsiębiorstw: IDS-BUD SA z Warszawy i Altis-Holding z Kijowa. Wykonawca zaoferował, że za prawie 522 mln zł, w ciągu 22 miesięcy od daty zawarcia umowy wybuduje ten odcinek drogi ekspresowej. Na tym fragmencie oprócz dwujezdniowej drogi klasy S, wybudować trzeba m.in. dwa MOP-y: Lubień i Krzeczów oraz 10 obiektów inżynierskich i sześć małych mostków na potoku Krzywańskim.

Droga krajowa nr 7 (na niektórych odcinkach S7) jest jednym z najważniejszych szlaków komunikacyjnych w Polsce przebiegającym od Gdańska do Rabki-Zdroju. Jej długość wynosi ok. 720 km. Nową trasę w większości zlokalizowano w miejscu istniejącej drogi krajowej nr 7, czyli w korytarzu trasy europejskiej E-77. Droga połączy aglomerację trójmiejską, warszawską i krakowską.

link

_________________
Powiedz Litwinom, niech mię czekają z tabaką
Częstochowską, nie biorę innej, tylko taką...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 28 kwi 2016, o 11:14 
Offline
Podinspektor
Podinspektor

Dołączył(a): 3 paź 2009, o 15:32
Posty: 1321
Lokalizacja: Częstochowa i powiat
Cytuj:
Już 157 przetargów ogłoszono w ramach programu Budowy Dróg

Obrazek

W ramach programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 do tej pory ogłoszono 157 postępowań przetargowych na ok. 2089 km, o wartości ok. 68.5 mld zł - powiedziała w środę w Senacie zastępca Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Monika Milwicz.

Senacka komisja infrastruktury w środę wysłuchała informacji na temat Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023.

Według Milwicz podpisane zostały umowy na 90 kontraktów. - Łączna długość dróg, która dzięki tym kontraktom zostaną wybudowana to prawie 1300 km a wartość tych podpisanych kontraktów to 41,5 mld zł - dodała.

Wskazała, że 67 przetargów na budowę prawie 800 km dróg, a wartość przetargów to ok. 27 mld zł jest "w różnych fazach realizacji".

P.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Jacek Bojarowicz zaznaczył, że jest to "stan na dzisiaj". - Kolejne przetargi od czasu do czasu są kończone i podpisywane są umowy. Z tych 107 mld zł, które poprzednia Rady Ministrów przyznała na finansowanie programu mamy zaawansowane w praktyce więcej niż połowa. Pole manewru jest nie wielkie, natomiast chcemy wybudować wszystko, co jest w programie. Wartość tych zadań to jest ok. 200 mld zł - podkreślił.

Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit powiedział, że realizacja całego programu wymaga spełnienia dwóch warunków. - Aby ten program zrealizować resort i GDDKiA podjęły działania w dwóch kierunkach - dodał.

- Po pierwsze chcemy realnie obniżyć koszty budowy dróg w Polsce. Chcemy budować drogi taniej - podkreślił wiceminister.

Jak poinformował, w tym celu została podjęta decyzja o powołaniu pięciu zespołów w MIB. Są to zespoły: ds. prawa ogólnego, ds. zamówień publicznych, ds. forum kontraktowego, ds. techniki/technologii i ds. finansowania infrastruktury, które miały opracować rozwiązania usprawniające i obniżające koszty inwestycji drogowych.

- Prace zespołów są na końcowym etapie - powiedział Szmit. Dodał, że trwają nadal konsultacje w tej sprawie i pod koniec maja br. mają być przestawione ostateczne ich wyniki.

Drugi kierunek działań resortu - jak wskazał Szmit - to zapewnienie większego finansowania dla programu.

- Niestety nie widzę możliwości i żaden z ekspertów nie pokusił się oto, że jedynie optymalizacja kosztów możemy wykreować tyle środków, aby w pełni zrealizować program, który został przedstawiony, który jest na dzisiaj obowiązujący. Zatem musimy szukać dodatkowych źródeł finansowania - powiedział Szmit.

Wskazał, że zgłaszane są w tej sprawie różne propozycje, jedne z nich mają charakter zwrotny a drugie bezzwrotny. - Zwrotny to są te, które mówią, że o dodatkowych emisji obligacji, które dzisiaj finansują Krajowy Fundusz Drogowy - zaznaczył wiceminister.

Wśród źródeł bezzwrotnych Szmit wymienił pieniądze, które trafiają do Krajowego Funduszu Drogowe z opłaty paliwowej, z opłat drogowych. Pytany przez senatorów o ewentualną podwyższę opłaty paliwowej Szmit powiedział, że premier Beata Szydło odnosiła się już do tej sprawy. Na początku kwietnia br. Szydło powiedziała, że polski rząd nie pracuje i nie pracował nad podniesieniem opłaty paliwowej.

Dopytywany przez senatorów wskazał, że według wyliczeń ekspertów podniesienie opłaty paliwowej o 10 gr. może w ciągu 10 lat przynieść ok 20 mld zł, a o 20 gr. "dwa razy tyle".

Szmit poinformował, że resort liczy także na działania podejmowane przez rząd dotyczące ograniczenie wyłudzania VAT czy "czarnego rynku" obrotu paliwami. - To też zaowocuje wzrostem legalnego obrotu a więc tym samym wpłynie to na podniesienie dochodów z opłaty paliwowej - powiedział.

- Trudno sobie wyobrazić, że tak ambitny program zrealizujemy bez obciążenia tych, którzy tych dróg używają - zaznaczył Szmit.

- Jesienią w październiku powinniśmy już próbować organizować przetargi na nowych warunkach - zapowiedział wiceminister.

Na początku września 2015 r. rząd Ewy Kopacz przyjął projekt uchwały ws. Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.). Celem programu, jest dokończenie sieci dróg w Polsce. Ma powstać 3,9 tys. km autostrad i dróg szybkiego ruchu oraz ok. 50 obwodnic.

klik


Cytuj:
komentarz:

Kierowcy budują drogi,płacą niebotyczny podatek w paliwie,opłaty rejestracyjne,płacą krocie za zdobycie prawa jazdy,parkingi drogie jak diabli a na końcu za zapłacone już autostrady,trzeba jeszcze raz płacić.
Kierowcy to najbardziej dojna krowa,rząd ściąga nam spodnie przez głowę i wciąż im mało.

_________________
Powiedz Litwinom, niech mię czekają z tabaką
Częstochowską, nie biorę innej, tylko taką...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 4 maja 2016, o 22:11 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 16:56
Posty: 2638
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Rozpoczęto budowę obwodnicy Wałcza - S10

_________________
Bo w życiu liczy się polot i fantazja... tudzież masa, ka$a i grubość k*tasa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 5 maja 2016, o 13:29 
Offline
Podinspektor
Podinspektor

Dołączył(a): 3 paź 2009, o 15:32
Posty: 1321
Lokalizacja: Częstochowa i powiat
Powstanie nowy fragment drogi s5

_________________
Powiedz Litwinom, niech mię czekają z tabaką
Częstochowską, nie biorę innej, tylko taką...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 13 cze 2016, o 21:54 
Offline
Podinspektor
Podinspektor

Dołączył(a): 3 paź 2009, o 15:32
Posty: 1321
Lokalizacja: Częstochowa i powiat
Cytuj:
Autostrada A1. Pomysły, jak zbudować odcinek Częstochowa - Piotrków

Obrazek
Rząsawy k. Częstochowy. Trasa DK1 z lotu ptaka (GRZEGORZ SKOWRONEK)

W ministerstwie trwają prace nad systemem finansowania przebudowy na autostradę "gierkówki" Częstochowa - Piotrków. Wszystko wskazuje, że wykona ją specjalna spółka, która będzie później pobierać opłaty. To pomysł poprzedniej ekipy rządzącej. Teraz jednak Izabela Leszczyna z PO proponuje inne rozwiązanie.

W styczniu powstał zespół parlamentarny ds. budowy obwodnic i dróg alternatywnych przy autostradzie A1 i DK1. W jego skład wchodzi 15 posłów i 2 senatorów w tym wszyscy parlamentarzyści z okręgu częstochowskiego. Pierwsze merytoryczne spotkanie miało miejsce 8 czerwca. Głównym tematem był remont drogi krajowej nr 91 Częstochowa - Kłomnice - Piotrków, która stanie się alternatywną drogą dla planowanej autostrady A1. Jednak sporo miejsca poświęcono również planowanej autostradzie między Częstochową a Piotrkowem. Obecnie jest to jedyny odcinek A1, który nie jest gotowy ani nie trwają na nim żadne prace.

Przed ostatnią kampanią wyborczą rząd Platformy Obywatelskiej podjął temat budowy brakującego odcinka. Został on nawet wpisany do rządowego programu budowy dróg krajowych na lata 2014-23. Jednak nie zapewniono mu w żaden sposób finansowania. Odcinek Częstochowa - Piotrków (i dalej istniejącą autostradą, choć wymagająca remontu, do Tuszyna pod Łodzią) miałby zostać wykonany przez drogową spółkę specjalnego przeznaczenia w systemie koncesyjnym.

Obecny rząd, opierając się na programie przygotowanym przez poprzednią ekipę, chce zbudować wspomniany odcinek autostrady A1 dokładnie w ten sam sposób. - Z uwagi na natężenie ruchu najlepiej do takiego przedsięwzięcia nadaje się odcinek Tuszyn - Częstochowa - wyjaśnia dyrektor Departamentu Dróg Publicznych w Ministerstwie Budownictwa i Infrastruktury Jarosław Waszkiewicz.

Z opinią ministerstwa nie zgadza się posłanka PO Izabela Leszczyna, zdaniem której państwo powinno wybudować autostradę z własnych środków. - Jeżeli natężenie ruchu jest duże to znaczy, że przyszłe dochody z administrowania takim obiektem mogą być sympatyczną synekurą. Dlaczego rząd nie chce mieć tych pieniędzy w budżecie? Dlaczego chcecie powołać prywatną spółkę, która poniesie koszty, których eurostat nie zobaczy, ale potem będzie czerpała zyski? - dopytywała posłanka.

Zdaniem Izabeli Leszczyny warto ponieść teraz wydatek, żeby państwo mogło później z niego korzystać. Lecz wg ministerstwa wybudowanie autostrady A1 między Częstochową a Piotrkowem i Tuszynem z własnych środków może być bardzo trudne.

- Z uwagi na wysoki ruch, projekt jest wysoko dochodowy - przyznaje dyrektor Waszkiewicz. - Jeśli chcieć go realizować na ścieżce tradycyjnej, musiałby być wykonany praktycznie w całości w finansowaniu krajowym ponieważ uzyskanie dofinansowania unijnego byłoby bardzo ograniczone bądź niemożliwe - dodaje.

Niewykluczone, że wkrótce ministerstwo ogłosi decyzje w sprawie finansowania budowy tego odcinka. Sam plac budowy jest w zasadzie gotowy. A decyzja środowiskowa została wydana jeszcze w 2009 roku.

klik


komentarz:

Cytuj:
Jakim prawem wybudowaną czynem narodu trasę chcą niskim nakładem kosztów przerobić na płatną autostradę?!

Takim samym jak to samo zrobili miedzy innymi z Krakowsko - Katowickim odcinkiem A4 i paroma innymi drogami.

Odcinki A4 Kraków-Katowice jak i A2 Konin-Września były jednak autostradami, natomiast DK1 jest zbudowana od początku w standardzie "S"-ki. Można ją co najwyżej przebudować na S1 tak, jak przebudowano odcinek Piotrków-Warszawa na S8. I ma być TAK SAMO DARMOWA jak S8 !!! Tak się zastanawiam, czy "Medalików" stać na zablokowanie DK1 w proteście przeciwko przebudowaniu ją w płatną A1 ? ....

_________________
Powiedz Litwinom, niech mię czekają z tabaką
Częstochowską, nie biorę innej, tylko taką...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 30 cze 2016, o 11:32 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 11 maja 2010, o 09:55
Posty: 1406
Lokalizacja: Silesia
Jutro otwierają A1 Tuszyn- Stryków - LINK

W sobotę sprawdzę co na to bramki koło Torunia :DD: Wczoraj nie wyglądały zbyt imponująco te dwie dodatkowe, które mają być otwierana w tym kierunku w którym jest większy ruch...


Ostatnio edytowano 1 lip 2016, o 04:46 przez Youthan, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 30 cze 2016, o 11:55 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 3 sie 2009, o 18:48
Posty: 5090
Na tą chwilę jest to chyba najbardziej potrzebny odcinek drogi w Polsce.

_________________
Lewy pas to nie kółko różańcowe


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 30 cze 2016, o 14:05 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 11 maja 2010, o 09:55
Posty: 1406
Lokalizacja: Silesia
Przemo napisał(a):
Na tą chwilę jest to chyba najbardziej potrzebny odcinek drogi w Polsce.

Generalnie tak, ale zobaczysz co się będzie działo np. na DK1 w Częstochowie w piątki i weekendy ... jak się cały ruch zatrzyma na pierwszej zwężce albo w drugą stronę na bramkach w Toruniu. :P


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 30 cze 2016, o 20:18 
Offline
Generalny Inspektor
Generalny Inspektor

Dołączył(a): 11 sie 2009, o 13:37
Posty: 3655
Lokalizacja: Bełchatów
Link nie działa ;)


Ciekawe jak zjazd w Strykowie wygląda, bo jak mam ominąć Łódź a potem w Strykowie stać godzinę na bramkach żeby zjechać np na Łowicz Zgierz to mam to w nosie :P

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - A.Lincoln


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 1 lip 2016, o 09:16 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 2 wrz 2009, o 11:41
Posty: 5481
Lokalizacja: Luboń
Rządowi pis już brakuje pieniążków na budowę dróg. Przed wyborami głosili że pieniędzy jest na tzw.górkę, a nie minął rok i jest tak samo jak w latach 2005-2007.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 1 lip 2016, o 10:05 
Offline
Podinspektor
Podinspektor

Dołączył(a): 21 lis 2012, o 16:33
Posty: 832
Lokalizacja: Gród Kraka
Ostatni odcinek A4 już 20 lipca, ale z utrudnieniami :/

http://www.muratorplus.pl/inwestycje/inwestycje-publiczne/autostrada-a4-pojedziemy-w-sierpniu_85047.html

_________________
Wykładowca na kursie prawa jazdy:

"Myśl I Przewiduj - Przewiduj I Myśl"


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 2 lip 2016, o 18:30 
Offline
Inspektor
Inspektor

Dołączył(a): 11 maja 2010, o 09:55
Posty: 1406
Lokalizacja: Silesia
Moniś napisał(a):
Link nie działa ;)


Ciekawe jak zjazd w Strykowie wygląda, bo jak mam ominąć Łódź a potem w Strykowie stać godzinę na bramkach żeby zjechać np na Łowicz Zgierz to mam to w nosie :P


Nie te bramki miałem na myśli. Te w Strykowie na razie są w ruinie, więc przejazd wolny ;) Te w Toruniu dziś objechałem, bo traffic na mapie był na czerwono prawie do Wisły. Na PR1 podawali że korek był tylko na 15min, w co wątpie... Za tydzień i za dwa będzie sprawdzian ile się tam w pełni sezonu stoi a prawdę. ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 27 lip 2016, o 22:08 
Offline
Podkomisarz
Podkomisarz

Dołączył(a): 14 sty 2010, o 09:52
Posty: 349
Lokalizacja: W-M
Daleko ode mnie, ale jednak mały kroczek do przodu. http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/strabag-wybuduje-obwodnice-rzepina-za-ok-6,220,0,2130140.html

_________________
Escort 8500ci, Harry II i inne


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 613 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group